ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Przecinka lasu 
12 sierpień 2017     
Choroba współistniejąca 
29 maj 2020      Artur Łoboda
Grecja 
3 maj 2010      Goska
Nie podglądaj mnie 
20 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Czy to sygnał do rewolucji? 
23 wrzesień 2011      Artur Łoboda
Ta wojna dla wielu jest na rękę 
1 marzec 2022     
Przybijanie gwoździ zegarkiem 
10 kwiecień 2020     
Maurizio Blondet o "Polin" – wczoraj i dziś 
22 listopad 2024     
Ścieki już same się plączą  
28 marzec 2022      Artur Łoboda
Dr hab. UW Przemysław Sadura: Wyborcy nie są już naiwnymi idealistami - Interia na czele frontu antyPiS-owców 
28 wrzesień 2019      Alina
Stosy trupów na ulicach- komedyjka 
26 marzec 2021      hens
Komunizm? Jasne, czemu nie? 
4 luty 2024      Todd Hayen
Jak doszło do obecnej wojny przeciwko ludzkości?  
1 listopad 2020      Artur Łoboda
Blokada Planety 
7 styczeń 2024     
Z nieba dar, polskie Serce 
25 czerwiec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Ja też współczuję imigrantom, ale... 
26 lipiec 2024     
Jeszcze nie tak dawno - za rządów Tuska 
6 grudzień 2015     
Druga uwaga na temat Hamburga 
9 lipiec 2017      Artur Łoboda
EDWARD DUSZA, DZIENNIKARZ EMIGRACYJNY, WIELOLETNIM KONFIDENTEM SB ? 
20 styczeń 2018      Mateusz Głogowski
Manipulacja ludzkimi umysłami - prawdziwa władza nad Polakami 
21 październik 2014      Artur Łoboda

 
 

Kolejny zakręt, kolejne koleiny

Właśnie mija 13 lat - odkąd działa to Forum.
13 lat to szmat czasu i dlatego pokuszę się o kilka podsumowań.
13 lat trwała moje edukacja szkolna, bo ukończyłem pięcioletnie liceum zawodowe.
Zdając maturę byłem człowiekiem ukształtowanym do tego stopnia, że do dnia dzisiejszego moje poglądy nie zmieniły się w żadnej dziedzinie.
Chociaż w późniejszym okresie uzupełniałem wiedzę szczegółową - to ugruntowywała ona jedynie moją świadomość społeczną.
Blisko 13 lat temu - w 2002 roku poznałem tylko dwie osoby, wyrażającą podobne do mnie poglądy.
To ś.p. Elżbieta Gawlas i Marek Głogoczowski.
Podobnie to nie identyczne, ale zgadzaliśmy się co do sedna procesów politycznych na świecie.

Poza wymienionymi osobami nie było ani jednego Polaka, który odważyłby się publicznie powiedzieć - co NWO z nami wyprawia.
A w związku z tym nie wiem - czy ktokolwiek inny o tym wiedział.

W tamtych czasach roiło się za to od "znawców wszechrzeczy", którzy nie odważą się dziś przywołać swoich wypowiedzi z tamtych lat.
Ale dziś spotykam się z ogromną ilością publicystów i nawet polityków, którzy głoszą moje tezy sprzed lat.

Jedną z takich osób jest Paweł Kulkiz, który po śmierci Jerzego Przystawy - chwycił sztandar idei Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.
Zgadzam się z Kukizem, że trzeba zmienić system polityczny w Polsce - przez zmianę Ordynacji Wyborczej.
Sam przecież o tym pisałem - wiele lat temu.
Wiele innych idei wypowiadanych przez Kukiza mogą Państwo znaleźć na tym forum - z bardzo starymi datami.
Ale dla uczciwości pozwolę sobie przypomnieć, że w roku 2007 Kukiz popierał Platformę Obywatelską - naiwnie wierząc, że wprowadzi ona Jednomandatowe Okręgi Wyborcze - co obiecywała w swoim programie wyborczym.
Przypomnę jednocześnie, że w tamtym czasie dość aktywnie krytykowałem Rząd PiS, LPR, Samoobrona.
Na ówczesne pytanie Internauty: dlaczego nie krytykuję PO?, odpowiedziałem że to nie PO rządzi lecz PiS. Więc nie mam powodu ich oceniać.
Ale w moim przekonaniu Platforma Obywatelska to takie szambo, że wszelkie dyskusje na ich temat są poniżej godności ludzkiej i - obyśmy się nigdy o tym - nie przekonali.

Potem nastąpiły - niestety rządy PO - charakteryzujące się ogromnym skokiem na Kasę Państwową i dotacje unijne. A w sferze politycznej całkowitą pogardą wobec Obywateli łącznie, ze zmieleniem miliona podpisów Polaków w sprawie - którą PO obiecywało, a więc Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

W roku 2007 nie miałem najmniejszego zaufania do PO. Kukiz twierdzi, że nie wstydzi się swoich poglądów z tamtych lat.
To skala różnicy świadomości pomiędzy mną, a Kukizem.
Ale - w ostatnim okresie nastąpiły dziwne zmiany medialne wokół Kukiza.
Całkowicie zablokowany do tej pory w mediach - nagle zaczął się w nich pojawiać i wygłaszać swoje opinie.
Rodzi się pytanie o przyczynę tej zmiany.
Jako pierwszą uznaję obawę mocodawców Komorowskiego, że całkowite zablokowanie w mediach jego konkurentów - kwestionowałoby wiarygodność wyborów Prezydenckich.
Proszę zwrócić uwagę, że od momentu ogłoszenia idei społecznej kontroli nad wynikami Wyborów - poparcie dla Komorowskiego spadło z 69 procent do 42 procent głosujących.
To skala planowanego wcześniej oszustwa wyborczego.
Te 42 procent głosów stanowi zaplecze polityczne PO, a więc wszyscy urzędnicy państwowi - wraz z rodzinami.
W przypadku dojścia do władzy kandydata społecznego - oczywistym jest zmniejszenie armii bezproduktywnych funkcjonariuszy - nękających Obywatela.
Więc ci ludzie głosują nie dla dobra Polski, a dla zachowania własnych stanowisk.

O swoje stanowiska walczą również dziennikarze głównych mediów. Przez lata prowadzili antyspołeczną kampanię - identyfikując wszystkich niezależnych Polaków z poglądami PiS, wiec dziś mogą być pewni, że w wypadku zmiany władzy, stracą swoje stanowiska.
W pierwszym rzędzie finansowanie ze środków publicznych straci Gazeta Wyborcza i bez nich zbankrutuje.

Ja osobiście dokumentuję permanentny nepotyzm Platformy Obywatelskiej - w obsadzaniu stanowisk w instytucjach kulturalnych.
Najpierw zmusili wszystkich zasłużonych dyrektorów instytucji kultury do przejścia na emeryturę, a potem ponieśli wiek emerytalny.
W mojej opinii niezbędne są dymisje kilkuset dyrektorów instytucji kultury, którzy poza przynależnością do PO - nie posiadają żadnych kwalifikacji - niezbędnych do zajmowanego stanowiska.

Kiedy - 38 lat temu, po 13 latach nauki kończyłem edukację szkolną, miałem następującą opinie: na temat polskiej sceny politycznej:
Rosjanie, mając ograniczone zaplecze polityczne, żaglują członkami PZPR - niczym trener drużyny piłkarskiej.
Zależnie od potrzeby - wyciągają z ławki rezerwowych, potrzebnych zawodników.
I na tym polegało rozgrywanie polskiej sceny politycznej.

System uległ zamianie, ale zasada pozostała.
15 lat temu - po bandyckich rządach AWS-hołoty, do władzy doszła SLD.
Przez jakiś czas posiadali pełną władzę w Polsce, ale posłusznie wykonywali polecenia swoich - nowych "trenerów".
Mieli swoje pięć minut, wypalili się i odeszli w niebyt, a system pozostał.

Każdy myślący Polak - będzie krytycznie analizował wypowiedzi polityków.
Ja zachęcam - by w pierwszym rzędzie krytycznie oceniał wypowiedzi niezależnych dziennikarzy, a mnie w pierwszym rzędzie.

Ale każdy krytycyzm ma swoją wyraźną granicę - która kończy się obłędem.
Wykorzystują to agenci wpływu, którzy starają się antagonizować ludzi podobnie myślących.
Chodzi bowiem o to - by skłócić społeczeństwo i dzięki temu rządzić.
Proszę obserwować - co będzie się działo w najbliższych dniach - na scenie politycznej i w otoczeniu kampanii prezydenckiej.
27 kwiecień 2015

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Stanowisko środowiska ProPolonia.pl wobec sytuacji społeczno-politycznej
marzec 3, 2009
Dariusz Kosiur
Białoruska hucpa - redivivus?
czerwiec 26, 2007
Adam Śmiech
"Polska zagrożona w przyszłości"
marzec 29, 2003
jag
"Epoka Terroru" w Drugiej Kadencji Bush'a?
listopad 8, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Udział Polonii w referendum
maj 2, 2003
przesłała Elżbieta
Słowa - Nie - Klucze czyli kilku je?d?ców Apokalipsy
marzec 14, 2008
Magdalena Figurska & Marek Olżyński
Process Usuwania ze Stanowiska Prezydenta USA
luty 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Odezwa
czerwiec 25, 2003
przesłała Elżbieta
Apartheid in Isarel
styczeń 30, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Ośla łąka
luty 15, 2004
SOBCZAK i SZPAK
HALLOW
październik 19, 2007
K.B.
Rozmawiałem z Małgorzatą Majewską
wrzesień 19, 2006
Artur Łoboda
Podziały w Iraku pogłębiają się
wrzesień 8, 2007
Patrick Cockburn
Dajmy się zaskoczyć miłości
luty 14, 2005
Agnieszka Osiecka
USA:Kryzys na rynku kredytów mieszkaniowych
styczeń 14, 2008
Pominięte oskarżenie w sprawie Saddama Husseina
listopad 4, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Korupcja
lipiec 29, 2003
Mikołaj Wójcik
LIST OTWARTY - Wojciecha Sumlińskiego
sierpień 1, 2008
Wojciech Sumliński
Berlin a Polska
wrzesień 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Pieśń dziada o budżetowych dziurach
grudzień 12, 2008
Marek Jastrząb
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media