ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Sabat czarownic. 
16 czerwiec 2011      Bogusław
NWO ujawnia swoje zamiary ustami Morawieckiego 
9 październik 2020     
Jedno z pierwszych oszustw na temat "badań" kowida 
22 maj 2021     
Sukces PiS w Brukseli 
3 lipiec 2019     
Wiarygodność Mariusza Kamińskiego 
18 listopad 2015      Artur Łoboda
Przybywa samobójców 
4 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Wirus którego nie ma 
13 luty 2021      Artur Łoboda
Jak Zachód zrobił Polskę w konia 
3 kwiecień 2016     
Wśród nocnej ciszy 
24 grudzień 2019     
Inna Polska niż WOŚP 
15 styczeń 2017      Artur Łoboda
Krajdunajska Suita 
17 luty 2013     
Miliardy dla kolesi - lepsze życie dla sitwy.  
27 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Bankierzy i dialog USA z Islamem  
17 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Komu z taką „lewicową prasą” potrzebne są faszystowskie media?
Jak nasze „postępowe” gwiazdy i placówki potrafią nie powiedzieć ani słowa o najpoważniejszym kryzysie w dziejach ludzkości
 
29 sierpień 2021      Mark Crispin Miller
Arytmetyka: pięć i pół do jednego  
31 marzec 2021     
Czy wszystko po staremu? 
27 październik 2015      Artur Łoboda
Zielony paszport Unii Europejskiej to orwellowski eksperyment  
5 czerwiec 2021     
Wizyta Prezydenta Brazylji w Izraelu 
19 marzec 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Kaczyński zaszczepi się przeciwko kowid 
15 grudzień 2020      Artur Łoboda
Gaza: Stany Zjednoczone i Zachód wspierają izraelskie zbrodnie przeciwko ludzkości 
21 maj 2021      Peter Koenig

 
 

Rządy zachodnie próbują zdusić finansowanie niezależnych mediów

Po latach ciężkiej pracy nad powstrzymaniem głosu niezależnych mediów na kanałach mediów społecznościowych, takich jak Twitter i Facebook, przyszła kolej na uduszenie ich finansowania.
The financial company na Patreon dołączył do akcji marginalizacji i kryminalizacji wszystkich odrębnch opinii.

Przez lata wiele niezależnych mediów polegało na Patreon, który oferował możliwość „udostępnienia swoim fanom aktywnego udziału w pracy, którą kochają, oferując im miesięczne członkostwo”, budując w ten sposób bazę finansową dla wiadomości i analiz finansowanych przez ludzi - w przeciwieństwie do uzależnienia od datków od bardzo bogatych ludzi lub od rządów.
Biorąc pod uwagę, że model biznesowy Patreon w dużej mierze opiera się na niezależnych twórcach treści, których teraz eksmituje, presja wywierana na niego, aby strzelił sobie w stopę, musiała być znacząca.
 
Ośrodki analityczne powiązane z inteligencją pracują nad wdrożeniem blokady finansowej.
 
Prawicowi aktywiści na krawędzi ostrza
 
Firma zakazała już wcześniej udziału niektórych osób - w szczególności aktywisty Milo Yiannopoulosa w 2018 r.
Jednak ostatnia zmiana polityki Patreon rozpoczęła się w październiku 2020 r., kiedy Patreon ogłosił, że podejmie działania przeciwko kontom, które wykorzystują jego platformę do aktywnego szerzenia przekonań QAnon, «rosnąca zagrożenie". Patreon ogłosił, że „Twórcy zaangażowani w kontrolę jakości, którzy zostali zidentyfikowani przez nasze zespoły ds. Zasad oraz zaufania i bezpieczeństwa, zostaną usunięci z Patreon”.
Jednak klienci, „którzy rozpowszechnili pewne pomysły dotyczące QAnon, ale„ nie są oddani rozpowszechnianiu treści QAnon ”, otrzymaliby możliwość wycofania się i„ dostosowania swoich kont do zgodności, według zasad firmy ”.
Niezależnie od tego, co można by pomyśleć o autentyczności QAnon, wkrótce okazało się, że to tylko krawędź ostrza.
 
Unia Europejska cenzuruje za pośrednictwem wyłączonych ośrodków analitycznych
Věra Jourová , europejska komisarz ds. Sprawiedliwości, konsumentów i równości płci, powiedziała Financial Times w czerwcu 2020 r., że:

    Aby walczyć z dezinformacją, musimy zmobilizować wszystkich odpowiednich graczy, od platform internetowych po władze publiczne, oraz wspierać niezależne osoby weryfikujące fakty i media.
    Chociaż platformy internetowe poczyniły pozytywne kroki podczas pandemii, muszą zintensyfikować swoje wysiłki.

Zakończyła dziwnym przykładem oficjalnej podwójnej mowy:

    „Nasze działania są silnie zakorzenione w prawach podstawowych, w szczególności w wolności wypowiedzi i informacji”.

To właśnie dało kolejny ważny argument dla przeciwników członkostwa w UE, w którym niedemokratyczna superbiurokracja obowiązana wobec wielkich korporacji (takich jak duże firmy farmaceutyczne) cenzuruje przeciwników polityki, którą te korporacje chcą wdrożyć.
Na mniejszym szczeblu krajowym istnieje przynajmniej szansa, że ​​presja społeczna może doprowadzić do jakiejś zmiany.
 
Zgodnie z oświadczeniem Jourovej, 18 grudnia 2020 r., Finansowany przez Unię Europejską, ale nominalnie niezależny UE DisinfoLab opublikował badanie, w którym zapytano, czy „czy wysiłki Patreon w walce z dezinformacją stawiają na pierwszym miejscu treść w języku angielskim - niż w innych językach.
Oprócz „niepowodzenia w usunięciu wszystkich kont, które bezpośrednio odwołują się do QAnon”, badanie wskazało na „szereg innych kont, które zarabiają na innych spiskach, takich jak zaprzeczenie COVID-19…”
 
W raporcie stwierdzono, że „te przykłady ilustrują, że środki wdrożone przez Patreon nie są w pełni egzekwowane”, stwierdzając również, że „problem dezinformacji wykracza daleko poza QAnon i argumentuje, że „potrzeba więcej działań przeciwko rozpowszechnianiu i monetyzacji niebezpiecznych teorii spiskowych na Patreonie".
 

Dezinformacja medyczna
 
Tylko z mojej małej listy serwisów informacyjnych z zakładkami, trzy jak dotąd donosiły o zablokowaniu ich przez Patreon w ciągu ostatnich kilku dni.
Wszystkie zakazy mają na celu „dezinformację medyczną” - co oznacza sprzeciw wobec jedynej dozwolonej historii, bez względu na to, jak udokumentowane są informacje, lub jak kłamliwa jest oficjalna narracja.
 
Usunięcie największego niemieckiego kanału niezależnego KenFM
 
19 lutego 2021 roku Patreon zamknął konto KenFM, największego niezależnego lewicowego centrum medialnego w Niemczech, które mocno odrzuciło oficjalną kampanię propagandową na temat Covid-19.
Nastąpiło to po zamknięciu ich konta na Youtube - ciężkim ciosie dla kanału, który miał ponad pół miliona obserwujących, i oczywiście podobnych ograniczeń ze strony Facebooka i innych w ciągu ostatniej połowy dekady.
 
Na znak, że jest to dobrze skoordynowana kampania, outlet w lutym znalazł się na celowniku rządu.
Wykorzystując skoordynowane ustawodawstwo niemieckiego rządu stanowego jako lukę zamiast regulacji federalnej - lokalne władze medialne mają nagle ogromne uprawnienia w zakresie całej publikacji online.
Mogą działać samodzielnie i nie muszą reagować na skargi przed usunięciem „dezinformacji”.
Nadzorcy mediów mogą nakazać „najsurowsze sankcje” za nieusunięcie treści z sieci.
 
Jeśli działania są skoordynowane - to ktoś je koordynuje.
 
Według doniesień agencje medialne wysłały do ​​tej pory 13 listów ogłoszeniowych do mediów internetowych, które nie są członkami rady prasowej, w tym do KenFM.
 
Jak zauważa analityk mediów Tobias Riegel: „W kategoriach abstrakcyjnych wszystko to brzmi bardzo przyjemnie: kto chciał - odciąć się od dziennikarskiej należytej staranności?
Gdyby ta troska dotyczyła jednakowo wszystkich mediów, byłoby to nawet bardzo mile widziane, należy to tutaj podkreślić.
Duży problem z nowym Traktatem Państwowym wynika między innymi z masowego nierównego traktowania, które w praktyce prawdopodobnie wystąpi. między mediami alternatywnymi a uznanymi (przez polityków): czy podział na dobre i złe media, praktykowany już na poziomie propagandowym, powinien być teraz także „oficjalnym” błogosławieństwem, z odpowiednimi konsekwencjami?
 
Usunięcie geopolityki i imperium
 
W tym samym miesiącu, lutym 2021 r., Patreon zadeklarował, że zamierza deplatformować  Geopolitics & Empire , niezależne wiadomości i program analityczny, chyba że usunie niektóre filmy nie tylko z Patreon, ale z całego internetu. Jednocześnie YouTube dał mu „ban” jako pierwszy krok przed nieuniknionym zakazem - formalnie za przeprowadzenie wywiadu z Markiem Sircusem , który opisał, w jaki sposób reakcje zdrowotne na COVID-19 przez takie władze, jak CDC, WHO, Big Pharma i rządy krajowe można uznać za „terroryzm medyczny”.
Wcześniej poruszył również kwestię powiązań między wojskowo-przemysłowo-finansowymi interesami a think tankami, których używają jako frontów.
 
Usunięcie z Patreon nastąpiło tuż po raporcie o „super czytnikach” teorii spiskowych z wydziału najbardziej oszukańczego think tanku, Atlantic Council.
Raport z Rady Atlantic cyfrowej Forensic Research Lab, który również był współpracownikiem brytyjskiego programu tajnej - propagandowej Initiative Integrity , wymienione wywiad z prof Francisem Boylem na Geopolityka i Imperium - i presto , niecały tydzień później Geopolityka i Imperium zamknięto
 
Rada Atlantycka jest ucieleśnieniem "głębokiego państwa" USA / NATO .
Think tank powstał jako odgałęzienie samego NATO i utrzymuje niezwykle bliskie powiązania z sojuszem wojskowym.
Otrzymuje duże fundusze od zachodnich rządów i kontrahentów zbrojeniowych, a jego zarząd jest wypełniony po brzegi starymi amerykańskimi zbrodniarzami wojennymi - takimi jak Colin Powell, Condoleezza Rice i Henry Kissinger.
W zarządzie pojawia się także nie mniej niż siedmiu byłych dyrektorów CIA i kilku czołowych generałów wojskowych, takich jak Jim „Wściekły Pies” Mattis, Wesley Clark i David Petraeus.
 
Atlantic Council już teraz mocno trzyma w garści media społecznościowe.
W 2018 roku ogłosił, że nawiązał współpracę z Facebookiem, aby pomóc w doborze kanałów informacyjnych Facebooka dla 2,2 miliarda użytkowników Facebooka na całym świecie.
 
Usuwanie ostatniego amerykańskiego wolnościowca
W lutym 2021 roku Patreon oświadczył, że wkrótce zamkną The Last American Vagabond, jedną z najlepszych stron z dobrze zbadanymi wiadomościami i analizami Covid-19 - ale wyraźnie różną od oficjalnej narracji - chyba że wszystkie «dezinformacje medyczne Covid-19» zostaną usunięte w jednej chwili.
 
The Last American Vagabond wyszydził groźbę i oświadczył, że „nie przestanie obiektywnie informować o COVID-19 ani na jakikolwiek inny temat”.
 
Wniosek
 
Jest prawdopodobne, że inne duże firmy płatnicze - z których korzysta wielu, zaczną zamrażać fundusze lub zamykać konta.
Sądząc po przykładach Facebooka, Youtube i Twittera, czytelnicy i dziennikarze będą tłumnie przenosić się na inne platformy.
Geopolitics & Empire zdecydowało się na usługę płatności SubscribeStar , a inne opcje będą prawdopodobnie pomyślane jako stare.
Ponieważ jednak cenzura zawsze wymyśla nowe sposoby sabotażu, należy spodziewać się nasilenia blokady finansowej.
 
Próba uciszenia sprzeciwu pojawia się w tym samym czasie, co niezmiernie złowieszczy program, aby dać każdemu na świecie zastrzyk w ramię na stosunkowo niegroźną chorobę - co prowadzi do wniosku, że jest to albo biznes farmaceutyczny wart miliardy dolarów, albo plan z nieznanymi implikacjami geopolitycznymi (czy ktoś pamięta, kiedy Trump powiedział, że może zabić 10 milionów Afgańczyków dosłownie w 10 dni - bez użycia broni nuklearnej?).
 
Kiedy Paypal , banki i karty kredytowe przestały obsługiwać Wikileaks - w 2011 roku, podczas próby blokady rządu USA , zniszczyło to 95% ich przychodów.
Wikileaks była na tyle zaradna, że ​​znalazła obejście problemu.
W przyszłości będzie to coraz trudniejsze - zwłaszcza w przypadku mniejszych mediów.
Prawdopodobnie rozważane są inne środki - takie jak blokowanie, lub sabotaż nazw domen lub fizyczne zatrzymania dziennikarzy.
A planowane w przyszłości zniesienie „niehigienicznej” gotówki - w połączeniu z zakazem kryptowalut, da Radzie Atlantyckiej i interesom oligarchów, które reprezentują, ostateczne narzędzie blokady.
 
Terje Maloy jest norwesko-australijskim blogerem i tłumaczem.
 
Źródło:

https://www.globalresearch.ca/western-governments-now-try-strangle-funding-independent-media/5738323

 
2 marzec 2021

Terje Maloy 

  

Komentarze

 

Od dłuższego czasu o dzisiejszej opozycji wobec zakonspirowanego okupanta mówię, że zachowuje się jakby AK publikowało swoje rozporządzenia i informacje w BIULETYNIE GESTAPO. Mało tego, nachalnie doprasza się o możliwość takich publikacji! I sądzi, że GESTAPO im ustąpi a nawet wesprze.

To chyba nie jest naiwność czy infantylizm, to jednak może być kolaboracja w masce dysydenckiej, wide KOR.

2021-03-02
hens

 

"Dorosłe dzieci mają żal.
Za kiepski przepis na ten świat".

Cały sens artykułu sprowadza się do wniosku, że zaczadzeni pseudo-wolnością ery po 1990 roku - młodzi ludzie zaczynają trzeźwieć i po raz pierwszy, próbują zrozumieć otaczającą reczywistość.

2021-03-02
Artur Łoboda

  

Archiwum

Dywersja kulturowo -polityczna jako narzędzie walki z Rosją na przykładzie Limonowa
wrzesień 1, 2006
G. Cimek
Pięć minut przed Żydami
marzec 7, 2008
Artur Łoboda
Dramat w Osetii
wrzesień 2, 2004
zaprasza.net
KOPZ "Placówka"
sierpień 7, 2003
przesłała Elżbieta
Za niedopełnienie obowiązków służbowych powinni odpowiadać urzędnicy a nie "państwo" bo to my finansujemy Skarb Państwa
listopad 10, 2005
PAP
Kometa którą postrzelono.
lipiec 5, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
Kondolencje dla Madrytu
marzec 13, 2004
http://www.krakow.pl/
Prezydent przestrzega przed pomysłami na "karykaturę RP"
listopad 11, 2004
Czy Amerykanie sami sobie zadali klęskę?
marzec 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawda o prześladowaniu Arabów w Palestynie
grudzień 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kontynuatorzy z SLD (6)
W kulturze - jak za Bieruta

czerwiec 25, 2003
Paweł Siergiejczyk
Prawnicze szambo
marzec 18, 2005
PAP
Wozy poszły w BOR
sierpień 24, 2002
IAR
Konflikt irański jest zapalnikiem globalnej bomby monetarnej
luty 16, 2006
maciek
Marszałek Sejmu Marek Borowski uważa za nieuzasadnione obawy że sprzedaż ziemi cudzoziemcom oznacza utratę niepodległości Pol
listopad 15, 2002
PAP
Największą geszeftem jest wojna. Lewizny polityków izraelskiego Likudu
styczeń 3, 2003
PAP
Agenci UOP robili z Macierewicza wariata...
grudzień 27, 2006
Zdzisław Raczkowski
prezydent nie zmienia opinii o Huszczy
styczeń 7, 2004
Czy Bush jest "pożytecznym idiotą" Alkaidy ?
sierpień 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Kara dla amerykańskiego zwyrodnialca
listopad 20, 2006
LBC
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media