ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Przestańcie robić z siebie użytecznych głupców 
24 październik 2014      Artur Łoboda
Fundamentalna różnica 
3 listopad 2016      Artur Łoboda
Piąty stan USA zakazuje rejestrowania szczepień  
19 kwiecień 2021     
Faktyczny zwrot, czy tylko techniczna zagrywka? 
18 luty 2019      Artur Łoboda
Film BBC „Za Zamkniętymi Drzwiami” 
12 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Antypolonizm. Rozmowy o nienawiści wobec Polaków 
4 marzec 2014      www.polskawalczaca.com
Media głównego ścieku w wojnie przeciwko Narodowi Polskiemu 
20 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Barcelona 19.10.2019 
19 październik 2019      Global News
Czy Julia walczy z wiatrakami? 
18 luty 2010      tłumacz
Postkomuna w polskiej kulturze 
23 sierpień 2011      Artur Łoboda
Nie tam szukacie - gdzie potrzeba 
21 luty 2015      Artur Łoboda
Wielki Polak - Marian Hemar 
17 luty 2011      Artur Łoboda
nie-Udany Rok Chopinowski. Żenująca bezczelność 
3 marzec 2011      MKiDN
Współpraca finansowa gmin z NGOs - fakty  
13 kwiecień 2011      Włodzimierz Zwierzyna
Nowy Rząd 
5 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Czy wynalazki cywilizacji Nas zabiją?  
18 styczeń 2021     
Wiesław Sokołowski MIECZ wiersz  
14 marzec 2012      www.trwanie.com
Masowe mordy medyczne we Francji 
11 kwiecień 2020     
Instytut oszustw 
24 kwiecień 2021     
Jakie epidemie nam grożą 
6 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com

 
 

Rządy zachodnie próbują zdusić finansowanie niezależnych mediów

Po latach ciężkiej pracy nad powstrzymaniem głosu niezależnych mediów na kanałach mediów społecznościowych, takich jak Twitter i Facebook, przyszła kolej na uduszenie ich finansowania.
The financial company na Patreon dołączył do akcji marginalizacji i kryminalizacji wszystkich odrębnch opinii.

Przez lata wiele niezależnych mediów polegało na Patreon, który oferował możliwość „udostępnienia swoim fanom aktywnego udziału w pracy, którą kochają, oferując im miesięczne członkostwo”, budując w ten sposób bazę finansową dla wiadomości i analiz finansowanych przez ludzi - w przeciwieństwie do uzależnienia od datków od bardzo bogatych ludzi lub od rządów.
Biorąc pod uwagę, że model biznesowy Patreon w dużej mierze opiera się na niezależnych twórcach treści, których teraz eksmituje, presja wywierana na niego, aby strzelił sobie w stopę, musiała być znacząca.
 
Ośrodki analityczne powiązane z inteligencją pracują nad wdrożeniem blokady finansowej.
 
Prawicowi aktywiści na krawędzi ostrza
 
Firma zakazała już wcześniej udziału niektórych osób - w szczególności aktywisty Milo Yiannopoulosa w 2018 r.
Jednak ostatnia zmiana polityki Patreon rozpoczęła się w październiku 2020 r., kiedy Patreon ogłosił, że podejmie działania przeciwko kontom, które wykorzystują jego platformę do aktywnego szerzenia przekonań QAnon, «rosnąca zagrożenie". Patreon ogłosił, że „Twórcy zaangażowani w kontrolę jakości, którzy zostali zidentyfikowani przez nasze zespoły ds. Zasad oraz zaufania i bezpieczeństwa, zostaną usunięci z Patreon”.
Jednak klienci, „którzy rozpowszechnili pewne pomysły dotyczące QAnon, ale„ nie są oddani rozpowszechnianiu treści QAnon ”, otrzymaliby możliwość wycofania się i„ dostosowania swoich kont do zgodności, według zasad firmy ”.
Niezależnie od tego, co można by pomyśleć o autentyczności QAnon, wkrótce okazało się, że to tylko krawędź ostrza.
 
Unia Europejska cenzuruje za pośrednictwem wyłączonych ośrodków analitycznych
Věra Jourová , europejska komisarz ds. Sprawiedliwości, konsumentów i równości płci, powiedziała Financial Times w czerwcu 2020 r., że:

    Aby walczyć z dezinformacją, musimy zmobilizować wszystkich odpowiednich graczy, od platform internetowych po władze publiczne, oraz wspierać niezależne osoby weryfikujące fakty i media.
    Chociaż platformy internetowe poczyniły pozytywne kroki podczas pandemii, muszą zintensyfikować swoje wysiłki.

Zakończyła dziwnym przykładem oficjalnej podwójnej mowy:

    „Nasze działania są silnie zakorzenione w prawach podstawowych, w szczególności w wolności wypowiedzi i informacji”.

To właśnie dało kolejny ważny argument dla przeciwników członkostwa w UE, w którym niedemokratyczna superbiurokracja obowiązana wobec wielkich korporacji (takich jak duże firmy farmaceutyczne) cenzuruje przeciwników polityki, którą te korporacje chcą wdrożyć.
Na mniejszym szczeblu krajowym istnieje przynajmniej szansa, że ​​presja społeczna może doprowadzić do jakiejś zmiany.
 
Zgodnie z oświadczeniem Jourovej, 18 grudnia 2020 r., Finansowany przez Unię Europejską, ale nominalnie niezależny UE DisinfoLab opublikował badanie, w którym zapytano, czy „czy wysiłki Patreon w walce z dezinformacją stawiają na pierwszym miejscu treść w języku angielskim - niż w innych językach.
Oprócz „niepowodzenia w usunięciu wszystkich kont, które bezpośrednio odwołują się do QAnon”, badanie wskazało na „szereg innych kont, które zarabiają na innych spiskach, takich jak zaprzeczenie COVID-19…”
 
W raporcie stwierdzono, że „te przykłady ilustrują, że środki wdrożone przez Patreon nie są w pełni egzekwowane”, stwierdzając również, że „problem dezinformacji wykracza daleko poza QAnon i argumentuje, że „potrzeba więcej działań przeciwko rozpowszechnianiu i monetyzacji niebezpiecznych teorii spiskowych na Patreonie".
 

Dezinformacja medyczna
 
Tylko z mojej małej listy serwisów informacyjnych z zakładkami, trzy jak dotąd donosiły o zablokowaniu ich przez Patreon w ciągu ostatnich kilku dni.
Wszystkie zakazy mają na celu „dezinformację medyczną” - co oznacza sprzeciw wobec jedynej dozwolonej historii, bez względu na to, jak udokumentowane są informacje, lub jak kłamliwa jest oficjalna narracja.
 
Usunięcie największego niemieckiego kanału niezależnego KenFM
 
19 lutego 2021 roku Patreon zamknął konto KenFM, największego niezależnego lewicowego centrum medialnego w Niemczech, które mocno odrzuciło oficjalną kampanię propagandową na temat Covid-19.
Nastąpiło to po zamknięciu ich konta na Youtube - ciężkim ciosie dla kanału, który miał ponad pół miliona obserwujących, i oczywiście podobnych ograniczeń ze strony Facebooka i innych w ciągu ostatniej połowy dekady.
 
Na znak, że jest to dobrze skoordynowana kampania, outlet w lutym znalazł się na celowniku rządu.
Wykorzystując skoordynowane ustawodawstwo niemieckiego rządu stanowego jako lukę zamiast regulacji federalnej - lokalne władze medialne mają nagle ogromne uprawnienia w zakresie całej publikacji online.
Mogą działać samodzielnie i nie muszą reagować na skargi przed usunięciem „dezinformacji”.
Nadzorcy mediów mogą nakazać „najsurowsze sankcje” za nieusunięcie treści z sieci.
 
Jeśli działania są skoordynowane - to ktoś je koordynuje.
 
Według doniesień agencje medialne wysłały do ​​tej pory 13 listów ogłoszeniowych do mediów internetowych, które nie są członkami rady prasowej, w tym do KenFM.
 
Jak zauważa analityk mediów Tobias Riegel: „W kategoriach abstrakcyjnych wszystko to brzmi bardzo przyjemnie: kto chciał - odciąć się od dziennikarskiej należytej staranności?
Gdyby ta troska dotyczyła jednakowo wszystkich mediów, byłoby to nawet bardzo mile widziane, należy to tutaj podkreślić.
Duży problem z nowym Traktatem Państwowym wynika między innymi z masowego nierównego traktowania, które w praktyce prawdopodobnie wystąpi. między mediami alternatywnymi a uznanymi (przez polityków): czy podział na dobre i złe media, praktykowany już na poziomie propagandowym, powinien być teraz także „oficjalnym” błogosławieństwem, z odpowiednimi konsekwencjami?
 
Usunięcie geopolityki i imperium
 
W tym samym miesiącu, lutym 2021 r., Patreon zadeklarował, że zamierza deplatformować  Geopolitics & Empire , niezależne wiadomości i program analityczny, chyba że usunie niektóre filmy nie tylko z Patreon, ale z całego internetu. Jednocześnie YouTube dał mu „ban” jako pierwszy krok przed nieuniknionym zakazem - formalnie za przeprowadzenie wywiadu z Markiem Sircusem , który opisał, w jaki sposób reakcje zdrowotne na COVID-19 przez takie władze, jak CDC, WHO, Big Pharma i rządy krajowe można uznać za „terroryzm medyczny”.
Wcześniej poruszył również kwestię powiązań między wojskowo-przemysłowo-finansowymi interesami a think tankami, których używają jako frontów.
 
Usunięcie z Patreon nastąpiło tuż po raporcie o „super czytnikach” teorii spiskowych z wydziału najbardziej oszukańczego think tanku, Atlantic Council.
Raport z Rady Atlantic cyfrowej Forensic Research Lab, który również był współpracownikiem brytyjskiego programu tajnej - propagandowej Initiative Integrity , wymienione wywiad z prof Francisem Boylem na Geopolityka i Imperium - i presto , niecały tydzień później Geopolityka i Imperium zamknięto
 
Rada Atlantycka jest ucieleśnieniem "głębokiego państwa" USA / NATO .
Think tank powstał jako odgałęzienie samego NATO i utrzymuje niezwykle bliskie powiązania z sojuszem wojskowym.
Otrzymuje duże fundusze od zachodnich rządów i kontrahentów zbrojeniowych, a jego zarząd jest wypełniony po brzegi starymi amerykańskimi zbrodniarzami wojennymi - takimi jak Colin Powell, Condoleezza Rice i Henry Kissinger.
W zarządzie pojawia się także nie mniej niż siedmiu byłych dyrektorów CIA i kilku czołowych generałów wojskowych, takich jak Jim „Wściekły Pies” Mattis, Wesley Clark i David Petraeus.
 
Atlantic Council już teraz mocno trzyma w garści media społecznościowe.
W 2018 roku ogłosił, że nawiązał współpracę z Facebookiem, aby pomóc w doborze kanałów informacyjnych Facebooka dla 2,2 miliarda użytkowników Facebooka na całym świecie.
 
Usuwanie ostatniego amerykańskiego wolnościowca
W lutym 2021 roku Patreon oświadczył, że wkrótce zamkną The Last American Vagabond, jedną z najlepszych stron z dobrze zbadanymi wiadomościami i analizami Covid-19 - ale wyraźnie różną od oficjalnej narracji - chyba że wszystkie «dezinformacje medyczne Covid-19» zostaną usunięte w jednej chwili.
 
The Last American Vagabond wyszydził groźbę i oświadczył, że „nie przestanie obiektywnie informować o COVID-19 ani na jakikolwiek inny temat”.
 
Wniosek
 
Jest prawdopodobne, że inne duże firmy płatnicze - z których korzysta wielu, zaczną zamrażać fundusze lub zamykać konta.
Sądząc po przykładach Facebooka, Youtube i Twittera, czytelnicy i dziennikarze będą tłumnie przenosić się na inne platformy.
Geopolitics & Empire zdecydowało się na usługę płatności SubscribeStar , a inne opcje będą prawdopodobnie pomyślane jako stare.
Ponieważ jednak cenzura zawsze wymyśla nowe sposoby sabotażu, należy spodziewać się nasilenia blokady finansowej.
 
Próba uciszenia sprzeciwu pojawia się w tym samym czasie, co niezmiernie złowieszczy program, aby dać każdemu na świecie zastrzyk w ramię na stosunkowo niegroźną chorobę - co prowadzi do wniosku, że jest to albo biznes farmaceutyczny wart miliardy dolarów, albo plan z nieznanymi implikacjami geopolitycznymi (czy ktoś pamięta, kiedy Trump powiedział, że może zabić 10 milionów Afgańczyków dosłownie w 10 dni - bez użycia broni nuklearnej?).
 
Kiedy Paypal , banki i karty kredytowe przestały obsługiwać Wikileaks - w 2011 roku, podczas próby blokady rządu USA , zniszczyło to 95% ich przychodów.
Wikileaks była na tyle zaradna, że ​​znalazła obejście problemu.
W przyszłości będzie to coraz trudniejsze - zwłaszcza w przypadku mniejszych mediów.
Prawdopodobnie rozważane są inne środki - takie jak blokowanie, lub sabotaż nazw domen lub fizyczne zatrzymania dziennikarzy.
A planowane w przyszłości zniesienie „niehigienicznej” gotówki - w połączeniu z zakazem kryptowalut, da Radzie Atlantyckiej i interesom oligarchów, które reprezentują, ostateczne narzędzie blokady.
 
Terje Maloy jest norwesko-australijskim blogerem i tłumaczem.
 
Źródło:

https://www.globalresearch.ca/western-governments-now-try-strangle-funding-independent-media/5738323

 
2 marzec 2021

Terje Maloy 

  

Komentarze

 

Od dłuższego czasu o dzisiejszej opozycji wobec zakonspirowanego okupanta mówię, że zachowuje się jakby AK publikowało swoje rozporządzenia i informacje w BIULETYNIE GESTAPO. Mało tego, nachalnie doprasza się o możliwość takich publikacji! I sądzi, że GESTAPO im ustąpi a nawet wesprze.

To chyba nie jest naiwność czy infantylizm, to jednak może być kolaboracja w masce dysydenckiej, wide KOR.

2021-03-02
hens

 

"Dorosłe dzieci mają żal.
Za kiepski przepis na ten świat".

Cały sens artykułu sprowadza się do wniosku, że zaczadzeni pseudo-wolnością ery po 1990 roku - młodzi ludzie zaczynają trzeźwieć i po raz pierwszy, próbują zrozumieć otaczającą reczywistość.

2021-03-02
Artur Łoboda

  

Archiwum

Choroba umysłowa prędzej - czy pó?niej daje o sobie znać
luty 15, 2008
Artur Łoboda
Przygotowani na...porażkę?
luty 13, 2006
Marek Olżyński
Amerykańskie mniejsze zło
listopad 11, 2008
Artur Łoboda
Przestępca, umożliwiający przestępcom decydować o naszym życiu
sierpień 18, 2004
Co się dzieje?
październik 29, 2007
bez podpisu ( . )
SLD, SdPl, UP i UW.
luty 17, 2005
Prodi: Polacy zmęczeni
czerwiec 16, 2004
"Silna kobieta" w USA?
wrzesień 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Sierpień 80": rząd nie konsultował reform
grudzień 3, 2002
PAP
Za mordę niepokornych
styczeń 14, 2008
interia.pl
2008.11.01. Serwis wiadomosci
listopad 1, 2008
tłumacz
„Wojna Przeciwko Terrorowi” nie działa tak jak „Zimna Wojna”
wrzesień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Atak na Irak (II)
luty 3, 2007
przesłał ICP
ONZ: Bioróżnorodność jest warunkiem przetrwania życia
maj 22, 2004
PAP
Mutacja z Trockizmu w Neokonserwatyzm
grudzień 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
My, Pierwsza Brygada
luty 16, 2005
Andrzej Hałaciński, Tadeusz Biernacki.
Pl.jokes..swiatecznych impresji ..ciut jeszcze ..
grudzień 22, 2006
Lodmieniec
Członkowie RPP domagają się wyrównania za trzy lata pracy
czerwiec 25, 2002
PAP
WAKACJE!!!
lipiec 5, 2008
Marek Jastrząb
Czy potrzebujemy repliki obozu w Dębicy?
marzec 15, 2007
bibula- pismo niezależne
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2022 Polskie Niezależne Media