ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Wezwanie do podania informacji publicznych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
20 wrzesień 2011      Artur Łoboda
Lekarstwo na wszelkie infekcje 
20 grudzień 2020     
Dziennik wyrazów nieobcych, rozbiórka umysłów w rezerwacie - Rozdział XV 
22 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Dlaczego Magdalena Ogórek poniosła klęskę? 
12 maj 2015      Artur Łoboda
Samorządowe sku*****ństwo 
22 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Nic się nie stało, Polacy idźcie do domu 
15 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część dwudziesta trzecia 
10 wrzesień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Rozmowa z Elzbieta 
17 maj 2011      Elzbieta Gawlas
Uwagi na marginesie debaty z 6 lutego 2012 
7 luty 2012      Artur Łoboda
Pamięci Józefa Mackiewicza  
1 luty 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Koszt Najazdu USA na Irak 
5 wrzesień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Skradzione przez Solidarność (oraz Kościół) święto ludzi pracy - 1Maja 
1 maj 2011      dr Leszek Skonka, wstawił MG
Poniedziałkowe pocałunki 
5 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Kim jesteśmy 
8 wrzesień 2019     
Źródła dwudziestowiecznej Kultury polskiej - 2. Okres PRLu. 
26 maj 2015      Artur Łoboda
"Rekonstrukcja Rządu" 
10 styczeń 2018      Artur Łoboda
Informator z domu starców w Berlinie: Straszna śmierć po szczepieniu 
15 luty 2021      Obserwator
Tam bywałem tylko dla polskiej kultury 
1 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Klimat i trop finansowy - komentarz 
23 luty 2021      Artur Łoboda
Fiasko blokady eksportu nafty z Iranu do Europy 
28 styczeń 2012      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Katalonia (3)

"Izrael stanie się bankiem dla Katalonii" (?)
"ISRAELE SARA’ LA BANCA DELLA CATALOGNA" (?)
http://www.maurizioblondet.it/israele-sara-la-banca-della-catalogna/

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ7A4vAcTHp9NIeiK5mohSQVW4k7QP0U8bAORgIwLrab-YGJA3Qyg

Maurizio Blondet ------------ 8 październik 2017

Czy Katalonia jako państwo (a zatem nie będąc członkiem UE) straciłaby dostęp do Europejskiego Banku Centralnego w związku ze swym długiem publicznym?

"Mamy rozwiązanie dla tego problemu,a jest nim inne państwo wypłacalne. Izrael i Niemcy posłużą nam chwilowo za bank" – w ten sposób 24 listopada 2014, w wywiadzie dla Jerusalem Post wypowiedział się Santiago Vidal, sędzia z Barcelony.

Santiago Vidal
https://es.wikipedia.org/wiki/Santiago_Vidal

CATALAN INDEPENDENCE ADVOCATE LOOKS TO ISRAEL, GERMANY FOR FUNDING
http://www.jpost.com/International/Catalan-Independence-advocate-looks-to-Israel-Germany-for-funding-382680

El jutge Vidal suggereix que Alemanya o Israel podrien finançar un estat català
http://www.ara.cat/politica/santiago-vidal-jutge-entrevista_0_1253874861.html

Israel Will Be Our Bank
http://www.gearoidocolmain.org/israel-will-bank/

Vidal prorokował wtedy, że do 3 lat powstanie państwo Katalonia – "przy pomocy środków legalnych, politycznych, pokojowych, w odróżnieniu od kwestii niepodległości Palestyny, charakteryzującej się przemocą". Miesiąc wcześniej Vidal napisał propozycję konstytucji dla Katalonii, za co zagroziły mu konsekwencje ze strony Madrytu.

Natomiast izraelski Haaretz, w artykule napisanym przez Adara Primora wykrzykiwał: "Niech żyje Katalonia, niech żyje Izrael".

Artykuł Primora (który napisał także książkę na ten temat) wysławiał notariusza Alfonsa Lópeza Teny, jednego z najbardzej ekstremistycznych, separatystycznych polityków katalońskich (choć urodził się w Walencji), autora książki "Cataluña bajo España. La opresión nacional en democracia" i wyjaśniał:

"Hiszpania nie zrezygnuje łatwo z klejnotu w swej koronie, ale López Tena nie traci czasu i obiecuje, że nowe państwo – członek Europy stanie sie wielkim przyjacielem Izraela. Również w tym aspekcie będzie różniło się od swego rywala z Madrytu.

Oprócz tego jeszcze jedno przesłanie: tak właśnie jak Katalonia wkrótce będzie państwem Katalończyków – Izrael jest nade wszystko i przede wszystkim państwem narodu żydowskiego. Nie ma żadnej przyszłości przed państwem dwunarodowościowym. Niedawne zwycięstwo separatystow w Kanadzie, nieustanne wysiłki by zdemontować królestwo Belgii, referendum narodowe w Szkocji – to są tylko niektóre przykłady dowodzące tego. Żadna federacja, czy konfederacja, żadna autonomia, czy kantony: dwunarodowość umarła. Niech żyje Izrael, niech żyje Katalonia!".


Alfons López Tena
https://es.wikipedia.org/wiki/Alfons_L%C3%B3pez_Tena
https://en.wikipedia.org/wiki/Catalan_Solidarity_for_Independence

"Cataluña bajo España. La opresión nacional en democràcia"
https://www.amazon.es/Catalu%C3%B1a-Espa%C3%B1a-opresi%C3%B3n-nacional-democr%C3%A0cia/dp/8495400618

Viva Catalonia, Viva Israel
https://www.haaretz.com/opinion/viva-catalonia-viva-israel-1.467213
https://www.librarything.com/work/16239912

"Nie" dla państw dwunarodowościowych!

W ten sposób staje się zrozumiałe poparcie, jakie Izrael ofiaruje separatyzmowi katalońskiemu i przyjaźń z katalońskimi separatystami: nie ma mowy o państwie dwunarodowościowym w Syjonie, w którym rasa wybrana miała by być zmuszona do współistnienia z Palestyńczykami i do przyznania im takich samych praw obywatelskich. Kiedyś temat ten był dostatecznie gorący, dziś już nie jest. Oczywiście, także wersja 2 państw nie jest już więcej aktualna, ponieważ została wykluczona przez rząd Netanyahu, który zintensyfikował okupację ziem palestyńskich i żydowskie osadnictwo na nich.


Israele, Gideon Levy: “Soluzione dei due Stati è morta, ne serve uno solo con pari diritti anche per i palestinesi”
http://www.ilfattoquotidiano.it/2017/02/21/israele-gideon-levy-soluzione-dei-due-stati-e-morta-ne-serve-uno-solo-con-pari-diritti-anche-per-i-palestinesi/3401948/


Mamy zatem do czynienia z przyjaźnią ideologiczną oraz z brakiem tolerancji dla państwa, w którym żyje naród "obcy" tak w odniesieniu do Izraela jak dla Katalończyków. Izrael był zresztą jednym z niewielu krajów, jakie w związku z referendum wysłały do Barcelony tzw. "obserwatorów" i którzy to "obserwatorzy" należycie zadeklarowali się "zaszokowanymi brutalnością policji hiszpańskiej" (tak jakby policja izraelska była łagodna w stosunku do Palestyńczyków).

Ktoś zapyta, czy doprawdy Izrael mógłby funkcjonować jako zastępstwo dla banku centralnego w stosunku do swych katalońskich przyjaciół?

W tym miejscu więc na scenę należy wprowadzić człowieka o nazwisku Jordi Pujol, wielkiego promotora separatyzmu katalońskiego, autonomisty, założyciela partii Convergencia i prezydenta katalońskiego generalitat przez 23 lata bez przerwy, tj. od roku 1980 do roku 2003, będącego tak zagorzałym przyjacielem syjonizmu, że 4 ze swych 6 dzieci wysłał do kibucu – wy wychować ich jak należy.

Faktycznie, jak potwierdza Wikipedia – dzieci Pujola: "nagromadziły fortuny w związku z posiadaniem przez nie ich prywatnych przedsiębiorstw, które często dostają zamówienia od rządu katalońskiego. Żona i dzieci posiadają lokaty na dziesiątki milionów dolarów w Meksyku, Panamie i Argentynie. Transfery funduszy dotyczące tych osób pomiędzy bankami zagranicznymi w Andorze, Szwajcarii, Jersey, Wyspami Cayman i innymi rajami podatkowymi wynoszą ponad 100 milionów euro".

W roku 2014 Pujol ojciec (który mial wtedy 84 lata) przyznał, że przez 23 lata swej prezydentury "posiadał tajne, zagraniczne konta bankowe odziedziczone po ojcu".

Rodzina Pujolów to bankierzy, chociaż w roku 1984 rodzinny bank Banca Catalana zbankrutował, po czym został uratowany przez rząd w Madrycie (co pokazuje, że w tego rodzaju sytuacjach centalne państwa są potrzebne). Pujol chciał wówczas przekonać, że pieniądze na jego kontach zagranicznych były spadkiem po swym ojcu bankrucie. Najrozmaitsi świadkowie jednak stwierdzili w sądzie, że bogactwa sięgające miliardów nie moga być ani wynikiem spadku ani pomyślnych inwestycji, ale pochodzą z "handlu wpływami, z łapówek, z prania pieniędzy i z korupcji".
https://www.dolcacatalunya.com/wp-content/uploads/2014/05/jordi-pujol-300x201.jpg


Jordi Pujol i Soley
https://en.wikipedia.org/wiki/Jordi_Pujol


Jordi Pujol jest nie tylko ojcem separatyzmu katalońskiego – w roku 1985, wraz z politykiem francuskim Edgarem Faure (ożenionym z Żydówką Lucie Meyer) założył Stowarzyszenie Regionów Europejskich. Faure był jednym z prawników francuskich biorących udział w procesie w Norymberdze i należał do masońskiej Partii Radykalnej. Udawało mu się we Francji obejmować ministerstwa tak pod rządami lewicy jak i w rządzie De Gaulle. Tak za IV jak i za V Republiki zawsze był po stronie zwycięzców. Tym, którzy oskarżali go o oportunizm odpowiadał, że: "To zasługa wiatru, który wieje w sposób dla mnie korzystny".


Edgar Faure był nade wszystko zażartym "europeistą". Był jednym z tych, którzy sformułowali teorię rozćwiartowania państw europejskich na regiony, czyli podmioty sub-polityczne, pozostające pod kontrolą federalnego państwa technokratycznego. Usprawiedliwieniem dla tego rodzaju ideologii była teza, że państwa europejskie "bedą wchodzić w konflikty zbrojne" jeżeli sie ich nie rozparceluje i nie zneutralizuje stworzeniem regionów. Z perspektywy czasu widać, że była to przystosowana do narodów Europy wersja izraelskiego planu Kivunim, czyli rozczłonkowania i rozbicia państw muzułmańskich wzdłuż linii "uskoków" natury etniczno-religijnej – realizowanego dziś przy pomocy niewyobrażalnych zniszczeń przez amerykańskiego Lewiatana.

Edgar Faure
https://en.wikipedia.org/wiki/Edgar_Faure

Europa Regionów? – Jest zbyteczna

Kwestia rozczłonkowania na regiony – choć prawdopodobnie nie przestaje być celem "doktryny esoterycznej" w stosunku do Europy zastaje dziś brukselską technokrację sparaliżowaną jak chodzi o jej wsparcie dla odłączenie Katalonii.

Obawia się ona, że w ramach różnych separatyzmów europejskich mogły by się rozbudzić tendencje "populistyczne", nie dające się kontrolować bezpośrednio. Oprócz tego należałoby uznać także secesję Krymu. Poza tym, wydaje się, że problem nie jest już tak bardzo naglący, bo państwa europejskie – niby jeszcze narodowe – wraz ze swymi rządami same wykastrowały się z ich niepodległości i oddały ją w ręce Najwyższej Instancji Biurokratycznej, na wzór kapłanów Kybele, ofiarujących bogini swe jądra.

Żeby dojść do podobnego wniosku wystarczy przeczytać ostatnią książkę Yanisa Varoufakisa, noszącą tytuł "And the Weak Suffer What They Must?", który będąc greckim ministrem finansów (na wzór komety) miał możliwość znalezienia się przed obliczem tejże Instancji.

Oto jego opis:

"Eurogrupa, podejmująca wszystkie najważniejsze decyzje jest organem, który w ogóle nie istnieje w ustawodawstwie europejskim; który działa zgodnie z zasadą 'silny robi co mu się podoba, podczas gdy słaby cierpi jak powinien'; który nie pisze sprawozdań ze swych posiedzeń i dla którego jedyną obowiązującą regułą jest tajność jego decyzji, tj. nie ujawnianie ich obywatelom Europy. Jest to struktura celowo zaprojektowana tak, by wyeliminować jakiekolwiek resztki niepodległości, które pozostały do dyspozycji Europejczyków".

Są to więc zebrania, podczas których o wszystkim decyduje tzw. Trojka (czyli Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Europejski Bank Centralny i Komisja Europejska) – wydająca polecenia ministrom finansów poszczególnych krajów.

To, co jest istotne to fakt, że Eurogrupa nie istnieje jako instytucja; nigdy nie będzie możliwe wezwanie jej by odpowiedziała za swe złe decyzje ponieważ nie zależy od żadnego parlamentu czy jakiegokolwiek organu politycznego. (...)

Yanis Varoufakis
https://en.wikipedia.org/wiki/Yanis_Varoufakis

"And the Weak Suffer What They Must?": Europe's Crisis and America's Economic Future
https://www.amazon.it/Weak-Suffer-What-They-Must/dp/1568585047

"And the Weak Suffer What They Must?" by Yanis Varoufakis – review
https://www.theguardian.com/books/2016/apr/25/and-the-weak-suffer-what-they-must-yanis-varoufakis-review-europe-austerity-threat-global-security

Inaczej sprawa wygląda z secesją Katalonii, która ma spore znaczenie dla Izraela, tak jako przykład "odrzucenia państwa dwunarodowościowego" jak i ze względu na niesprzyjający dla wszechpotęgi syjońskiej rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz chwiejność superpotęgi USA. Na wszystko to Izrael reaguje dużą międzynarodową aktywnością: od irackiego Kirkuka, w którym zawiaduje polityką kurdyjską po Arabię Saudyjską; od częstych wizyt w Moskwie po Europę, w której usiłuje namnożyć sobie przyjaciół. Potwierdził to sam Netanyahu 2 lata temu w sidzibie Mossadu nakazując: "Izrael powinien stać się potęgą na skalę światową".

Powiedział wtedy: "Wobec świata, który zmienia się – Izrael musi stać się potęgą. Nie tylko potęgą regionalną, ale w pewnych dziedzinach – potęgą światową. Nikt nie zawiera sojuszy ze słabymi".


Netanyahu: Israel Must Become a World Power
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/201035

***

Jordi Pujol reconoce en un libro el peso de Israel en la formación de su ideario nacionalista
http://www.europapress.es/nacional/noticia-jordi-pujol-reconoce-libro-peso-israel-formacion-ideario-nacionalista-20110227104543.html

“It is wonderful Israel can be a source of inspiration for Catalonia’”, Alon Bar, Ambassador (Israel)
http://international.reagrupament.cat/?p=3786

La fascinación del nacionalismo catalán por Israel: Jordi Pujol envió a cuatro de sus hijos a un kibutz
http://www.alertadigital.com/2012/10/07/la-fascinacion-del-nacionalismo-catalan-por-israel-jordi-pujol-envio-a-cuatro-de-sus-hijos-a-un-kibutz/

ISRAEL: EL SIONISMO CONTROLA EL INDEPENDENTISMO CATALÁN
https://larevolucionpacifica.com/2016/11/18/israel-el-sionismo-controla-el-independentismo-catalan/

Pujol explica su misión de ingeniería social: “construir Cataluña”… ¡inspirado por el sionismo!
https://www.dolcacatalunya.com/2017/04/pujol-explica-mision-ingenieria-social-construir-cataluna-inspirado-sionismo/


Puigdemont zamierzał uzbroić Mossos tak jak wojsko
Puigdemont voleva armare i Mossos come un esercito
http://www.occhidellaguerra.it/puigdemont-voleva-armare-mossos-un-esercito/

Los Mossos z Katalonii spotkają się z agentami Mossadu w Izraelu
LOS MOSSOS CATALANES SE REUNIERON CON AGENTES DEL MOSSAD EN ISRAEL
https://www.enlacejudio.com/2017/08/28/mossos-barcelona-agentes-mossad/
14 luty 2021

Baltazar 

  

Komentarze

 

Jeżeli podane treści są prawdą - to bardzo mądrze to rozgrywali Katalończycy!

To polityka w czystej postaci!
Izrael nie zagrażał Ich przyszłości politycznej - więc rozgrywali własne gierki z nadzieją, że "towarzystwo" żydów zniechęci Ich przeciwników.

Co innego PiS, który ściąga syjonistów do Polski stwarzając poważne dla Nas zagrożenie.

2021-02-14
Artur Łoboda

  

Archiwum

Skutki straty wartości dolara w USA
marzec 19, 2008
Iwo Cypian Pogonowski
Szaron i "Mocarstwo Izrael"
styczeń 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Długi Cień Konszachtów Rosyjsko Niemieckich
maj 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawdziwy powód ataku na Iran
marzec 19, 2007
Krassimir Petrov
Przyszlosc Polski w bezpartyjnych kandydatach na wszystkie szczeble wladzy
listopad 14, 2006
Bezpartyjny
Czy jest wśród nas uczciwy prokurator?
marzec 10, 2006
Artur Łoboda
Po stronie ludu. Manifest populistyczny
grudzień 19, 2006
Remigiusz Okraska
Złudne poczucie niepewności w USA
kwiecień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Szczegółowa instrukcja USA dla Słowenii mającej teraz prezydencję unijną, kiedy i jak EU ma uznać Kosowo i jak ma to konkretn
luty 20, 2008
marduk
Darowizna Spielberga na muzeum w Aptece "Pod Orłem"
luty 16, 2004
PAP
Hucpa
sierpień 20, 2003
MOTO
Problem gotowanego królika
marzec 20, 2005
Andrzej Kumor
Krętacze. Bratkowski z NBP o wypowiedzi Leppera
luty 5, 2003
Piotr Mączynski
Polonia w "Prima Aprilis" 2005
kwiecień 2, 2005
km
Kolejny etap niszczenia Polski
październik 22, 2003
Artur Łoboda
Amerykańskie wybory
listopad 5, 2008
Artur Łoboda
W 2002 roku dług publiczny wynosił 47,5 proc. PKB
styczeń 14, 2003
PAP
Pożegnanie z suwerennością
kwiecień 23, 2003
przesłała Elżbieta
Gra o główna nagrodę - część II
grudzień 1, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Kwasniewski przed komisję
listopad 7, 2003
IAR
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media