ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Czego powinna nauczyć sprawa zabójstwa Igora Stachowiaka 
24 maj 2017     
Skok stulecia 
25 listopad 2019      Artur Łoboda
Pozwolenie na broń dla opornych 
15 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Polska mafiokracja 
5 marzec 2015      Artur Łoboda
"Polscy zdrajcy" według Bartoszewskiego 
1 marzec 2011      Artur Łoboda
Zapytanie o udostępnienie Uchwał sejmowych 
23 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (24.06.2019) 
7 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Nacjonalizacja wód płynących w Polsce - PRL wiecznie żywy!!! 
11 październik 2012      Radosław Judycki - Stowarzyszenia Nasze Jeziora
Druga fala zachorowań 
20 marzec 2020      Artur Łoboda
Powtórka z poligonowej historii 
26 styczeń 2013      Historyk
Apeluję o usunięcie nieprawdziwego napisu z pomnika pomordowanych Żydów w Kielcach! - Leszek Żebrowski  
20 lipiec 2016     
Sąd sądzi, że sądzi 
16 maj 2009      Witold Filipowicz
Brutalna policja Putina (Demokracja w Holandii) 
25 styczeń 2021      Obserwator
Polska w Obronie Kultury Łacińskiej 
10 kwiecień 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Każdego dnia musi się coś dziać 
9 listopad 2014      Artur Łoboda
Wszystkie media milczą w sprawie Likiernika 
18 kwiecień 2018     
Pańszczyzna pod oligarchami w USA? 
26 wrzesień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Po co PiS zlikwidował sztukę? 
11 maj 2017     
Fanatyczni zwolennicy PiS 
6 marzec 2019      Artur Łoboda
Oświęcimski marsz, o którym usłyszała cała Polska 
1 luty 2019      eMisjaTv

 
 

Katalonia (3)

"Izrael stanie się bankiem dla Katalonii" (?)
"ISRAELE SARA’ LA BANCA DELLA CATALOGNA" (?)
http://www.maurizioblondet.it/israele-sara-la-banca-della-catalogna/

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ7A4vAcTHp9NIeiK5mohSQVW4k7QP0U8bAORgIwLrab-YGJA3Qyg

Maurizio Blondet ------------ 8 październik 2017

Czy Katalonia jako państwo (a zatem nie będąc członkiem UE) straciłaby dostęp do Europejskiego Banku Centralnego w związku ze swym długiem publicznym?

"Mamy rozwiązanie dla tego problemu,a jest nim inne państwo wypłacalne. Izrael i Niemcy posłużą nam chwilowo za bank" – w ten sposób 24 listopada 2014, w wywiadzie dla Jerusalem Post wypowiedział się Santiago Vidal, sędzia z Barcelony.

Santiago Vidal
https://es.wikipedia.org/wiki/Santiago_Vidal

CATALAN INDEPENDENCE ADVOCATE LOOKS TO ISRAEL, GERMANY FOR FUNDING
http://www.jpost.com/International/Catalan-Independence-advocate-looks-to-Israel-Germany-for-funding-382680

El jutge Vidal suggereix que Alemanya o Israel podrien finançar un estat català
http://www.ara.cat/politica/santiago-vidal-jutge-entrevista_0_1253874861.html

Israel Will Be Our Bank
http://www.gearoidocolmain.org/israel-will-bank/

Vidal prorokował wtedy, że do 3 lat powstanie państwo Katalonia – "przy pomocy środków legalnych, politycznych, pokojowych, w odróżnieniu od kwestii niepodległości Palestyny, charakteryzującej się przemocą". Miesiąc wcześniej Vidal napisał propozycję konstytucji dla Katalonii, za co zagroziły mu konsekwencje ze strony Madrytu.

Natomiast izraelski Haaretz, w artykule napisanym przez Adara Primora wykrzykiwał: "Niech żyje Katalonia, niech żyje Izrael".

Artykuł Primora (który napisał także książkę na ten temat) wysławiał notariusza Alfonsa Lópeza Teny, jednego z najbardzej ekstremistycznych, separatystycznych polityków katalońskich (choć urodził się w Walencji), autora książki "Cataluña bajo España. La opresión nacional en democracia" i wyjaśniał:

"Hiszpania nie zrezygnuje łatwo z klejnotu w swej koronie, ale López Tena nie traci czasu i obiecuje, że nowe państwo – członek Europy stanie sie wielkim przyjacielem Izraela. Również w tym aspekcie będzie różniło się od swego rywala z Madrytu.

Oprócz tego jeszcze jedno przesłanie: tak właśnie jak Katalonia wkrótce będzie państwem Katalończyków – Izrael jest nade wszystko i przede wszystkim państwem narodu żydowskiego. Nie ma żadnej przyszłości przed państwem dwunarodowościowym. Niedawne zwycięstwo separatystow w Kanadzie, nieustanne wysiłki by zdemontować królestwo Belgii, referendum narodowe w Szkocji – to są tylko niektóre przykłady dowodzące tego. Żadna federacja, czy konfederacja, żadna autonomia, czy kantony: dwunarodowość umarła. Niech żyje Izrael, niech żyje Katalonia!".


Alfons López Tena
https://es.wikipedia.org/wiki/Alfons_L%C3%B3pez_Tena
https://en.wikipedia.org/wiki/Catalan_Solidarity_for_Independence

"Cataluña bajo España. La opresión nacional en democràcia"
https://www.amazon.es/Catalu%C3%B1a-Espa%C3%B1a-opresi%C3%B3n-nacional-democr%C3%A0cia/dp/8495400618

Viva Catalonia, Viva Israel
https://www.haaretz.com/opinion/viva-catalonia-viva-israel-1.467213
https://www.librarything.com/work/16239912

"Nie" dla państw dwunarodowościowych!

W ten sposób staje się zrozumiałe poparcie, jakie Izrael ofiaruje separatyzmowi katalońskiemu i przyjaźń z katalońskimi separatystami: nie ma mowy o państwie dwunarodowościowym w Syjonie, w którym rasa wybrana miała by być zmuszona do współistnienia z Palestyńczykami i do przyznania im takich samych praw obywatelskich. Kiedyś temat ten był dostatecznie gorący, dziś już nie jest. Oczywiście, także wersja 2 państw nie jest już więcej aktualna, ponieważ została wykluczona przez rząd Netanyahu, który zintensyfikował okupację ziem palestyńskich i żydowskie osadnictwo na nich.


Israele, Gideon Levy: “Soluzione dei due Stati è morta, ne serve uno solo con pari diritti anche per i palestinesi”
http://www.ilfattoquotidiano.it/2017/02/21/israele-gideon-levy-soluzione-dei-due-stati-e-morta-ne-serve-uno-solo-con-pari-diritti-anche-per-i-palestinesi/3401948/


Mamy zatem do czynienia z przyjaźnią ideologiczną oraz z brakiem tolerancji dla państwa, w którym żyje naród "obcy" tak w odniesieniu do Izraela jak dla Katalończyków. Izrael był zresztą jednym z niewielu krajów, jakie w związku z referendum wysłały do Barcelony tzw. "obserwatorów" i którzy to "obserwatorzy" należycie zadeklarowali się "zaszokowanymi brutalnością policji hiszpańskiej" (tak jakby policja izraelska była łagodna w stosunku do Palestyńczyków).

Ktoś zapyta, czy doprawdy Izrael mógłby funkcjonować jako zastępstwo dla banku centralnego w stosunku do swych katalońskich przyjaciół?

W tym miejscu więc na scenę należy wprowadzić człowieka o nazwisku Jordi Pujol, wielkiego promotora separatyzmu katalońskiego, autonomisty, założyciela partii Convergencia i prezydenta katalońskiego generalitat przez 23 lata bez przerwy, tj. od roku 1980 do roku 2003, będącego tak zagorzałym przyjacielem syjonizmu, że 4 ze swych 6 dzieci wysłał do kibucu – wy wychować ich jak należy.

Faktycznie, jak potwierdza Wikipedia – dzieci Pujola: "nagromadziły fortuny w związku z posiadaniem przez nie ich prywatnych przedsiębiorstw, które często dostają zamówienia od rządu katalońskiego. Żona i dzieci posiadają lokaty na dziesiątki milionów dolarów w Meksyku, Panamie i Argentynie. Transfery funduszy dotyczące tych osób pomiędzy bankami zagranicznymi w Andorze, Szwajcarii, Jersey, Wyspami Cayman i innymi rajami podatkowymi wynoszą ponad 100 milionów euro".

W roku 2014 Pujol ojciec (który mial wtedy 84 lata) przyznał, że przez 23 lata swej prezydentury "posiadał tajne, zagraniczne konta bankowe odziedziczone po ojcu".

Rodzina Pujolów to bankierzy, chociaż w roku 1984 rodzinny bank Banca Catalana zbankrutował, po czym został uratowany przez rząd w Madrycie (co pokazuje, że w tego rodzaju sytuacjach centalne państwa są potrzebne). Pujol chciał wówczas przekonać, że pieniądze na jego kontach zagranicznych były spadkiem po swym ojcu bankrucie. Najrozmaitsi świadkowie jednak stwierdzili w sądzie, że bogactwa sięgające miliardów nie moga być ani wynikiem spadku ani pomyślnych inwestycji, ale pochodzą z "handlu wpływami, z łapówek, z prania pieniędzy i z korupcji".
https://www.dolcacatalunya.com/wp-content/uploads/2014/05/jordi-pujol-300x201.jpg


Jordi Pujol i Soley
https://en.wikipedia.org/wiki/Jordi_Pujol


Jordi Pujol jest nie tylko ojcem separatyzmu katalońskiego – w roku 1985, wraz z politykiem francuskim Edgarem Faure (ożenionym z Żydówką Lucie Meyer) założył Stowarzyszenie Regionów Europejskich. Faure był jednym z prawników francuskich biorących udział w procesie w Norymberdze i należał do masońskiej Partii Radykalnej. Udawało mu się we Francji obejmować ministerstwa tak pod rządami lewicy jak i w rządzie De Gaulle. Tak za IV jak i za V Republiki zawsze był po stronie zwycięzców. Tym, którzy oskarżali go o oportunizm odpowiadał, że: "To zasługa wiatru, który wieje w sposób dla mnie korzystny".


Edgar Faure był nade wszystko zażartym "europeistą". Był jednym z tych, którzy sformułowali teorię rozćwiartowania państw europejskich na regiony, czyli podmioty sub-polityczne, pozostające pod kontrolą federalnego państwa technokratycznego. Usprawiedliwieniem dla tego rodzaju ideologii była teza, że państwa europejskie "bedą wchodzić w konflikty zbrojne" jeżeli sie ich nie rozparceluje i nie zneutralizuje stworzeniem regionów. Z perspektywy czasu widać, że była to przystosowana do narodów Europy wersja izraelskiego planu Kivunim, czyli rozczłonkowania i rozbicia państw muzułmańskich wzdłuż linii "uskoków" natury etniczno-religijnej – realizowanego dziś przy pomocy niewyobrażalnych zniszczeń przez amerykańskiego Lewiatana.

Edgar Faure
https://en.wikipedia.org/wiki/Edgar_Faure

Europa Regionów? – Jest zbyteczna

Kwestia rozczłonkowania na regiony – choć prawdopodobnie nie przestaje być celem "doktryny esoterycznej" w stosunku do Europy zastaje dziś brukselską technokrację sparaliżowaną jak chodzi o jej wsparcie dla odłączenie Katalonii.

Obawia się ona, że w ramach różnych separatyzmów europejskich mogły by się rozbudzić tendencje "populistyczne", nie dające się kontrolować bezpośrednio. Oprócz tego należałoby uznać także secesję Krymu. Poza tym, wydaje się, że problem nie jest już tak bardzo naglący, bo państwa europejskie – niby jeszcze narodowe – wraz ze swymi rządami same wykastrowały się z ich niepodległości i oddały ją w ręce Najwyższej Instancji Biurokratycznej, na wzór kapłanów Kybele, ofiarujących bogini swe jądra.

Żeby dojść do podobnego wniosku wystarczy przeczytać ostatnią książkę Yanisa Varoufakisa, noszącą tytuł "And the Weak Suffer What They Must?", który będąc greckim ministrem finansów (na wzór komety) miał możliwość znalezienia się przed obliczem tejże Instancji.

Oto jego opis:

"Eurogrupa, podejmująca wszystkie najważniejsze decyzje jest organem, który w ogóle nie istnieje w ustawodawstwie europejskim; który działa zgodnie z zasadą 'silny robi co mu się podoba, podczas gdy słaby cierpi jak powinien'; który nie pisze sprawozdań ze swych posiedzeń i dla którego jedyną obowiązującą regułą jest tajność jego decyzji, tj. nie ujawnianie ich obywatelom Europy. Jest to struktura celowo zaprojektowana tak, by wyeliminować jakiekolwiek resztki niepodległości, które pozostały do dyspozycji Europejczyków".

Są to więc zebrania, podczas których o wszystkim decyduje tzw. Trojka (czyli Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Europejski Bank Centralny i Komisja Europejska) – wydająca polecenia ministrom finansów poszczególnych krajów.

To, co jest istotne to fakt, że Eurogrupa nie istnieje jako instytucja; nigdy nie będzie możliwe wezwanie jej by odpowiedziała za swe złe decyzje ponieważ nie zależy od żadnego parlamentu czy jakiegokolwiek organu politycznego. (...)

Yanis Varoufakis
https://en.wikipedia.org/wiki/Yanis_Varoufakis

"And the Weak Suffer What They Must?": Europe's Crisis and America's Economic Future
https://www.amazon.it/Weak-Suffer-What-They-Must/dp/1568585047

"And the Weak Suffer What They Must?" by Yanis Varoufakis – review
https://www.theguardian.com/books/2016/apr/25/and-the-weak-suffer-what-they-must-yanis-varoufakis-review-europe-austerity-threat-global-security

Inaczej sprawa wygląda z secesją Katalonii, która ma spore znaczenie dla Izraela, tak jako przykład "odrzucenia państwa dwunarodowościowego" jak i ze względu na niesprzyjający dla wszechpotęgi syjońskiej rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz chwiejność superpotęgi USA. Na wszystko to Izrael reaguje dużą międzynarodową aktywnością: od irackiego Kirkuka, w którym zawiaduje polityką kurdyjską po Arabię Saudyjską; od częstych wizyt w Moskwie po Europę, w której usiłuje namnożyć sobie przyjaciół. Potwierdził to sam Netanyahu 2 lata temu w sidzibie Mossadu nakazując: "Izrael powinien stać się potęgą na skalę światową".

Powiedział wtedy: "Wobec świata, który zmienia się – Izrael musi stać się potęgą. Nie tylko potęgą regionalną, ale w pewnych dziedzinach – potęgą światową. Nikt nie zawiera sojuszy ze słabymi".


Netanyahu: Israel Must Become a World Power
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/201035

***

Jordi Pujol reconoce en un libro el peso de Israel en la formación de su ideario nacionalista
http://www.europapress.es/nacional/noticia-jordi-pujol-reconoce-libro-peso-israel-formacion-ideario-nacionalista-20110227104543.html

“It is wonderful Israel can be a source of inspiration for Catalonia’”, Alon Bar, Ambassador (Israel)
http://international.reagrupament.cat/?p=3786

La fascinación del nacionalismo catalán por Israel: Jordi Pujol envió a cuatro de sus hijos a un kibutz
http://www.alertadigital.com/2012/10/07/la-fascinacion-del-nacionalismo-catalan-por-israel-jordi-pujol-envio-a-cuatro-de-sus-hijos-a-un-kibutz/

ISRAEL: EL SIONISMO CONTROLA EL INDEPENDENTISMO CATALÁN
https://larevolucionpacifica.com/2016/11/18/israel-el-sionismo-controla-el-independentismo-catalan/

Pujol explica su misión de ingeniería social: “construir Cataluña”… ¡inspirado por el sionismo!
https://www.dolcacatalunya.com/2017/04/pujol-explica-mision-ingenieria-social-construir-cataluna-inspirado-sionismo/


Puigdemont zamierzał uzbroić Mossos tak jak wojsko
Puigdemont voleva armare i Mossos come un esercito
http://www.occhidellaguerra.it/puigdemont-voleva-armare-mossos-un-esercito/

Los Mossos z Katalonii spotkają się z agentami Mossadu w Izraelu
LOS MOSSOS CATALANES SE REUNIERON CON AGENTES DEL MOSSAD EN ISRAEL
https://www.enlacejudio.com/2017/08/28/mossos-barcelona-agentes-mossad/
14 luty 2021

Baltazar 

  

Komentarze

 

Jeżeli podane treści są prawdą - to bardzo mądrze to rozgrywali Katalończycy!

To polityka w czystej postaci!
Izrael nie zagrażał Ich przyszłości politycznej - więc rozgrywali własne gierki z nadzieją, że "towarzystwo" żydów zniechęci Ich przeciwników.

Co innego PiS, który ściąga syjonistów do Polski stwarzając poważne dla Nas zagrożenie.

2021-02-14
Artur Łoboda

  

Archiwum

Pytanie retoryczne
sierpień 9, 2006
Jan Kaniewski z Warszawy
Śmierć Saddama Husseina
grudzień 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kartki z historii USA i Polski
październik 11, 2008
Dariusz Kosiur
Sprzeczność interesów USA i Izraela w Iranie i na Bliskim Wschodzie
luty 24, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
"Stan wojenny był konieczny"
grudzień 17, 2006
Olaf Swolkień
11 Listopada – spotkanie patriotyczne przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu
listopad 10, 2004
Gruzja w ogniskowej konfliktu
listopad 22, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Rozdrapywanie starych ran: Katyń w oczach wrogów Imperium Obłudy
luty 28, 2008
Izrael Szamir (Tel Aviv) Marek Głogoczowski
Pokonać bestię i zająć jej miejsce
sierpień 7, 2004
PAP
Jimmy Carter wszedł do jaskini zbójców
kwiecień 30, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Pojednania czas
czerwiec 19, 2005
PAP
Kolosy na glinianych nogach
październik 29, 2006
Marek Olżyński .
Komu potrzebne jest Red Watch
luty 27, 2008
Artur Łoboda
Przywrócić Polakom nadzieję- marzec 68
marzec 10, 2003
Leszek Skonka
Plemiona z południa Iraku dołączają do zbrojnego oporu
styczeń 29, 2007
Dahr Jamail
Unia Europejska dba o polskie dzieci
listopad 28, 2008
PAP
Monitor Polski i przeniesiony list z odpowiedzia
listopad 24, 2006
mik4
Polska w cieniu teczek
styczeń 8, 2006
tadeusz
W obliczu zaostrzającego się konfliktu USA - Rosja...
czerwiec 5, 2007
aktualności pnlp
POLSKA - UNIA 9
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2021 Polskie Niezależne Media