ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Wszystkiego najlepszego 
23 grudzień 2012     
Polską rządzą szumowiny ! 
9 lipiec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Vaxxed: Dr Cornelia Franz, pediatra z 30 letnim stażem pracy 
7 październik 2017     
Wyzwolili, by można było zniewolić 
21 styczeń 2015      Artur Łoboda
Nie żyje Józef Gruszka. Były poseł PSL miał 73 lata. Członek komisji sejmowej w sprawie afery paliwowej. 
8 czerwiec 2020      Alina
Czy Rotschildowie sponsorowali Hitlera? 
15 październik 2013      Artur Łoboda
Polska pod wodą 
24 maj 2010      Goska
Twardy dowód potwierdza teraz ludobójstwo za pomocą szczepionki Covid-19 na nienarodzonych i celowo uszkodzonych dzieciach 
7 wrzesień 2023     
Powtórka z najnowszej historii 
27 wrzesień 2016      Artur Łoboda
"Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie" 
18 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Piękne widoki - tylko rzygać się chce 
23 maj 2013      Artur Łoboda
Co się wydarzyło w Smoleńsku? 
4 styczeń 2014      Artur Łoboda
Siódme wezwanie o uzasadnienie wysłania Yael Bartana - jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji 
27 luty 2014      Artur Łoboda
Covid-19 niszczy komórki nowotworowe? "Są takie przypadki" 
15 kwiecień 2021      hens
Więcej luzu Rodacy 
13 styczeń 2016      Artur Łoboda
Wyjaśnienie wypadku samochodu Prezydenta na Opolszczyźnie 
16 marzec 2016      supertłumacz
Obowiązkowe szczepienia anty ochronne 
6 październik 2018      Artur Łoboda
Raport ze znikającego państwa 
15 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
Blisko milion osób w grupie i żaden nie zarażony? 
11 październik 2020     
Może ktoś powie Chińczykom, że kowid to bajka dla straszenia dzieci?  
31 marzec 2022     

 
 

Katalonia (3)

"Izrael stanie się bankiem dla Katalonii" (?)
"ISRAELE SARA’ LA BANCA DELLA CATALOGNA" (?)
http://www.maurizioblondet.it/israele-sara-la-banca-della-catalogna/

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ7A4vAcTHp9NIeiK5mohSQVW4k7QP0U8bAORgIwLrab-YGJA3Qyg

Maurizio Blondet ------------ 8 październik 2017

Czy Katalonia jako państwo (a zatem nie będąc członkiem UE) straciłaby dostęp do Europejskiego Banku Centralnego w związku ze swym długiem publicznym?

"Mamy rozwiązanie dla tego problemu,a jest nim inne państwo wypłacalne. Izrael i Niemcy posłużą nam chwilowo za bank" – w ten sposób 24 listopada 2014, w wywiadzie dla Jerusalem Post wypowiedział się Santiago Vidal, sędzia z Barcelony.

Santiago Vidal
https://es.wikipedia.org/wiki/Santiago_Vidal

CATALAN INDEPENDENCE ADVOCATE LOOKS TO ISRAEL, GERMANY FOR FUNDING
http://www.jpost.com/International/Catalan-Independence-advocate-looks-to-Israel-Germany-for-funding-382680

El jutge Vidal suggereix que Alemanya o Israel podrien finançar un estat català
http://www.ara.cat/politica/santiago-vidal-jutge-entrevista_0_1253874861.html

Israel Will Be Our Bank
http://www.gearoidocolmain.org/israel-will-bank/

Vidal prorokował wtedy, że do 3 lat powstanie państwo Katalonia – "przy pomocy środków legalnych, politycznych, pokojowych, w odróżnieniu od kwestii niepodległości Palestyny, charakteryzującej się przemocą". Miesiąc wcześniej Vidal napisał propozycję konstytucji dla Katalonii, za co zagroziły mu konsekwencje ze strony Madrytu.

Natomiast izraelski Haaretz, w artykule napisanym przez Adara Primora wykrzykiwał: "Niech żyje Katalonia, niech żyje Izrael".

Artykuł Primora (który napisał także książkę na ten temat) wysławiał notariusza Alfonsa Lópeza Teny, jednego z najbardzej ekstremistycznych, separatystycznych polityków katalońskich (choć urodził się w Walencji), autora książki "Cataluña bajo España. La opresión nacional en democracia" i wyjaśniał:

"Hiszpania nie zrezygnuje łatwo z klejnotu w swej koronie, ale López Tena nie traci czasu i obiecuje, że nowe państwo – członek Europy stanie sie wielkim przyjacielem Izraela. Również w tym aspekcie będzie różniło się od swego rywala z Madrytu.

Oprócz tego jeszcze jedno przesłanie: tak właśnie jak Katalonia wkrótce będzie państwem Katalończyków – Izrael jest nade wszystko i przede wszystkim państwem narodu żydowskiego. Nie ma żadnej przyszłości przed państwem dwunarodowościowym. Niedawne zwycięstwo separatystow w Kanadzie, nieustanne wysiłki by zdemontować królestwo Belgii, referendum narodowe w Szkocji – to są tylko niektóre przykłady dowodzące tego. Żadna federacja, czy konfederacja, żadna autonomia, czy kantony: dwunarodowość umarła. Niech żyje Izrael, niech żyje Katalonia!".


Alfons López Tena
https://es.wikipedia.org/wiki/Alfons_L%C3%B3pez_Tena
https://en.wikipedia.org/wiki/Catalan_Solidarity_for_Independence

"Cataluña bajo España. La opresión nacional en democràcia"
https://www.amazon.es/Catalu%C3%B1a-Espa%C3%B1a-opresi%C3%B3n-nacional-democr%C3%A0cia/dp/8495400618

Viva Catalonia, Viva Israel
https://www.haaretz.com/opinion/viva-catalonia-viva-israel-1.467213
https://www.librarything.com/work/16239912

"Nie" dla państw dwunarodowościowych!

W ten sposób staje się zrozumiałe poparcie, jakie Izrael ofiaruje separatyzmowi katalońskiemu i przyjaźń z katalońskimi separatystami: nie ma mowy o państwie dwunarodowościowym w Syjonie, w którym rasa wybrana miała by być zmuszona do współistnienia z Palestyńczykami i do przyznania im takich samych praw obywatelskich. Kiedyś temat ten był dostatecznie gorący, dziś już nie jest. Oczywiście, także wersja 2 państw nie jest już więcej aktualna, ponieważ została wykluczona przez rząd Netanyahu, który zintensyfikował okupację ziem palestyńskich i żydowskie osadnictwo na nich.


Israele, Gideon Levy: “Soluzione dei due Stati è morta, ne serve uno solo con pari diritti anche per i palestinesi”
http://www.ilfattoquotidiano.it/2017/02/21/israele-gideon-levy-soluzione-dei-due-stati-e-morta-ne-serve-uno-solo-con-pari-diritti-anche-per-i-palestinesi/3401948/


Mamy zatem do czynienia z przyjaźnią ideologiczną oraz z brakiem tolerancji dla państwa, w którym żyje naród "obcy" tak w odniesieniu do Izraela jak dla Katalończyków. Izrael był zresztą jednym z niewielu krajów, jakie w związku z referendum wysłały do Barcelony tzw. "obserwatorów" i którzy to "obserwatorzy" należycie zadeklarowali się "zaszokowanymi brutalnością policji hiszpańskiej" (tak jakby policja izraelska była łagodna w stosunku do Palestyńczyków).

Ktoś zapyta, czy doprawdy Izrael mógłby funkcjonować jako zastępstwo dla banku centralnego w stosunku do swych katalońskich przyjaciół?

W tym miejscu więc na scenę należy wprowadzić człowieka o nazwisku Jordi Pujol, wielkiego promotora separatyzmu katalońskiego, autonomisty, założyciela partii Convergencia i prezydenta katalońskiego generalitat przez 23 lata bez przerwy, tj. od roku 1980 do roku 2003, będącego tak zagorzałym przyjacielem syjonizmu, że 4 ze swych 6 dzieci wysłał do kibucu – wy wychować ich jak należy.

Faktycznie, jak potwierdza Wikipedia – dzieci Pujola: "nagromadziły fortuny w związku z posiadaniem przez nie ich prywatnych przedsiębiorstw, które często dostają zamówienia od rządu katalońskiego. Żona i dzieci posiadają lokaty na dziesiątki milionów dolarów w Meksyku, Panamie i Argentynie. Transfery funduszy dotyczące tych osób pomiędzy bankami zagranicznymi w Andorze, Szwajcarii, Jersey, Wyspami Cayman i innymi rajami podatkowymi wynoszą ponad 100 milionów euro".

W roku 2014 Pujol ojciec (który mial wtedy 84 lata) przyznał, że przez 23 lata swej prezydentury "posiadał tajne, zagraniczne konta bankowe odziedziczone po ojcu".

Rodzina Pujolów to bankierzy, chociaż w roku 1984 rodzinny bank Banca Catalana zbankrutował, po czym został uratowany przez rząd w Madrycie (co pokazuje, że w tego rodzaju sytuacjach centalne państwa są potrzebne). Pujol chciał wówczas przekonać, że pieniądze na jego kontach zagranicznych były spadkiem po swym ojcu bankrucie. Najrozmaitsi świadkowie jednak stwierdzili w sądzie, że bogactwa sięgające miliardów nie moga być ani wynikiem spadku ani pomyślnych inwestycji, ale pochodzą z "handlu wpływami, z łapówek, z prania pieniędzy i z korupcji".
https://www.dolcacatalunya.com/wp-content/uploads/2014/05/jordi-pujol-300x201.jpg


Jordi Pujol i Soley
https://en.wikipedia.org/wiki/Jordi_Pujol


Jordi Pujol jest nie tylko ojcem separatyzmu katalońskiego – w roku 1985, wraz z politykiem francuskim Edgarem Faure (ożenionym z Żydówką Lucie Meyer) założył Stowarzyszenie Regionów Europejskich. Faure był jednym z prawników francuskich biorących udział w procesie w Norymberdze i należał do masońskiej Partii Radykalnej. Udawało mu się we Francji obejmować ministerstwa tak pod rządami lewicy jak i w rządzie De Gaulle. Tak za IV jak i za V Republiki zawsze był po stronie zwycięzców. Tym, którzy oskarżali go o oportunizm odpowiadał, że: "To zasługa wiatru, który wieje w sposób dla mnie korzystny".


Edgar Faure był nade wszystko zażartym "europeistą". Był jednym z tych, którzy sformułowali teorię rozćwiartowania państw europejskich na regiony, czyli podmioty sub-polityczne, pozostające pod kontrolą federalnego państwa technokratycznego. Usprawiedliwieniem dla tego rodzaju ideologii była teza, że państwa europejskie "bedą wchodzić w konflikty zbrojne" jeżeli sie ich nie rozparceluje i nie zneutralizuje stworzeniem regionów. Z perspektywy czasu widać, że była to przystosowana do narodów Europy wersja izraelskiego planu Kivunim, czyli rozczłonkowania i rozbicia państw muzułmańskich wzdłuż linii "uskoków" natury etniczno-religijnej – realizowanego dziś przy pomocy niewyobrażalnych zniszczeń przez amerykańskiego Lewiatana.

Edgar Faure
https://en.wikipedia.org/wiki/Edgar_Faure

Europa Regionów? – Jest zbyteczna

Kwestia rozczłonkowania na regiony – choć prawdopodobnie nie przestaje być celem "doktryny esoterycznej" w stosunku do Europy zastaje dziś brukselską technokrację sparaliżowaną jak chodzi o jej wsparcie dla odłączenie Katalonii.

Obawia się ona, że w ramach różnych separatyzmów europejskich mogły by się rozbudzić tendencje "populistyczne", nie dające się kontrolować bezpośrednio. Oprócz tego należałoby uznać także secesję Krymu. Poza tym, wydaje się, że problem nie jest już tak bardzo naglący, bo państwa europejskie – niby jeszcze narodowe – wraz ze swymi rządami same wykastrowały się z ich niepodległości i oddały ją w ręce Najwyższej Instancji Biurokratycznej, na wzór kapłanów Kybele, ofiarujących bogini swe jądra.

Żeby dojść do podobnego wniosku wystarczy przeczytać ostatnią książkę Yanisa Varoufakisa, noszącą tytuł "And the Weak Suffer What They Must?", który będąc greckim ministrem finansów (na wzór komety) miał możliwość znalezienia się przed obliczem tejże Instancji.

Oto jego opis:

"Eurogrupa, podejmująca wszystkie najważniejsze decyzje jest organem, który w ogóle nie istnieje w ustawodawstwie europejskim; który działa zgodnie z zasadą 'silny robi co mu się podoba, podczas gdy słaby cierpi jak powinien'; który nie pisze sprawozdań ze swych posiedzeń i dla którego jedyną obowiązującą regułą jest tajność jego decyzji, tj. nie ujawnianie ich obywatelom Europy. Jest to struktura celowo zaprojektowana tak, by wyeliminować jakiekolwiek resztki niepodległości, które pozostały do dyspozycji Europejczyków".

Są to więc zebrania, podczas których o wszystkim decyduje tzw. Trojka (czyli Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Europejski Bank Centralny i Komisja Europejska) – wydająca polecenia ministrom finansów poszczególnych krajów.

To, co jest istotne to fakt, że Eurogrupa nie istnieje jako instytucja; nigdy nie będzie możliwe wezwanie jej by odpowiedziała za swe złe decyzje ponieważ nie zależy od żadnego parlamentu czy jakiegokolwiek organu politycznego. (...)

Yanis Varoufakis
https://en.wikipedia.org/wiki/Yanis_Varoufakis

"And the Weak Suffer What They Must?": Europe's Crisis and America's Economic Future
https://www.amazon.it/Weak-Suffer-What-They-Must/dp/1568585047

"And the Weak Suffer What They Must?" by Yanis Varoufakis – review
https://www.theguardian.com/books/2016/apr/25/and-the-weak-suffer-what-they-must-yanis-varoufakis-review-europe-austerity-threat-global-security

Inaczej sprawa wygląda z secesją Katalonii, która ma spore znaczenie dla Izraela, tak jako przykład "odrzucenia państwa dwunarodowościowego" jak i ze względu na niesprzyjający dla wszechpotęgi syjońskiej rozwój sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz chwiejność superpotęgi USA. Na wszystko to Izrael reaguje dużą międzynarodową aktywnością: od irackiego Kirkuka, w którym zawiaduje polityką kurdyjską po Arabię Saudyjską; od częstych wizyt w Moskwie po Europę, w której usiłuje namnożyć sobie przyjaciół. Potwierdził to sam Netanyahu 2 lata temu w sidzibie Mossadu nakazując: "Izrael powinien stać się potęgą na skalę światową".

Powiedział wtedy: "Wobec świata, który zmienia się – Izrael musi stać się potęgą. Nie tylko potęgą regionalną, ale w pewnych dziedzinach – potęgą światową. Nikt nie zawiera sojuszy ze słabymi".


Netanyahu: Israel Must Become a World Power
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/201035

***

Jordi Pujol reconoce en un libro el peso de Israel en la formación de su ideario nacionalista
http://www.europapress.es/nacional/noticia-jordi-pujol-reconoce-libro-peso-israel-formacion-ideario-nacionalista-20110227104543.html

“It is wonderful Israel can be a source of inspiration for Catalonia’”, Alon Bar, Ambassador (Israel)
http://international.reagrupament.cat/?p=3786

La fascinación del nacionalismo catalán por Israel: Jordi Pujol envió a cuatro de sus hijos a un kibutz
http://www.alertadigital.com/2012/10/07/la-fascinacion-del-nacionalismo-catalan-por-israel-jordi-pujol-envio-a-cuatro-de-sus-hijos-a-un-kibutz/

ISRAEL: EL SIONISMO CONTROLA EL INDEPENDENTISMO CATALÁN
https://larevolucionpacifica.com/2016/11/18/israel-el-sionismo-controla-el-independentismo-catalan/

Pujol explica su misión de ingeniería social: “construir Cataluña”… ¡inspirado por el sionismo!
https://www.dolcacatalunya.com/2017/04/pujol-explica-mision-ingenieria-social-construir-cataluna-inspirado-sionismo/


Puigdemont zamierzał uzbroić Mossos tak jak wojsko
Puigdemont voleva armare i Mossos come un esercito
http://www.occhidellaguerra.it/puigdemont-voleva-armare-mossos-un-esercito/

Los Mossos z Katalonii spotkają się z agentami Mossadu w Izraelu
LOS MOSSOS CATALANES SE REUNIERON CON AGENTES DEL MOSSAD EN ISRAEL
https://www.enlacejudio.com/2017/08/28/mossos-barcelona-agentes-mossad/
14 luty 2021

Baltazar 

  

Komentarze

 

Jeżeli podane treści są prawdą - to bardzo mądrze to rozgrywali Katalończycy!

To polityka w czystej postaci!
Izrael nie zagrażał Ich przyszłości politycznej - więc rozgrywali własne gierki z nadzieją, że "towarzystwo" żydów zniechęci Ich przeciwników.

Co innego PiS, który ściąga syjonistów do Polski stwarzając poważne dla Nas zagrożenie.

2021-02-14
Artur Łoboda

  

Archiwum

Death of Saddam Hussein in New World Order
styczeń 19, 2007
Arshi Khan, The Milli Gazette
UWAGA: Bartoszewski chce emigrowac!!!!! Jak chcesz mu w tym pomoc GLOSUJ NA PiS!!!!!!!!!
październik 19, 2007
.
Politycznie, trupi zaduch
grudzień 12, 2005
Marek Olżyński
Nie ma nic za darmo
maj 1, 2003
Andrzej Kumor
"Misja"
kwiecień 18, 2003
Madagaskar, Hiszpania, „Ost Juden” i Holokaust
październik 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
L.Kaczyński przed życiową szansą
luty 9, 2009
Dariusz Kosiur
Co Wy, k... wiecie o Polsce?!
kwiecień 13, 2006
Artur Łoboda
Dziennikarzom brakuje szacunku dla prawdy
październik 27, 2008
Artur Łoboda
Ja mam tego dość, a Wy?
lipiec 21, 2003
Artur Łoboda
Kariera kasjera
wrzesień 20, 2002
MARCIN PRZEWO¬NIAK http://www.zw.com.pl
Procedures - sequel of 'Medallions'
wrzesień 12, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Zrozumieć, zapamiętać, przekazać innym
marzec 17, 2008
przesłała Elżbieta Gawlas
..ish .okes....WIOSNA 07,PSZCZOLY TRUCIZNY I UCENI.
maj 14, 2007
MAYAKOFSKY
Ciekawostka - wojna z Irakiem była nielegalna
czerwiec 3, 2003
przesłała Elżbieta
Sinusioda cywilizacji
marzec 18, 2003
Artur Łoboda
Koszty aneksji do UE (4). Koszty dostosowań i straty w rolnictwie
marzec 19, 2003
Piotr Wesołowski
Czy Nadal Pogoda Dla Żydów?
marzec 10, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Encyklopedia GW: opozycja argentyńska = terroryzm
styczeń 20, 2005
(PAP)
Komu służy awantura wokół Wałęsy
czerwiec 11, 2008
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media