|
Nie ma nic za darmo
|
|
Kampania przedreferendalna ruszyła pełną parą. Na prounijną propagandę są miliony dolarów, organizuje się festyny, jaja-narady, cepeliady, rajdy i konferencje, wszystko to ma przekonać Polaków, że oto staliśmy przez wieki za miedzą europejskiej cywilizacji, kultury i dobrobytu, a teraz wreszcie mamy historyczną szansę wejścia za rogatki, szansę porównywalną (wedle p. Onyszkiewicza) do... chrztu Polski.
Osoby uchodzące za narodowe autorytety przekonują, że do Unii Europejskiej "należy wejść i już!". W ciemno i bez zadawania pytań. Jak to tłumaczył niedawno dziatwie szkolnej noblista Wajda, nie trzeba patrzeć na żadne rachunki i podliczenia, bo gdyby tak człowiek tylko liczył, to powinien kłaść się po dzienniku do góry brzuchem i nic nie robić...
Innymi słowy, zaufajcie, drogie dzieci, Millerowi, Cimoszewiczowi i ich chłopakom, którzy przecież są nie w ciemię bici i na pewno w negocjacjach nie dali się wykiwać.
Inny polski tuz intelektualny, tym razem stanu duchownego, stwierdził, że Polska powinna "wejść do Europy", choćby tam tkwił sam diabeł...
Fakt, że w integracji z Unią Europejską nie będziemy już w stanie odbudować suwerenności gospodarczej, nikogo nie interesuje. Złodziejom suwerenność nie jest potrzebna.
Problem strony antyunijnej polega na rozbiciu i braku przekonywającego, spójnego programu polityczno-gospodarczego. Ludzie mówią: No to, jeśli nie do Unii, to co? Na tej wątpliwości doskonale gra rząd Millera - daje do zrozumienia, że wobec wejścia do Unii nie ma alternatywy i państwu grozi załamanie. Oczywiście, jest to wierutna bzdura, ale tzw. opozycja wydaje się swą bezprogramowością to potwierdzać. Wszak dziś trzeba ludzi przekonać, minęły już czasy, kiedy to - skądinąd zacny - Jan Olszewski stwierdzić mógł, że "na program przyjdzie czas po wyborach"...
Grozi więc nam to, że ludzie pozostaną bierni i nie pójdą głosować w referendum. To zaś - jak wskazują najnowsze sondaże - da przewagę filounitom.
Czarno widzę.
Rząd Polski oznajmił, że za pożyczkę bezzwrotną kupi od USA m.in. kilkanaście herculesów do przewozu wojska. Mają być to samoloty lekko przechodzone, ale wciąż w bardzo dobrym stanie.
W związku z tym męczy mnie pytanie, po co wcześniej podpisano kontrakt na zakup hiszpańskich transportowców CASA? Czy rzeczywiście Polska potrzebuje dwóch rodzajów samolotów transportowych? Czy opłaca się szkolić pilotów i obsługę obu maszyn?
Do otrzymanych "za darmo" samochodów terenowych humvee i herculesów Polska będzie kupować części zamienne, jaki z tego pożytek będzie miała gospodarka? Gdzie jest offset?
|
|
1 maj 2003
|
|
Andrzej Kumor
|
|
|
|
Walka, mus ...
lipiec 22, 2008
Artur Łoboda
|
Według kolejności
styczeń 26, 2005
zaprasza.net
|
Możecie sobie protestować - Cimoszewicze i tak zrobią swoje i naród się nie ruszy
kwiecień 17, 2003
przesłała Elżbieta
|
Ameryka traci wpływy w byłych republikach sowieckich
październik 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Łagodny język propagandy"
kwiecień 13, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Atak na Irak Otwarciem "Skrzyni Pandory"?
luty 23, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Termit i Termat - substancje które powaliły WTC 1,2 i 7 - prezentacja video.
wrzesień 26, 2006
Dorota
|
Polonia Pięciu Kontynentów
maj 8, 2005
zaprasza.net
|
Wybór bieżącej prasy rosyjskiej
luty 19, 2007
tłumacz
|
Po nosie
kwiecień 18, 2003
Andrzej Kumor
|
Fiasko Izraelskiej Propagandy "Zagrożenia"
grudzień 4, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Euro 2012: elitarni kibice i kupiec Ibrahim"
kwiecień 22, 2007
gazeta.pl
|
Nie lubimy odmienności
grudzień 15, 2003
|
Przekształcanie Niemiec w sprzymierzeńca USA?
sierpień 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Polsko, czy już nie masz gospodarza?
wrzesień 2, 2004
ks. prof. Czesław S. Bartnik
|
Zwierzę gatunku człowiek
grudzień 19, 2002
PAP
|
Oburzeni "antysemicką Drogą Krzyżową"
kwiecień 27, 2006
|
Kolejny wypadek naszego autokaru na obczy?nie
marzec 31, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Bauer chce kupić RMF
październik 27, 2006
PAP
|
PRL-jednak państwo Polaków
październik 13, 2003
Adrian Dudkiewicz
|
więcej -> |
|