|
Od dziś wirusy nie żyją?!
Wg red. Rachonia - tak!
|
|
Dziś rano w TVP Info red. Rachoń wprowadził nową biologię i stwierdził, że wirusy nie żyją! Bo ktoś mu powiedział, że wirusy nie są organizmami żywymi.
Tylko dlaczego od początku zajmują się nimi biolodzy i dlaczego są w systematyce organizmów żywych? - Tego to już red. Rachoniowi nie podpowiedzieli z reżyserki, bo chyba chcieli z niego zrobić durnia. Oczywiście red. Rachoń może nie być durniem, tylko ofiarą definicji organizmu żywego, w której pojawia się pojęcie komórki.
Ponoć wirusy nie tworzą komórek. Nie wiem, nie widziałam żadnego wirusa na żywo. Nie znam nikogo, kto widziałby i obserwował wirusy. Nie widziałam żadnego filmiku ani zdjęć z mikroskopów elektronowych jak wirus atakuje organizm jednokomórkowy np. bakterii i co z tego wynika. Nie widziałam żadnego dowodu - zdjęcia, badań jak wirus atakuje komórki ludzkiego nabłonka i co się dzieje dalej.
Może studenci medycyny to widzieli? A może któryś z udzielających się w telewizorze profesorów medycyny, wirusologii? Czy ktoś obserwuje kilkunasto-, kilkuset nanometrowe wirusy w uczelniach, instytutach badawczych, w tym wojskowych?
Niedawno (przełom wieków to chyba jednak dawno), w czasie choroby szalonych krów w Anglii poznaliśmy pojęcie prionów, cząstek atakujących mózgi bydła, mniejszych od wirusów. O tamtych nie mówili, że są martwe! Krowy zdychały.
No i mamy kaszanę. Bo chyba definicja organizmu żywego nie nadąża za biologią. Bo czy roślina jest organizmem - jest. Ale fragment rośliny, oderwana gałązka, liść wg tj definicji nie są organizmem żywym, co jest oczywiście sprzeczne z logiką podstawową. Wie to każdy ogrodnik, czy miłośnik roślin doniczkowych. Prawie każda urwana gałązka włożona do wody, ziemi, po jakimś czasie wytwarza korzenie i staje się nową rośliną.
Po prostu czas najwyższy zmienić definicję organizmu żywego lub wprowadzić jakąś przystająca do rzeczywistości definicję żywych cząstek, zawierających jakiekolwiek konstrukcje genowe, łańcuchy DNA i RNA (niech mnie poprawią biolodzy), zdolne do rozmnażania, powielania. Tego nie ma żadna materia nieożywiona!
|
|
16 kwiecień 2020
|
|
Alina
|
|
|
|
A czemu się dziwisz - jeżeli pisowski Minister zdrowia - profesor medycyny jest niedouczonym TŁUMOKIEM, to pisowski dziennikarz nie może odbiegać od reguły.
Zauważyłem, że tymi samymi zdjęciami ilustrują wszystkie rodzaje wirusów. |
|
2020-04-16
Artur Łoboda
|
 |
|
|
Redaktor Janecki we "W Tyle Wizji" też ma teraz wąty czy wirusy żyją ...
Do dziś nie wiedziałam, że dziennikarze to aż takie matoły.
Tylko jak dzieciaki, które uczą się (np. do matury) zdadzą egzaminy kiedy tu się uczą na BIOLOGII(!) o wirusach, a w TVP redachtory twierdzą, że wirusy NIE ŻYJĄ?
No to może nie ma wirusów, tylko to jakiś dym jest? Nagle nie ma chorób wirusowych, i co jeszcze fajniejsze NIE BĘDZIE SZCZEPIONEK PRZECIWWIRUSOWYCH!!!!
Bo jak tu wyhodować martwe wirusy, które nie żyją, więc się nie namnażają? No jak?
Robi się coraz ciekawiej. Mamy dziś nowe odkrycia biologiczne na miarę nagrody Nobla!
Tylko, kurna, kto to wszystko wymyśla, te durnoty? TO DLACZEGO JEST OGŁOSZONA PANDEMIA? Z powodu nieżyjącego kurzu lub dymu? Czy można się zainfekować kurzem albo dymem? |
|
2020-04-16
Alina
|
 |
|
|
Kiedyś funkcjonował totalitarny łysenkizm.
Dzisiaj mamy pisowski szumowskizm. |
|
2020-04-17
Artur Łoboda
|
|
|
|
Chirac skrytykował Polskę
luty 18, 2003
zaprasza.net
|
Zagrożenie Polskich Parafii w Ameryce
grudzień 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Polskie strategie i inicjatywy historyczne
wrzesień 11, 2004
prof. Włodzimierz Bojarski
|
W USA ostre kary dla skorumpowanych prezesów
lipiec 30, 2002
IAR
|
Ośla łąka
luty 15, 2004
SOBCZAK i SZPAK
|
Precz z antychińskim protekcjonizmem
sierpień 16, 2006
Workers Vanguard
|
BANKI WYWOݎ Z POLSKI MILIARDY ZŁOTYCH
luty 17, 2009
Dariusz Kosiur
|
Talmudyczna wersja „świata”
luty 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prawda i kłamstwa o marcu 68
maj 8, 2003
|
Bulterier Kaczyńskich - Jacek Kurski znów atakuje. Prawie wszystko o Kurskim.
czerwiec 18, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
US Must Reevaluate Its Relationship With Israel
grudzień 18, 2007
Scott Ritter
|
Kłopoty USA w Iraku
czerwiec 30, 2003
przesłała Elżbieta
|
„Wrogowie” naszych wrogów są naszymi przyjaciółmi
kwiecień 4, 2008
Dariusz Kosiur
|
Izrael Adam Szamir o "solidarności" Polskich Magnatów z Żydami
luty 6, 2006
Izrael Adam Szamir
|
Dziennikarskie… świństwo
grudzień 13, 2008
Witold Filipowicz
|
Chucpa po Niemiecku
kwiecień 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy starym towarzyszom będzie potrzebna nowa "Rota"?
maj 9, 2005
Wojciech Kozlowski
|
BIAŁORUSKI NARÓD PAŃSTWOWY
luty 9, 2008
Stefan Pastuszewski
|
Apel o Uczczenie Pamięci Ofiar Stalinizmu
czerwiec 27, 2006
Leszek Skonka
|
Hipokryzja obrońców życia i praw człowieka
styczeń 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|