|
Hymn Kongresu Sędziów Polskich
|
|
W nieodległych czasach, na manifestacjach patriotycznych śpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego, a ludzie wierzący Boże coś Polskę - ze zwrotką "Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie".
W tym samym czasie "towarzysze partyjni" manifestowali swoją wierność wobec Moskwy - przez odśpiewanie "Międzynarodówki".
W dniu wczorajszym odbył się "Kongres Sędziów Polskich" na zakończenie którego - na wzór "towarzyszy partyjnych" złożyli oni hołd przywiązania do swoich prawdziwych mocodawców - powstając do hymnu.
Co oni tam w końcu odegrali?
Według mnie była to "Oda do radości" - Ludwika van Beethovena.
Utwór ten wiele lat temu został uznany przez Radę Europy za "Hymn Europy".
O ile mi jednak wiadomo nigdy nie został prawnie uznany za hymn Unii Europejskiej. I kto - jak kto, ale sędziowie winni to wiedzieć.
W każdym razie mieliśmy wczoraj do czynienia z pogardą sędziów wobec Polski, Polaków i polskiej tradycji.
Zamanifestowali wierność swojemu prawdziwemu mocodawcy.
To wystarczający powód, by uznać ich za uczestników spisku antyspołecznego i - co najmniej wyrzucić z pracy za sprzeniewierzenie godności sędziego.
Na marginesie sprawy pozwolę sobie wyrazić własną opinię na temat środowiska sędziowskiego.
Są to ludzie równie prymitywni - co bezczelni.
Czują się bezkarni i walczą o to, by ta bezkarność trwała dalej.
I tu rola Prezydenta RP, który odwołuje się do patriotyzmu.
Zadaniem Prezydenta jest zmiana tego stanu rzeczy i uwolnienie Polaków od tej bezkarnej kasty przestępców i zdrajców Narodu!
|
|
4 wrzesień 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Bush na trudności w utrzymaniu permanentnej okupacji Iraku
lipiec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Giertych: papież nawołuje do zmiany polityki społecznej w Polsce
sierpień 20, 2002
PAP
|
Kontynuatorzy z SLD (3)
"Sami swoi" w MSZ
czerwiec 21, 2003
Paweł Siergiejczyk
|
Herezja Amerykańska i Narzucanie Subordynacji
czerwiec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Podatki a aukcje w internecie
marzec 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
"Korzyści" z liberalizacji polskiego handlu
luty 9, 2007
Dariusz Kosiur
|
Powstanie w Gettcie w Warszawie widziane z USA
kwiecień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
List z Windsor
kwiecień 12, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Demokratyczny totalitaryzm
maj 13, 2006
J. Duranowski, www.pnlp.org.pl
|
Czy Urban...?
kwiecień 6, 2004
Warmuz
|
Jak wywolac powszechna rewolucje ?
kwiecień 12, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Katalog wartości homo sapiens + agent 007 melduje
listopad 27, 2006
Marek Głogoczowski
|
W obliczu zaostrzającego się konfliktu USA - Rosja...
czerwiec 5, 2007
aktualności pnlp
|
Putin w Teheranie w 67 rocznicę wizyty Stalina
październik 17, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Drodzy Rodacy
kwiecień 18, 2003
|
Walka zręcznie pozorowana. Unia Europejska
listopad 18, 2002
Katarzyna Szymańska-Borginon
|
Otwieranie puszki Pandory
wrzesień 9, 2003
|
Pomóżcie proszę wstrzymac to opętanie
styczeń 23, 2004
|
Kampania wyborcza - jak reklamy proszku do prania...
październik 2, 2005
Adam Sandauer
|
Jestem swinia,ale tego nie dostrzegam u siebie!
grudzień 21, 2006
kibic ale nie Urban
|
|
|