ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zjawisko społeczne: Pieczyński 
8 luty 2016      Artur Łoboda
Polish children kidnapped by Nazi government 
12 wrzesień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Jak Polacy sami sobie "pomagają", czyli jak sami sobie robią wbrew 
2 grudzień 2013      /-/Ewa Englert-sanakiewicz
Przesłanie do Polaków 
9 październik 2011      Artur Łoboda
Rondo Zofii Kossak w Rzeszowie 
26 luty 2016      Artur Łoboda
Które AGH "odcina się" od swojego pracownika?  
23 październik 2014      Artur Łoboda
Przestępczość zorganizowana w krakowskich sądach 
19 sierpień 2025      Artur Łoboda
Dajcie sobie siana z Pruchnikiem 
23 kwiecień 2019     
Japonski Czarnobyl 
21 marzec 2011      Elzbieta Gawlas
Totalitaryzm Liberalny 
5 luty 2011      Artur Łoboda
Grzegorz Braun vs FAŁSZYWA pandemia * AWANTURA z Witek i Terleckim * Podwyżki dla Posłów 
5 wrzesień 2020     
Zygmunt Jan Prusiński EROTYK WABI MOTYLA - Część II 
26 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Nie możemy ufać ponownemu naciskowi na „szczepienie przeciwko polio” 
11 lipiec 2022      Kit Knightly
Kto tu jest porąbany? 
5 luty 2016      Artur Łoboda
Zrozumieć szczegóły polityki 
11 styczeń 2010      Artur Łoboda
Netanjahu błaga Bidena, aby uniemożliwił MTK umieszczenie go w więzieniu za zbrodnie wojenne 
14 maj 2024      Ethan Huff
Unifikacja 
8 lipiec 2015      Artur Łoboda
"Eurosteptycyzm" 
4 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Polski minister nareszcie mówił do rzeczy... dla CNN 
3 maj 2010      MG
Czemuś biedny - boś głupi 
6 lipiec 2009      Artur Łoboda

 
 

Przesłanie do "Zmielonych" w Święto Konstytucji Trzeciego Maja

Kiedy samochód jest sprawny - to nie ma potrzeby w nim grzebać, bo to nie tylko strata czasu, ale również ryzyko rozregulowania układu.
Ale każdy rozsądny kierowca reaguje natychmiast - gdy pojazd wydaje dziwne dźwięki i angażuje swój umysł - do poznania ich przyczyn.
A gdy nie zna się na niczym to jedzie do mechanika.

Dwadzieścia lat temu "pojazd o nazwie Polska" aż huczał od dźwięków wydawanych przez celowo uszkodzone "podzespoły" struktury Państwa.
Słyszał to, albo raczej widział każdy - kto ma minimum rozumu.
Lecz ogłupionej masie Społeczeństwa Polskiego kazano zatkać uszy, bo dzięki temu miało je spotkać w przyszłości dobrodziejstwo liberalizmu.

Patologie Państwa Polskiego analizuję od dwudziestu lat i tyleż samo z nimi walczę.
Poprzez żmudną i długoletnią analizę doszedłem do wniosków, które okazały się zbieżne z przemyśleniami intelektualistów z całego świata.

Pozwolę sobie podzielić nimi ze "Zmielonymi" w nadziei, że sensownie wykorzystacie własny zapał i ludzką energię.
W przeciwnym wypadku ogrom pracy zaangażowanych w akcję ludzi pójdzie na marne i Polacy - po raz kolejny uznają, że "demokracja" jest złym systemem.
A wszystko dlatego, że źle przeprowadzicie swoją akcję.

Przez blisko pół wieku komuniści rządzili Polską nie dlatego, że posiadali odpowiednio dużo środków represji - ale dlatego, że system ten wsparła armia nihilistów, którzy dla synekur gotowi byli sprzedać nawet własną matkę.
Podaruję sobie szczegółową analizę takich postaw, których upadek pogłębiał się wraz z kolejnymi pracami na rzecz zbrodniczego systemu.

Jednak po 1989 roku - cała ta armia degeneratów dalej istniała i bardzo chętnie przeszła na służbę nowej ideologii, którą w tym momencie nazwę "totalitaryzmem liberalnym". A więc takim samym nihilizmem - jak komunizm, lecz realizowanym pod hasłami liberalizmu.

Agenci "totalitaryzmu liberalnego" stworzyli całą masę antyspołecznego ustawodawstwa w Naszym Kraju, które Polaków uczyniło niewolnikami zbrodniczego systemu.
Dzisiaj nie ma katowni UB - bo metody eksterminacji są bardziej "nowoczesne".
Urzędy Bezpieczeństwa zastąpione zostały przez Urzędy Skarbowe.
Narzędziami represji są urzędy państwowe realizujące cała masę prawa powielaczowego, które wbrew obowiązującej Konstytucji tworzą zdegenerowani urzędnicy.

Jak to się dzieje, że od 23 lat działają bezkarnie w naszym Kraju.
Wcześniej mieli swoich mocodawców w Moskwie.
Dziś realizują wytyczne przychodzące z USA.

Amerykańscy intelektualiści twierdzą, że za tym wszystkim stoi Rada Stosunków Zagranicznych - Council on Foreign Relations (CFR) - instytucja stworzona przez ludzi, którzy w przeszłości pomogli Hitlerowi dojść do władzy, a potem w eksterminacji Żydów.
Ja uważam, że jest więcej ośrodków sterujących.
Lecz dysponujących ogromnymi kwotami, i masą najemnych agentów, którzy bez pardonu będą paraliżować Wasze działanie.
Na gruncie polskim są to różne "polsko-amerykańskie" organizacje, które chętnie szermują hasłem "wolności", gdy tak naprawdę chodzi o zniewolenie narodów.
Prawdziwi mocodawcy Tuskia, Kaczyńskiego, Kwaśniewskiego są tak bezczelni, że bez ogródek chełpią się swoimi oszustwami ekonomicznymi.
Wystarczy obejrzeć wypowiedź Simona Peresa przedstawioną w filmie na Youtube http://youtu.be/p4ye55zuzR8

Ogrom Waszej pracy są w stanie zniszczyć w jednej chwili.
Dokładnie tak samo - jak zrobili z poprzednią akcją zbierania podpisów.
Prowadzą strategię na zmęczenie, w której to Wy jesteście na straconej pozycji.
A gdy napięcie w społeczeństwie wzrośnie to pozwolą w końcu na utworzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, lecz zagwarantują by wygrali ci - którzy posłusznie realizować będą politykę nieformalnych władców świata.
W ten sposób zrobią z was użytecznych głupców.
Blisko pół wieku prowadzę wewnętrzny dialog w temacie budowy cywilizowanego świata.
A dwadzieścia lat zastanawiam się nad metodami ratowania Polski.
Pozwolę sobie przekazać wam swoje wnioski.
Możecie z nich skorzystać, albo wypełnić przestrogę Jana Kochanowskiego, że Polak "i po szkodzie głupi".

I.


Cywilizowane społeczeństwo można zbudować tylko na fundamencie etyki, która nie będzie pustym zapisem, lecz nieprzerwanie powtarzaną procedurą.
Etykę własną należy tak samo ćwiczyć - jak ma to miejsce w wypadku sportowców, czy artystów doskonalących swój warsztat.
Kiedyś etykę wynoszono z domu rodzinnego, lecz po wymordowaniu polskiej inteligencji w czasie wojny i stalinowskiego bezprawia - w Polsce panuje nihilizm moralny.
I przywrócenie podstawowych norm kultury wymaga takiej samej pracy - jak rekonstrukcja zabytków.

II.


Dlaczego kładę tak wieli nacisk - na etykę postępowania?
Jeżeli nie powstanie siła polityczna, która przejmie w Polsce władzę i nie wprowadzi w życie publiczne normy etyczne - to wszystkie społeczne akcje będą tylko marnowaniem ludzkiej energii i wpajaniem Społeczeństwu Polskiemu przekonania, że nie ma żadnych szans na ratunek. A to jest głównym celem wszelkich totalitaryzmów - pozbawienie zniewolonych narodów nadziei.
Kiedy - w 1981 roku patrzyłem na poczynania tak zwanych "działaczy Solidarności" to pomyślałem, że mogą okazać się jeszcze gorsi od PRL-owskich aparatczyków.
Dzisiaj Wy musicie sobie zadać pytanie: jak zagwarantować - by po przejęciu władzy żaden z Was - nie upodobnił się do obecnych degeneratów rządzących Polską w imieniu światowego kapitału.

Kiedy rozstrzygniecie ten fundamentalny problem, to idźcie po władzę. Bo tylko tak można coś zmienić w Polsce.


Foto: Obraz Eugene Delacroix - „Wolność wiodąca lud na barykady”.
Dzisiaj wolność musi poprowadzić Naród Polski do władzy realizowanej pod sztandarami etyki.
3 maj 2013

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Mamy czas, mamy czas, nikt nie goni nas
czerwiec 30, 2003
Klub Polski - sierpień 2001
Z 15-stu członków EU tylko trzy kraje - te które utrzymały swoją walutę - prosperowały
styczeń 2, 2007
Dorota
Interesy koncernu ważniejsze niż prawa człowieka
sierpień 6, 2002
PAP
20 mld euro na inwestycje ekologiczne
sierpień 24, 2002
IAR
Nowe podatki, które udają opłaty
luty 19, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
Kościół na zakręcie
październik 8, 2005
onet.pl
I po co nam było...
lipiec 19, 2003
przesłała Elżbieta
60-ta rocznica wejścia Sowietów do Oświęcimia
luty 1, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski, USA
Guru polskiej ekonomii ma głos -
czeka nas upadek

listopad 30, 2003
PAP
Ataki na polskość
wrzesień 8, 2007
..
Prokuratorski rynsztok
maj 1, 2003
PAP
Portret szmaty
lipiec 22, 2004
PAP
Ordnung must sein, praca uczyni cię wolnym
marzec 4, 2005
Artur Łoboda
Co łączy, co dzieli Majchrowskiego od Kwaśniewskiego
maj 9, 2003
Artur Łoboda
Szturmy kanadyjskie
styczeń 24, 2006
zaprasza.net
Bush "ostrzega" przed trzecią wojną światową
październik 31, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Co się Kołodce marzy w roku bieżącym
styczeń 4, 2003
Artur Łoboda / IAR
Prezydent przestrzega przed pomysłami na "karykaturę RP"
listopad 11, 2004
Zespół do Spraw Reintegracji
listopad 27, 2002
PAP
Słowa Prawdy - jeszcze raz o agencie Wałęsie w filmie J. Zalewskiego
lipiec 11, 2006
J. Zalewski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media