|
Od idealisty do bandyty
|
|
Czy wszyscy rewolucjoniści to zakamuflowani - przyszli bandyci?
Czy My w sierpniu 1980 roku knuliśmy tylko po to - by po przejęciu władzy okazać się gorszymi od komunistów?
A jednak byli tacy wśród Nas - którzy po przejęciu władzy, stali się podobni do bandytów.
Jeżeli prześledzimy historię rewolucji bolszewickiej i życiorysy jej bojowników - to rozróżnimy dwa etapy ich życia.
Pierwszy - bardzo idealistyczny etap walki z Caratem - kiedy ludowi opowiada się idealistyczne wizje przyszłości.
Drugi - to zderzenie z rzeczywistością gospodarczą - której się całkowicie nie rozumie. Jednocześnie nieustanne mordy dla ustanowienia władzy bolszewickiej, utrzymania jej, a później zbrodnicze rozgrywki i poszerzenie wpływów wewnątrz Partii bolszewickiej.
Czy słyszeli Państwo o bolszewikach - którzy sprzeciwili się złu wprowadzanemu przez ich Partię?
Pamiętam przykłady eserowców piętnujących na forum międzynarodowym politykę Bolszewików. Ale eserowcy to byli socjaldemokraci i dlatego wszyscy zostali wymordowani przez bolszewicką zarazę.
Obecnie mamy pewną analogię do przedstawionych wyżej wydarzeń.
PiS naobiecywał naiwnemu elektoratowi "gruszki na wierzbie".
Póki grabił drobnych przedsiębiorców tak - jak bolszewicy kułaków - to "lud" przymykał oczy.
Ale teraz już nie ma kogo grabić - więc niedługo poszukają "wrogów wewnętrznych i zewnętrznych" po to by rządzić już tylko terrorem.
Z przykrością zauważam - jak rzekomo patriotyczne do niedawna media - zajmują się tylko i wyłącznie popieraniem pisowskiej Władzy i tuszowaniu wszystkich ich zbrodni. Bo zbrodnią jest zamach na wolność obywatela - co ostatnio robi Rząd Mateusza Morawieckiego.
A lud pisowski z rozdziawionymi gębami patrzy - czego dokonują ich idole i popiera rządzących w naiwnym przekonaniu, że "to jedyna droga dla Polski".
Dokładnie taką samą postawę miał Naród Polski - gdy dał się omotać poststalinowskiej ekipie Mazowieckiego.
Dzisiaj PiS bardzo zbliżył się do dawnej UW. To powinno być syreną alarmową dla przyzwoitych Polaków.
|
|
11 kwiecień 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Pro domo sua
Dzieci maja '68
maj 30, 2003
Ewa Polak-Palkiewicz
|
System wielobiegunowy
maj 22, 2005
przeslala Elzbieta
|
Asyryjka podaje Janowi Pawłowi II Krzyż
kwiecień 20, 2003
Elżbieta
|
Brawo Minister Giertych- (Irak)
listopad 7, 2006
marduk
|
"Polska zemsty walczy z Polską nadzieji" według Michnika
czerwiec 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prawdziwy powód ataku na Iran
marzec 19, 2007
Krassimir Petrov
|
Piaskownica
wrzesień 9, 2007
Marek Olżyński
|
Czego USA chce w Afganistanie?
kwiecień 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dlaczego nie przyjąłbym do KZM Romana Giertycha?
Komentarz do wywiadu R. Giertycha dla "GW"
lipiec 23, 2006
Adam Wielomski
|
Oświadczenie Stronnictwa Narodowego Okręgu Opolskiego
wrzesień 1, 2004
Bolesław Grabowski
|
Polska bije Żydów?
czerwiec 28, 2006
Romuald Bury
|
Pytania, pytania, pytania....
lipiec 30, 2003
Stanisław Krajski
|
Kto - kogo obraża?
maj 25, 2008
Artur Łoboda
|
Nie nam rozpacz
maj 7, 2003
przesłała Elżbieta Gawlas
|
Banki - Rząd zignorował uchwały Sejmu
wrzesień 29, 2004
|
Internowani
marzec 1, 2006
przesłała Elżbieta
|
III Kongres Polski Suwerennej - z nadzieją w Nowy Rok 2005
styczeń 4, 2005
Paweł Ziemiński
|
Benedykt XVI - tylko językowo
kwiecień 20, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wiara naszych przodków
grudzień 15, 2005
Artur Łoboda
|
Stanowisko „Obywatela” ws. Kosowa
luty 19, 2008
Redakcja Magazynu „Obywatel”
|
|
|