|
Od idealisty do bandyty
|
|
Czy wszyscy rewolucjoniści to zakamuflowani - przyszli bandyci?
Czy My w sierpniu 1980 roku knuliśmy tylko po to - by po przejęciu władzy okazać się gorszymi od komunistów?
A jednak byli tacy wśród Nas - którzy po przejęciu władzy, stali się podobni do bandytów.
Jeżeli prześledzimy historię rewolucji bolszewickiej i życiorysy jej bojowników - to rozróżnimy dwa etapy ich życia.
Pierwszy - bardzo idealistyczny etap walki z Caratem - kiedy ludowi opowiada się idealistyczne wizje przyszłości.
Drugi - to zderzenie z rzeczywistością gospodarczą - której się całkowicie nie rozumie. Jednocześnie nieustanne mordy dla ustanowienia władzy bolszewickiej, utrzymania jej, a później zbrodnicze rozgrywki i poszerzenie wpływów wewnątrz Partii bolszewickiej.
Czy słyszeli Państwo o bolszewikach - którzy sprzeciwili się złu wprowadzanemu przez ich Partię?
Pamiętam przykłady eserowców piętnujących na forum międzynarodowym politykę Bolszewików. Ale eserowcy to byli socjaldemokraci i dlatego wszyscy zostali wymordowani przez bolszewicką zarazę.
Obecnie mamy pewną analogię do przedstawionych wyżej wydarzeń.
PiS naobiecywał naiwnemu elektoratowi "gruszki na wierzbie".
Póki grabił drobnych przedsiębiorców tak - jak bolszewicy kułaków - to "lud" przymykał oczy.
Ale teraz już nie ma kogo grabić - więc niedługo poszukają "wrogów wewnętrznych i zewnętrznych" po to by rządzić już tylko terrorem.
Z przykrością zauważam - jak rzekomo patriotyczne do niedawna media - zajmują się tylko i wyłącznie popieraniem pisowskiej Władzy i tuszowaniu wszystkich ich zbrodni. Bo zbrodnią jest zamach na wolność obywatela - co ostatnio robi Rząd Mateusza Morawieckiego.
A lud pisowski z rozdziawionymi gębami patrzy - czego dokonują ich idole i popiera rządzących w naiwnym przekonaniu, że "to jedyna droga dla Polski".
Dokładnie taką samą postawę miał Naród Polski - gdy dał się omotać poststalinowskiej ekipie Mazowieckiego.
Dzisiaj PiS bardzo zbliżył się do dawnej UW. To powinno być syreną alarmową dla przyzwoitych Polaków.
|
|
11 kwiecień 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Dyskusja o Pacyfikacji Iraku
styczeń 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Sakaszwili morderca?
wrzesień 28, 2007
marduk
|
Szkoło kochana mamy cię dość od rana.
marzec 10, 2009
Bogusław
|
Kiedy kurator działa inaczej
marzec 15, 2006
Marek Olżyński
|
Zabór żydowski południowego Libanu?
sierpień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Przynajmniej wiadomo o co naprawdę "Unii Europejskiej" chodzi
luty 21, 2006
PAP
|
"Kto zohydza nam legendę o Westerplatte?"
wrzesień 20, 2008
tłumacz
|
I maja 2004
maj 1, 2004
Eliza
|
"Batiuszka Putin"?
listopad 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Odpowiadamy
październik 4, 2003
http://angora.pl/
|
Marcowy opozycjonista mimo woli
luty 26, 2003
Leszek Skonka
|
LABIRYNTY KORUPCJI
luty 28, 2003
|
"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny".
październik 23, 2003
Artur Łoboda
|
Czy tarcza nas uszczęśliwi?
marzec 11, 2008
Gregory Akko
|
Referendum w sprawie Unii sfałszowane?
wrzesień 21, 2004
Jerzy Zarakowski
|
Czeka nas umieranie w samotności
lipiec 31, 2004
Artur Łoboda
|
Za naszą i waszą ... cywilizację
sierpień 12, 2003
Klaudiusz Wesołek
|
100 tysięcy zł czeka na Ciebie
listopad 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Globalna Walka Klas Przy Braku Umowy Społecznej
luty 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Komentarz
listopad 13, 2007
10
|
|
|