ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Kupczenie śmiercią  
14 kwiecień 2010      Artur Łoboda
Ocalona z Holokaustu wskazuje na paralelę między tyranią COVID a polityką nazistów  
20 marzec 2022      Pierre Boralevi
O przemówieniu pani premier trochę oczywistości 
16 czerwiec 2017      Alina
Nieudana gra o zwycięstwo Hitlera przeciwko Stalinowi 
26 październik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
List do śmiecia 
9 sierpień 2020     
Jak BBC Fabrykowala "Nienawisc" 
11 styczeń 2019      TellTheTruth
Wiodący wirusolog i pionier mRNA, dr Robert Malone, przewiduje Wielkie Przebudzenie w odpowiedzi na Wielki Reset 
25 styczeń 2022      Matthew Davis
Kagan's past service on an advisory board for Goldman Sachs 
11 maj 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
List do Bogusława Maślińskiego 
13 listopad 2011      Artur Łoboda
Strata zaufania do Waszyngtonu - giełda w konwulsjach a zbliżające się wybory 
11 sierpień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Steve Kirsch oferuje Paulowi Offitowi 50 000 $ za przyjęcie całego harmonogramu szczepień zalecanych przez CDC  
3 lipiec 2023     
Jak kolesiom rozdać 52 miliony pieniędzy podatników? 
21 maj 2020      Artur Łoboda
PRAWDZIWYMI agresorami atakującymi ludzkość są popychacze szczepionek, tchórzliwi propagandyści i rządy terroryzujące własnych obywateli 
26 luty 2022      Mike Adams
Lekarz ostrzega, że ​​liczba ofiar śmiertelnych ujawnia ocenzurowaną prawdę: zastrzyki z COVID zabiły ponad 13 milionów ludzi na całym świecie, a „środki rządowe” i „Vaxxes” spowodowały „nadmierną śmiertelność” 
3 wrzesień 2023     
Opłakiwanie 
31 marzec 2018     
Uwagi na marginesie debaty z 6 lutego 2012 
7 luty 2012      Artur Łoboda
Jak PiS mordował nienarodzone? 
5 wrzesień 2023      Artur Łoboda
"Interes" Kawaśniewskiego - "interesem narodowym" 
15 kwiecień 2009      PAP
OJCZYZNA ZDRADZONA ? – wiersz – WIESŁAW SOKOŁOWSKI 
1 marzec 2015      www.trwanie.com
"Moja Polsko ukochana"  
2 styczeń 2016      Artur Łoboda

 
 

Inżynier do LEKARZY w sprawie koronawirusa

Inżynier - od wentylacji dla ścisłości.
Nie mogę znieść telewizyjnych głupot serwowanych przy okazji zagrożenia koronawirusem. Wiem, dziennikarze, to przeważnie młode naiwne dziewczynki albo chłopaki, które mają wyglądać i płynnie gadać, a treść gadania nie jest już tak istotna.
Gorzej, że TVP powtórzyła kilkakrotnie niebezpieczne bzdury jakiegoś medycznego "eksperta", który na podstawie jakichś swoich widzimisię, stwierdził autorytatywnie, że noszenie maseczek chirurgicznych jest bez sensu, bo po 20 min. jest tam tyle bakterii, że mogą one szkodzić. Oczywiście nie podał jakie prowadził badanie i kiedy, jak ustalił czas 20 min, jak policzył bakterie i jak wirusy i grzyby, jakie stosował mikroskopy optyczne, albo elektronowe, jakie stosował testy do oznaczania flory bakteryjnej, jakie do wirusów i grzybów, jakie są konkretne wyniki w liczbach realnych.
Wczoraj dowiedziałam się, że tacy "eksperci" szkolą lekarzy w zakresie zapobiegania zakażeniom. i tu już nie zdzierżyłam! To przecież HORROR!!!!

Ale spokojnie, na razie mały wykład z wentylacji - bo przecież główną i jedyną drogą infekcji (tzw kropelkowej) są płuca i oskrzela, czyli układ oddechowy, czyli układ wentylacyjny naszego organizmu. Płuca są najważniejszym i największym organem.
WIELKI INŻYNIER, który stworzył człowieka zastosował układ nawiewno-wywiewny w jednym. My ludzie stosujemy oddzielnie nawiew, oddzielnie wywiew, powietrze się nie miesza w kanałach, ale to przecież wentylacja pomieszczeń dla ludzi, nie ludzi...
Ludzki układ wentylacyjny jest przeznaczony tylko dla jednego człowieka, ma działać 120 lat, jest samo oczyszczający się, rolę wentylatora pełni wielki miech z żeber i mięśni. Jeśli to przestaje działać następuje natychmiastowa śmierć. Wdech i wydech trwają kilka sekund i przez te kilka sekund zachodzą niesamowite, błyskawiczne zjawiska wymiany gazowej na poziomie komórkowym (tlen/CO2/ para wodna/pozostałe składniki powietrza).
Tego w moich instalacjach wentylacyjnych nie ma.
Ale jest problem z kurzem, który się osadza na wewnętrznych powierzchniach kanałów, ten sam "kurz", który wdychamy, a który składa się ze wszystkiego co może się unosić w powietrzu: pył piasku, popiół, drobiny asfaltu, mikrowłókna tkanin, azbestu, bakterie, wirusy, zarodniki grzybów, pyłki roślin, mgła wodna, różne stałe substancje chemiczne usuwane do atmosfery przez zakłady produkcyjne. Najwięcej "żywych" zanieczyszczeń jest ponoć w dzień, zaś po zmroku ma ich być mniej (śmialiśmy się na wykładzie, że chodzą spać).
W instalacjach mechanicznych nawiewnych jest prosty sposób, żeby ograniczyć ilość zawiesin w powietrzu - po prostu montuje się filtry (coś jak w odkurzaczach). Jeśli nie ma specjalnych wymagań co do czystości powietrza, stosuje się filtry klasy EU4, które są wystarczające do domów, biur, sklepów. Zatrzymują one większość pyłów i większe bakterie. Nie zatrzymują wirusów, zarodników grzybów, choć mogą ograniczyć ich liczbę. Im wyższa klasa filtra tym więcej zanieczyszczeń zatrzymują, ale wiąże się to z koniecznością stosowania mocniejszego wentylatora, który pokona opory przepływu przez filtr (dokładnie tak jak w odkurzaczu - trzeba zwiększyć obroty).
W pomieszczeniach o szczególnych wymaganiach jak np. sale operacyjne w szpitalach, laboratoria naukowe, stosuje się filtry tzw. "absolutne", które wyłapują prawie wszystkie cząstki o rozmiarach wirusów (prawie, bo żaden filtr nie ma sprawności 100%).

Tyle podstaw filtracji. Trzeba wiedzieć o jeszcze jednym zjawisku. Otóż powietrze (jak każdy płyn) ma tę cechę, że strumień wydychany (wypływający pod ciśnieniem jakie wytwarzają płuca) zachowuje się zupełnie inaczej niż strumień zasysany - wdech. Strumień wydychany (jak nawiewny w instalacjach mechanicznych) ma dużą większą energię (pęd) i ściśle określony kierunek. Zasięg naszego wydechu to ok 2 m, co można łatwo sprawdzić w domu - dmuchnąć w kierunku jakiegoś leciutkiego elementu: nitki jedwabnej, piórka/puchu i sprawdzić z jakiej odległości je poruszymy wydechem.
Wdech jest identyczny jak wlot do ssawki. Zasysa powietrze tylko tuż przy twarzy. Rozwiązanie genialne w swojej prostocie - powietrze zużyte, wydychane, nie miesza się z wdychanym.

Mamy więc taką oto sytuację, że każdy człowiek wydycha powietrze daleko przed siebie i wdycha to bezpośrednio przy ciele.
Jeśli jednak rozmawia ze sobą 2 ludzi, to każdy może wdychać to, co wydycha rozmówca, np chory pacjent i zdrowy lekarz.
W tej sytuacji jakiś "ekspert" z TVP pitoli, a inny "uczy" lekarzy, że maseczki nic nie dają!!!!

Otóż co się dzieje, kiedy lekarz jednak założy nawet najprostszą maseczkę (chustkę, szalik, maskę z plexi).
Dzieje się to, że strumień powietrza wydychanego przez chorego z wirusem NIE TRAFIA BEZPOŚREDNIO do układu oddechowego lekarza, a jeśli trafia to w znacznie mniejszej liczbie, bo dla wirusa lecącego w powietrzu wydychanym maseczka jest tym samym, co las dla wystrzelonej kuli. Im grubsza maseczka, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że wirus-pocisk przejdzie przez "las". Na pewno wydech pacjenta odbija się od maseczki lekarza, więc większość wirusów może rozlecieć się na boki.
Co się dzieje w maseczce. Po stronie ust mamy mikroorganizmy z układu oddechowego lekarza, a na zewnątrz - to co zostało zassane prze wdech. Zakładam, że maseczka przylega szczelnie do twarzy. Oczywiście, że maseczka może być pełna mikroorganizmów. Ale po pierwsze - można ją łatwo zmienić po każdym pacjencie, a jeśli nie można, to własna flora bakteryjna może już w maseczce walczyć z ciałami obcymi. W każdym razie dużo lepiej jest mieć osłonę dróg oddechowych niż nie mieć żadnej.

Wydech chorego pacjenta pozostaje w gabinecie lekarskim, a z nim wirusy - ponoć żyją 3 godz. Jest to podejrzana informacja, bo dopiero 2 dni temu podobno Kanadzie ktoś wyizolował wirusa. Podobno, bo jakoś nasza najlepsza TVP do tej pory nie pokazała wirusa, a ten obrazek, który się kręci jest zapewne tylko wizją artysty. Po wyjściu pacjenta konieczne jest szybkie i intensywne przewietrzenie gabinetu. Trzeba wiedzieć, że wirusy nie mają własnego "napędu" i lecą tam, gdzie je niesie powietrze.
Tam gdzie jest wielu ludzi bez masek, i nie działa żadna wentylacja, możemy mieć aerozol wirusowy i wiele zakażeń. Pewnie dlatego po kolei zamykane są kolejne obiekty użyteczności publicznej.

W czasie wizyt w przychodniach zawsze patrzę, czy w poczekalniach i gabinetach jest wentylacja. Otóż nie zawsze. Nie wiem jak teraz, ale przed laty byłam przypadkowo na ul. Płockiej w Warszawie, gdzie leczą raka płuc. Zapach na korytarzu - poczekalni był nie do zniesienia. Tam można było się nabawić raka, a nie wyleczyć.

Zamiast obowiązku stosowania osłony ust i nosa, telewizyjne eksperty każą myć ręce. Dlaczego tylko ręce? A oczy? Przecież wirus tu też ma mokrą pożywkę i otwartą drogę?
Dziś jakiś ekspert przed chwilą (ok 8.00) mówił, żeby nie myć tak intensywnie tych rąk, żeby nie zmyć skóry, bo wirus przejdzie do krwi przez rany ....

Do kompletu dodam to co mówił o wirusie prof. wirusologi Gut w TVP-info, że koronawirus rozmnaża się w tempie 100% na 3 sekundy.
Nie jest więc obojętne, czy lekarz pierwszego kontaktu, sprzedawca, nauczyciel bez maseczki łyknie sobie 1000 wirusów czy z maseczką 1?
Z jednym wirusem każdy organizm da sobie radę. Z 1000 wirusów rozmnażających się w tym tempie - mało kto.

LEKARZE ZAKŁADAJCIE MASECZKI W PRACY. NIE PRZYNOŚCIE WIRUSÓW DO DOMU!!!! NIE PRZENOŚCIE NA ZDROWYCH PACJENTÓW!!!!
Co będzie, kiedy wszyscy lekarze i wojskowi zostaną zamknięci w kwarantannach?
14 marzec 2020

Alina 

  

Komentarze

 

Już napisałem, że większość lekarzy to wtórni analfabeci.
Jeżeli nawet poznają teorię to ni z ząb nie połączą jej z praktyką.

Gdyby maseczki miały chronić przed wypreparowanym wirusem - to nie miałyby żadnych szans, bo "średnica sita" jest nieproporcjonalnie większa.
Ale wirus bez wody nie istnieje, bo po prostu ginie.
Tak więc maseczki zatrzymują mikro-kropelki wody na których przenosi się wirus.

Podam bardzo prosty przykład.
Na rozpostartym płótnie zatrzymują się krople wody - bo wokół nich istnieją elektrostatyczne membrany utrzymujące te krople w całości - w kształcie podobnym do kuli.

2020-03-14
Artur Łoboda

 

Ktoś ogłosił, że chlorochina, a więc lek na malarię jest skuteczny w leczeniu broni biologicznej i zapóźnieni umysłowo lekarze w to bezkrytycznie wierzą.

2020-03-14
Artur Łoboda

 

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,w-chinach-brakuje-maseczek--chinczycy-robia-je-sami--z-czego-tylko-sie-da--korespondent-medonetu-,artykul,82465743.html

2020-03-15
Alina

 

To, że politycy chodzą bez masek, może mieć jeden plus dodatni: po jakimś czasie na ich miejsce wejdą następni na liście wyborczej.

2020-03-15
Alina

 

https://medium.com/@biesiadmichal/koronawirus-dlaczego-musimy-działać-teraz-37539a6383bf

2020-03-16
Alina

 

Domowy sposób na maseczkę:
https://www.youtube.com/watch?v=6jqWgNOT67Y

2020-03-16
Alina

 

https://www.youtube.com/watch?v=zhQll3I-vvs

2020-03-17
Alina

 

Tu mówią, że rząd PiS wysłał najwyższej jakości maski ochronne do Chin zaraz po wybuchu epidemii w Wuhan.
Pewnie dlatego teraz Polacy nie powinni stosować masek – tam działają, u nas są “szkodliwe i niehigieniczne” jak stwierdził jakiś skretyniały ekspert w TVP.

https://www.youtube.com/watch?v=EILc7mC73_Y

2020-03-18
Alina

 

Nie uwierzę że pisuray pomogły komukolwiek.
Gdyby faktycznie komuś coś wysłali - to musieliby się zastanowić nad stanem własnych zapasów.
A poza tym tylko idiota uwierzy, że Chińczycy sami sobie zgotowali taki los. Kto zapowiadał pandemię?

2020-03-18
Artur Łoboda

 

Od dziś w Czechach KAŻDY MUSI NOSIĆ OSŁONY UST I NOSA POZA DOMEM.
Nikt Czechom nie każe siedzieć w domu, nie zamyka sklepów, nie każe myc rąk - bo potencjalne źródła wirusa zostały niniejszym zasłonięte.
Tylko dlaczego w naszych ministerstwach i sanepidach pracują jakieś ciężkie matoły?

2020-03-19
Alina

 

https://www.youtube.com/watch?v=QoHSBzCSb8c&feature=push-u-sub&attr_tag=RtgmNlhxloYIfowe%3A6

2020-03-20
Alina

 

Znalazłam ciekawy artykuł o maseczkach ze stycznia 2020. Wprawdzie szukałam wyników badań "szkodliwości maseczek" na skutek noszenia dłużej niż 20 minut, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ...
https://kopalniawiedzy.pl/zakazenie-choroba-epidemia-maseczka-chirurgiczna-klasa-N95,31425
badania amerykańskie, a co! Nikt się nie przyczepi do mnie, że oszołomstwo maseczkowe zupełnie mi odbija.
Oczywiście zaraz się przyczepię, że nie ma tzw "grupy kontrolnej", która nie nosiłaby żadnej maski. Nic to. Jedno muszę dopisać, bo to nie zostało pokazane wprost. Otóż policzone infekcje dotyczą 5 lat! Czyli jeśli grupa kontrolna wynosiła w przypadku każdej z masek ok 2000 osób, to wymienione infekcje dotyczą 2000x5=10000 przypadków/badań (razem ok 20 000 badań)

Czyli grypę w maseczce chirurgicznej stwierdzono w 193 przypadkach z 10000 tj. 1,93% badanych.

Inne infekcje górnych dróg oddechowych w maseczce chirurgicznej wystąpiły w 3039 przypadkach, a więc w 3,29% przypadków badanych przez 5 lat.

Oczywiście nie wiadomo, czy owe znikome %% nie dotyczą zakażeń poza szpitalnych, związanych z życiem prywatnym. W artykule nie ma żadnej informacji, jak długo badani nosili każdą maseczkę. Zakładam, że po prostu nosili tak długo jak uważali za stosowne. W amerykańskich szpitalach takie rzeczy jak maseczki są (były?) dostępne dla personelu bez ograniczeń.

Domyślam się, że "eksperci" telewizyjni i rządowi w Polsce nie mieli i nie mają pojęcia o tych badaniach i dlatego narażają cały personel medyczny wraz z rodzinami i pacjentami na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Ja tylko mogę zgadywać, co by było w grupie kontrolnej bez maseczek: 100% chorych na grypę i inne infekcje g.d.o. A może tylko 80%? Minimum to 50%!

2020-03-28
Alina

  

Archiwum

Jak to się robi przewałki w Krakowie
luty 28, 2008
Obama ulega lobby Izraela?
marzec 17, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Urzędnicza obojętność wobec dzieci
grudzień 6, 2002
Czasem się coś w Gazecie Wyborczej trafi, ale znika szybko...
styczeń 12, 2004
czytelnik
Przyjazny feudalizm? Mit Tybetu...
marzec 28, 2008
przysłał marduk
Ostateczne cele globalistow
styczeń 13, 2008
Markus
Zreformować system karny!
październik 1, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Seksskandal: List metropolity do wiernych Niedziela, 16 marca (10:14)
marzec 16, 2008
PAP
Antypolska ksenofobia
czerwiec 22, 2006
Mieczysław Ryba
Finis Poloniae?
listopad 8, 2007
Remigiusz Okraska
Manipulacja społeczeństwem na temat Iraku
kwiecień 6, 2004
HENRY A. WAXMAN
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
styczeń 1, 2008
Przeproście naród agresorów za pomyłkę
czerwiec 18, 2004
(PAP)
Zniesienie obowiązku wizowego między Rosją a Izraelem
wrzesień 20, 2008
tłumacz
List otwarty do Pana Brattmana, Editor@Isurvived.org
wrzesień 21, 2004
Piotr Bein
Grzech zaniechania
styczeń 14, 2007
Bogusław
Bohaterowie czy omamieni?
kwiecień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Bezprawne Opłaty Sądowe
kwiecień 22, 2006
Andrzej Grabowski
Nie wykorzystany interesik
marzec 9, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
Oszustwa niemieckie i fałszowanie pieniędzy
styczeń 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media