ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Demagogia z trybuny sejmowej 
30 marzec 2012      Artur Łoboda
Polaków nie stać już nawet na opłacenie bieżących rachunków 
28 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Trujące mikstury szczepionki mRNA: błąd w sztuce lekarskiej czy „ludobójstwo w zwolnionym tempie”? 
5 wrzesień 2021     
Rozebrane ciała katastrofy pod Smoleńskiem 
31 październik 2012      Artur Łoboda
Struktura mafijna w Krakowie (1) 
2 maj 2023     
Scenariusz dla Kanady - czy dla całego świata? 
27 październik 2020     
Kruk krukowi oka nie wykole (2) 
30 grudzień 2016     
Michnikowska zmiana wizerunku Putina 
5 sierpień 2014      Artur Łoboda
Jedna trzecia żołnierzy amerykańskich nie zamierza szczepić się przeciwko Covidowi-19 
22 luty 2021      Isidor
Równiejsi 
24 lipiec 2019      Artur Łoboda
Równiejsi 
18 styczeń 2019      Artur Łoboda
Dziwna Kampania Wyborcza w USA 2010 bez Dyskusji o Obecnym Udziale USA a Wojnach 
7 listopad 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Me too 
8 czerwiec 2019      Izabela Brodacka
Jeżeli nie ma żadnego wirusa to oznacza, że podają ludziom truciznę 
30 maj 2020     
A może nie powinniśmy walczyć? 
19 luty 2021      Artur Łoboda
Media o wczorajszej tragedii 
11 kwiecień 2010      Goska
Dlaczego Polacy są mądrzejsi od innych narodów? 
29 maj 2019     
Wojna na dwa fronty 
7 maj 2022      Artur Łoboda
Aforyzmy 9 Zygmunt Jan Prusiński  
29 lipiec 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Chazaria 
5 marzec 2011      Lech Keller

 
 

Inżynier do LEKARZY w sprawie koronawirusa

Inżynier - od wentylacji dla ścisłości.
Nie mogę znieść telewizyjnych głupot serwowanych przy okazji zagrożenia koronawirusem. Wiem, dziennikarze, to przeważnie młode naiwne dziewczynki albo chłopaki, które mają wyglądać i płynnie gadać, a treść gadania nie jest już tak istotna.
Gorzej, że TVP powtórzyła kilkakrotnie niebezpieczne bzdury jakiegoś medycznego "eksperta", który na podstawie jakichś swoich widzimisię, stwierdził autorytatywnie, że noszenie maseczek chirurgicznych jest bez sensu, bo po 20 min. jest tam tyle bakterii, że mogą one szkodzić. Oczywiście nie podał jakie prowadził badanie i kiedy, jak ustalił czas 20 min, jak policzył bakterie i jak wirusy i grzyby, jakie stosował mikroskopy optyczne, albo elektronowe, jakie stosował testy do oznaczania flory bakteryjnej, jakie do wirusów i grzybów, jakie są konkretne wyniki w liczbach realnych.
Wczoraj dowiedziałam się, że tacy "eksperci" szkolą lekarzy w zakresie zapobiegania zakażeniom. i tu już nie zdzierżyłam! To przecież HORROR!!!!

Ale spokojnie, na razie mały wykład z wentylacji - bo przecież główną i jedyną drogą infekcji (tzw kropelkowej) są płuca i oskrzela, czyli układ oddechowy, czyli układ wentylacyjny naszego organizmu. Płuca są najważniejszym i największym organem.
WIELKI INŻYNIER, który stworzył człowieka zastosował układ nawiewno-wywiewny w jednym. My ludzie stosujemy oddzielnie nawiew, oddzielnie wywiew, powietrze się nie miesza w kanałach, ale to przecież wentylacja pomieszczeń dla ludzi, nie ludzi...
Ludzki układ wentylacyjny jest przeznaczony tylko dla jednego człowieka, ma działać 120 lat, jest samo oczyszczający się, rolę wentylatora pełni wielki miech z żeber i mięśni. Jeśli to przestaje działać następuje natychmiastowa śmierć. Wdech i wydech trwają kilka sekund i przez te kilka sekund zachodzą niesamowite, błyskawiczne zjawiska wymiany gazowej na poziomie komórkowym (tlen/CO2/ para wodna/pozostałe składniki powietrza).
Tego w moich instalacjach wentylacyjnych nie ma.
Ale jest problem z kurzem, który się osadza na wewnętrznych powierzchniach kanałów, ten sam "kurz", który wdychamy, a który składa się ze wszystkiego co może się unosić w powietrzu: pył piasku, popiół, drobiny asfaltu, mikrowłókna tkanin, azbestu, bakterie, wirusy, zarodniki grzybów, pyłki roślin, mgła wodna, różne stałe substancje chemiczne usuwane do atmosfery przez zakłady produkcyjne. Najwięcej "żywych" zanieczyszczeń jest ponoć w dzień, zaś po zmroku ma ich być mniej (śmialiśmy się na wykładzie, że chodzą spać).
W instalacjach mechanicznych nawiewnych jest prosty sposób, żeby ograniczyć ilość zawiesin w powietrzu - po prostu montuje się filtry (coś jak w odkurzaczach). Jeśli nie ma specjalnych wymagań co do czystości powietrza, stosuje się filtry klasy EU4, które są wystarczające do domów, biur, sklepów. Zatrzymują one większość pyłów i większe bakterie. Nie zatrzymują wirusów, zarodników grzybów, choć mogą ograniczyć ich liczbę. Im wyższa klasa filtra tym więcej zanieczyszczeń zatrzymują, ale wiąże się to z koniecznością stosowania mocniejszego wentylatora, który pokona opory przepływu przez filtr (dokładnie tak jak w odkurzaczu - trzeba zwiększyć obroty).
W pomieszczeniach o szczególnych wymaganiach jak np. sale operacyjne w szpitalach, laboratoria naukowe, stosuje się filtry tzw. "absolutne", które wyłapują prawie wszystkie cząstki o rozmiarach wirusów (prawie, bo żaden filtr nie ma sprawności 100%).

Tyle podstaw filtracji. Trzeba wiedzieć o jeszcze jednym zjawisku. Otóż powietrze (jak każdy płyn) ma tę cechę, że strumień wydychany (wypływający pod ciśnieniem jakie wytwarzają płuca) zachowuje się zupełnie inaczej niż strumień zasysany - wdech. Strumień wydychany (jak nawiewny w instalacjach mechanicznych) ma dużą większą energię (pęd) i ściśle określony kierunek. Zasięg naszego wydechu to ok 2 m, co można łatwo sprawdzić w domu - dmuchnąć w kierunku jakiegoś leciutkiego elementu: nitki jedwabnej, piórka/puchu i sprawdzić z jakiej odległości je poruszymy wydechem.
Wdech jest identyczny jak wlot do ssawki. Zasysa powietrze tylko tuż przy twarzy. Rozwiązanie genialne w swojej prostocie - powietrze zużyte, wydychane, nie miesza się z wdychanym.

Mamy więc taką oto sytuację, że każdy człowiek wydycha powietrze daleko przed siebie i wdycha to bezpośrednio przy ciele.
Jeśli jednak rozmawia ze sobą 2 ludzi, to każdy może wdychać to, co wydycha rozmówca, np chory pacjent i zdrowy lekarz.
W tej sytuacji jakiś "ekspert" z TVP pitoli, a inny "uczy" lekarzy, że maseczki nic nie dają!!!!

Otóż co się dzieje, kiedy lekarz jednak założy nawet najprostszą maseczkę (chustkę, szalik, maskę z plexi).
Dzieje się to, że strumień powietrza wydychanego przez chorego z wirusem NIE TRAFIA BEZPOŚREDNIO do układu oddechowego lekarza, a jeśli trafia to w znacznie mniejszej liczbie, bo dla wirusa lecącego w powietrzu wydychanym maseczka jest tym samym, co las dla wystrzelonej kuli. Im grubsza maseczka, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że wirus-pocisk przejdzie przez "las". Na pewno wydech pacjenta odbija się od maseczki lekarza, więc większość wirusów może rozlecieć się na boki.
Co się dzieje w maseczce. Po stronie ust mamy mikroorganizmy z układu oddechowego lekarza, a na zewnątrz - to co zostało zassane prze wdech. Zakładam, że maseczka przylega szczelnie do twarzy. Oczywiście, że maseczka może być pełna mikroorganizmów. Ale po pierwsze - można ją łatwo zmienić po każdym pacjencie, a jeśli nie można, to własna flora bakteryjna może już w maseczce walczyć z ciałami obcymi. W każdym razie dużo lepiej jest mieć osłonę dróg oddechowych niż nie mieć żadnej.

Wydech chorego pacjenta pozostaje w gabinecie lekarskim, a z nim wirusy - ponoć żyją 3 godz. Jest to podejrzana informacja, bo dopiero 2 dni temu podobno Kanadzie ktoś wyizolował wirusa. Podobno, bo jakoś nasza najlepsza TVP do tej pory nie pokazała wirusa, a ten obrazek, który się kręci jest zapewne tylko wizją artysty. Po wyjściu pacjenta konieczne jest szybkie i intensywne przewietrzenie gabinetu. Trzeba wiedzieć, że wirusy nie mają własnego "napędu" i lecą tam, gdzie je niesie powietrze.
Tam gdzie jest wielu ludzi bez masek, i nie działa żadna wentylacja, możemy mieć aerozol wirusowy i wiele zakażeń. Pewnie dlatego po kolei zamykane są kolejne obiekty użyteczności publicznej.

W czasie wizyt w przychodniach zawsze patrzę, czy w poczekalniach i gabinetach jest wentylacja. Otóż nie zawsze. Nie wiem jak teraz, ale przed laty byłam przypadkowo na ul. Płockiej w Warszawie, gdzie leczą raka płuc. Zapach na korytarzu - poczekalni był nie do zniesienia. Tam można było się nabawić raka, a nie wyleczyć.

Zamiast obowiązku stosowania osłony ust i nosa, telewizyjne eksperty każą myć ręce. Dlaczego tylko ręce? A oczy? Przecież wirus tu też ma mokrą pożywkę i otwartą drogę?
Dziś jakiś ekspert przed chwilą (ok 8.00) mówił, żeby nie myć tak intensywnie tych rąk, żeby nie zmyć skóry, bo wirus przejdzie do krwi przez rany ....

Do kompletu dodam to co mówił o wirusie prof. wirusologi Gut w TVP-info, że koronawirus rozmnaża się w tempie 100% na 3 sekundy.
Nie jest więc obojętne, czy lekarz pierwszego kontaktu, sprzedawca, nauczyciel bez maseczki łyknie sobie 1000 wirusów czy z maseczką 1?
Z jednym wirusem każdy organizm da sobie radę. Z 1000 wirusów rozmnażających się w tym tempie - mało kto.

LEKARZE ZAKŁADAJCIE MASECZKI W PRACY. NIE PRZYNOŚCIE WIRUSÓW DO DOMU!!!! NIE PRZENOŚCIE NA ZDROWYCH PACJENTÓW!!!!
Co będzie, kiedy wszyscy lekarze i wojskowi zostaną zamknięci w kwarantannach?
14 marzec 2020

Alina 

  

Komentarze

 

Już napisałem, że większość lekarzy to wtórni analfabeci.
Jeżeli nawet poznają teorię to ni z ząb nie połączą jej z praktyką.

Gdyby maseczki miały chronić przed wypreparowanym wirusem - to nie miałyby żadnych szans, bo "średnica sita" jest nieproporcjonalnie większa.
Ale wirus bez wody nie istnieje, bo po prostu ginie.
Tak więc maseczki zatrzymują mikro-kropelki wody na których przenosi się wirus.

Podam bardzo prosty przykład.
Na rozpostartym płótnie zatrzymują się krople wody - bo wokół nich istnieją elektrostatyczne membrany utrzymujące te krople w całości - w kształcie podobnym do kuli.

2020-03-14
Artur Łoboda

 

Ktoś ogłosił, że chlorochina, a więc lek na malarię jest skuteczny w leczeniu broni biologicznej i zapóźnieni umysłowo lekarze w to bezkrytycznie wierzą.

2020-03-14
Artur Łoboda

 

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,w-chinach-brakuje-maseczek--chinczycy-robia-je-sami--z-czego-tylko-sie-da--korespondent-medonetu-,artykul,82465743.html

2020-03-15
Alina

 

To, że politycy chodzą bez masek, może mieć jeden plus dodatni: po jakimś czasie na ich miejsce wejdą następni na liście wyborczej.

2020-03-15
Alina

 

https://medium.com/@biesiadmichal/koronawirus-dlaczego-musimy-działać-teraz-37539a6383bf

2020-03-16
Alina

 

Domowy sposób na maseczkę:
https://www.youtube.com/watch?v=6jqWgNOT67Y

2020-03-16
Alina

 

https://www.youtube.com/watch?v=zhQll3I-vvs

2020-03-17
Alina

 

Tu mówią, że rząd PiS wysłał najwyższej jakości maski ochronne do Chin zaraz po wybuchu epidemii w Wuhan.
Pewnie dlatego teraz Polacy nie powinni stosować masek – tam działają, u nas są “szkodliwe i niehigieniczne” jak stwierdził jakiś skretyniały ekspert w TVP.

https://www.youtube.com/watch?v=EILc7mC73_Y

2020-03-18
Alina

 

Nie uwierzę że pisuray pomogły komukolwiek.
Gdyby faktycznie komuś coś wysłali - to musieliby się zastanowić nad stanem własnych zapasów.
A poza tym tylko idiota uwierzy, że Chińczycy sami sobie zgotowali taki los. Kto zapowiadał pandemię?

2020-03-18
Artur Łoboda

 

Od dziś w Czechach KAŻDY MUSI NOSIĆ OSŁONY UST I NOSA POZA DOMEM.
Nikt Czechom nie każe siedzieć w domu, nie zamyka sklepów, nie każe myc rąk - bo potencjalne źródła wirusa zostały niniejszym zasłonięte.
Tylko dlaczego w naszych ministerstwach i sanepidach pracują jakieś ciężkie matoły?

2020-03-19
Alina

 

https://www.youtube.com/watch?v=QoHSBzCSb8c&feature=push-u-sub&attr_tag=RtgmNlhxloYIfowe%3A6

2020-03-20
Alina

 

Znalazłam ciekawy artykuł o maseczkach ze stycznia 2020. Wprawdzie szukałam wyników badań "szkodliwości maseczek" na skutek noszenia dłużej niż 20 minut, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ...
https://kopalniawiedzy.pl/zakazenie-choroba-epidemia-maseczka-chirurgiczna-klasa-N95,31425
badania amerykańskie, a co! Nikt się nie przyczepi do mnie, że oszołomstwo maseczkowe zupełnie mi odbija.
Oczywiście zaraz się przyczepię, że nie ma tzw "grupy kontrolnej", która nie nosiłaby żadnej maski. Nic to. Jedno muszę dopisać, bo to nie zostało pokazane wprost. Otóż policzone infekcje dotyczą 5 lat! Czyli jeśli grupa kontrolna wynosiła w przypadku każdej z masek ok 2000 osób, to wymienione infekcje dotyczą 2000x5=10000 przypadków/badań (razem ok 20 000 badań)

Czyli grypę w maseczce chirurgicznej stwierdzono w 193 przypadkach z 10000 tj. 1,93% badanych.

Inne infekcje górnych dróg oddechowych w maseczce chirurgicznej wystąpiły w 3039 przypadkach, a więc w 3,29% przypadków badanych przez 5 lat.

Oczywiście nie wiadomo, czy owe znikome %% nie dotyczą zakażeń poza szpitalnych, związanych z życiem prywatnym. W artykule nie ma żadnej informacji, jak długo badani nosili każdą maseczkę. Zakładam, że po prostu nosili tak długo jak uważali za stosowne. W amerykańskich szpitalach takie rzeczy jak maseczki są (były?) dostępne dla personelu bez ograniczeń.

Domyślam się, że "eksperci" telewizyjni i rządowi w Polsce nie mieli i nie mają pojęcia o tych badaniach i dlatego narażają cały personel medyczny wraz z rodzinami i pacjentami na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Ja tylko mogę zgadywać, co by było w grupie kontrolnej bez maseczek: 100% chorych na grypę i inne infekcje g.d.o. A może tylko 80%? Minimum to 50%!

2020-03-28
Alina

  

Archiwum

Kolejny etap niszczenia Polski
październik 22, 2003
Artur Łoboda
Prymas na Wielki Post: zwyciężać zło dobrem
luty 24, 2004
Powrot
październik 28, 2005
przeslala Elzbieta
Przybylo osad na West Bank podczas wojny z Libanem.
październik 5, 2006
gosc
Czy Bush jest (pożytecznym) idiotą?
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Hitler chciał namówić Polaków do wspólnego ataku na Sowiety
sierpień 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
2008.06.12. godz 1200 Serwis wiadomości
czerwiec 12, 2008
tłumacz
Jaki będzie los polskiej nauki ?
sierpień 2, 2003
Cezary Wójcik
Jak zostaje się sędzią w Polsce ?
grudzień 4, 2006
Zdzisław Raczkowski
Kary w zawieszeniu dla oskarżonych ws. Elektromisu
sierpień 5, 2002
PAP
RM + media pochodne kontra Michniki + reszta
marzec 13, 2008
Dariusz Kosiur
Poszukiwanie "kozła ofiarnego" za klęskę w Iraku?
maj 29, 2006
Iwo Cyprian Pogobnowski
Bez tromtadracji
luty 26, 2005
Andrzej Kumor Mississauga
Gdy inteligenci maszerują
maj 24, 2007
RAZ
http://prawo.uni.wroc.pl/~kwasnicki/EkonLit/13809.htm
marzec 29, 2006
"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny".
październik 23, 2003
Artur Łoboda
Interes Kościoła
marzec 6, 2004
SOBCZAK I SZPAK
Wojna o cywilizacje - dr Piotr Bein
marzec 12, 2008
przesłała Elzbieta Gawlas
Krytyka
wrzesień 29, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Abecadło polityczne 1
październik 17, 2007
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media