ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Pieprzenie bambusa (2) 
8 lipiec 2015      Artur Łoboda
Definicja idiotki, definicja kretyna 
24 lipiec 2014      Artur Łoboda
Czy polscy telewidzowie mają jakieś skojarzenia z tymi zdjęciami? 
15 luty 2010      tłumacz
Zmiana retoryki i propagandy PO 
5 listopad 2014      Artur Łoboda
Alternatywne rozwiązanie 
10 marzec 2014      Artur Łoboda
Nowoczesna dyktatura Trzeciej RP 
4 listopad 2015      Artur Łoboda
Polish children kidnapped by Nazi government 
6 sierpień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
"Niezależne sądy" ......... poststalinowskie 
5 grudzień 2017     
Byłem kolporterem kilkunastu pism emigracyjnych. Listy 
21 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Morderca 
3 styczeń 2021      Artur Łoboda
Rosyjscy szpiedzy 
8 lipiec 2010      Goska
Epidemia kowida nigdy się nie skończy 
26 grudzień 2021      Artur Łoboda
Ja się wstrzeliłam w dobry czas 
9 luty 2016      Artur Łoboda
Dr Diana Wojtkowiak: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa (Dot. 5G) 
23 maj 2020     
Doszliśmy nad przepaść 
30 sierpień 2021     
APOKALIPSA Nie lękajcie się 
5 maj 2014      GEB
Żeby Polska była Polską 
28 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Nasz świat powoli odchodzi 
6 marzec 2013      Artur Łoboda
Sędziowie Ziobry 
17 styczeń 2018      Artur Łoboda
1,09 Euro dziennie, to cena wolności Polaka 
8 luty 2013      Artur Łoboda

 
 

Ci sami podejrzani ludzie są właścicielami wielkiej farmy i mediów

 
Big Pharma i media głównego nurtu są w dużej mierze własnością dwóch firm zarządzających aktywami: BlackRock i Vanguard
 
Firmy farmaceutyczne napędzają reakcje na COVID-19 – z których wszystkie jak dotąd zagrażały, a nie optymalizowały zdrowie publiczne – a media głównego nurtu były chętne do rozpowszechniania swojej propagandy, fałszywej oficjalnej narracji, która sprowadza społeczeństwo na manowce i podsyca strach oparty na kłamstwach.
 
Vanguard i BlackRock to dwaj najwięksi właściciele Time Warner, Comcast, Disney i News Corp, czterech z sześciu firm medialnych, które kontrolują ponad 90% amerykańskiego krajobrazu medialnego.
 
BlackRock i Vanguard tworzą tajny monopol, który posiada prawie wszystko, o czym możesz pomyśleć.
W sumie są właścicielami 1600 amerykańskich firm, które w 2015 roku osiągnęły łączne przychody w wysokości 9,1 biliona dolarów.
Po dodaniu trzeciego co do wielkości globalnego właściciela, State Street, ich łączna własność obejmuje prawie 90% wszystkich firm z indeksu S&P 500.
 
Vanguard jest największym udziałowcem BlackRock. Z drugiej strony sam Vanguard ma unikalną strukturę, która utrudnia rozpoznanie jego własności, ale wiele najstarszych i najbogatszych rodzin na świecie można powiązać z funduszami Vanguard
*

Co wspólnego ma The New York Times i większość innych starszych mediów z Big Pharma?
Odpowiedź:
W dużej mierze należą one do BlackRock i Vanguard Group, dwóch największych firm zarządzających aktywami na świecie.
Co więcej, okazuje się, że te dwie firmy tworzą tajny monopol, który posiada prawie wszystko, o czym możesz pomyśleć.
Jak podano w polecanym filmie: 1 , 2

  „Akcje największych światowych korporacji należą do tych samych inwestorów instytucjonalnych.
  Wszyscy są właścicielami samych siebie.
  Oznacza to, że „konkurujące” marki, takie jak Coca-Coli i Pepsi, wcale nie są konkurentami, ponieważ ich akcje należą do dokładnie tych samych firm inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych, towarzystw ubezpieczeniowych, banków, a w niektórych przypadkach do rządów.
   
  Mniejsi inwestorzy należą do większych inwestorów.
  Te należą do jeszcze większych inwestorów.
  Widoczny wierzchołek tej piramidy przedstawia tylko dwie firmy, których nazwy często widywaliśmy…
  Są to Vanguard i BlackRock.
   
  Siła tych dwóch firm przekracza Twoją wyobraźnię.
  Nie tylko są właścicielami dużej części akcji prawie wszystkich dużych firm, ale także akcji inwestorów tych spółek.
  To daje im całkowity monopol.
   
  Z raportu Bloomberga wynika, że ​​obie te firmy w roku 2028 łącznie będą miały inwestycje w wysokości 20 bilionów dolarów.
  Oznacza to, że będą właścicielami prawie wszystkiego”.
   
  Kim jest Straż Przednia?
   
  Słowo „awangarda” oznacza „najwyższą pozycję w armii lub flocie zbliżającej się do bitwy” i/lub „wiodącą pozycję w trendzie lub ruchu”.
  Oba pasują do opisu tego globalnego molocha, będącego własnością globalistów dążących do Wielkiego Resetu , którego istotą jest transfer bogactwa i własności z rąk wielu w ręce bardzo nielicznych.
   
  Co ciekawe, Vanguard jest największym udziałowcem BlackRock od marca 2021 r. 3 , 4 Sam Vanguard ma natomiast „unikalną” strukturę korporacyjną, która utrudnia rozpoznanie jego własności.
  Jest własnością różnych funduszy, które z kolei należą do udziałowców.
  Poza tymi udziałowcami nie ma inwestorów zewnętrznych i nie jest notowana na giełdzie. 5
  Jak podano w polecanym filmie: 6 , 7

   „Elita, która jest właścicielem Vanguard, najwyraźniej nie lubi być w centrum uwagi, ale oczywiście nie może ukryć się przed tym, kto chce kopać.
   Raporty Oxfam i Bloomberg mówią, że 1% świata razem posiada więcej pieniędzy niż pozostałe 99%.
   Co gorsza, Oxfam twierdzi, że 82% wszystkich zarobionych pieniędzy w 2017 roku trafiło do tego 1%.
    
   Innymi słowy, te dwie firmy inwestycyjne, Vanguard i BlackRock, posiadają monopol we wszystkich branżach na świecie, a one z kolei należą do najbogatszych rodzin na świecie, z których część to członkowie rodziny królewskiej i którzy byli bardzo bogaci jeszcze przed Rewolucją przemysłowa."

   
  Chociaż przesiewanie wszystkich funduszy Vanguard w celu zidentyfikowania poszczególnych udziałowców, a tym samym właścicieli Vanguard, zajęłoby trochę czasu, szybkie spojrzenie sugeruje, że Rothschild Investment Corp. 8 i Edmond De Rothschild Holding są dwoma takimi udziałowcami. 9
  Podczas czytania pamiętaj o nazwisku Rothschild, ponieważ pojawi się ponownie później.
   
  Powyższy film przedstawia również włoską rodzinę Orsini, amerykańską rodzinę Bush, brytyjską rodzinę królewską, rodzinę du Pont, Morganów, Vanderbiltów i Rockefellerów jako właścicieli Vanguard.
   
  BlackRock/Vanguard Własna duża apteka
   
  Według Simply Wall Street w lutym 2020 r. BlackRock i Vanguard byli dwoma największymi udziałowcami GlaxoSmithKline, z odpowiednio 7% i 3,5% udziałów. 10
  W firmie Pfizer prawa własności są odwrócone, przy czym Vanguard jest największym inwestorem, a BlackRock drugim co do wielkości udziałowcem. 11
   

   
  Należy pamiętać, że wskaźniki własności akcji mogą się zmienić w dowolnym momencie, ponieważ firmy regularnie kupują i sprzedają, więc nie ograniczaj się do procentów.
  Najważniejsze jest to, że BlackRock i Vanguard, indywidualnie i łącznie, posiadają wystarczającą ilość akcji w dowolnym momencie, że możemy powiedzieć, że z łatwością kontrolują zarówno Big Pharma, jak  i scentralizowane starsze media – a nawet więcej.
   
  Dlaczego to ma znaczenie?
  Ma to znaczenie, ponieważ firmy farmaceutyczne napędzają reakcje na COVID-19 – które jak dotąd zagrażały, a nie optymalizowały zdrowie publiczne – a media głównego nurtu były chętne do rozpowszechniania swojej propagandy , fałszywej oficjalnej narracji, która była i nadal jest, sprowadzanie społeczeństwa na manowce i podsyca strach oparty na kłamstwach.
   
  Aby mieć jakąkolwiek szansę na naprawienie tej sytuacji, musimy zrozumieć, kim są główni gracze, skąd pochodzą szkodliwe nakazy i dlaczego w ogóle powstają te fałszywe narracje.
   
  Jak zauważono w raporcie Global Justice Now z grudnia 2020 r. 12 „The Horrible History of Big Pharma”, po prostu nie możemy pozwolić firmom farmaceutycznym – „które mają długą historię nadawania priorytetu zyskom korporacji nad zdrowiem ludzi” – aby nadal dyktowały odpowiedzi na COVID-19 .
  Dokonują w nim przeglądu haniebnej historii siedmiu największych firm farmaceutycznych na świecie, które obecnie opracowują i produkują leki i oparte na genach „szczepionki” przeciwko COVID-19, podczas gdy media głównego nurtu pomogły stłumić informacje o łatwo dostępnych starszych lekach, które wykazano, że ma wysoki stopień skuteczności przeciwko zakażeniu.
   
  BlackRock/Awangarda właścicielem mediów
   
  Jeśli chodzi o The New York Times, od maja 2021 r. BlackRock jest drugim co do wielkości akcjonariuszem z 7,43% wszystkich akcji, zaraz po The Vanguard Group, która posiada największą część (8,11%). 13 , 14
   
  Oprócz The New York Times, Vanguard i BlackRock są również dwoma głównymi właścicielami Time Warner, Comcast, Disney i News Corp, czterech z sześciu firm medialnych, które kontrolują ponad 90% amerykańskiego krajobrazu medialnego. 15 , 16
   
  Nie trzeba dodawać, że jeśli masz kontrolę nad tak wieloma serwisami informacyjnymi, możesz kontrolować całe narody za pomocą starannie zaaranżowanej i zorganizowanej scentralizowanej propagandy przebranej za dziennikarstwo .
   

   

   
  To stwierdzenie stanie się jeszcze jaśniejsze, gdy zdasz sobie sprawę, że wpływ tego duetu nie ogranicza się do Wielkiej Farmacji i mediów.
  Co ważne, BlackRock ściśle współpracuje również z bankami centralnymi na całym świecie, w tym z Rezerwą Federalną Stanów Zjednoczonych, która jest podmiotem prywatnym, a nie federalnym. 18 , 19 pożycza pieniądze bankowi centralnemu, działa jako doradca i rozwija oprogramowanie banku centralnego. 20
   
  W sumie BlackRock i Vanguard są właścicielami około 1600 amerykańskich firm, które w 2015 r. osiągnęły łączne przychody w wysokości 9,1 biliona dolarów.
  Po dodaniu trzeciego co do wielkości globalnego właściciela, State Street, ich łączna własność obejmuje prawie 90% wszystkich firm z indeksu S&P 500.

  BlackRock/Vanguard posiada również udziały w długiej liście innych firm, w tym Microsoft, Apple, Amazon, Facebook i Alphabet Inc. 21
  Jak pokazano na poniższej grafice sieci właścicielskiej BlackRock i Vanguard, 22 przedstawione w artykule z 2017 r.
  „Te trzy firmy są właścicielami Corporate America” w The Conversation, wymienienie ich wszystkich byłoby prawie niemożliwe.
   
  W sumie BlackRock i Vanguard są właścicielami około 1600 amerykańskich firm, które w 2015 r. osiągnęły łączne przychody w wysokości 9,1 biliona dolarów.
  Po dodaniu trzeciego co do wielkości globalnego właściciela, State Street, ich łączna własność obejmuje prawie 90% wszystkich firm z indeksu S&P 500. 23
   

   

  Globalny monopol, o którym niewielu wie

  Obejrzyj wideo tutaj .
   
   
  Aby pokazać nadrzędny wpływ BlackRock i Vanguard na globalny rynek, obejrzyj 45-minutowy film zamieszczony na początku tego artykułu.
  Zawiera szerokie podsumowanie ukrytej sieci monopolistycznej korporacji należących do Vanguard i BlackRock, oraz ich roli w Wielkim Resetie.
  Drugi, znacznie krótszy film (powyżej) oferuje dodatkowy przegląd tych informacji.
   
  Jak możemy powiązać BlackRock/Vanguard – i należące do nich globalistyczne rodziny – z Wielkim Resetem?
  Wykluczając publiczne wyznanie, musimy przyjrzeć się relacjom między tymi gigantycznymi korporacjami będącymi własnością globalistów i rozważyć wpływ, jaki mogą wywierać dzięki tym relacjom.
  Jak zauważył Lew Rockwell: 24

   „Kiedy Lynn Forester de Rothschild chce, aby Stany Zjednoczone były krajem jednopartyjnym (jak Chiny) i nie chce uchwalać w USA przepisów dotyczących tożsamości wyborców, aby można było popełnić więcej oszustw wyborczych, aby osiągnąć ten cel, to co on robi?
    
   Prowadzi telekonferencję ze 100 najlepszymi prezesami na świecie i każe im publicznie potępić uchwalenie przez Georgię prawa antykorupcyjnego przez „Jim Crow” i nakazuje swoim obowiązkowym prezesom bojkotować stan Georgia, tak - jak widzieliśmy to w przypadku Coca-Coli i Major League Baseball, a nawet gwiazdy Hollywood, Willa Smitha.
    
   W tej telekonferencji widzimy odcienie Wielkiego Resetu, Agendy 2030, Nowego Porządku Świata.
   ONZ chce się upewnić, podobnie jak [założyciel Światowego Forum Ekonomicznego i przewodniczący wykonawczy Klaus Schwab], że w 2030 r. bieda, głód, zanieczyszczenia i choroby nie będą już nękać Ziemi.
    
   Aby to osiągnąć, ONZ chce, aby podatki z krajów zachodnich zostały podzielone przez megakorporacje elit, aby stworzyć zupełnie nowe społeczeństwo.
   W przypadku tego projektu ONZ twierdzi, że potrzebujemy rządu światowego – a mianowicie samej ONZ”.

  Jak omówiłem w wielu poprzednich artykułach, wydaje się całkiem jasne, że pandemia COVID-19 została zaaranżowana w celu doprowadzenia do tego Nowego Porządku Świata – Wielkiego Resetu – a 45-minutowy film przedstawiony na początku artykułu dobrze wyjaśniając, jak to zostało zrobione.
  A w samym sercu tego wszystkiego, „sercu”, - do którego płyną wszystkie strumienie światowego bogactwa, znajduje się BlackRock i Vanguard.
   
   
  Uwagi


  1,  6 
  Raport SGT 6 maja 2021 r.


  2,
   7,  20,
   24 
  Lew Rockwell 21 kwietnia 2021 r


  3,
   18 
  Reuters 30 stycznia 2021


  4 
  inwestorów Stockzoa.com BlackRock


  5 
  Investopedia 22 czerwca 2019


  8 
  Fintel Rotszyld


  9 
  Fintel Edmond De Rothschild


  10 
  Po prostu Wall Street 3 lutego 2020


  11 
  Twitter Peter Dunne 30 maja 2021 r. Top 10 właścicieli zrzutu ekranu firmy Pfizer


  12 
  Globalna sprawiedliwość teraz, okropna historia wielkiej farmy


  13 
  Harvard University New York Times 11 maja 2021 r


  14 
  Twitter Peter Dunne 30 maja 2021


  15 
  mediów Reddit kontrolowanych przez zaledwie sześć firm


  16 
  Global Issues Konglomeraty medialne 2 stycznia 2009 r.


  17 
  Investigate-Europe.eu Maj 2018


  19 
  Wall Street na Paradzie 4 czerwca 2020 r.


  21 
  holdingów Channel BlackRock Stock Holdings


  22,
   23 
  Rozmowa 10 maja 2017   
  Źródła:

  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/06/15/does-vanguard-and-blackrock-own-the-world.aspx?
  https://www.globalresearch.ca/same-shady-people-own-big-pharma-media/5747748
1 sierpień 2021

Joseph Mercola 

  

Komentarze

  

Archiwum

Iluzja pomocy
styczeń 14, 2004
przesłała Elżbieta
Mądry jak Irlandczyk
kwiecień 16, 2003
Elżbieta
Od Teharanu zależy zawieszenie broni w Libanie?
sierpień 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Konstytucja
wrzesień 20, 2002
Winiety ? czy grabież w biay dzień ?
sierpień 20, 2002
Harpagoni, na start!
kwiecień 14, 2008
Marek Jastrząb
"Epoka Terroru" w Drugiej Kadencji Bush'a?
listopad 8, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Chore pomysły premiera Hausnera
październik 28, 2003
Adrian Dudkiewicz
Polacy wybierają suwerenność !
marzec 17, 2007
marduk
Dysproporcja Skutów Nuklearnej Megalomanii Izraela
kwiecień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Propaganda w I i II Wojnie Swiatowej.
styczeń 18, 2008
Tezlav von Roya
Ekonomiczne Siły Kształtujące Dzisiejszy Świat
luty 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Jak kali.... to ?le, jak Kalego..........
lipiec 16, 2002
PAP
Kim są iraccy powstańcy?
lipiec 17, 2006
Matthieu Guidere i Peter Harling
Prosba
sierpień 28, 2007
Colas Bregnon - Redaktor Nuda Veritas
Z gównem pod podeszwą
wrzesień 1, 2008
PAP
Pod prąd
październik 19, 2007
Artur Łoboda
Dywersja kulturowo -polityczna jako narzędzie walki z Rosją na przykładzie Limonowa
wrzesień 1, 2006
G. Cimek
Zbrodnia Katyńska - 15.03.05 godz.15:30
marzec 8, 2005
Adam Słomka - Przewodniczący Konfederacji Polski
Rusza produkcja Astry II w ramach umowy offsetowej
październik 1, 2003
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media