ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Represja? - tak, proszę! 
2 październik 2020      Roland Rottenfußer
Za obecną sytuację odpowiada polityka zagraniczna Polski  
3 czerwiec 2021      Andrew Korybko
Tło kryzysu ekonomicznego w USA 
14 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Kto "wyhodował nacjonalistów"? 
24 maj 2019      Artur Łoboda
Nazifikacja Izraela – kiedy Izraelczycy mówią o eksterminacji i zagładzie, łatwo zrozumieć, dlaczego państwo niemieckie ich wspiera 
23 styczeń 2024      Tony Greenstein
Pielęgniarki wypowiadają się na spotkaniu w ratuszu w Minnesocie na temat urazów związanych ze szczepionką COVID-19 i braku zgłoszeń do VAERS 
5 wrzesień 2021      Brian Shilhavy
Portfolio Grzegorza Brauna 
13 kwiecień 2025      Artur Łoboda
Nie tylko respiratorami zabijali pacjentów we Włoszech 
26 styczeń 2021      Artur Łoboda
Leslie Manookian - Zeznanie przed Międzynarodowym Trybunałem Opinii Publicznej  
22 kwiecień 2022     
Na kogo głosować w najbliższych wyborach? 
25 styczeń 2010      Artur Łoboda
To jest „kontrola absolutna”  
21 kwiecień 2023     
Tak zwani "naukowcy" 
20 czerwiec 2020     
SZOK NAUKOWY: Ani jednego śladu oczyszczonego wirusa pandemi COVID-19… czy wirusologia to rzeczywiście znachorstwo? 
15 marzec 2022      Nolan Barton
List otwarty polskich lekarzy, naukowców i pracowników służby zdrowia do polskich władz oraz mediów 
22 październik 2020     
Odszedł ostatni z wielkich 
2 kwiecień 2018     
Odpowiedzialność karna kowidian 
22 listopad 2020      Artur Łoboda
Edukacja zdrowotna 
23 październik 2025      Artur Łoboda
Jedna z przyczyn obecnej wojny przeciwko Ludzkości 
1 styczeń 2022      Artur Łoboda
Morderca 
3 styczeń 2021      Artur Łoboda
Historia mojej twórczości 
21 listopad 2020      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Kto stworzył Putina?

„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani”
Mark Twain
 
13 lutego opublikowałem List do Władymira Putina przestrzegając władcę Rosji, że może stać się zabawką w rękach eskimosów.

Nie był to przejaw bufonady - bo odwiedziny tego Forum ze strony rosyjskiej - były bardzo częste, a Yandex systematycznie sczytuje artykuły.
Jednak 13 lutego już od kilku miesięcy trwały przygotowania do zajęcia Ukrainy i zapewne żaden głos rozsądku nie był w stanie zmienić decyzji człowieka, który cierpi na zaawansowaną chorobę psychiczną.

Jak to się stało, że taki ktoś został władcą wielkiego Państwa?

Najprostsza odpowiedź brzmi, że zadbali o to eskimosi - podobnie jaj z wyborem psychola Busha - juniora.

Wybór Karola Wojtyły - na funkcję Papieża - był pierwszym - wyraźnym sygnałem, że "głębokie państwo" steruje całą polityką Świata.
To właśnie "głębokie państwo" było architektem "Pierestrojki", która doprowadziła w efekcie do rozpadu ZSRR.

Na wszelki wypadek wyjaśniam, że to bardzo dobry skutek, ale nie zdawaliśmy sobie wtedy sprawy z prawdziwych celów żydomasonerii, która chciała przejąć bogactwa naturalne Rosji.
Temu celowi podporządkowane były wszystkie inne działania.
W pierwszym rzędzie dążyli do ustanowienia spolegliwych wobec nich Rządów - w Europie środkowej.

Całe tałatajstwo z Rządu Tadeusza Mazowieckiego - to była eskimoska sitwa.
Pierwszorzędnym ich zadaniem było ZNISZCZENIE GOSPODARKI POLSKIEJ!, by została skolonizowana przez wielki kapitał.
Najłatwiej to zrobić przez zniszczenie powiązań gospodarczych i kooperacyjnych.
(Widzimy dzisiaj jak blokada Chin wpłynęła na światową produkcję - w związku z brakiem komponentów.)

Mianowany Ministrem Finansów pachołek żydomasonerii o nazwisku Balcerowicz - przybył w 1991 roku na sesję RWPG by zakomunikować, że "żądamy od Rosji zapłaty za polskie towary w dolarach" (!)
W ten sposób wirtualnie wzmacniał eskimoskiego dolara i czynił nieważną walutę polską.
Za towary z Rosji i innych Krajów bloku wschodniego płaciliśmy w złotówkach i tylko dla ułatwienia operacji były one przeliczane na tak zwany "rubel transferowy" - podobnie jak waluty innych Krajów.

Tym jednym ruchem Balcerowicz zniszczył 40 procent polskiego przemysłu, albowiem tyle stanowiły wtedy przedsiębiorstwa produkujące na rynki RWPG.
Ale jeszcze ważniejsze było zerwanie powiązań kooperacyjnych.
Zapewne niewielu wie, że gospodarka sowiecka działająca na Ukrainie - była bardzo uzależniona od kooperacji z Polską.
I zerwanie powiązań gospodarczych było dla młodej Ukrainy druzgoczące.

Upadek gospodarek doprowadził do ogromnej nędzy w dawnych Krajach RWPG i rozwoju grup przestępczych - terroryzujących obywateli - przy wsparciu postkomunistycznego Wymiaru Prawa.
Po kolejnych ruchu eskimosów w Rosji, a więc zbombardowaniu rosyjskiej Dumy w 1992 roku - nastąpiła niewyobrażalna GRABIEŻ bogactw naturalnych Rosji - gdy w tym czasie Rosjanie nawet głodowali.
W procederze złodziejstwa brali udział głównie byli funkcjonariusze KGB, ale też zwykli przestępcy.

Naszym - polskim kwiatkiem w przewale była osoba rosyjskiej matrioszki o nazwisku Aleksander Gudzowaty.
Wraz ze swoimi rosyjskimi kompanami ustalili, że zakup paliw z Rosji będzie przeprowadzany przez jego prywatną firmę, która pobierać będzie 4 procent prowizji.
Te przeogromne pieniądze szły na finansowanie różnych działań operacyjnych KGB - na terenie Europy.

W 1996 roku Waldemar Pawlak podpisał z Rosjanami wyjątkowo niekorzystny kontrakt na zakup gazu, aż do roku 2022.
Zubożali wtedy Polacy finansowali rosyjską mafię polityczną, a w kolejnych latach powrót do zbrojeń w Rosji.
Wzrost cen energii spowodował, że w następnych latach zaczęło się to przekładać na poziom życia w Rosji do tego stopnia, że w drugiej dekadzie XXI wieku rosyjscy turyści byli dominującą grupą na półkuli wschodniej.
Co prawda na rosyjskiej prowincji dalej panowała ogromna bieda, ale w miastach wytworzyła się armia beneficjentów systemu putinowskiego.

Czy w 2021 roku Putin mógł się bać wstąpienia Ukrainy do NATO?,
czy też przezwyciężyła prymitywna buta, mitomaństwo i pragnienie powrotu do struktury imperium ZSRR, że zdecydował się napaść na Ukrainę?

To ma dziś mniejsze znaczenie, bo niebezpieczeństwo zadudniło w "bramy Rosji".
Wojna na Ukrainie ujawniła słabości rosyjskiej Armii.
Z pewnością Zachód zdobył bezcenne informacje o narzędziach zniszczenia putinowskiej Rosji i już rozpoczął działania.

Dla wzmocnienia inwazji na Ukrainę Putin nie może przerzucać wojska z terenów Syberii - bo sąsiedzi mogą mu zrobić w tamtym rejonie niemiłą niespodziankę.

"Nieszczęście Putina przejawia się w tym, że po trupach tysięcy Ludzi dowiedział się w końcu, że wcale mu się wszystko nie należy!
Ale wszystko - może być mu odebrane!" - napisałem w jednym z tekstów.


Cui bono?


W przytoczonym na początku tekście List do Władymira Putina jednoznacznie stwierdziłem, że na ewentualnej wojnie Rosji z Ukrainą - skorzystają tylko eskimosi, a Rosjanie i Ukraińcy będą ofiarami.

Warto jednak spuentować wywód: kto stworzył Putina?

Odpowiedź jest dla mnie oczywista:
to eskimosi stworzyli Putina - by go wykorzystać dla własnych celów.
A przez ostatnie lata to eskimosi decydowali o dostępie Putina do informacji i tą drogą wychowali swojego parobka.

Jedynym, - rozsądnym działaniem w tej chwili jest natychmiastowe wycofanie Rosji z Ukrainy - i pogodzenie się z skutkami ekonomicznymi agresji.
W przeciwnym wypadku koszty wojny będą rosły logarytmicznie.

Albo w NATO rządzą twardogłowi debile, albo posiadają broń umożliwiającą strącenia rakiet nuklearnych jeszcze na terenie Rosji.
Tym tłumaczę aktywną pomoc dla Ukrainy.
Rosyjskie rakiety hipersoniczne są jeszcze w fazie testów i być może o to chodzi - by nie zostały dokończone.
4 maj 2022

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

PROKURATURA ZAJMIE SIĘ DONIESIENIAMI "GAZETY WYBORCZEJ"
grudzień 29, 2002
PAP
Koniec stulecia chowania dolarów w materace?
grudzień 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kargul na urzędzie
maj 3, 2005
Witold Filipowicz
PiS nie wepchnal Polski do jewRopejskiego kolchozu, nie uchwalil budzetu na rok 2006, ani nie podpisal porozumienia wyslania
czerwiec 17, 2006
jasiek z toronto
Doniesienia ze wschodniego frontu i spekulacje na temat najbliższej przyszłości...
kwiecień 4, 2007
tłumacz
Wielka stypa w 25 - lecie strajków sierpniowych
sierpień 14, 2005
Artur Łoboda
Dwie listy
maj 22, 2008
PAP
My terroryści, albo przypowieść o dontszatach
grudzień 19, 2007
Artur Łoboda
Referent i petent
lipiec 7, 2008
Marek Jastrząb
Polska 1918-1939
październik 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Kwaśniewski obiecuje że uzupełni wykształcenie
czerwiec 26, 2002
PAP
Plastynanci w plastynarium
czerwiec 17, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kandydat z malwersacjami w tle
sierpień 7, 2002
PAP
Duch zstąpił ...
kwiecień 5, 2005
Artur Łoboda
Mantra
marzec 28, 2007
Przysłał ICP
Ważne Powody Zagrożenia USA
lipiec 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Pogarda dla Polaków w podręcznikach historii w USA
luty 15, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Kolejne buble i robota dla Trybunału
październik 30, 2004
Mirosław Naleziński
Wskrzeszanie tradycji "propagandy sukcesu"
marzec 20, 2004
Rzeczpospolita
"Wojna przeciwko terrorowi" ?le idzie w Afganistanie
grudzień 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media