|
Prawo do nazwy
|
|
Czasem przypominam, że moje poglądy są socjalistyczne.
Oczywiście w pierwotnym tego słowa znaczeniu.
To socjaliści współtworzyli Polską Organizację Wojskową i Legiony Piłsudskiego.
To socjaliści stanęli przeciwko bolszewickiej nawale w 1920 roku.
To socjaliści wprowadzili ośmiogodzinny dzień pracy (wcześniej było to kilkanaście godzin pracy) i początki opieki socjalnej w tym przedszkola, kolonie letnie dla młodzieży i mleko w szkołach dla biednych dzieci.
To socjaliści metodami ekonomicznymi zwalczali żydowską wszechwładzę w świecie finansów.
To socjaliści utworzyli w listopadzie 1939 roku Gwardię Ludową WRN a więc pierwsze podziemne jednostki oporu przeciwko Niemcom. (1)
To socjaliści utworzyli Rząd emigracyjny na uchodźstwie i przekształcili Gwardię Ludowa WRN w Armię Krajową.
Mógłbym podać jeszcze setki podobnych przykładów.
Z kolei moja śp Babcia była teoretycznie "feministką", bo była działaczką Ligi Kobiet.
Głównym zadaniem Ligi Kobiet było wsparcie polityczne dla mężczyzn - albowiem układy pomiędzy socjalistami a feministkami były partnerskie.
Więc za wyjątkiem szczegółowych postulatów dotyczących rodziny - w większości pokrywały się z postulatami mężczyzn, ponieważ równouprawnienie polityczne uzyskały już na początku istnienia Odrodzonej Polski.
Jednak komuniści bezprawnie zawłaszczyli nazwę "socjalizm" by tą drogą omotać społeczeństwo.
Skorzystali z tego, że w świadomości społecznej słowo to wywoływało po wojnie jak najlepsze skojarzenia.
Współczesne wariatki - nazywające siebie "feministkami" nie mają nic wspólnego z pierwotną ideą tego ruchu!
Podobnie wygląda sprawa w wypadku upośledzonych umysłowo przygłupów pokroju Korwina Mikkego, który socjalistami nazywa PRL-owskich namiestników Moskwy.
I to przejdę do najbardziej wrażliwego tematu.
Narodowy socjalizm był wspaniałą ideą, która w okresie międzywojennym opanowała umysły wielu Narodów Europy.
Jednak pierwotna idea narodowego socjalizmu została podstępnie przejęta przez grupę degeneratów żydowskiego pochodzenia, którzy przekształcili Niemcy w państwo zbrodnicze.
Nikt dzisiaj nie chce przyznać, że hitlerowskie państwo nie miało już nic wspólnego z pierwotną ideą, albowiem socjalizm jest równoważny z demokracją.
Nazwanie tego - co działo się w Niemczech od 1935 do 1945 roku hitleryzmem - jest najbliższe prawdzie.
Aby jednak oszukać Narody zmienia się sens podstawowych słów dokładnie w taki sposób - jak opisywał to Orwell.
I dlatego we współczesnym świecie obowiązuje stalinowskie nazewnictwo gdy każdy przeciwnik polityczny staje się automatycznie "faszystą".
1. Pod nazwę Gwardia Ludowa podszywali się później agenci Moskwy.
|
|
19 październik 2019
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Rosjanie uważają eskalację wojenną za atak na ich kraj
listopad 19, 2006
instytut schillera - biuletyn informacyjny
|
Protegowanie ekstremistow i gnębienie działaczy pokojowych w Izraelu
maj 6, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Brak danych kto był patriotą.
listopad 24, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
Gryps z Warszawy
styczeń 17, 2003
MACIEJ RADWAN RYBIŃSKI www.dziennik.krakow.pl
|
Maria Konopnicka
lipiec 13, 2008
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
Wolna Polska
czerwiec 28, 2003
Ewa Polak-Pałkiewicz
|
Kto naprawdę rozdaje karty
styczeń 6, 2006
Artur Łoboda
|
Kłamcy z "Wyborczej"
styczeń 25, 2006
Tomasz Domalewski
|
Proste rozwiązania
październik 22, 2003
Polskie Jutro
|
Polska wypuszcza obligacje skarbowe na rynek USA
czerwiec 25, 2002
PAP
|
Najlepszy amerykański Szeryf
wrzesień 8, 2007
Kolas Bregnon
|
Żyć i umrzeć w...szpitalu miejskim
marzec 3, 2008
Marek Olżyński
|
Szokujące nieprzygotowanie
wrzesień 6, 2003
Andrzej Kamieński
|
Paranoja przed Szczytem
kwiecień 13, 2004
przesłał Adrian Dudkiewicz
|
"Kwestia polskiego honoru" (w Ottawie)
kwiecień 11, 2005
Aleksander Maciej Jablonski
|
Samotni obalacze komunizmu
lipiec 14, 2008
...
|
Moralność a reprywatyzacja
lipiec 5, 2005
PAP
|
Tony Blair i 25 lat od zwycięstwa Margaret Thatcher
kwiecień 3, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
mozajka
wrzesień 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Populizm zamieszany racjonalizmem
kwiecień 22, 2004
PAP
|
|
|