|
Błędy Gierka
|
|
Może i Edward Gierek miał dobre intencje, ale nie miał żadnego doświadczenia w reformowaniu państwa.
Inaczej sprawa wygląda w wypadku Jarosława Kaczyńskiego, który ma aż nadto nauk z doświadczeń przeszłości.
Niewiele osób pamięta prawdziwą politykę ery Edwarda Gierka i większość pamięta tylko, że "było dobrze".
Ale jak to się zakończyło dla Polaków i dla samego Gierka, który nawet został "internowany" w Stanie wojennym?
Otóż Edward Gierek CAŁKOWICIE NIE PANOWAŁ nad polityką ekonomiczną ówczesnego Rządu PRL.
Można teoretycznie powiedzieć, że Pierwszy sekretarz partii rządzącej nie odpowiada za Rząd...
Ale realia były wtedy takie, że to Pierwszy sekretarz partii Rządzącej decydował o wszystkim. I dzisiaj partia Pis idzie dokładnie tym samym tropem!!!!!!!!!
Otóż w latach gierkowskich stworzono "świętego Grala" w postaci "pozyskania dewiz".
Każda firma, która sprzedawała "na eksport" do "krajów zachodnich" mogła liczyć na szczególne traktowanie i dodatkowe premie dla załogi.
Tak zwane "dewizy", a więc waluty zachodnie były bardzo pożądane przez ekipę Gierka, która realizowała całą masę nieodpowiedzialnych inwestycji - do których niezbędne były zakupy za "waluty wymienialne".
Doskonałym tego przykładem jest budowa Huty Katowice, która w Trzeciej RP została sprzedana Pakinstańczykowi za kilka procent poniesionych przez Naród Polski - wydatków!
Żeby zakupić maszyny do budowy tej Huty - PRL-owski Rząd sprzedawał za granicę płody rolne - w tym mięso.
Każda firma eksportowa miała do tego prawo i była sowicie wynagradzana.
Problem w tym, że z powodu WYPRZEDAŻY CAŁEJ PRODUKCJI MIĘSNEJ zabrakło jej w Polsce.
W przeciwieństwie do stalinowskich rządów lat trzydziestych - które w ten sposób wymordowały miliony Ukraińców- podporządkowany Gierkowi Rząd, którego "premierem" był wtedy Henryk Jabłoński dokonywał zakupów przestarzałej żywności w krajach zachodnich. Na przykład "masło solone" z Holandii. Ale też ogromne ilości drobiu, który produkowano w Polsce i "eksportowano" wiele taniej.
W ten sposób "ekipa" Edwarda Gierka doprowadziła do monstrualnego w tamtych czasach zadłużenia, za które można było wtedy wykupić połowę Polski.
"Historia nauczycielką życia". Ale dla kogo?
Z pewnością historia NICZEGO nie uczy Jarosława Kaczyńskiego i otaczających go polityków.
Wskazałem wystarczająco dużo drogowskazów, by SKOPAĆ w przyszłości Kaczyńskiego, oraz WSZYSTKICH polityków PiS.
|
|
16 październik 2019
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
"Gdyby nie Balcerowicz to bylibyśmy drugą Ukrainą"
listopad 6, 2004
|
Polacy zadowoleni z czlonkostwa w UE
listopad 30, 2006
PAP
|
Prognoza Ataku USA na Iran
luty 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Były kongresmen skazany na 8 lat za korupcję
lipiec 30, 2002
PAP
|
Ciekawe czy któryś patałach zastanowił się nad tym:
czerwiec 12, 2003
|
Teraz kolej na ziemię rolną
luty 18, 2008
Artur Skoneczko
|
Żądza władzy
czerwiec 2, 2003
przesłała Elżbieta
|
Demokracja made in Poland
sierpień 31, 2007
Colas Bregnon
|
Populizm zamieszany racjonalizmem
kwiecień 22, 2004
PAP
|
System za 25 milionów
marzec 15, 2006
|
Ochrona zdrowia Narodu
październik 18, 2008
Dariusz Kosiur
|
Samozatrucie
wrzesień 28, 2007
Bronisław Łagowski
|
Zaklamywanie Historii
styczeń 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czyńcie Ziemię poddaną sobie i rozmnażajcie się
grudzień 23, 2006
Dariusz Kosiur
|
"Zdrowa" zachodnia żywność
październik 8, 2003
|
Miasto kupiło Kino „Światowid”
sierpień 28, 2006
www.krakow.pl
|
po trupach do raju
lipiec 11, 2003
Miroslaw Krupinski
|
Referendum 2003 roku - Unia Europejska
czerwiec 1, 2003
" Zawisza Czarny "
|
Blisko 10 tysięcy złotych na statystycznego Polaka
Tyle pieniędzy odbiorą nam w podatkach
tylko z czego?
styczeń 23, 2003
PAP
|
PRÓBA WYŁUDZENIA
grudzień 14, 2002
Kazimierz Z. Poznanski
|
|
|