|
Mam nieco inne zdanie
|
|
Od dawna tłumaczę Rodakom, że przez rzekomych sojuszników traktowani jesteśmy jak tania dziwka, która się sprzedaje za nic.
I tak samo jest w wypadku Stanów Zjednoczonych, które wykorzystują nas jak głupich frajerów.
Dlatego nabrałem szacunku dla PiS - gdy politycy tej Partii wyrazili swój bojkot wobec ambasador USA Georgette Mosbacher, która chciała dyrygować wewnętrzną sytuacją w Polsce i chronić przestępcze TVN.
Zapewne nikt nie zauważył, że był to pierwszy od 1945 roku akt protestu wobec "sojusznika".
Ostatnie takie zachowanie dotyczyło Rządu emigracyjnego w Londynie.
Później już żaden polityk nie odważył się zaprotestować wobec polityki ZSRR, a w Trzeciej RP wobec Niemiec, czy Anglii.
Tym większe ma znaczenie obecny akt dezaprobaty wobec poczynań Ambasador USA.
Dla wielu ludzi to stanowczo za mało, bo chcieliby nawet uznać Georgette Mosbacher za osobę niepożądaną w Polsce.
Dla mnie jednak obecne zachowanie Rządu RP jest właściwe i na tym etapie wystarczające.
Zapewne za kilka lat pojawią się głosy, że "z powodu tego zachowania Rządu PiS, nie zniesiono wiz do USA".
Tylko osoba skrajnie upośledzona psychicznie może wierzyć w obietnice Georgette Mosbacher - w sprawie zniesienia wiz.
Gdyby była prawdziwa to nie karała by Polaków za postępowanie Rządu. Amerykanka doskonale wiedziała, ze zawsze znajdzie się pretekst by wycofać daną obietnicę.
Więc nic jej nie szkodziło pomachać świecidełkami wobec ciemnego ludu.
|
|
28 listopad 2018
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Pytanie na razie bez odpowiedzi: kto tę pudernicę naraił Trump'owi?
Trudno uwierzyć, że coś tak głupiego mogło zostać ambasadorem w Polsce, w dodatku ambasadorem USA. A może to jest po prostu typowa przedstawicielka amerykańskich kobiet, tego "society" żeńskiego opanowanego przez neoreligię gender? Co ciekawe gender jest tam nauczana na uniwerkach.
U nas wygłupił się tylko Uniwersytet Warszawski (kogoś to dziwi? - alma mater HGW).
Świetny wpis na temat "Epokowe badania i odkrycia w studiach GENDER" Kulisy naukowej prowokacji
Feminizm powinien „trenować mężczyzn jak psy, by zapobiec kulturze gwałtów”.
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24317&Itemid=80
W Ameryce prowokacja została zamilczona. Gawiedź nie mogła więc sama dojść do wniosku, że oto jacyś cwaniacy naraili jej STUDIA O D.PIE MARYNI, w dosłownym tego słowa znaczeniu (pewnie płatne?).
Nie mam pojęcia jak wyglądają te studia w Warszawie, i jakie pytania egzaminacyjne, albo zaliczeniowe wymyśliła Kazimiera Szczuka wykładająca naukę gender o dupie Maryni na UW. Interesuje mnie, kto te studia FINANSUJE I Z JAKICH PUBLICZNYCH (czyli i.in. moich) PIENIĘDZY? |
|
2018-11-28
Alina
|
 |
|
|
| Być może uznano, że jak wyślą ambasadora nieprofesjonalistę, to na ów brak profesjonalizmu można będzie zrzucić odpowiedzialność za "jej" wybryki. Byłaby chytra sztuczka. |
|
2018-11-28
Magellan
|
 |
|
|
http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24334&Itemid=100
„Pani G. Mosbacher, jako poseł na Sejm RP żądam od Pani szacunku dla Narodu i Państwa Polskiego i jego demokratycznie wybranych władz. Proszę szanować nasze zwyczaje i polskie prawo, które wiąże wszystkich, także antypolską, antydemokratyczną stację TVN” – napisała Krystyna Pawłowicz.
„Czyli ambasada USA w Polsce wspiera antypolską działalność TVN i popiera ich: działania w celu obalenia legalnych władz RP, promowanie faszyzmu jako prowokacji politycznej przeciwko Polsce, ośmieszanie prezydenta USA D.Trumpa, podważanie sojuszu wojsk PL-USA, antypolonizm i łamanie prawa medialnego” – dodała Krystyna Pawłowicz. |
|
2018-11-28
Alina
|
|
|
|
Oleksy: czy komisja rozjaśni "zakryte pole"?
styczeń 11, 2003
PAP
|
Miasto wielkie i kameralne
styczeń 12, 2008
www.krakow.pl
|
Tworzymy jeden naród
lipiec 30, 2004
Andrzej Kumor
|
Koszty aneksji do UE (3)
marzec 17, 2003
Piotr Wesołowski
|
Wisława Szymborska - czyli od Stalina do Unii
czerwiec 12, 2003
|
Oferta dla Białorusi
Pseudoobrońcy wolności, demokracji i praw człowieka
marzec 22, 2006
Tadeusz Samitowski
|
TAM GDZIE KIEDYŚ BYŁA POLSKA
styczeń 5, 2005
Edward Maciejczyk
|
Chiny
listopad 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Inicjatywa - Stop Wojnie
marzec 22, 2003
|
Walka o politykę Stanów Zjednoczonych
grudzień 12, 2006
Biuletyn Informacyjny Instytutu Schillera
|
Areszty bez wyroku
styczeń 6, 2008
Marek Olżyński
|
Do błędów, nagromadzonych przez
przodków, dodali to, czego nie
znali ich przodkowie - wahanie
się i boja?ń........
wrzesień 9, 2002
Zygmunt Krasiński Nie-boska komedia
|
Sacrum i profanum czyli bełkot w miejsce relacji
październik 5, 2004
Tomasz Żółtko
|
ONZ: Bioróżnorodność jest warunkiem przetrwania życia
maj 22, 2004
PAP
|
A może by tak zakaz wyborczego oplakatowania?
styczeń 14, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Antyzwiązkowa krucjata
styczeń 24, 2004
Adrian Dudkiewicz
|
Dlaczego w Polsce żadna naprawa nie może się udać...
listopad 1, 2007
Magellan
|
Dar Konstytucji 3Maja
maj 3, 2003
przesłała Elżbieta
|
To my napluliśmy na groby naszych bohaterów
maj 1, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
G.Kurczuk, punkt widzenia czy miejsce siedzenia?
październik 26, 2004
dr Adam Sandauer
|
|
|