|
Stop dla poczynań Komisji Europejskiej przeciwko Polsce
|
|
Opozycja i rząd w Polsce są zgodne co do konieczności reformy sądownictwa. Rząd podejmuje próby reform. Opozycja je krytykuje. Nie posiada ona jednak większości parlamentarnej, aby reformy zastopować. Cały proces odbywa się w ramach demokratycznych reguł. Opozycja ma możliwość organizacji demonstracji oraz dostęp do środków przekazu, w tym do tak potężnych ośrodków kształtowania europejskiej opinii publicznej jak wydawnictwo Springer.
Nadinterpretując Art. 7 Komisja Europejska uważa, że może ingerować w ten proces używając najsilniejszej broni: odebrania Polsce prawa głosu. System sądowniczy wypracowywany jest latami poprzez rozwiązywanie sytuacji konfliktowych z poszanowaniem odrębnych zdań. Komisja poprzez ingerencję i narzucanie swoich rozwiązań blokuje ten konieczny proces służący do wypracowania norm i reguł polskiego niezależnego sądownictwa w ramach prawa unijnego.
Zwracamy się z prośbą o zastopowanie poczynań Komisji. Sprzeciwiamy się działaniom Komisji, które wychodzą poza jej prerogatywy. Wspierając Polskę wspierasz ideę Unii Europejskiej wolnych, suwerennych narodów. Koniec z deficytem demokracji w instytucjach europejskich. Dzisiaj Polacy walczą o zasady demokratyczne i pluralizm, w których liczy się głos wyborców, a parlamenty narodowe nie są wydmuszkami. Wspomóż nas w tej walce głosując na „stop dla poczynań Komisji Europejskiej przeciwko Polsce”.
Link do petycji:
https://www.change.org/p/european-parliament-stop-the-european-commission-s-action-against-poland
|
|
25 grudzień 2017
|
|
|
|
|
|
Szyici jednoczą się w Iraku ale wojna domowa nadal tam trwa
kwiecień 4, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Pakistan traktowany jak republika bananowa w celu pacyfikacji Afganistanu
wrzesień 15, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Samorozwiązanie Parlamentu?
maj 5, 2005
opolskoma
|
Londyn taił prawdę o Katyniu
kwiecień 11, 2003
|
Mistrzowie infantylizmu
wrzesień 19, 2004
|
Panie Prezydencie!
wrzesień 8, 2006
mik4
|
Polacy znów oskarżeni o zbrodnie i pogromy
październik 30, 2004
Dr Stefan Pagowski
|
Andersen
sierpień 30, 2002
|
Opera
sierpień 21, 2004
Wybiórcza
|
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (2)
listopad 14, 2003
Leszek Skonka
|
To już historia 1
"że i przed szkodą
i po szkodzie....głupi"
grudzień 5, 2002
leon - 19 wrzesień 2001
|
2009.02.15. Serwis wiadomosci ze świata bez cenzury
luty 15, 2009
tłumacz
|
"Solidarność" - Krystalizacja ruchu społecznego po wielkiej rewolcie
"Solidarność", czyli społeczny ruch rewindykacyjny
czerwiec 2, 2002
Andrzej Friszke
|
PO jedynym ratunkiem dla bagna polskiego
kwiecień 23, 2005
|
Demokratyczna Republika Wołomińska uznana!
luty 27, 2008
przysłał przyjaciel
|
Owoce propagandy
kwiecień 28, 2003
zaprasza.net
|
Gospodarczy Krakówek z Carrefourem w tle.
lipiec 17, 2002
PAP
|
HEROINA à la Newsweek – moda marynarzy i artystów
styczeń 24, 2007
Zbigniew Jankowski
|
JESZYWAS CHACHMEJ
luty 13, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
|
Spadkobiercy zbrodni komunizmu
marzec 30, 2005
|
|
|