|
Jak Ziobro to zrobi?
|
|
Krytykując ministrów Rządu Beaty Szydło, pomijam milczeniem tych - którzy rokują jakąkolwiek nadzieję.
Ostatnia zapowiedź Zbigniewa Ziobro, by surowo karać skorumpowanych sędziów - nie jest niczym nowym.
Sam pisałem kilkanaście lat temu, że z racji pełnionych funkcji i praw posiadanych przez sędziów - ich odpowiedzialność moralna jest wiele wyższa - niż przeciętnego człowieka i sędziowie powinni otrzymywać trzykrotnie wyższe wyroki - niż w analogicznej sprawie - przeciętny obywatel!
Była to utopia, bo mafijne środowisko sędziów Trzeciej RP - nie skazało ŻADNEGO swojego kolegi - za dokonywane przestępstwa.
Sędziowie i prokuratorzy byli bezkarni.
I stąd wyłoniła się dyskusja internetowa - w której prezentowano różne propozycje rozwiązań.
Jedna z nich była "opcja zerowa". Dość abstrakcyjna i jak dziś widać - niepoważna propozycja, by wymienić WSZYSTKICH polskich sędziów na sędziów z krajów unijnych.
Dzisiaj doskonale widzimy, że sądownictwo krajów unijnych - nie jest wolne od różnorakich patologii.
Domyślając się tego - bardzo ostro zwalczałem taki pomysł bo uważam, że tylko we własnym gronie, powinniśmy rozwiązywać własne sprawy.
Ministra Zbigniewa Ziobro pozwolę się pouczyć z doktryny Prawa.
Nie wysokość kary, ale jej nieuchronność - jest najlepszym hamulcem dla zapędów przestępczych!
Niechaj więc Prokurator Generalny - nie zapowiada podwyższenie kar dla sądowych przestępców, ale zacznie ich w końcu karać!
Podpowiem w tym momencie swoją propozycję.
Jest rzeczą oczywistą, że koledzy sądowych przestępców - nie skarzą swoich kumpli.
Najpewniej będą w nieskończoność przedłużać procedury sądowe - by po kilkunastu latach - sprawa się rozmyła.
Dlatego Rząd powinien powołać specjalny Trybunał sądowy z uprawnieniami prokuratorskimi.
Do niego Obywatele kierowaliby skargi - na korupcyjną działalność sędziów i prokuratorów.
Wbrew matactwom prawniczych przestępców - zasady Prawa są jasne i nie ma problemu natychmiast rozpoznać ewidentne przestępstwo korupcji.
Po rozpoznaniu przestępstwa prokuratorsko - sądowego Trybunał podejmowałby śledztwo i przeprowadził rozprawę tak, by wyrok zapadł w normalnych - dla cywilizowanego świata terminie, a więc w ciągu kilku miesięcy.
Powtarzam,nie wysokość kary, ale jej nieuchronność - jest najlepszym zabezpieczeniem dla praworządności!
Jeżeli pierwsi - skorumpowani prokuratorzy i sędziowie - nie zostaną skazani w tym roku to stwierdzę, że zapowiedzi Zbigniewa Ziobro są czczą gadaniną.
Aby to wszystko przeprowadzić - trzeba publicznie przyznać, że Polska została opanowana przez bezkarną mafię prokuratorsko-sędziowską.
|
|
14 lipiec 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Amerykanie strzelili sobie w stopę
grudzień 20, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wymowny cytat pokazujący, dzięki komu rozpoczął się proces arabizacji Europy...
styczeń 14, 2007
marduk
|
Episkopat krytykuje Radio Maryja
luty 15, 2006
PAP
|
Kondolencje dla Madrytu
marzec 13, 2004
http://www.krakow.pl/
|
Chcieli zarobić na wojnie, przeliczyli się
czerwiec 7, 2003
Robert Popielewicz
|
Rzymska Targowica
październik 29, 2004
Nasz Dziennik
|
Umieć nadąrzyć za Ameryką?
październik 28, 2008
Gregory Akko
|
Pacyfikacja ale nie wojna w Iraku
luty 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prezydent pożyczy wojewodzie
kwiecień 4, 2007
|
Krętacze.
Bratkowski z NBP o wypowiedzi Leppera
luty 5, 2003
Piotr Mączynski
|
Czy Polacy to idioci?
maj 4, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Instytutowi Polskiemu w Paryżu grozi likwidacja !
marzec 17, 2008
Grzegorz G.Worwa
|
Arsenał Pakistanu "Solą w Oku" Izraela
listopad 30, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Pustynia Obłędowska
grudzień 9, 2003
Artur Łoboda
|
Walesa powiedzial:
wrzesień 14, 2007
..
|
Gra Polskim Pionkiem Na Szachownicy Światowej
marzec 7, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Hołd dla Caudillo
sierpień 6, 2006
Olgierd Domino
|
Rurociag i "Drang Nach Osten"
grudzień 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Skrótowy opis procesów socjologicznych które nastąpiły w Polsce
maj 26, 2005
Adam Sandauer
|
Parada dziwek
czyli:
"jestem Europejczykiem"
marzec 14, 2003
Artur Łoboda
|
|
|