|
Na Śląsk zjeżdżają hippisi z całego świata
|
|
Pod koniec 2004 roku - ś.p. Elżbieta Gawlas wyciągnęła mnie na wszechamerykański festiwal Indian.
Była to ostatnia impreza - na miejskim stadionie olimpijskim - w Toronto.
(Później został sprzedany za dwudziestą część wartości. )
Swoim zwyczajem zabrałem kamerę, by coś zarejestrować.
Jednak co chwilę byłem powstrzymywany przez Indian twierdzących, że "łączą się z duchami przodków", a tego nie wolno filmować.
Generalnie uszanowałem tą zasadę - choć kilka ogólnych planów skręciłem.
Szamanizm aborygenów amerykańskich - podobnie jak rytuały buddyzmu, czy też bardzo religijna - nasza kultura ludowa, należą do tradycji cywilizacji.
W dniu wczorajszym trafiłem w "prawicowych mediach" na dwie informacje powiązane ze sobą.
Pierwsza z nich donosiła, że: "ortodoksyjni Żydzi z całego świata przyjeżdżają w piątek do Lelowa (Śląskie), by wziąć udział w uroczystościach związanych z 202. rocznicą śmierci cadyka Dawida Bidermana. Chasydzi będą się modlić w Lelowie do niedzieli.".
Pod niusem tradycyjnie pojawiły się nieprzychylne komentarze frustratów, którzy nie nie rozumieją najbardziej oczywistych zjawisk.
Każda reguła ma swój wyjątek, ale generalnie chasydzi są wrogo nastawienie do państwa Izrael.
Metaforycznie nazwę ich hippisami, którzy wprawiają się pod wpływem alkoholu w trans, by połączyć się z duchami przodków. W tym wypadku chcą się połączyć z duchem Dawida Bidermana i niewykluczone, że większość z nich - jest jego potomkami.
Dopóki nie trafimy na dowody współpracy chasydów z syjonistami - powinniśmy ich traktować z uprzejmą obojętnością.
Oczywiście jest jeden wyjątek w chasydyzmie - to Chabad Lubawicz, który bardzo dużo złego robi w świecie. Jego wyznawcy kierowali polityką George'a Busha juniora.
Ale umówmy się, że każdy odpowiada TYLKO za siebie.
Druga wiadomość - dokładnie z "chrześcijańskiego" portalu to informacja o kolejnym "Dniu Judaizmu w Kościele Katolickim".
I ta informacja mnie wkurzyła, bo jako ilustrację podano duży heksagram - nazywany "gwiazdą Dawida".
Redaktorzy katolickich mediów powinni wiedzieć, że tradycyjnym symbolem judaizmu - jest menora, a więc świecznik siedmioramienny. (może mieć więcej ramion.)
Heksagram jest symbolem pierwszej - nazistowskiej organizacji na świecie - czyli syjonistów.
Bardzo proszę o ewentualną korektę mojej wypowiedzi - od Polaków - najlepiej z USA.
Jeżeli, za wyjątkiem sekty Lubawicz - zobaczycie jakiś chasydów - posługujących się gwiazdą Dawida - to najlepiej zróbcie zdjęcie.
A do tego czasu starajmy się ich obserwować - zanim coś powiemy.
|
|
18 styczeń 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Uczelniani pseudointeligenci
listopad 20, 2004
Mirosław Naleziński
|
Szyici jednoczą się w Iraku ale wojna domowa nadal tam trwa
kwiecień 4, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Bohaterowie czy omamieni?
kwiecień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Chyba, że zdarzy się cud (refleksja powyborcza)
październik 11, 2005
Wiesław Sokołowski
|
Czy już wkrótce międzynarodowe listy gończe za Polskim Przezydentem, Premierem, Prokuratorem Generalnym...
czerwiec 9, 2007
tłumacz
|
Czas gasić światła nad Polską ?
maj 7, 2003
przeslala Elzbieta
|
"Klerofszyści w Radio Maryja zagrożeniem dla Demokracji..."
grudzień 12, 2006
Janusz Górzyński
|
Krok do przodu w sprawie ochrony pacjenta
lipiec 21, 2003
IAR
|
Polscy rolnicy zostali oszukani
lipiec 1, 2003
przesłała Elżbieta
|
Robienie w konia
sierpień 26, 2006
Andrzej Warchałowski
|
Najazd na Halembę
grudzień 4, 2006
Mirosław Kokoszkiewicz
|
Bilans kosztów członkostwa Polski w UE
lipiec 2, 2006
Dariusz Kosiur
|
Gwia?dzie z koniami
styczeń 11, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" Rozdział 8
kwiecień 5, 2006
Israel Adam Shamir
|
Granica
listopad 24, 2007
Artur Łoboda
|
"Ocean możliwości Chin"
kwiecień 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
„Faszyści” i obłąkańcy
grudzień 11, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
|
Do błędów, nagromadzonych przez
przodków, dodali to, czego nie
znali ich przodkowie - wahanie
się i boja?ń........
wrzesień 9, 2002
Zygmunt Krasiński Nie-boska komedia
|
100 tys. napromieniowanych
sierpień 18, 2005
Goska
|
Izrael Szamir "W cieniu Marienburga"
luty 2, 2006
Izrael Szamir
|
|
|