|
Na Śląsk zjeżdżają hippisi z całego świata
|
|
Pod koniec 2004 roku - ś.p. Elżbieta Gawlas wyciągnęła mnie na wszechamerykański festiwal Indian.
Była to ostatnia impreza - na miejskim stadionie olimpijskim - w Toronto.
(Później został sprzedany za dwudziestą część wartości. )
Swoim zwyczajem zabrałem kamerę, by coś zarejestrować.
Jednak co chwilę byłem powstrzymywany przez Indian twierdzących, że "łączą się z duchami przodków", a tego nie wolno filmować.
Generalnie uszanowałem tą zasadę - choć kilka ogólnych planów skręciłem.
Szamanizm aborygenów amerykańskich - podobnie jak rytuały buddyzmu, czy też bardzo religijna - nasza kultura ludowa, należą do tradycji cywilizacji.
W dniu wczorajszym trafiłem w "prawicowych mediach" na dwie informacje powiązane ze sobą.
Pierwsza z nich donosiła, że: "ortodoksyjni Żydzi z całego świata przyjeżdżają w piątek do Lelowa (Śląskie), by wziąć udział w uroczystościach związanych z 202. rocznicą śmierci cadyka Dawida Bidermana. Chasydzi będą się modlić w Lelowie do niedzieli.".
Pod niusem tradycyjnie pojawiły się nieprzychylne komentarze frustratów, którzy nie nie rozumieją najbardziej oczywistych zjawisk.
Każda reguła ma swój wyjątek, ale generalnie chasydzi są wrogo nastawienie do państwa Izrael.
Metaforycznie nazwę ich hippisami, którzy wprawiają się pod wpływem alkoholu w trans, by połączyć się z duchami przodków. W tym wypadku chcą się połączyć z duchem Dawida Bidermana i niewykluczone, że większość z nich - jest jego potomkami.
Dopóki nie trafimy na dowody współpracy chasydów z syjonistami - powinniśmy ich traktować z uprzejmą obojętnością.
Oczywiście jest jeden wyjątek w chasydyzmie - to Chabad Lubawicz, który bardzo dużo złego robi w świecie. Jego wyznawcy kierowali polityką George'a Busha juniora.
Ale umówmy się, że każdy odpowiada TYLKO za siebie.
Druga wiadomość - dokładnie z "chrześcijańskiego" portalu to informacja o kolejnym "Dniu Judaizmu w Kościele Katolickim".
I ta informacja mnie wkurzyła, bo jako ilustrację podano duży heksagram - nazywany "gwiazdą Dawida".
Redaktorzy katolickich mediów powinni wiedzieć, że tradycyjnym symbolem judaizmu - jest menora, a więc świecznik siedmioramienny. (może mieć więcej ramion.)
Heksagram jest symbolem pierwszej - nazistowskiej organizacji na świecie - czyli syjonistów.
Bardzo proszę o ewentualną korektę mojej wypowiedzi - od Polaków - najlepiej z USA.
Jeżeli, za wyjątkiem sekty Lubawicz - zobaczycie jakiś chasydów - posługujących się gwiazdą Dawida - to najlepiej zróbcie zdjęcie.
A do tego czasu starajmy się ich obserwować - zanim coś powiemy.
|
|
18 styczeń 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Znawca dziewiąty
sierpień 19, 2002
IAR
|
Biskupi
wrzesień 22, 2004
|
Nadszedł czas na Niepodleglą Suwerenną Polskę
czerwiec 2, 2003
Roman Kafel Dallas Texas 19 maj 2003
|
Ladies, Gentlemen & Others
wrzesień 8, 2007
Kolas Bregnon
|
Informacja przewodniczącego stowarzyszenia "Pokój dla naszych dzieci"
listopad 21, 2006
Jacek Kwiatkowski
|
OECD: transformacja bliska końca, konieczne reformy
lipiec 12, 2002
PAP
|
Tak w Polsce umiera bohater
listopad 13, 2004
Andrzej Walentek
|
Aktor Dustin Hoffman: Bush manipuluje faktami dotyczącymi 9/11
grudzień 4, 2006
bibula.com
|
Dowody wg kosmopolitów
listopad 16, 2007
adam śmiech
|
Torheit macht frei
listopad 3, 2003
|
Cieć testuje prawo wyborcze
październik 25, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Zwycięstwa króla Pyrrusa.
listopad 15, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
Zderzenie Poglądów w Głowie Bush'a
marzec 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Stan Tymiński
Przepis na nową Polskę
kwiecień 8, 2004
Stan Tymiński
|
Upokarzają mnie takie śmieci
czerwiec 9, 2008
Artur Łoboda
|
7 pa?dziernika, sobota
wrzesień 25, 2006
Władysław Chmiel
|
Ankieta: Oszacuj kompromitująco niską frekwencję
wrzesień 28, 2008
tłumacz
|
NIEZALEŻNOŚĆ GAZET I INNYCH MEDIÓW?
kwiecień 7, 2008
Marek Jastrząb
|
Ochrona zdrowia Narodu
październik 18, 2008
Dariusz Kosiur
|
Koniec z jarmarkami na krakowskim Rynku
wrzesień 5, 2007
|
|
|