|
Na Śląsk zjeżdżają hippisi z całego świata
|
|
Pod koniec 2004 roku - ś.p. Elżbieta Gawlas wyciągnęła mnie na wszechamerykański festiwal Indian.
Była to ostatnia impreza - na miejskim stadionie olimpijskim - w Toronto.
(Później został sprzedany za dwudziestą część wartości. )
Swoim zwyczajem zabrałem kamerę, by coś zarejestrować.
Jednak co chwilę byłem powstrzymywany przez Indian twierdzących, że "łączą się z duchami przodków", a tego nie wolno filmować.
Generalnie uszanowałem tą zasadę - choć kilka ogólnych planów skręciłem.
Szamanizm aborygenów amerykańskich - podobnie jak rytuały buddyzmu, czy też bardzo religijna - nasza kultura ludowa, należą do tradycji cywilizacji.
W dniu wczorajszym trafiłem w "prawicowych mediach" na dwie informacje powiązane ze sobą.
Pierwsza z nich donosiła, że: "ortodoksyjni Żydzi z całego świata przyjeżdżają w piątek do Lelowa (Śląskie), by wziąć udział w uroczystościach związanych z 202. rocznicą śmierci cadyka Dawida Bidermana. Chasydzi będą się modlić w Lelowie do niedzieli.".
Pod niusem tradycyjnie pojawiły się nieprzychylne komentarze frustratów, którzy nie nie rozumieją najbardziej oczywistych zjawisk.
Każda reguła ma swój wyjątek, ale generalnie chasydzi są wrogo nastawienie do państwa Izrael.
Metaforycznie nazwę ich hippisami, którzy wprawiają się pod wpływem alkoholu w trans, by połączyć się z duchami przodków. W tym wypadku chcą się połączyć z duchem Dawida Bidermana i niewykluczone, że większość z nich - jest jego potomkami.
Dopóki nie trafimy na dowody współpracy chasydów z syjonistami - powinniśmy ich traktować z uprzejmą obojętnością.
Oczywiście jest jeden wyjątek w chasydyzmie - to Chabad Lubawicz, który bardzo dużo złego robi w świecie. Jego wyznawcy kierowali polityką George'a Busha juniora.
Ale umówmy się, że każdy odpowiada TYLKO za siebie.
Druga wiadomość - dokładnie z "chrześcijańskiego" portalu to informacja o kolejnym "Dniu Judaizmu w Kościele Katolickim".
I ta informacja mnie wkurzyła, bo jako ilustrację podano duży heksagram - nazywany "gwiazdą Dawida".
Redaktorzy katolickich mediów powinni wiedzieć, że tradycyjnym symbolem judaizmu - jest menora, a więc świecznik siedmioramienny. (może mieć więcej ramion.)
Heksagram jest symbolem pierwszej - nazistowskiej organizacji na świecie - czyli syjonistów.
Bardzo proszę o ewentualną korektę mojej wypowiedzi - od Polaków - najlepiej z USA.
Jeżeli, za wyjątkiem sekty Lubawicz - zobaczycie jakiś chasydów - posługujących się gwiazdą Dawida - to najlepiej zróbcie zdjęcie.
A do tego czasu starajmy się ich obserwować - zanim coś powiemy.
|
|
18 styczeń 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Idea narodowa sama pozbywa się śmieci
styczeń 16, 2009
Dariusz Kosiur
|
Ten - co to zawsze był "uczciwy" i "nieomylny"
marzec 10, 2007
PAP
|
Giertych: papież nawołuje do zmiany polityki społecznej w Polsce
sierpień 20, 2002
PAP
|
Palestyński labirynt
grudzień 25, 2006
Ignacio Ramonet
|
Rosja ma nową ideę
listopad 30, 2007
Igor Panarin
|
Królowie
styczeń 13, 2007
Radio Kraków
|
Big gesheft
kwiecień 23, 2005
przesłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
PRÓBA WYŁUDZENIA
grudzień 14, 2002
Kazimierz Z. Poznanski
|
"Pogańscy kapłani straszyli Unią Europejską"
kwiecień 17, 2003
Artur Łoboda
|
Lynch otwiera studio w Polsce
listopad 21, 2002
http://wp.pl
|
Poszkodowani pacjenci a pakt stabilizacyjny
luty 5, 2006
Adam Sandauer, przewodniczący Stowarzyszenia
|
Z kagańcem na pysku
wrzesień 20, 2003
Andrzej Kumor
|
Obud? się i powąchaj faszyzm
Czym jest faszyzm dla Ciebie?
listopad 12, 2005
zygi zza morza
|
Ropa naftowa i gaz ziemny
kwiecień 30, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Głupich nie sieją....
wrzesień 20, 2003
Artur Łoboda
|
Do Dorothy..
grudzień 3, 2007
prof.Ratler z Sydney
|
Najlepsi mecenasi kultury nagrodzeni
wrzesień 16, 2002
PAP
|
Polityczna schizofrenia
wrzesień 22, 2003
Nasz Dziennik
|
Z tarczą czy na.
Zegrze Pomorskie, Ustka lub Orzysz amerykańscy eksperci wizytowali te trzy miejsca, które biorą pod uwagę
luty 1, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
|
Kto tu Podlec.Z sun timesa tłumacz.lużnie..
styczeń 29, 2008
2MUCH
|
|
|