|
Na Śląsk zjeżdżają hippisi z całego świata
|
|
Pod koniec 2004 roku - ś.p. Elżbieta Gawlas wyciągnęła mnie na wszechamerykański festiwal Indian.
Była to ostatnia impreza - na miejskim stadionie olimpijskim - w Toronto.
(Później został sprzedany za dwudziestą część wartości. )
Swoim zwyczajem zabrałem kamerę, by coś zarejestrować.
Jednak co chwilę byłem powstrzymywany przez Indian twierdzących, że "łączą się z duchami przodków", a tego nie wolno filmować.
Generalnie uszanowałem tą zasadę - choć kilka ogólnych planów skręciłem.
Szamanizm aborygenów amerykańskich - podobnie jak rytuały buddyzmu, czy też bardzo religijna - nasza kultura ludowa, należą do tradycji cywilizacji.
W dniu wczorajszym trafiłem w "prawicowych mediach" na dwie informacje powiązane ze sobą.
Pierwsza z nich donosiła, że: "ortodoksyjni Żydzi z całego świata przyjeżdżają w piątek do Lelowa (Śląskie), by wziąć udział w uroczystościach związanych z 202. rocznicą śmierci cadyka Dawida Bidermana. Chasydzi będą się modlić w Lelowie do niedzieli.".
Pod niusem tradycyjnie pojawiły się nieprzychylne komentarze frustratów, którzy nie nie rozumieją najbardziej oczywistych zjawisk.
Każda reguła ma swój wyjątek, ale generalnie chasydzi są wrogo nastawienie do państwa Izrael.
Metaforycznie nazwę ich hippisami, którzy wprawiają się pod wpływem alkoholu w trans, by połączyć się z duchami przodków. W tym wypadku chcą się połączyć z duchem Dawida Bidermana i niewykluczone, że większość z nich - jest jego potomkami.
Dopóki nie trafimy na dowody współpracy chasydów z syjonistami - powinniśmy ich traktować z uprzejmą obojętnością.
Oczywiście jest jeden wyjątek w chasydyzmie - to Chabad Lubawicz, który bardzo dużo złego robi w świecie. Jego wyznawcy kierowali polityką George'a Busha juniora.
Ale umówmy się, że każdy odpowiada TYLKO za siebie.
Druga wiadomość - dokładnie z "chrześcijańskiego" portalu to informacja o kolejnym "Dniu Judaizmu w Kościele Katolickim".
I ta informacja mnie wkurzyła, bo jako ilustrację podano duży heksagram - nazywany "gwiazdą Dawida".
Redaktorzy katolickich mediów powinni wiedzieć, że tradycyjnym symbolem judaizmu - jest menora, a więc świecznik siedmioramienny. (może mieć więcej ramion.)
Heksagram jest symbolem pierwszej - nazistowskiej organizacji na świecie - czyli syjonistów.
Bardzo proszę o ewentualną korektę mojej wypowiedzi - od Polaków - najlepiej z USA.
Jeżeli, za wyjątkiem sekty Lubawicz - zobaczycie jakiś chasydów - posługujących się gwiazdą Dawida - to najlepiej zróbcie zdjęcie.
A do tego czasu starajmy się ich obserwować - zanim coś powiemy.
|
|
18 styczeń 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Skorzysta z rady ekspertów.
grudzień 21, 2002
Artur Łoboda
|
"Afera starachowicka" - Okupacja budynku Sądu Rejonowego w Starachowicach przez KPN
sierpień 25, 2003
Paweł Czyż
|
Są jeszcze normalne narody
marzec 9, 2004
RMF
|
Kradzież w świetle "prawa" : wynagrodzenia zarządzających NFI wyższe niż zyski
bruk ulicy
|
Żydowska lewica Zagłębia Dąbrowskiego
styczeń 17, 2003
Zofia Strug http://www.robotnik.prv.pl/
|
Czwarta władza i agenci
październik 22, 2003
Teresa Kuczyńska
|
Solidarność złodziei
luty 22, 2007
mm
|
Wpuścili w pitowe maliny
kwiecień 28, 2005
Mirosław Naleziński
|
"PO chce przywrócić wolność mediom" - tak twierdzi Wirtualna Polska
kwiecień 11, 2003
|
Monarchia czyli mafia
październik 18, 2003
Artur Łoboda
|
Prokuratorski rynsztok
maj 1, 2003
PAP
|
Koszty systemu emerytalnego zostaną ograniczone?
sierpień 7, 2002
PAP
|
Brakująca narodowość... Przykładowa tresura AOTE
lipiec 20, 2008
tłumacz
|
Bracia w " wierze " w UE
kwiecień 17, 2003
przesłała Elżbieta
|
Z mojego domu widziałem czym jest "wojna z terrorem"
sierpień 4, 2006
Robert Fisk
|
Złotousty Minister
marzec 6, 2007
Bogusław
|
Jak funkcjonują największe gangi (2)
Konwersja, czyli odzyskać gotówkę
luty 25, 2005
Jarosław Supłacz
|
Gra Importerów i Exporterów Paliwa
wrzesień 25, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wróżka
czerwiec 10, 2003
red. Krzysztof
|
Mogilany. Ustalili pensję i diety
grudzień 11, 2002
(ETYZ) http://www.dziennik.krakow.pl
|
|
|