|
Na Śląsk zjeżdżają hippisi z całego świata
|
|
Pod koniec 2004 roku - ś.p. Elżbieta Gawlas wyciągnęła mnie na wszechamerykański festiwal Indian.
Była to ostatnia impreza - na miejskim stadionie olimpijskim - w Toronto.
(Później został sprzedany za dwudziestą część wartości. )
Swoim zwyczajem zabrałem kamerę, by coś zarejestrować.
Jednak co chwilę byłem powstrzymywany przez Indian twierdzących, że "łączą się z duchami przodków", a tego nie wolno filmować.
Generalnie uszanowałem tą zasadę - choć kilka ogólnych planów skręciłem.
Szamanizm aborygenów amerykańskich - podobnie jak rytuały buddyzmu, czy też bardzo religijna - nasza kultura ludowa, należą do tradycji cywilizacji.
W dniu wczorajszym trafiłem w "prawicowych mediach" na dwie informacje powiązane ze sobą.
Pierwsza z nich donosiła, że: "ortodoksyjni Żydzi z całego świata przyjeżdżają w piątek do Lelowa (Śląskie), by wziąć udział w uroczystościach związanych z 202. rocznicą śmierci cadyka Dawida Bidermana. Chasydzi będą się modlić w Lelowie do niedzieli.".
Pod niusem tradycyjnie pojawiły się nieprzychylne komentarze frustratów, którzy nie nie rozumieją najbardziej oczywistych zjawisk.
Każda reguła ma swój wyjątek, ale generalnie chasydzi są wrogo nastawienie do państwa Izrael.
Metaforycznie nazwę ich hippisami, którzy wprawiają się pod wpływem alkoholu w trans, by połączyć się z duchami przodków. W tym wypadku chcą się połączyć z duchem Dawida Bidermana i niewykluczone, że większość z nich - jest jego potomkami.
Dopóki nie trafimy na dowody współpracy chasydów z syjonistami - powinniśmy ich traktować z uprzejmą obojętnością.
Oczywiście jest jeden wyjątek w chasydyzmie - to Chabad Lubawicz, który bardzo dużo złego robi w świecie. Jego wyznawcy kierowali polityką George'a Busha juniora.
Ale umówmy się, że każdy odpowiada TYLKO za siebie.
Druga wiadomość - dokładnie z "chrześcijańskiego" portalu to informacja o kolejnym "Dniu Judaizmu w Kościele Katolickim".
I ta informacja mnie wkurzyła, bo jako ilustrację podano duży heksagram - nazywany "gwiazdą Dawida".
Redaktorzy katolickich mediów powinni wiedzieć, że tradycyjnym symbolem judaizmu - jest menora, a więc świecznik siedmioramienny. (może mieć więcej ramion.)
Heksagram jest symbolem pierwszej - nazistowskiej organizacji na świecie - czyli syjonistów.
Bardzo proszę o ewentualną korektę mojej wypowiedzi - od Polaków - najlepiej z USA.
Jeżeli, za wyjątkiem sekty Lubawicz - zobaczycie jakiś chasydów - posługujących się gwiazdą Dawida - to najlepiej zróbcie zdjęcie.
A do tego czasu starajmy się ich obserwować - zanim coś powiemy.
|
|
18 styczeń 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
"Piekło istnieje dla tych, którzy odrzucają Boga"
marzec 25, 2007
|
Tecumseh – Przechodząca Pantera - Część Pierwsza powieści "Duch Apokalipsy" Johna Higginsa - fragmenty
październik 19, 2006
John Higgins
|
Myślom naszym zabitym podle przez krętacza
sierpień 1, 2003
|
Brawo Minister Giertych- (Irak)
listopad 7, 2006
marduk
|
Orwell a terroryzm
lipiec 23, 2003
Andrzej Kumor
|
Marzenie scietej glowy
styczeń 10, 2008
...
|
Myśleli że to pododdziały bratniej Al-kaidy. Tylko pozorowali walkę...
luty 24, 2004
czytelnik
|
Czas na recesję w USA
sierpień 8, 2005
|
Wspólnik Tomasza Grossa
luty 19, 2007
Artur Łoboda
|
Na kolana
wrzesień 26, 2003
Andrzej Kumor
|
Oszczerstwa przeciw Polsce w gazecie Washington Post
październik 3, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Spadek produkcji ropy naftowej
styczeń 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kołodko zapowiada narodową krucjatę walki z bezrobociem
lipiec 27, 2002
PAP
|
Czy Przyszedł Czas na Rokownia Między USA i Iranem?
styczeń 6, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (6)
listopad 14, 2003
Anna Kozioł
|
Przestępcy którzy zdobyli władzę by okradać Polaków
marzec 16, 2009
Artur Łoboda
|
Powrót szwadronów śmierci
lipiec 13, 2006
John Pilger
|
IV Rzeczpospolita
marzec 17, 2004
SOBCZAK i SZPAK
|
Sfałszowane referendum
czerwiec 23, 2003
przesłała Elżbieta
|
"Jacek Dębski musiał zginąć, bo był nielojalny i nieodpowiedzialny"
styczeń 20, 2003
Piotr Mączynski
|
|
|