ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Boże, strzeż mnie od przyjaciół 
6 sierpień 2019      Artur Łoboda
Madsen Cites Mossad in Norway Terror  
1 sierpień 2011      Wayne Madsen
Priorytetowy temat badawczy 
2 luty 2016      Artur Łoboda
Jak łapać dzikie świnie? 
5 maj 2020      Ryszard Kulczyński
Przyczyna i skutek 
16 październik 2017     
Jutro wszyscy wyjeżdżamy za miasto 
16 styczeń 2021      Artur Łoboda
Dlaczego 49 gubernatorów zamówiło w przedsprzedaży śmiertelne szczepienia COVID dla dzieci poniżej 5 roku życia?  
21 lipiec 2022     
Półgłówki 
7 styczeń 2022     
COVID-19: globalna operacja finansowa 
6 styczeń 2023      Michael Bryant
Ivan Komarenko - Kity i mity 
31 sierpień 2020     
Po wyborach 
6 lipiec 2010      Goska
Rocznica 
31 sierpień 2010      Goska
Cel masowych szczepień przeciwko kowidowi 
27 czerwiec 2021      Artur Łoboda
Miejmy gest, zapłaćmy za 447 Just 
17 kwiecień 2019      Artur Łoboda
Paradoksalnie stosowanie pestycydów ma ścisły związek z zakazem uprawy konopi i maku 
19 maj 2022      Alina
Delegacja ustawowa 
2 listopad 2021     
Niebezpieczna łatwowierność 
3 kwiecień 2022      Caitlin Johnstone
Aktywistka pielęgniarska: Pracownicy służby zdrowia, którzy poparli politykę szpitali COVID-19, powinni stanąć przed sądem za zgony, które umożliwili 
23 marzec 2022      Arsenio Toledo
Tango z drzewami 
27 kwiecień 2024      Zygmunt Jan Prusiński
Oblicza faszyzmu 
3 kwiecień 2009      Artur Łoboda

 
 

Polacy już dawno powinni wyjść na ulice. "Druga strona przez lata bowiem budowała sobie swoje narzędzia działania"



wPolityce.pl: W Polsce od czasu objęcia władzy przez PiS słyszymy o zagrożeniu dla demokracji. Powołany został Komitet Obrony Demokracji, dziś Ryszard Petru wzywa ludzi do wyjścia na ulice. Wszystko w związku z burzą wokół TK. Jak Pan ocenia opozycję wobec rządu?

Andrzej Gwiazda: Wystarczy odwołać się do opinii samych inicjatorów KOD. Zacytuję jednego z nich: „przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci. Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat. I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną” jest”. To są słowa Jerzego Hartmana. Widać w tym wszystkim, nawet nieskrywany, atak na Polskę, polskość. Tu chodzi o zniszczenie naszej tradycji, kultury itd. To jest jawne wypowiedzenie wrogości i wojny Polsce i Polakom. Jeśli Polacy się nie zorientują, że są atakowani z nienawiścią, to przegrają. Mamy bezpośredni, werbalny atak na Polskę. Jeśli się uchylimy, jeśli pozwolimy im demonstrować na naszych ulicach, bo kamienice może nasze nie są, ale ulice już tak, to przegramy.

Nie przesadza Pan w swojej ocenie? Może to jedynie zasadny spór o konkretną sprawę?

Już od dawna mówiłem o tym o co tu chodzi. Gdy pojawiła się realna szansa wygrania tej kampanii mówiłem o co to chodzi. Teraz jest moment, w którym zadecydujemy my. Rząd, parlament, będzie bowiem wobec tych ataków bezradny. Teraz my musimy przeprowadzić reformy. Po wyborach mamy gwarancje, że rząd nie będzie nam przeszkadzał. Jednak reformy musimy zrobić my, my musimy je przeprowadzić. To na nas bowiem ciąży obowiązek bronienia Polski. Rząd ma nam w tym nie przeszkadzać.

Czyli Pan też wzywa, by Polacy wyszli na ulice?

Oczywiście, już dawno trzeba było to zrobić. Bo w Polsce nie ma demokracji, jak widzimy. Nawet wygranie wyborów nic nie znaczy, lub znaczy bardzo niewiele. Wygranie wyborów oznacza, że rząd nie będzie nam przeszkadzał, czyli otwiera nam, Polakom drogę do zmian. Jak „Solidarność” w 1980 roku to było otwarcie drogi i stworzenie narzędzia do walki o prawa pracownicze z komuną, tak wygrana PiS w wyborach jest również tylko otwarciem drogi. Walkę musimy prowadzić my, Polacy.

Wracając do oporu, jaki budzi rząd PiS-u, sądzi Pan, że ta walka będzie łatwa?

Nie, ta walka nie będzie łatwa. Druga strona przez lata bowiem budowała sobie swoje narzędzia działania. Widać to dobrze na podstawie właśnie sprawy Trybunału Konstytucyjnego. TK powstał w marcu 1982 roku. Ledwie czołgi okopały się na skrzyżowaniach, powołano Trybunał. Jednak Sejm mógł wtedy odpowiednią większością głosów odrzucić orzeczenie TK. Można powiedzieć, że władze stanu wojennego były bardziej demokratyczne od tych, którzy opracowali Konstytucję z 1997 roku. To również ma swoje historyczne wyjaśnienia. W czasie rozmów w Magdalence otrzymywałem raporty, co tam się dzieje. Jeden z pierwszych donosił, że ekipa komunistyczna z Magdalenki była zdumiona, ponieważ myślała, że opozycja jest szlachetna i bezinteresowna, a okazało się, że opozycja jest jeszcze gorsza niż komuna.

To mogą być mało wiarygodne oceny. Komuna nie była wiarygodna.

Już w III RP okazało się, że ekipy opozycyjne z rozmów magdalenkowych są tak sprzedajne, że nie trzeba się z nimi liczyć. Gdy komuna to zrozumiała, doszło do skorygowania tych ustępstw, jakie władze PRL uważały za konieczne. Komuna bała się, że będzie musiała się zgodzić na demokrację w Polsce, ale okazało się, że nie musi…

Źrodło:
http://wpolityce.pl/polityka/274047-gwiazda-o-histerii-wokol-rzadu-pis-polacy-juz-dawno-powinni-wyjsc-na-ulice-druga-strona-przez-lata-bowiem-budowala-sobie-swoje-narzedzia-dzialania


Rozmawiał Stanisław Żaryn
7 grudzień 2015

wPolityce.pl 

  

Komentarze

  

Archiwum

SLD przy ołtarzu
maj 23, 2003
Andrzej Kumor
Czy jest związek: liczne wypadki sepsy - import brudnych strzykawek
sierpień 3, 2007
Adam Sandauer Przewodniczący Stowarzyszenia Primum
Byla zbyt patriotyczna, byla zbyt polska....
wrzesień 23, 2007
...
Dziennikarzom brakuje szacunku dla prawdy
październik 27, 2008
Artur Łoboda
Aurea mediocritas (!)
listopad 10, 2005
Marek Olżyński
Jak się zostaje członkiem Komisji Trójstronnej?
(Tajna władza Świata)

listopad 19, 2005
www.naszdziennik.pl
Radny czy członek ?
lipiec 5, 2002
PAP
Maja Komorowska: Papież nakreślił nowe perspektywy nadziei
sierpień 20, 2002
PAP
Poszukiwany - porwany (Bioferm cz.1)
styczeń 13, 2006
zn
ZIMOWE ALELLUJA WIELKANOCNE
marzec 20, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
USA -Dollar
kwiecień 23, 2006
Diabel
Kamienice już nie nasze
maj 7, 2005
Iwona Kamieńska
xxx
grudzień 10, 2006
Tylko Narodowe Panstwo Polskie
kwiecień 14, 2003
przeslala Elzbieta
Populista Tusek
kwiecień 3, 2008
Artur Łoboda
Co mamy dalej robic ?
marzec 31, 2005
Henryk Wesolowski
Ograniczona demokracja w USA
sierpień 26, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Dokopac Ruskim, ale czy naprawde warto?
listopad 29, 2008
Gregory Akko
Rurociag i "Drang Nach Osten"
grudzień 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Poslowie platformy Tuska
październik 3, 2007
.
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media