|
Moje trzesienie ziemi
|
|
Ziemie mamy zbadana na 13,5 km w glab. Na taka glebokosc udalo sie Rosjanom wywiercic otwor. Promien Ziemi wynosi troche ponad 6300 km. Oblicza sie, ze litosfera inaczej skorupa ziemska siega w glab od 80 do 130 km. W zaleznosci od miejsca. Wiemy, ze w Ziemi jest jadro, ktore jest w stanie plynnym i ze caly czas zachodza w nim reakcje chemiczne, ktore powoduja czasem wybuchy. Ziemia jest wyposazona w wulkany, ktore czasami wybuchaja, a czasami wydobywa sie z nich lawa, kiedy wybuchy w Ziemi sa bardzo silne. Ziemia jest zywym organizmem wyposazonym tak jak czlowiek czy zwierze we wszystkie potrzebne narzady. Sa od dawna na Ziemi tereny, ktore nazywamy sejsmicznymi. Ta tych terenach od czasu do czasu bywaja trzesienia ziemi, ktore powstaja na skutek wybuchow wewnatrz Ziemi, ale widocznie na tych terenach plaszcz Ziemi jest cienki i dlatego na jego powierzchnie wydobywa sie fala uderzeniowa, co przeklada sie na odczuwalne przez nas wstrzasy. Wala sie domy, jezeli jest to teren zabudowany, bo wszystko wpada w rezonans. Przy duzych trzesieniach Ziemi powstaja na jej powirzchni szczeliny. Fala rozrywa skorupe Ziemi przy wydostawaniu sie na powirzchnie. Dzialo sie tak od zawsze.
Zachodzi teraz pytanie, czy takie pekniecia w skorupie ziemskiej powstaly podczas trzesienia ziemi na Haiitii ? To trzesienie bylo o bardzo duzej sile 7,3 w skali Richtera. Wojsko amerykanskie bylo przygotowane na wejscie do Haitii i weszlo natychmiast po trzesieniu ziemi nie wpuszczajac na teren trzesienia nikogo z zewnatrz. Zadna pomoc nie mogla dotrzec natychmiast na miejsce zdarzenia. Zginela masa ludzi na Haitii podczas tego trzesienia ziemi. Czyzby wszyscy byli w budynkach , ktore sie na nich zawalily ? Przeciez to biedny i cieply kraj. Po tygodniu od trzesienia ziemi na Haitii przybylo 100 tys. ofiar i ciagle przybywa jeszcze.
Zastanawiam sie, czy aby na pewno nie mozna spowodowac sztucznego trzesienia ziemi ?
Moj dom jest postawiony na betonowej plycie i kiedy ulica przejezdza ciezarowka, to ja pod stopami czuje drgania, czasami tez brzecza szyby w oknach. Jezli wiec HAARP bombardowalby jakis obszar ziemi amplitudowo falami o duzej mocy, to powirzchnia Ziemi zacznie drgac i wszysko na niej. Nie powstana wtedy jednak szczeliny na powirzchni Ziemi i to jest dowod na to, ze trzesienie ziemi zostalo zrobione sztucznie. Przy naturalnym trzesieniu ziemi fala uderzeniowa rozchodzi sie koliscie z wnetrza Ziemi ku powierzchni zwiekszajac rozpietosc i dlatego roznosi ona skorupe ziemska powodujac szczeliny - rozstepy. Przy sztucznym bombardowaniu Ziemi fala rozchodzi sie koliscie w glab Ziemi i dlatego powierznia zostanie nienaruszona.
Na Haitii Amerykanie juz chyba wszystkie slady zatarli !
http://www.edukator.pl/portal-edukacyjny/vi-2-fale-elektromagnetyczne/1410.html
http://archiwumlbc.w.interia.pl/780bron.htm
|
|
27 luty 2010
|
|
Goska
|
|
|
|
Ja mam tego dość, a Wy?
lipiec 21, 2003
Artur Łoboda
|
DO ROZPOCZĘCIA WIELKIEGO FINAŁU ANTYUNIJNEGO POZOSTAŁO JUŻ TYLKO 10 DNI !!!
kwiecień 21, 2003
SKU
|
Tarcza i wyścig zbrojeń
sierpień 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Izrael niebezpieczny dla polityków w USA
marzec 24, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
O Iraku za czasów Prezydenta Hussaina...Myślę że to prawda
luty 28, 2004
antycenzor
|
Jak funkcjonują największe gangi (3)
Jansen pogrąża Eureko
luty 25, 2005
Jarosław Supłacz
|
Z frontu walki z nudą
sierpień 11, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Seks skandal rozpoczyna przemeblowania polskiej sceny politycznej
grudzień 7, 2006
G. Cimek, www.pnlp.org.pl
|
Hitler chciał namówić Polaków do wspólnego ataku na Sowiety
sierpień 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kanty Okrągłego Stołu
czerwiec 28, 2003
Adam Sandauer
|
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 2005r. Podjęło się rządzenia bez większości parlamentarnej...
październik 13, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
Tusk: referendum w sprawie zmian w konstytucji
czerwiec 6, 2004
|
Strajk lekarzy - "jestem za, a nawet przeciw"
maj 21, 2007
Ewa.I. Gołąb - Kosiur, Dariusz Kosiur
|
Stwórca wiecznych praw przyrody
sierpień 16, 2007
Marek Głogoczowski
|
Czytane między wierszami
styczeń 1, 2003
Artur Łoboda
|
Błędy witryny RJP
lipiec 22, 2005
Mirosław Naleziński
|
Rudolf Giuliani mianował kolejnych trzech Żydów na swoich doradców
październik 14, 2007
BIBULA
|
3 maja rocznica uchwalenia pierwszej polskiej Konstytucji
maj 3, 2003
|
Gosiewski o korupcji przy naborze na aplikacje
luty 19, 2006
PAP
|
Odwracanie kota ogonem - próby reform podatkowych Balcerowicza
sierpień 17, 2005
|
|
|