ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

"Eurosteptycyzm" 
4 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Zaplanowany "błąd" 
20 marzec 2016      Artur Łoboda
Technologie umożliwiające zdalne sterowanie aktywnością ludzkiego mózgu 
12 październik 2025     
Spisek Rothschildów, część 2: Zniewolenie ludzkości  
1 czerwiec 2026     
Kolejne szaleństwa Bena Bernanke 
9 wrzesień 2016      www.independenttrader.pl
Korona - wirus 
17 kwiecień 2020      Jolanta Michna
Krztusiec mikrofalowy 
14 czerwiec 2025      Artur Łoboda
W oparach liberalnych utopii 
13 luty 2015      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński Opera na wydmach - Część I 
31 maj 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Miedzynarodowa Komisja 
10 maj 2010      Goska
Po Bush’u, nadal prezydent ponad prawem? 
9 kwiecień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Przygoda, o mojej książce... 
6 styczeń 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Raport na temat studiów przypadków osób, które zgłaszają, że ich zdrowie jest poważnie dotknięte 
2 luty 2022     
Private Central Bank of the United States? 
28 marzec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Tyrania 
26 grudzień 2020     
Po rocznym oszustwie chcą zbadać kowida  
23 luty 2021      Artur Łoboda
5G: Jak ludzie cierpią z powodu promieniowania telefonii komórkowej  
28 wrzesień 2025      KLA.tv
Telewizja "misyjna" dla krycia matactw 
1 lipiec 2016      Artur Łoboda
List do specjalnego sprawozdawcy ONZ ds. tortur w sprawie Reinera Fuellmicha  
27 grudzień 2024     
USA Jako Państwo Policyjne 
10 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Moje trzesienie ziemi

Ziemie mamy zbadana na 13,5 km w glab. Na taka glebokosc udalo sie Rosjanom wywiercic otwor. Promien Ziemi wynosi troche ponad 6300 km. Oblicza sie, ze litosfera inaczej skorupa ziemska siega w glab od 80 do 130 km. W zaleznosci od miejsca. Wiemy, ze w Ziemi jest jadro, ktore jest w stanie plynnym i ze caly czas zachodza w nim reakcje chemiczne, ktore powoduja czasem wybuchy. Ziemia jest wyposazona w wulkany, ktore czasami wybuchaja, a czasami wydobywa sie z nich lawa, kiedy wybuchy w Ziemi sa bardzo silne. Ziemia jest zywym organizmem wyposazonym tak jak czlowiek czy zwierze we wszystkie potrzebne narzady. Sa od dawna na Ziemi tereny, ktore nazywamy sejsmicznymi. Ta tych terenach od czasu do czasu bywaja trzesienia ziemi, ktore powstaja na skutek wybuchow wewnatrz Ziemi, ale widocznie na tych terenach plaszcz Ziemi jest cienki i dlatego na jego powierzchnie wydobywa sie fala uderzeniowa, co przeklada sie na odczuwalne przez nas wstrzasy. Wala sie domy, jezeli jest to teren zabudowany, bo wszystko wpada w rezonans. Przy duzych trzesieniach Ziemi powstaja na jej powirzchni szczeliny. Fala rozrywa skorupe Ziemi przy wydostawaniu sie na powirzchnie. Dzialo sie tak od zawsze.
Zachodzi teraz pytanie, czy takie pekniecia w skorupie ziemskiej powstaly podczas trzesienia ziemi na Haiitii ? To trzesienie bylo o bardzo duzej sile 7,3 w skali Richtera. Wojsko amerykanskie bylo przygotowane na wejscie do Haitii i weszlo natychmiast po trzesieniu ziemi nie wpuszczajac na teren trzesienia nikogo z zewnatrz. Zadna pomoc nie mogla dotrzec natychmiast na miejsce zdarzenia. Zginela masa ludzi na Haitii podczas tego trzesienia ziemi. Czyzby wszyscy byli w budynkach , ktore sie na nich zawalily ? Przeciez to biedny i cieply kraj. Po tygodniu od trzesienia ziemi na Haitii przybylo 100 tys. ofiar i ciagle przybywa jeszcze.

Zastanawiam sie, czy aby na pewno nie mozna spowodowac sztucznego trzesienia ziemi ?
Moj dom jest postawiony na betonowej plycie i kiedy ulica przejezdza ciezarowka, to ja pod stopami czuje drgania, czasami tez brzecza szyby w oknach. Jezli wiec HAARP bombardowalby jakis obszar ziemi amplitudowo falami o duzej mocy, to powirzchnia Ziemi zacznie drgac i wszysko na niej. Nie powstana wtedy jednak szczeliny na powirzchni Ziemi i to jest dowod na to, ze trzesienie ziemi zostalo zrobione sztucznie. Przy naturalnym trzesieniu ziemi fala uderzeniowa rozchodzi sie koliscie z wnetrza Ziemi ku powierzchni zwiekszajac rozpietosc i dlatego roznosi ona skorupe ziemska powodujac szczeliny - rozstepy. Przy sztucznym bombardowaniu Ziemi fala rozchodzi sie koliscie w glab Ziemi i dlatego powierznia zostanie nienaruszona.
Na Haitii Amerykanie juz chyba wszystkie slady zatarli !

http://www.edukator.pl/portal-edukacyjny/vi-2-fale-elektromagnetyczne/1410.html

http://archiwumlbc.w.interia.pl/780bron.htm
27 luty 2010

Goska 

  

Komentarze

  

Archiwum

Hydraulik wita w Krakowie
marzec 24, 2006
Parada dziwek czyli: "jestem Europejczykiem"
marzec 14, 2003
Artur Łoboda
MS: Krótka historia prywatyzacji banków
kwiecień 6, 2006
wedle Interia.pl
LOFAR
styczeń 27, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
Ekonomia bogiem
sierpień 13, 2003
Sebastian Karczewski
Wiersze to jak ptaki, wyfruwają z moich rąk
wrzesień 12, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Kolejna inwestycja "technologiczna" w Polsce
luty 11, 2003
zaprasza.net
Inicjatywa Sorosa
listopad 24, 2003
Tygodnik Głos
A w Polsce okradają w majestacie prawa...
czerwiec 27, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Odwrócona logika
sierpień 17, 2008
wp.pl
Do prostego człowieka
luty 28, 2003
Julian Tuwim
Pyjas ofiarą prowokacji SB wobec Gierka?
czerwiec 27, 2008
interia.pl
List otwarty do p. A. Słonimskiego
luty 13, 2004
Adam Doboszyński
Czy Pan Prezydent
listopad 24, 2006
mik4
Tak bylo, tak moze jeszcze byc...
kwiecień 22, 2003
przesłała Elżbieta
Kadry IV Rzeczpospolitej
styczeń 17, 2007
copy/paste malgorzata
Proste rozwiązania
październik 22, 2003
Polskie Jutro
List do ambasadora Iraku
kwiecień 11, 2003
przeslala Elzbieta
Zagrożenie Gospodarki Globalnej i Kłopoty USA?
maj 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Cenzura żydowska w amerykańskich kinach
listopad 28, 2006
bibula.com/
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media