|
Przemyślenia z 26 sierpnia 2014
|
|
Wraz z upływem lat postępuje w człowieku zarówno proces degeneracji fizycznej - jak też umysłowej.
Odmiennie on przebiega u różnych osób.
Jednostki ćwiczące swój umysł systematycznie - podobnie jak aktywni fizyczne ludzie - zachowują sprawność intelektualną do samego końca.
Ale są też przypadki zaawansowanego zwyrodnienia "szarych komórek" mózgu - gdy jakiś polityk radzi - by "dzieci jadły szczaw".
Obumieranie komórek mózgowych prowadzi do nieuchronnego ograniczenia aktywności intelektualnej, a w związku z czym upraszczania pojmowania otaczającego świata.
Jednym z przejawów takiego stanu jest sekciarstwo.
Najbardziej znany jest przejaw sekciarstwa politycznego - gdy z braku intelektualnych przewodników polityczną ideologię zamienia się w religię.
Tak było w wypadku ruchu komunistycznego.
Komunistyczne sekciarstwo zostało bardzo dokładnie opisane już na początku istnienie tego zjawiska. Wynikało ono z faktu, że przytłaczającą większość komunistów stanowili Żydzi, którzy - wyniesione z domów nawyki - przenosili na życie publiczne.
To - żydowskie sekciarstwo jest wszechobecne i dzisiaj w Polsce.
Ale ten ogólny opis służy wyjaśnienie naszych własnych problemów.
Sekciarstwo polityczne dotyczy również patriotycznej części Społeczeństwa Polskiego.
I nie chodzi bynajmniej tylko o słuchaczy Radia Maryja.
Niedawno - mój znajomy wyraził się o wyborze Andrzeja Dudy na Prezydenta w takiej formie - jakby to był jakiś "cud zwiastowania".
Takie zachowanie skwitowałem określeniem naiwności politycznej, ale zdaję sobie sprawę, że jest to rozpaczliwe chwytanie się brzytwy - w celu dodania otuchy.
Ponieważ sprawność mojego mózgu jest w dalszym ciągu wysoka - to kilkanaście dni temu przestrzegłem, że Paweł Kukiz nie potrafi wykorzystać szansy jaka przed nim stanęła.
Natomiast dwa dni temu napisałem do samego Pawła list zatytułowany "Kilka tematów na opamiętanie".
Poruszyłem w nim błędy i naiwność samego Pawła Kukiza, który został przysłowiowo "wydymany" przez Andrzeja Dudę w sprawie Referendum JOW.
Nie wiem: czy Paweł Kukiz przeczytał mój list, ale kilka godzin później doprowadził do sprzeczki podczas wywiadu w Telewizji Republika.
Przyczyna sprzeczki jest dla mnie oczywista. Andrzej Duda rozpoczął realizację partykularnych interesów PiS i tak wymanewrował terminami referendów - by zminimalizować szansę dla JOW.
Dlaczego PiS tak bardzo boi się Jednomandatowych Okręgów Wyborczych?
Odpowiedź znajdą Państwo w historii tej partii. Ilu byłych członków PiS walczy dziś o ciepłe posady w strukturach PO?
W PiS nie ma ani jednego człowieka, który mógłby posłużyć za wzór osobowy.
Pod tym względem Platforma Obywatelska wychodziła do tej pory dużo lepiej. W PO brylują prostaki i chamy, które doskonale dogadywały się z sobie podobnymi i wraz z całą armią urzędniczych szumowin - stworzyli dla młodzieży "zieloną wyspę".
Ludzie mali duchem pokłócą się przy pierwszej -nadarzającej się okazji.
Już nastąpił rozdźwięk pomiędzy działaczami JOW, a Pawłem Kukizem. Już wystąpiła różnica zdań pomiędzy patriotycznym - rzekomo PiS, a innymi "patriotycznymi teoretycznie - środowiskami społecznymi.
Dziel i rządź.
|
|
26 sierpień 2015
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Alarm back to YELLOW?
styczeń 10, 2005
|
Primum Non Nocere nie popiera strajków lekarzy
czerwiec 1, 2006
Adam Sandauer- przewodniczący Stowarzyszenia
|
Zasady domina
czerwiec 26, 2002
PAP
|
Zabójstwo Kennedy'ego: kolejne dowody na spisek?
maj 9, 2007
marduk
|
4 mld zł z budżetu - 30% podwyżki płac w Służbie Zdrowia.
luty 24, 2006
Adam Sandauer
|
Prawdziwy portret "władzy"
luty 6, 2006
PAP
|
Polska Pamięć Narodowa
styczeń 2, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Myśleli że to pododdziały bratniej Al-kaidy. Tylko pozorowali walkę...
luty 24, 2004
czytelnik
|
Ośmiornica Wyzysku Przeciwko Ludzkiej Solidarności
styczeń 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Czy Rosja jest supermocarstwem?
marzec 17, 2008
tłumacz
|
Gross
sierpień 26, 2006
Bogusław
|
"Krytyka i prawda" prof. Teresa Grabinska
czerwiec 8, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Prawa pacjenta - kierunek zmian
Mylić się jest rzeczą ludzką, ale ukrywanie błędów jest okrucieństwem
kwiecień 18, 2005
Adam Sandauer
|
Lipcowy grzmot
lipiec 18, 2008
Izrael Szamir
|
TV Puls chce zmienić koncesję
listopad 22, 2006
PAP
|
Czyje Orlęta.
czerwiec 24, 2005
Jan Lucjan Wyciślak
|
Deja vu : Papież wyraził pełną solidarność z Żydami
styczeń 28, 2009
PAP
|
Pająk rosyjski rozciąga globalną pajęczynę energetyczną
sierpień 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kiedy przygłup próbuje coś tłumaczyć
maj 24, 2008
Artur Łoboda
|
Logiczne wnioski
lipiec 26, 2003
|
|
|