ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
Milcz Lekarzu !!! 
Szczepionkowy bandytyzm w natarciu przeciw polskim lekarzom.
Mimo wielkiego doświadczenia i obserwacji pacjentów, lekarzowi nie wolno mówić o swoich obserwacjach gdy jest to nie zgodne z obowiązującym, chorym, systemem "opieki" zdrowotnej.  
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Dr Michael Yeadon: masowe morderstwa z paszportami szczepionek i szczepionkami uzupełniającymi 
Ten system jest wprowadzany za pomocą kłamstw w jakimś celu, i myślę, że celem jest całkowita totalitarna kontrola. 
Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków 
Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo?  
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
Czy wirus istnieje? Czy SARS-CoV-2 został wyizolowany?  
Wywiad z Christine Massey. Czy wirus istnieje? Odpowiedzi na te prośby potwierdzają, że nie ma zapisów o izolacji / oczyszczeniu SARS-CoV-2 „wykonanej przez kogokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”.  
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
więcej ->

 
 

Od Niewolnictwa Do Polityki W Ameryce




Gordon S. Wood opublikowal artykul pod tytulem :"Jakie Naprawde Bylo Niewolnictwo" ("What Slavery Was Really Like") w listopadowym numerze miesiecznika "The New York Review of Books." Wstrzasajacy jest fakt ze miedzy rokiem 1500 i polowa 19go wieku okolo 12 milionow niewolnikow przywieziono z Afryki do Ameryki Polnocnej i Poludniowej. Dzis wiadomo ze dobrobyt w koloniach europejskich na nowym kontynencie w duzej mierze byl oparty o prace milionow niewolnikow afrykanskich i ich potomstwo. Niewolnictwo bylo podstawa gospodarki od francuskiej Kanady do portugalskiej Brazylii.

Dzieki dokumentom wiadomo ze z 70 procent przewozu niewolnikow przez Atlantyk, w ponad 27,000 transportach na statkach, smiertelnosc wsrod niewolnikow byla wysoka i zdarzaly sie czesto krwawo tlumione bunty. Na wyspie Jamaika biali wlasciciele niewolnikow stanowili bardzo maly procent ludnosci wsrod masy murzynow. Mimo ze na kazdego bialego bylo dziewieciu murzynow zaden z buntow nie powiodl sie w historii Jamajki poniewaz w przeciwienstwie do Stanow Zjednoczonych na Jamajce niewolnicy murzynscy byli wlascicielami malych gospodarstw, z ktorych plodow sami sie zywili i sprzedawali je bialym.
Symbioza gospodarcza i sporadyczne akty terroru bialych wlascicieli wobec murzynow zapewnily warunki na tyle bespieczne ze czarni mieli bron mysliwska i swobode ruchow o jakiej nie mogli marzyc niewolnicy, na przyklad, w Wirginii.

Gubernator Wirginii, lord Dunmore oglosil w czasie rozruchow antyangielskich w 1775 roku ze kazdy murzyn, ktory ucieknie z plantacji i zaciagnie sie do oddzialow gubernatora przeciw bialym kolonistom, otrzyma wolnosc. Sporo niewolnikow skorzystalo z tej oferty, ale po wygraniu wojny o niepodleglosc biali kolonisci nadal utrzymali niewolnictwo w mocy, az do wojny secesyjnej (1861-65), ktorw w czasie zbiegla sie z bylo powstaniem styczniowym na ziemiach polskich w 1863 roku. Dopiero w czasie "zimnej wojny," po latach rozruchow i
demonstracji w 1964 roku zostal zatwierdzony Akt Praw Obywatelskich (Civil RightsAct), ktory dal rowne prawa murzynom (Amerykanie uwazaja wszystkich mulatow za murzynow, jak rowniez widza ze murzyni z Jamajki mysla bardziej niezaleznie niz murzyni z Alabamy czy Wirginii.)

Dzis dowiadujemy sie ze po dymisji pierwszego sekretarza stanu murzyna, generala Colin'a Powell'a, ktorego ojciec Luther przybyl z Jamjki z transportem bananow do USA. Teraz zostala zamianowana na to wysokie stanowisko tez murzynka, Condolezza Rice, druga w historii kobieta mianowana sekretarzen stanu.
Pani Rice ma 50 lat i jest wnuczka ubogiego farmera bawelny w stanie Alabama z rodziny zamieszkalych tam czarnych niewolnikow. Byla ona kiedys lyzwiarka, pianistka muzyki klasycznej i skonczyla bakalareat z nauk politycznych w wieku 19 lat. W roku 1975 dostala dyplom magistra z uniwersytetu Notre Dame i w 1981 roku doktorat z uniwersytetu w Denver. Dostala ona szereg doktoratow honoris causa i jest czlonkiem American Academy of Arts and Sciences oraz autorka kilku ksiazek w dziedzinie politologii. Wraz z neokonserwatysta-sjonista Philip'em Zelikow'em jest autorka "Epoka Gorbaczowa (1986)." Zelikow walnie przyczynil sie do likwidacji polskiej katedry imienia Kosciuszki w University of Virginia.
Zelikow, jako czlonek "Komisji 9/11," wyglosil opinie ze atak na Irak byl dokonany przez Busha zeby wzmocnic pozycje Izraela na Bliskim Wschodzie.

Od 1981 do 1989 dr. Rice wykladala nauki polityczne Stanford University gdzie przez szesc lat pelnila funkcje administratorki (provost) tej instytucji o rocznym budzecie poltora miliarda dolarow. W 1989 do 1991 byla ona dyrektorka dzialu sowieckiego i wschodnio-europejskiego rady bezpieczenstwa USA przy prezydencie Bush'u seniorze. W latach 1991-2000 Condolezza Rice byla czlonkiem zarzadu firmy przemyslu naftowego, Chevron Oil Company, ktora to firma nazala jej nazwiskiem jeden z transoceanicznych statkow do przewozu ropy naftowej.

Dr. Rice poznala sie blizej z George'm Bush'em juniorem w czasie jego kampanii prezydenckiej w roku 2000, kiedy dawala mu ona korepetycji w sprawach polityki zagranicznej i zaporzyjaznila sie z nim rowniez jako zwolenniczka sportu. W styczniu 2001, pani Rice zostala zamianowana asystentka prezydenta Busha do spraw bezpieczenstwa i o niej pisal David Rothkopf, autor ksiazki "Rzadzic Swiatem" ("Running the World"), ze na tym stanowisku ona "nie mogla by byc bardziej skuteczna" jako doradca Busha poniewaz byla tak bardzo mu bliska ("because of the closeness she has with him"). Pozycja asystenta prezydenta nie wymagala zatwierdzenia dr. Rice przez kongres, jakie wymaga obecnie jej nominacja na sekretarza stanu USA.

Ciekawe czy w czasie przewodu nominacyjnego w kongresie zostanie ona zapytana dlaczego, mimo ostrzezen w lecie 2001 o zagrozeniu atakiem terroru Alkaidy, za pomoca porwanych samolotow, nie zwrocila uwagi przezydenta Busha zeby przywolal z powrotem do sluzby t.zw. "air marshal's," czyli tajnych policjantow, ktorzy wczesniej na przestrzeni lat zabezpieczali przed porwaniem samoloty pasazerskie w USA? Tajniacy ci byli zaopatrzeni w rozpylacze pieprzu, etc., tak ze w ich obecnosci ataki terrorystow w 2001 roku na wiezowce (WTC) w Nowym Jorku i na Pentagon bylyby zupelnie nie mozliwe.

Prezydent Bush lubi poslugiwac sie ludzmi z mniejszosci etnicznych, dotad margonalizowanych w zyciu politycznym USA, ktorzy staraja sie wykazac jak dalece sa dyspozycyjni wobec potrzeb i programu rzadzacych politykow zaleznych n.p. od zydowskiego lobby jak i magnatow przemyslu naftowego.

Dodatkowym przykladem dyspozycyjnego kandydata na ministra w gabinecie Busha jest Meksykanin Alberto Gonzalez. Czlowiek ten, kiedy Bush jr. byl gubernatorem Teksasu spowodowal protest prezydenta Meksyku z powodu procesu i egzekucji obywatela meksykanskiego w Teksasie bez, obowiazujacego prawem miedzynarodowym, zawiadomienia rzadu kraju jego obywatelstwa, ktory to rzad ma prawo pomagania oskarzonemu przed sadem. Teraz Gonzalez jest kandydatem Busha na ministra sprawiedliwosci USA. Zasluzyl on sobie na ta nominacje przygotowaniem "podstawy prawnej" decyzji Bush'a stwierdzajacej ze konwencje genewskie nie obejmuja ludzi wzietych do niewoli w "wojnie z terrorem" w Iraku, Afganistanie i innych czesciach swiata.
17 listopad 2004

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Ponowne Zagrożenie Polski Bombardowaniem Nuklearnym
luty 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Bogactwa naftowe Iraku dla USA i W. Brytanii The Independent on Sunday
styczeń 8, 2007
Aschurbanipal
Belka wiedział o mafii
lipiec 9, 2005
Warsiawka
maj 21, 2008
Artur Łoboda
"Kropka nad i" - taśma bez końca
lipiec 11, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Bractwo Włoskie w Krakowie
listopad 24, 2005
Artur Łoboda
Kto naprawdę rozdaje karty
styczeń 6, 2006
Artur Łoboda
Papież i Unia Europejska
luty 26, 2003
Stanisław Krajski
Reklama - burżuazyjna czy solidarnościowa?
listopad 28, 2004
Mirosław Naleziński
Polsko-białoruskie refleksje
luty 9, 2008
Leonarda Rewkowska
Z tarczą czy na tarczy?
czerwiec 12, 2007
przysłała Elżbieta
14 KŁAMSTW A. KWAŚNIEWSKIEGO O UNII
maj 10, 2004
prof. Jerzy Robert Nowak
Swiat unijnych iluzji (1)
kwiecień 2, 2003
Jerzy Robert Nowak
Reguła symbiozy
kwiecień 21, 2005
Witold Filipowicz
Arial Sharon zarządził zabójstwo Yassera Arafata - stwierdza przyjaciel Sharona
styczeń 4, 2007
bibula- pismo niezależne
Kwaśniewski: daleko idąca krytyka filozofii liberalnej (znawca 8)
sierpień 18, 2002
PAP
List do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego
lipiec 24, 2005
Artur Łoboda
The Conspiracy Behind the European Union
maj 8, 2008
przeslala Elabieta Gawlas Toronto
Umiejętność czytania tekstów - "Atak w Oświęcimiu"
sierpień 11, 2004
Populizm zamieszany racjonalizmem
kwiecień 22, 2004
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media