|
List do Omilanowskiej - z lipca 2014 roku
|
|
Małgorzata Omilanowska
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Pani Minister
poziom draństwa reprezentowanego przez pracowników Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego tak bardzo przekroczył wszelkie dopuszczalne granice, że skończyłem z konwenansami i dobrymi manierami.
Zbrodnia dokonana w białych rękawiczkach jest wielokroć gorsza od tej - brutalnej bo dowodzi premedytacji i pełnej świadomości w jej dokonaniu - podczas gdy brutalne zbrodnie są czasem skutkiem afektu.
Pani i Pani podwładni dokonujecie w białych rękawiczkach zbrodni na polskiej kulturze - z sadyzmem i pełną świadomością zamierzonych celów.
Najlepiej dowodzi tego ostatnia prowokacja z "Golgota piknik".
Gdy bunt społeczny osiągnął szeroki wymiar to - przysłowiowo "odkręciła Pani kota ogonem" twierdząc, że było to jedno z ponad setki wydarzeń tego pseudofestiwalu.
Jednak pobieżne zapoznanie się z programem tegorocznego Malta-Festival wystarczyło, by stwierdzić, że cała ta prowokacja osnuta była właśnie wokół wątku spektaklu Rodrigo Garcii. I wszystkie pozostałem składniki tego pseudofestiwalu, odnosiły się do przedmiotowego paszkwilu.
Pani - jako Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie powinna być tak infantylna - by nie zauważyć tego faktu.
Bogdan Zdrojewski wprowadził ogrom szamba w polską kulturę.
Deklarując publicznie kontynuację jego polityki - ustawiła się Pani na wrogiej wobec polskiej kultury - pozycji.
Elementarnym przejawem kultury jest nie dopychanie się do "żłobu", gdy nie posiada się kwalifikacji do rządzenia.
Nie mam najmniejszych wątpliwości, że Pani takimi kwalifikacjami nie dysponuje. I bez problemu dowiodę, że nie zna Pani i nie rozumie najprostszych zagadnień z dziedziny kultury.
Wezwę Panią do publicznej dyskusji nad merytoryczną wartością finansowanych przez MKiDN patologii, a w szczególności sztuk plastycznych, w których rzekomo jest Pani "profesorem".
Zdrojewski uciekł do Brukseli - przed moimi oskarżeniami. A gdzie Pani ucieknie?
Proponuję Pani - dla własnego dobra, rezygnację z zajmowanego stanowiska.
W przeciwnym wypadku - brak elementarnego wykształcenia u kolejnej "ministry" w rządzie Tuska będzie przedmiotem wielu analiz publikowanych w niezależnych mediach - na całym świecie.
Zbrodniarzy sądzi się nie za to, że nie zabili milionów ludzi - ale za to, że zabili przynajmniej jednego człowieka.
Pierwszą zbrodnię wobec polskiej kultury - ma już Pani na swoim koncie.
Przypominam, że kiedyś w Polskiej kulturze - której z pewnością Pani nie rozumie - osoba skompromitowana sama podawała się do dymisji i ustępowała z zajmowanego stanowiska.
Jeżeli chce Pani postępować na podobieństwo Donalda Tuska - to poniesie moralne konsekwencje.
W ciągu 48 godzin opublikuję ten list i rozpocznę zapowiedzianą akcję.
Artur Łoboda
Fundacja Promocji Kultury
www.fundacja.zaprasza.eu
P.S.
List został wysłany 23 lipca 2014 roku. Zapomniałem o terminowej jego publikacji, ale zapowiedziane działania rozpocząłem.
|
|
20 sierpień 2014
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Ku rozwadze - zdrajcy
czerwiec 14, 2008
Artur Łoboda
|
Masz ci babo morelowy placek
styczeń 16, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Niemiecki egoizm służy europejskiej solidarności
listopad 12, 2006
Aleksander Dugin
|
Kwaśniewski: bąd?my wdzięczni za dni, które papież nam poświęcił
sierpień 19, 2002
PAP
|
Saddam Husajn ofiarą mordu sądowego
listopad 5, 2006
marduk
|
plj WIEDZˇ CO CZYNIˇ.. CZY NIE WIEDZˇ..
listopad 2, 2007
H.ATEISTA
|
Tegoroczna Nagroda im. Jana Karskiego za Męstwo i Odwagę
lipiec 26, 2003
|
Sprawność Gospodarcza Ameryki
marzec 12, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Polska Wojna Futbolowa - Rady dla Prezesa L.
styczeń 31, 2007
tłumacz
|
Z gównem pod podeszwą
wrzesień 1, 2008
PAP
|
Szeptucha z Podlasia
czerwiec 8, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
|
Wpływy z Unii Europejskiej.
Koszty aneksji do UE (6)
marzec 28, 2003
Włodzimierz Bojarski
|
Odwijamy z bawełny
sierpień 29, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Grzech zaniechania
styczeń 14, 2007
Bogusław
|
Światła do jazdy w dzień?
październik 1, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
To Moskwa zaplanowała ten mord
lipiec 7, 2006
http://www.dziennik.krakow.pl
|
Znaleziono plany obozu Auschwitz. Teraz trzeba dopasować do historii
listopad 9, 2008
PAP
|
Niech nas zobaczą
maj 8, 2003
|
Irańscy Żydzi nie chcą emigrować
styczeń 13, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Jesteś "rasistą", choć nawet o tym nie wiesz? Nie dostaniesz pracy!
Tworzenie Orwellowskiego państwa policyjnego
czerwiec 13, 2007
przysłał Marduk
|
|
|