ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego 
 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor 
 
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
więcej ->

 
 

O pracę będzie coraz trudniej

Bezrobocie dotyka coraz większej liczby osób. Bez pracy jest już prawie co piąty Polak. Prognozy na najbliższy rok nie są niestety optymistyczne. Dziś dowiemy się, ilu Polaków powiększyło w styczniu rzeszę bezrobotnych. Według ministra gospodarki pracy i polityki społecznej Jerzego Hausnera, stopa bezrobocia mogła wzrosnąć w tym miesiącu do 18,5 proc., czyli o 0,4 pkt proc. w stosunku do grudnia.


Zdaniem Karoliny Sędzimir-Domanowskiej, analityka PKO BP, w styczniu bez pracy było jednak więcej osób. - Według naszych prognoz bezrobocie osiągnęło poziom 18,7 proc., co odpowiada 3,365 mln ludzi - dodała.

Te pesymistyczne przewidywania związane są m.in. ze złymi danymi dotyczącymi zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw. W grudniu pracę straciło tam ponad 100 tys. osób. Co prawda nadchodzące wiosenne i letnie miesiące tradycyjnie przyczynią się do sezonowego spadku bezrobocia, jednak pó?niej grono osób bez pracy będzie się powiększało.

- W IV kwartale rejestrowane bezrobocie sięgnąć może nawet 19 proc., co oznacza 3,4 mln osób bez pracy - powiedziała nam Karolina Sędzimir--Domanowska. Tymczasem według metodologii stosowanej przez Eurostat, czyli europejskie biuro statystyczne, w Polsce już dawno przekroczyliśmy próg 19, a nawet 20 proc. bezrobocia. Według Badań Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w III kwartale liczba bezrobotnych w naszym kraju wynosiła 3 mln 436 tys. osób, co oznacza prawie 10-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2001 roku. Poza tym III kwartał to czas prac sezonowych, które w następnym kwartale pojawiają się znacznie rzadziej, co pozwala!przypuszczać, że dane za ostatnie miesiące 2002 roku będą jeszcze gorsze.

Niepokojącym zjawiskiem jest także tzw. długotrwałe bezrobocie (średni czas szukania zatrudnienia wynosi prawie 16 miesięcy!), przez co z miesiąca na miesiąc rośnie odsetek osób, którym nie przysługuje zasiłek dla bezrobotnych. W grudniu było ich 2 mln 678 tys., czyli ponad 80 proc. wszystkich zarejestrowanych bezrobotnych. Widoczne jest także zróżnicowanie sytuacji na rynku pracy według województw. - Niestety, te złe tendencje będą się utrzymywały - twierdzi Sędzimir-Domanowska.

Coraz więcej osób traci pracę w wyniku likwidacji firmy. Trudno też liczyć, że do zmniejszenia bezrobocia w znacznej mierze przyczynią się urzędy pracy. W niektórych województwach na jedną ofertę przypada ponad tysiąc chętnych. A ofert nie przybywa. W grudniu pracodawcy zgłosili ich prawie 32 tys. deklarując przy tym zamiar zwolnienia... 61,5 tys. osób.

Niewielkim pocieszeniem jest prognoza, iż od przyszłego roku liczba bezrobotnych zacznie się zmniejszać. Nie będą to jednak zmiany zdecydowane. - Spodziewamy się spadku o co najmniej 1 pkt procentowy rocznie do 2006 roku, co oznacza, że bezrobocie stopnieje w tym czasie poniżej 16 proc. - powiedziała Karolina Sędzimir-Domanowska.

21 luty 2003

Bartosz Krzyżaniak http://www.zw.com.pl/ 

  

Archiwum

Świte?ja, lodżja, welwiczja
sierpień 15, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Organizacje żydowskie naciskają
luty 3, 2007
PAP
Czy Zachód ukrywa przed nami swoje prawdziwe intencje?
czerwiec 2, 2003
Nowy wirus
luty 2, 2006
net
Cel Uświęca Środki Podczas Rządów Bush’a w USA
grudzień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
A w Polsce okradają w majestacie prawa...
czerwiec 27, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
KONGRESU POLSKI SUWERENNEJ - PRAWNO-USTROJOWE PODSTAWY
marzec 6, 2004
Żyd "ekskomunikowany" za uczestnictwo w teherańskiej konferencji na temat Holokaustu
styczeń 13, 2007
bibula- pismo niezależne
Tragedia Polski bezrobotnej
listopad 22, 2003
Nasz Dziennik
Spostponowany rencista-rekordzista
luty 21, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Judasz z Warszawy
kwiecień 19, 2004
Artur Łoboda
Rumunia kolejnym krajem używającym izraelskiego systemu biometrycznego "do walki z terroryzmem"
sierpień 3, 2007
bibula
Dlaczego w Polsce jest o 30% rencistów więcej niż w państwach o podobnej historii?
październik 23, 2003
Adam Sandauer
Święte krowy i barbarzyńcy
styczeń 11, 2007
Piotr Ciszewski
"Niewidoczny Słoń w Pokoju"
kwiecień 7, 2006
Iwo Cuprian Pogonowski
Niech żyje Serbia!
luty 25, 2008
Adam Śmiech
71 agentów SB podczas zjazdu "Solidarności" w 1981 r.
styczeń 22, 2003
Artur Łoboda / PAP
Obama - check Judicial Index
lipiec 31, 2008
przysłał ICP
Dwa grona gniewu
wrzesień 12, 2006
Remigiusz Okraska
Kto narozrabiał w moim mieście?
luty 15, 2008
Marek Olżyński
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media