ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Szokujące zdjęcia mikroskopowe skrzepów krwi pobranych od tych, którzy „nagle umarli” – po szczepieniu 
Struktury krystaliczne, nanodruty, cząstki kredowe i struktury włókniste, które są obecnie rutynowo znajdowane u dorosłych, którzy „nagle zmarli”, zwykle w ciągu kilku miesięcy po szczepieniu na kowid. 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
23 października 2020 zespół złożony z Claire Edwards (byłej redaktor pracującej dla ONZ, badaczki i mówczyni), Stevena Whybrow (dziennikarza śledczego, aktywisty, badacza Prawa Naturalnego i mówcy), Lucasa Alexandra (dziennikarza i prowadzącego telewizję internetową Age of Truth) oraz kilku innych osób, doręczył prezydentowi Austrii pismo, które następnie zostało odczytane i wyjaśnione bardziej szczegółowo na konferencji prasowej. 
Cicha Broń do Cichych Wojen 
 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Odważni eksperci z USA, Rosji i Czech mówią prawdę o szczepieniach  
 
davidicke.pl 
Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy.  
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Charlie Sheen & Alex Jones on 9/11 
Znany aktor Hollywood aktor zebrał się na odwagę powiedzenia tego co myśli o 11 września 2001 roku 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
więcej ->

 
 

POLISH-AMERICAN PUBLIC RELATIONS COMMITTEE

Bardzo niedobrze, że tragiczna historia stała się narzędziem rozgrywki dla różnych grup interesów.
Zarówno Polacy jak też Żydzi stali się przedmiotem manipulacji  przez różne grupy interesów dla których tragiczne ofiary przeszłości są tylko narzędziem do zarabiania coraz większej kasy.
Jako Polacy mamy obowiązek oddać hołd żydowskim ofiarom nazizmu.
Musimy jednocześnie stawić czoło prymitywnym żydowskim krzykaczom  opluwającym nas i naszych przodków.
To trudne zadanie pogodzić oba te wezwania. Ale póki będziemy działać w tym duchu, póty będziemy prawdziwymi Polakami. Nasza rezygnacja oznaczałaby powtórne zwycięstwo nazizmu.

(zaprasza.net)


 
POLISH-AMERICAN PUBLIC RELATIONS COMMITTEE


Dana I. Alvi - Chairwoman P. O.  Box  3206

Tel & Fax  310 - 829 -1527 Santa Monica, CA. 90408

E-mail:  PAPUREC@aol.com

http://www.poland.org/papurec

Lipiec 1, 1998


PRZESLANIE DO POLAKOW W POLSCE !!!


 LISTA DIALOGOWA filmu Edwarda Maciejczyka NARRATOR:  Nazywam sie Edward Maciejczyk.
Film, ktory panstwu pokaze, poswiecam mojej babci Stefanii Maciejczyk, ktora narazajac wlasne zycie i zycie swoich dzieci przechowywala dwoje Zydow przez szesc lat okupacji niemieckiej, i zrobila to za darmo z poczucia chrzescianskiego obowiazku.


 W kwietniu 1996 roku ogolnoamerykanska telewizja P B S wyemitowala paszkwil pod tytulem "Shtetl".  Byl to film zrealizowany przez Zyda, ktorego przed smiercia uratowali Polacy.  Mowil o polskim antysemitizmie, prymitywizmie i cierpiacych Zydach.  Scenariusz doskonale znany amerykanskiej widowni, ktora systematycznie jest "doksztalcana" przez zydowskie srodki masowego przekazu (razenia).  Film, mimo ewidentnych klamstw, zawartych w tresci, na ktore zwrocil uwage Kongres Polonii Amerykanskiej zostal wyemitowany.  Nie byloby w tym nic nadzwyczajnego, poniewaz zarowno autor filmu jak i jego sponsorzy sa traktowani z duzym przymruzeniem oka.  Jednak instnieja przypuszczenia, ze finansowana ze srodkow federalnych Pi Bi eS stala sie narzedziem terroru w rekach zydowskich organizacji szantazujacych inne narody.  Prezes Polonii Amerykanskiej Edward Moskal przypominal slowa jednego z zydowskich przywodcow, ktory straszyl, ze Polska bedzie publicznie osmieszana.


 MOSKAL:  And he said if the Poles don't return Jewish property ... that they will bring this before the world, and Poland will be black-balled throughout

the world.  By what God given right, that they will get the permission to make a statement of that kind ?


 NARRATOR:  Grozby Israela Singer'a zbiegly sie w czasie z zadaniami zwracania gmin zydowskich w Polsce oraz z odwaznymi zydowskimi manifestacjami sily polegajacymi na straszeniu Polski Ameryka. 
Zydowska propaganda zaczela uzywac Ameryki jako psa, ktorym mozna poszczuc nieposluszne narody.  Mechanizm byl bardzo prosty.  Do Polski jechal rabin z ekipa propagandowa i zadal na przyklad usuniecia zakonnic z Oswiecimia, bo jak nie, to Ameryka nie przyjmie Polski do NATO.  Nastepnie rabin jechal do Brzezinki i zazadal usuniecia Krzyza, bo jak nie, to Ameryka nie przyjmie Polski do Unii Europejskiej.


Jeszcze innym razem zadano na przyklad remontu synagogi lub tez budowy osiedli czy szkol zydowskich w Polsce, bo jak nie to Ameryka was ukarze. 
Polskie spoleczenstwo skutecznie oklamywane przez opanowana przez Zydow propagande uwierzylo w te bezpodstawowe brednie i w pokorze szlo na coraz to dalsze ustepstwa.  Doszlo do tego, ze przedstawiciele rzadu polskiego z prezydentem Aleksandrem Kwasniewskim (Olo Stolcmanem) na czele, podczas licznych imprez organizowanych przez amerykanskich Zydow zaczeli handlowac Polska i wykonywac polecenia niezgodne z interesem panstwa polskiego.
 
Zbulwersowany zaistniala sytuacja prezes Kongresu Polonii Amerykanskiej Edward Moskal wystosowal list do prezydenta Kwasniewskiego, w ktorym delikatnie zwrocil uwage na to, ze w demokratycznym kraju nie powinno byc uprzywilejowanych grup etnicznych i ze jest to prawidlowosc funkcjonujaca w calym cywilizowanym swiecie.  List trafil do srodkow masowego przekazu, ktore niemal jednoglosnie nazwaly prezesa Moskala antysemita.  Organizacje zydowskie natychmiast zerwaly sluzacy przede wszystkim Zydom dialog polsko-zydowski i zaczely domagac sie publicznego potepienia prezesa Kongresu Polonii Amerykanskiej.  Reakcja Polonii przeszla wszelkie oczekiwania.


Na konwencji w Kalifornii prezes Edward Moskal otrzymal niemal stuprocentowe poparcie.  Nawet ci, ktorzy w przeszlosci nie w pelni popierali polityke Kongresu Polonii Amerykanskiej, w tym konkretnym przypadku staneli murem po stronie prezesa Moskala.  Zewszad zaczely naplywac listy z poparciem od osob prywatnych, instytucji oraz organizacji. 
Na szacowana na dziesiec milionow Polonie amerykanska przeciw Moskalowi wystapilo trzydziesci osob, ktorych ani pochodzenie ani liczba nie jest warta komentarza.  Zaczely powstawac grupy reakcji na totalitarne zapedy Zydow chcacych na swa korzysc zmienic historie swiata.  Jedna z nich jest towarzystwo historyczne "Stop" utworzone po emisji filmu "Shtetl" w Chicago.  Czlonkami towarzystwa sa glownie polscy dziennikarze mieszkajacy na stale w Chicago oraz wiezniowie obozow koncentracyjnych, ktorzy jako naoczni swiadkowie podwazaja teorie o zydowskim monopolu na Holocaust. 
Prezesem towarzystwa zostal wybrany Tadeusz Wojtkowski, Polak, ktory trafil do obozu w Auschwitz w jednym z pierwszych transportow.  Posiada on numer trzysta trzydziesci siedem i mowi, ze pierwsze dwa lata istnienia obozu Auschwitz nie bylo tam ani jednego Zyda.  Inny swiadek tamtych czasow Franz [niezrozumiale - Bauerch ?], rodowity Amerykanin, ktory tez byl jednym z pierwszych wiezniow obozu Auschwitz, potwierdza informacje, ze pierwsi Zydzi trafili tam po dwoch latach istnienia obozu.


Inni czlonkowie towarzystwa "Stop", byli wiezniowie obozow koncentracyjnych, rowniez twierdza, ze Zydzi nie maja monopolu na Holocaust.


 PRZEWODNIK:  I w pietnastu blokach sa urzadzone wystawy narodowe poswiecone tym wieznion, tym pomordowanym z danych narodowosci, to jest dwadziescia siedem narodowosci. W tej chwili
przejdziemy krotko przez blok poswiecony wiezniom polskim, ale tez jest to blok poswiecony wiezniom zydowskim, holenderskim, wloskim, francuskim i tak dalej.


 NARRATOR:  Przewodnik po muzeum panstwowym w Oswiecimiu rowniez mowi, ze nie tylko Zydzi tu gineli.  Dotychczas niewiele osob interesowalo sie prawda o Holokauscie pozostawiajac Zydom swobode dzialania.  Podobnie, jak to mialo kilkakrotnie miejsce w przeszlosci, Zydzi zaczeli uzywac historii jako narzedzia do robienia biznesu.  W tej sytuacji postanowiono zarejestrowac ostatnich zyjacych swiadkow, aby prawda o jednej z najwiekszych tragedii ludzkosci, jaka byla druga Wojna Swiatowa, nie zostala zagluszona przez Zydowska propagande.  Od maja do wrzesnia 1996 roku na terenie Polski przebywaly dwie ekipy filmowe, ktore skrzetnie
rejestrowaly fakty sprzed lat oraz obecne poczynania Zydow.  Po wstepnym przejrzeniu materialu filmowego doszedlem do wniosku, ze kilku tematom warto sie przyjrzec z bliska.

 
Zapraszam panstwa do obejrzenia filmu dokumentalnego o budowie centrum handlowego w Oswiecimiu.Do Oswiecimia przyjechalismy w pazdzierniku 1996 roku, a wiec w czasie gdy sprawa budowy centrum handlowego byla juz przesadzona.  Na wyprawe zabralem scenarzyste z [nierozumiale: CDN TV ?], rodowitego Amerykanina
Matthew Hickey,
ktory przy okazji zrobil kilka reportazy o mozliwosciach inwestycyjnych w Polsce.  Matthew byl jednym czlonkiem ekipy, ktory bez patriotycznych emocji mogl obiektywnie ocenic sytuacje.  Jego spostrzezenia czesto zaskakujace i trafne posluzyly mi za przyklad racjonalnego myslenia.  Na przyklad, pytanie czy w ogole jest sens utrzymywac bezuzyteczny obiekt, ktory kiedys byl narzedziem zbrodni, a obecnie jest narzedziem terroru?  Czy nie uczy sie tu "Holocaustu" i czy nie lepiej byloby obiekt zagospodarowac dla potrzeb miasta, a dla upamietnienia ofiar wybudowac pomnik.

Zwlaszcza, ze poza ponurym wygladem obiekt jest powodem kontrowersji. 
Trzezwe myslenie Amerykanina byloby przez Zydow nazwane antysemityzmem, bo kazdy sposob myslenia inny od zydowskiego jest antysemicki.  Zydzi chca wylansowac obraz wiecznego cierpietnika niewinnie przesladowanego przez inne narody, ktore sa zobowiazane do ciaglej pomocy biednym wyznawcom Mojzesza. 
Ulubione haslo wylansowane przez zydowska propagande to, cytuje, ?zginal dlatege, ze byl Zydem".  Haslo rzeczywiscie lapie, poniewaz malo kto sie zastanawia, iz kazdy kto zginal to zginal dlatego, ze kims byl.  Polak zginal tylko dlatego, ze byl Polakiem, Niemiec zginal tylko dlatego, ze byl Niemcem.  Na terenie obozu Auschwitz- Birkenau dwadziescia siedem roznych narodowosci mialo swoj Holocaust.  Jednak tylko Zydzi staraja sie na tym
zrobic interes.Koniec czesci pierwszej, czesc druga pod "4a. Re: PRZESLANIE ... "
PRZESLANIE ...POLISH-AMERICAN PUBLIC RELATIONS COMMITTEE

Dana I. Alvi - Chairwoman P. O.  Box  3206

Tel & Fax  310 - 829 -1527 Santa Monica, CA. 904084a. PRZESLANIE DO POLAKOW W POLSCE !!!
Czesc druga  LISTY DIALOGOWEJ  filmu Edwarda Maciejczyka.ARCHITEKT:  Nazywam sie Marek Grawecki. 
Reprezentuje zespol, ktory w latach 93-95 opracowal studium zagospodarowania przestrzennego strefy Panstwowego Muzeum w Oswiecimiu.  To studium zostalo zlecone przez Fundacje Pamieci Ofiar Obozu Zaglady Auschwitz-Birkenau w Oswiecimiu, oraz przez Panstwowe Muzeum w Oswiecimiu i bylo opracowywane przy wspolpracy wojewodzkiego konserwatora zabytkow i prezydenta miasta Oswiecimia.


 Plansza nr 5 to jest plansza przedstawiajaca efekt koncowy naszych prac badawczych.  Mysmy podzielili teren na kilka kategorii zainwestowania.

Kategoria, ktora jest ujeta kolorem zielonym to jest kategoria stanu istniejacego bez prawa rozbudowy obiektow, czyli przyjmujemy ten aspekt, ktory sie nawarstwil od lat powojennych.  W zielonych obszarach funkcjonuja wazne miejsca i obiekty zwiazane z historia przedwojenna i historia K.L. Auschwitz.

Kolorem czerwonym zaznaczone sa obiekty i tereny, w ktorych mozliwe jest przy okreslonych warunkach prowadzenie dzialalnosci inwestycyjnej.  To byl jeden z terenow zaznaczony kolorem czerwonym, ktory dawal mozliwosci inwestycyjne.


Kolor czerwony tutaj dodatkowo, oprocz tego, ze istnieje mozliwosc lokalizacji wynikal z tego, ze to dotychczasowe zagospodarowanie ... poniewaz nie bylo jasnych regul przez wiele lat zagospodarowania strefy ochronnej doprowadzilo do degradacji obiektow i terenow.  Bylo wiele zakazow nieuzasadnionych niczym, tak ze inwestorzy realizowali obiekty tymczasowe, prowizoryczne i to wszystko bardzo szybko sie dekapitalizowalo i ta jednostka oslawiona nr 5. Wlasnie taki stan zagospodarowania soba
przedstawia przez lata, tak ze to byl obraz, ktory

na pewno nie przysparzal chwaly i jedyna sensowna tutaj droga do tego, bylo przede wszystkim znalezienie inwestora, ktory by spelnil uwarunkowania konserwatorskie i zadbal o dwa obiekty-relikty poobozowe, ktore na tym terenie sie znajduja, a przy okazji podnioslby range
architektoniczno-urbanistyczna tego terenu.


 NARRATOR:  Inwestorem, ktory postanowil zadbac o teren przylegly do museum jest Janusz Marszalek, z wyksztalcenia ekonomista, od lat prowadzacy

dzialalnosc biznesowa, a z zamilowania filantrop, czlowiek o
nieskazitelnej opinii i wielkim sercu, ktory przed kilku laty rozpoczal budowe wioski dzieciecej w Rajsku kolo Oswiecimia.


 MARSZALEK:  Ten teren kupilismy of firmy, ktora upadala i ktora prowadzila na nim dzialalnosc produkcyjna i handlowa od dziesiatkow lat.  Zreszta na terenie, jak panstwo wczesniej wspominali, byly rowniez prowadzone dzialania gospodarcze przed wojna i w czasie wojny, tak ze jest to miejsce historycznie zwiazane z handlem, produkcja i uslugami.  I
... po uzyskaniu wszelkich mozliwych zezwolen od wladz lokalnych, wladz
wojewodzkich, Panstwowego Muzeum w Oswiecimiu, od konserwatora wojewodzkiego tego terenu, ktore stwierdzaly, ze inwestycja pod tytulem:  "Centrum Handlowe" moze tutaj powstac. Podjelismy sie wykonania tego zadana.


 NARRATOR:  Janusz Marszalek podpisal umowe z firma Krakchemia, ktora nazwala obiekt Supermarket i rozpoczal budowe.  W koncu okazalo sie, ze do prowadzenia biznesu w Polsce nie wystarczy tylko prawo polskie.  Janusz Marszalek nie spelnia dwoch podstawowych warunkow, a mianowicie: nie ma zydowskiego pochodzenia oraz nie reprezentuje zydowskiego kapitalu.

A zatem jest antysemita.  Budowa Centrum Handlowego spodobala sie Zydom, ktorzy po kilku probach odkupienia terenu zaczeli szukac pretekstu do przejecia sila intratnej inwestycji.  Widoczny na zdjeciu redaktor w jarmulce jest autorem dwoch artykulow, ktore ulatwily prezydentowi Kwasniewskiemu zlamanie polskiego prawa.  Zydzi zazadali zaprzestania budowy i przyjecia ich wlasnej koncepcji. Na zagospodarowanie terenow przyleglych do bylego obozu Auschwitz.  Prezydent Polski Aleksander Kwasniewski rozkaz natychmiast wykonal i wywlaszczyl Polaka, mimo iz zostaly spelnione wszystkie warunki wynagane przez polskie prawo.

Nowy przewodniczacy Rady Miejskiej o Oswiecimiu, rodowity oswiecimianin,
Jan Klecz,
ktory cala okupacje spedzil w sasiedztwie obozu.


 KLECZ:  Przezylem cala okupacje tu w Oswiecimiu i
tragedie K.L. Auschwitz-Birkenau.  Nadanie rozglosu sprawie supermarketu szczegolnie mnie dlatego dotknelo, poniewaz tak jak dla mnie i calego spoleczenstwa Oswiecimia, temat ten jest szczegolny i ... nadanie tej calej sprawie prawie ze histerii, musi oburzyc kazdego czlowieka.  Dlaczego, jesli dzisiaj w ramach obozu, w ramach tych drutow, funkcjonuje parking, funkcjonuje hotel, funkcjonuje bar, funkcjonuja rozmaite kioski spozywcze, czy z innymi produktami, i przez piecdziesiat lat nikomu to nie
przeszkadzalo, i jesli powstala mysl wyprowadzenia z tych historycznych miejsc.... Tam w tym miejscu byl tak zwany, Hotzplatz, gdzie pracowali i gineli wiezniowie ... doprowadzenie tych wszystkich urzadzen poza siatke, zdala jest krytykowane... Naprawde, to zupelnie jest dla mnie niezrozumiale.  I przypuszczam, ze funkcjonuja inne przeslanki, ktore spowodowaly zatrzymanie tej budowy.


 NARRATOR:  Przewodniczacy Rady Miejskiej boi sie powiedziec, jakie to "inne przeslanki" spowodowaly zatrzymanie budowy, bo pamieta, jak zupelnie niedawno kierowany przez Zydow Urzad Bezpieczenstwa mordowal polskich patriotow.


Jesienia 1996 roku odbyl sie w Bialymstoku pogrzeb polskich patriotow zamordowanych przez kierowany przez Zydow Urzad Bezpieczenstwa.  Nie bylo ani polskich wladz ani polskiej propagandy, co swiadczy o tym, ze Zydzi czuja sie w Polsce zupelnie bezpiecznie.  Walesa zapewnil specjalne przywileje UB-ekom odpowiedzialnym za polski Holocaust.  Ale to temat na inny film.  Obecnie wrocimy do Oswiecimia, aby pokazac panstwu smutna prawde
o polskiej inwestycji.


 ARCHITEKT:  W ramach tego obiektu przeciez funkcjonowal tutaj pawilon handlowy, ktory przez dwadziescia lat funkcjonowal.  Tam byla sprzedaz artykulow spozywczych i mebli, byla sprzedaz odziezy.  Ten objekt nazywal sie nomen omen market.  Nikt nie zauwazal przez lata tego, ze obiekt funkcjonuje i to dobrze, ze nie zauwazal, poniewaz byla to funkcja, ktora jakos integralnie wynikala z charakteru tego zagospodarowania tak jak wiele innych funkcji.


Na przyklad PKS przejal obiekty poobozowe:  rzezni i mleczarni obozowej, osiedlenie mieszkalne na Erweiterung-u, w tym Schutz.... {niezrozumiale) zagospodarowano po wojnie na funkcje mieszkalna... tez dzieku temu mamy ten obiekt. Ten zespol jest w stanie i kondycji technicznej bardzo dobrej. 
Monopol tytoniowy, ktory przejal obiekty poobozowe rowniez zachowal je w bardzo dobrym stanie i uzgadnial wszystke sprawy lokalizacji.  Zaklady
Zbozowe przejely czesc obiektow obozowych, tez te obiekty sa w dobrym stanie technicznym.  Tak, ze sprawa zagospodarowania tego terenu polegala na tym, aby nie przeprowadzac w strefie ochronnej rewolucji, poniewaz zadna rewolucja w tym miejscu nie jest pozadana i konieczna.  W tym miejscu jest potrzebna konserwacja, potrzebne jest jakies ewolucyjne dochodzenie do ostatecznego ksztaltu terenow poobozowych.  Dochodzenie, ktore musi uwzglednic i potrzeby wspolczesne i potrzeby ochrony historii, tak ze sposob zagospodarowania jest z tego punktu widzenia pozadany. Gdy od poczatku tylko wyniknela w lutym sprawa konfliktu, to wielokrotnie mowilismy o tym, ze sposob zagospodarowania z konserwatorskiego i urbanistycznego i architektonicznego punktu widzenia jest wzorcowy.  Natomiast dorobiona do calej sprawy ?krzywa twarz" poprostu spowodowala to, ze w tej chwili juz nie mozemy tego bronic z punktu widzenia tych racji, ktore powodowaly opracowanie tej dokumentacji.


 NARRATOR:  W celu wyjasnienia zaistnialej sytuacji udalismy sie do prezydenta miasta Oswiecimia Andrzeja Telki.  Niestety niczego sie nie dowiedzielismy, poniewaz "decyzje zapadly na gorze".


 MARSZALEK:  W najtrudniejszym momencie tej calej afery - a bylo to 12 marca 96 - byl to dzien, w ktorym pan prezydent Kwasniewski w rozmowie z przewodniczacym Knesetu israelskiego wypowiedzial slowa, pozwole sobie zacytowac:  "Zgodnie czy niezgodnie z prawem, budowa centrum handlowego musi byc wstrzymana".


 NARRATOR:  Czyich interesow broni prezydent Polski
Aleksander Kwasniewski?

Jakim prawem Zydzi decyduja o inwestycjach w Polsce i dlaczego prezydent Polski podczas wizyty w Ameryce kilkukrotnie spotykal sie z organizacjami zydowskimi, natomiast nigdy nie mial czasu na wizyte w Kongresie Polonii Amerykanskiej.  W tym miejscu pozwole sobie przypomniec, ze Kongress Polonii Amerykanskiej jest najwieksza etniczna organizacja na swiecie, z ktora liczy sie kazdy polityk w Stanach Zjednoczonych.  Kongress Polonii Amerykanskiej ma rowniez bezposredni wplyw na polityke Stanow Zjednoczonych w stosunku do Polski.  Prezydent Polski powinien wiedziec, ze to wlasnie Kongres Polonii Amerykanskiej od ponad piecdziesieciu lat pomagal Polsce w odzyskaniu wolnosci, nie mowiac o multimilionowej pomocy materialnej wysylanej corocznie potrzebujacym rodakom.  Zawsze tam, gdzie trzeba bronic dobrego imienia Polaka jest Kongres Poloni Amerykanskiej.  Czy prezydent Kwasniewski o tym nie wiedzial planujac amerykanskie wizyty?  Moze chcial pokazac swoim zydowskim bossom, ze sprawa Polski jest przesadzona i od teraz Zydzi decyduja o przyszlosci kraju nad Wisla?  Zastanowmy sie co by bylo, gdyby
pan Janusz Marszalek byl Zydem?


 


4b. RE: PRZESLANIE ...

POLISH-AMERICAN PUBLIC RELATIONS COMMITTEE

Dana I. Alvi - Chairwoman P. O.  Box  3206

Tel & Fax  310 - 829 -1527 Santa Monica, CA. 90408

E-mail:  PAPUREC@aol.com

http://www.poland.org/papurec

July 1, 1998

 
4b. Re: PRZESLANIE DO POLAKOW W POLSCE !!!


Czesc Trzecia  LISTY DIALOGOWEJ  filmu Edwarda Maciejczyka MARSZALEK:  I w tej trudnej sytuacji 12 marca zglosil sie do mnie przedstawiciel grupy zydowskiego kapitalu z Izraela, ktory prowadzi firme niedaleko Warszawy i koniecznie chcial sie spotkac po to tylko, zeby zaproponowac umowe kupna przez jego firme lub przez jego grupe calego tego terenu w takim stanie w jakim byl wlacznie z planami supermarketu.  Na pytanie moje czy przypadkiem nie pomylil sie, ze my jestesmy w tym momencie akurat na pierwszych stronach gazet swiatowych i pod wielkim obstrzalem i pod wielka krytyka... Stwierdzil, ze nie, ze tym nie ma sie co przejmowac. Prosze pana, to jest przeciez wspaniala reklama.  My to kupimy, niech pan tylko zechce to sprzedac.  12 marca przyjechal tu do nas na rozmowe i proponowal podpisanie umowy wstepnej.

Kwota, jaka go interesowala, byla rzedu pieciu milionow marek.


 NARRATOR:  Janusz Marszalek oferty nie przyjal,
poniewaz inwestycja miala w przyszlosci zapewnic zatrudnienie dla sierot
znajdujacych sie pod opieka Spolki Maja.  Po kolejnej wizycie prezydenta Kwasniewskiego u nowojorskich Zydow wplynela kolejna oferta.  Ty razem ze Stanow Zjednoczonych.


MARSZALEK:  Te propozycje byly rzedu pieciu milionow dolarow.


NARRATOR:  Tej oferty Janusz Marszalek
rowniez nie przyjal, po czym zostal przez prezydenta Kwasniewskiego wywlaszczony
. Kontrolowane przez Zydow polskie srodki masowego przekazu przekonaly spoleczenstwo, ze Janusz Marszalek jest przestepca.  Probowalem zasiegnac opinii mieszkancow Oswiecimia, ktorzy zdaja sobie sprawe z zaistnialej sytuacji.  Odpowiedz byla prosta: 
Zydzi terroryzuja caly swiat i nikt z nimi nie wygra.
Podporzadkowana Zydom propaganda probuje wmowic Polakom, ze Papiez Jan Pawel II przegral z Zydami godzac sie na usuniecie zakonnic z Oswiecimia, bo obecnie Zydzi chca usuwac krzyze w Polsce.


 ELLIE WIESEL:  Mister prime Minister, you pledged to me...

 TLUMACZ:  Panie premierze, byl pan laskaw obiecac mi...

 WLLIE WIESEL:  That you would personally handle the painful problem of the dozen or so crosses erected in Birkenau...

 TLUMACZ:  Ze osobiscie zajmie sie pan bolesnym problemem kilkunastu krzyzy wzniesionych w Birkenau...


NARRATOR:  Po jego minie widac, ze ten Zyd naprawde cierpi z powodu krzyza.

Na zakonczenie dodal nawet, ze obecnosc krzyza jest obelga dla narodu zydowskiego. Premier Cimoszewicz nie moze sobie przypomniec na jakiej to imprezie obiecal Zydom likwidacje krzyzy, ale nie badzmy drobiazgowi.  Moglo to byc w Nowym Jorku, z ktorego nawet prezydent Kwasniewski niewiele pamieta.


Wypowiedzi nawiedzonego Zyda zostaly zarejestrowane niemal przez wszystkie telewizje.  Operatorzy biegali jak opetani, zeby sie przypodobac zydowskim bossom.  Warto o tym pamietac w kontekscie pogrzebu polskich patriotow, ktory odbyl sie w Bialymstoku.  Nie bylo ani telewizji, ani przedstawicieli polskiego rzadu, bo przeciez mogloby to byc odebrane w Ameryce jako kolejny przejaw polskiego antysemityzmu.  Tak przynajmniej glosi zydowska propaganda.


Prawda, jak zwykle jest inna.  Amerykanie chca widziec Polske suwerenna.


Tymczasem Zydzi kontroluja prawie wszystko.  W trakcie marszu Zydow organizowanego co roku w Oswiecimiu-Brzezince polska policja panstwowa musi ustapic miejsca zydowskim sluzbom specjalnym, ktore ochraniaja mlodziez przywieziona tu z roznych zakatkow swiata w celu zamanifestowania sily.

W trakcie marszu Zydow polska policja musi sie usunac na odleglosc dwustu metrow, a straz miejska jest skierowana do pilnowania zydowskich autobusow.

Nasza ekipa telewizyjna mimo posiadania waznej akredytacji, nie zostala wpuszczona na teren obozu i wraz z innymi Polakami zostala przepedzona przez zydowskich agentow.  Ponownie udalismy sie do prezydenta miasta Oswiecimia Andrzeja Telki z pytaniem, czy wie, ze naruszona zostala suwerennosc panstwa polskiego?  Pan Telka odpowiedzial, ze bral udzial w marszu, ale zadnych agentow nie widzial i dodal:


 TELKA:  Nie moge i nie mam zamiaru ani zaprzeczac ani potwierdzac pana informacji. Kazdy dysponuje okreslonym bagazem informacji.  Zrodlo zdobycia swoich informacji, jedni mowia, a drudzy mowia, wedle dobrze poinformowanego zrodla jest to czy tamto...


 NARRATOR:  Na szczescie incydent zostal zarejestrowany na tasmie, bo nikt by nie uwierzyl, ze w suwerennym panstwie moga sie zdarzyc podobne rzeczy.  Bylo mi wstyd przed moim amerykanskim pracownikiem, ktory powiedzial, ze kawaly o Polakach sa prawdziwe, bo skoro kilku Zydow trzyma za gardla czterdziesci milionow Polakow, to jest to powod to tak zwanych Polish jokes.(polskie zarty)  Mieszkancy Oswiecimia chcieli urzadzic swoj wlasny pochod w celu zamanifetowania poparcia dla budowy centrum handlowego.  Prezydent Telka nie wydal zezwolenia, bo mogloby to byc zle zrozumiane zagranica. Nikogo nie obchodzi to, ze mieszkancy Oswiecimia maja prawo do decydowania o przyszlosci swojego miasta.


Mowi architekt Marek Trawecki:


ARCHITEKT:  Ta sprawa oczywiscie sie rowniez wiaze z globalnymi problemami zagospodarowania, a mianowicie ukladu komunikacyjnego.  W tej chwili mamy sytuacje, ze glowna trasa tranzytowa biegnie tuz przy Muzeum. W planach i w programie oswiecimskim, ktory wynika bezposrednio z naszych badan, byla sugestia przerzucenia ulicy tranzytowej na ulice sasiadujaca, ulice Kolbego.

Wymaga do dokonczenia wezla komunikacyjnego u biegu ulicy Wyzwolenia i Kolbego i wtedy ta strefa bedzie rzeczywiscie strefa ciszy.  Nie bedzie tutaj reklam i ten sposob zagospodarowania terenow tak zwanego supermarketu na funkcje dla odwiedzajacych jest w pelni uzasadniony i celowy.  Szkoda tylko, ze ta dyskusja o strefie ochronnej zostala w tak niefortunny sposob rozpoczeta, ze krzywdzace i niesprawiedliwe... haslo: "supermarket"
dla tego terenu po prostu

spowodowalo to, ze ten inwestor poniosl wiele strat mimo pelnego zrozumienia dla wszystkich ograniczen konserwatorskich.


NARRATOR:  Zydowska propaganda jest mistrzem klamstwa.  Zostalo to juz udowodnione kilkaset razy w przeszlosci. Co Zyd rozumie pod pojeciem supermarket?  Dla Amerykanina jest to sklep [tak wielki, ze] mozna w nim urzadzic wyscigi samochodowe.  Specjalnie [na ta okazje] wynajelismy dzwig, aby z gory zobaczyc obiekt. 
Jak panstwo sami widzicie, slynny supermarket jest mniejszy od przecietnego McDonalda.  Dopiero z gory widac, jak falszywa jest zydowska propaganda.  Pisano, ze obiekt znajduje sie na kolejowni. A zatem nie ma nic wspolnego z rozbudowanym centrum handlowym. 
Wykonujac zydowskie polecenia, polski rzad udowodnil, ze plot nie stanowi zadnej granicy.  Tym samym pozostawil swobode dzialania pazernym organizacjom zydowskim.  Moze sie wkrotce okazac, ze w niedlugim czasie Zydzi zazadaja kontroli nad stacjami kolejowymi w Europie, bo ladowano tu wyznawcow Mojzesza w pociagi do Auschwitz.  Rowniez kopalnie na Slasku naleza sie Zydom, bo wydobywano tu wegiel do krematoriow.  Za ciosem paranoi mozna uznac, ze schronisko "Pod Muflonem" w Dusznikach Zdroju tez powinno nalezec do zydow, bo wypoczywali w nim SS-mani z Auschwitz-Birkenau. 
Narazie Zydzi pozbawili zrodla dochodu piecdziesiat sierot znajdujacych sie pod opieka spolki Maja.


Jaki bedzie nastepny krok, zanim ktos powie: STOP !  Czy Polacy sami nie moga decydowac o swojej Ojczyznie? List prezesa Polonii Amerykanskiej Edwarda Moskala do prezydenta Polski Aleksandra Kwasniewskiego ma dzis podwojna wartosc, bo udowodnil odwieczna prawde o falszywych intencjach organizacji zydowskich, ktore po zerwaniu stosunkow z Kongresem Polonii Amerykanskiej prowadza dialog z wybrana przez siebie grupa tak zwanych Polakow.  Zydowska propaganda twierdzi, ze jest to dialog polsko-zydowski.  Jak zwykle, prawda jest zupelnie inna...

Koniec filmu.  --  Koniec LISTY DIALOGOWEJ

 
KOMENTARZ:

1.  Ten wstrzasajacy, pol-godzinny film powinien byc
widziany przez kazdego Polaka.  Po informacje mozna pisac do:  Edward
Maciejczyk, 5711 North


Milwaukee Avenue,  Chicago,  Illinois 60646.2.  E. Maciejczyk, na stronie 4-ej podaje:  "Widoczny na
zdjeciu redaktor w jarmulce jest autorem dwoch artykulow, ktore ulatwily
prezydentowi Kwasniewskiemu zlamanie polskiego prawa."

 

POLISH-AMERICAN PUBLIC RELATIONS COMMITTEE
Dana I. Alvi - Chairwoman P. O. Box 3206
Tel & Fax 310 - 829 -1527 Santa Monica, CA. 90408
E-mail: PAPUREC@aol.com
http://www.poland.org/papurec
Lipiec 1, 1998

PRZESLANIE DO POLAKOW W POLSCE !!!
 LISTA DIALOGOWA filmu Edwarda Maciejczyka
 NARRATOR: Nazywam sie Edward Maciejczyk. Film, ktory panstwu pokaze, poswiecam mojej babci Stefanii Maciejczyk, ktora narazajac wlasne zycie i zycie swoich dzieci przechowywala dwoje Zydow przez szesc lat okupacji niemieckiej, i zrobila to za darmo z poczucia chrzescianskiego obowiazku.
 W kwietniu 1996 roku ogolnoamerykanska telewizja P B S wyemitowala paszkwil pod tytulem "Shtetl". Byl to film zrealizowany przez Zyda, ktorego przed smiercia uratowali Polacy. Mowil o polskim antysemitizmie, prymitywizmie i cierpiacych Zydach. Scenariusz doskonale znany amerykanskiej widowni, ktora systematycznie jest "doksztalcana" przez zydowskie srodki masowego przekazu (razenia). Film, mimo ewidentnych klamstw, zawartych w tresci, na ktore zwrocil uwage Kongres Polonii Amerykanskiej zostal wyemitowany. Nie byloby w tym nic nadzwyczajnego, poniewaz zarowno autor filmu jak i jego sponsorzy sa traktowani z duzym przymruzeniem oka. Jednak instnieja przypuszczenia, ze finansowana ze srodkow federalnych Pi Bi eS stala sie narzedziem terroru w rekach zydowskich organizacji szantazujacych inne narody. Prezes Polonii Amerykanskiej Edward Moskal przypominal slowa jednego z zydowskich przywodcow, ktory straszyl, ze Polska bedzie publicznie osmieszana.
 MOSKAL: And he said if the Poles don't return Jewish property ... that they will bring this before the world, and Poland will be black-balled throughout the world. By what God given right, that they will get the permission to make a statement of that kind ?
 NARRATOR: Grozby Israela Singer'a zbiegly sie w czasie z zadaniami zwracania gmin zydowskich w Polsce oraz z odwaznymi zydowskimi manifestacjami sily polegajacymi na straszeniu Polski Ameryka. Zydowska propaganda zaczela uzywac Ameryki jako psa, ktorym mozna poszczuc nieposluszne narody. Mechanizm byl bardzo prosty.  Do Polski jechal rabin z ekipa propagandowa i zadal na przyklad usuniecia zakonnic z Oswiecimia, bo jak nie, to Ameryka nie przyjmie Polski do NATO. Nastepnie rabin jechal do Brzezinki i zazadal usuniecia Krzyza, bo jak nie, to Ameryka nie przyjmie Polski do Unii Europejskiej.
Jeszcze innym razem zadano na przyklad remontu synagogi lub tez budowy osiedli czy szkol zydowskich w Polsce, bo jak nie to Ameryka was ukarze.  Polskie spoleczenstwo skutecznie oklamywane przez opanowana przez Zydow propagande uwierzylo w te bezpodstawowe brednie i w pokorze szlo na coraz to dalsze ustepstwa. Doszlo do tego, ze przedstawiciele rzadu polskiego z prezydentem Aleksandrem Kwasniewskim (Olo Stolcmanem) na czele, podczas licznych imprez organizowanych przez amerykanskich Zydow zaczeli handlowac Polska i wykonywac polecenia niezgodne z interesem panstwa polskiego. Zbulwersowany zaistniala sytuacja prezes Kongresu Polonii Amerykanskiej Edward Moskal wystosowal list do prezydenta Kwasniewskiego, w ktorym delikatnie zwrocil uwage na to, ze w demokratycznym kraju nie powinno byc uprzywilejowanych grup etnicznych i ze jest to prawidlowosc funkcjonujaca w calym cywilizowanym swiecie. List trafil do srodkow masowego przekazu, ktore niemal jednoglosnie nazwaly prezesa Moskala antysemita. Organizacje zydowskie natychmiast zerwaly sluzacy przede wszystkim Zydom dialog polsko-zydowski i zaczely domagac sie publicznego potepienia prezesa Kongresu Polonii Amerykanskiej. Reakcja Polonii przeszla wszelkie oczekiwania.
Na konwencji w Kalifornii prezes Edward Moskal otrzymal niemal stuprocentowe poparcie. Nawet ci, ktorzy w przeszlosci nie w pelni popierali polityke Kongresu Polonii Amerykanskiej, w tym konkretnym przypadku staneli murem po stronie prezesa Moskala. Zewszad zaczely naplywac listy z poparciem od osob prywatnych, instytucji oraz organizacji. Na szacowana na dziesiec milionow Polonie amerykanska przeciw Moskalowi wystapilo trzydziesci osob, ktorych ani pochodzenie ani liczba nie jest warta komentarza. Zaczely powstawac grupy reakcji na totalitarne zapedy Zydow chcacych na swa korzysc zmienic historie swiata. Jedna z nich jest towarzystwo historyczne "Stop" utworzone po emisji filmu "Shtetl" w Chicago. Czlonkami towarzystwa sa glownie polscy dziennikarze mieszkajacy na stale w Chicago oraz wiezniowie obozow koncentracyjnych, ktorzy jako naoczni swiadkowie podwazaja teorie o zydowskim monopolu na Holocaust. Prezesem towarzystwa zostal wybrany Tadeusz Wojtkowski, Polak, ktory trafil do obozu w Auschwitz w jednym z pierwszych transportow. Posiada on numer trzysta trzydziesci siedem i mowi, ze pierwsze dwa lata istnienia obozu Auschwitz nie bylo tam ani jednego Zyda. Inny swiadek tamtych czasow Franz [niezrozumiale - Bauerch ?], rodowity Amerykanin, ktory tez byl jednym z pierwszych wiezniow obozu Auschwitz, potwierdza informacje, ze pierwsi Zydzi trafili tam po dwoch latach istnienia obozu.
Inni czlonkowie towarzystwa "Stop", byli wiezniowie obozow koncentracyjnych, rowniez twierdza, ze Zydzi nie maja monopolu na Holocaust.
 PRZEWODNIK:  I w pietnastu blokach sa urzadzone wystawy narodowe poswiecone tym wieznion, tym pomordowanym z danych narodowosci, to jest dwadziescia siedem narodowosci. W tej chwili przejdziemy krotko przez blok poswiecony wiezniom polskim, ale tez jest to blok poswiecony wiezniom zydowskim, holenderskim, wloskim, francuskim i tak dalej.
 NARRATOR:  Przewodnik po muzeum panstwowym w Oswiecimiu rowniez mowi, ze nie tylko Zydzi tu gineli. Dotychczas niewiele osob interesowalo sie prawda o Holokauscie pozostawiajac Zydom swobode dzialania. Podobnie, jak to mialo kilkakrotnie miejsce w przeszlosci, Zydzi zaczeli uzywac historii jako narzedzia do robienia biznesu. W tej sytuacji postanowiono zarejestrowac ostatnich zyjacych swiadkow, aby prawda o jednej z najwiekszych tragedii ludzkosci, jaka byla druga Wojna Swiatowa, nie zostala zagluszona przez Zydowska propagande. Od maja do wrzesnia 1996 roku na terenie Polski przebywaly dwie ekipy filmowe, ktore skrzetnie rejestrowaly fakty sprzed lat oraz obecne poczynania Zydow. Po wstepnym przejrzeniu materialu filmowego doszedlem do wniosku, ze kilku tematom warto sie przyjrzec z bliska.

Zapraszam panstwa do obejrzenia filmu dokumentalnego o budowie centrum handlowego w Oswiecimiu.
Do Oswiecimia przyjechalismy w pazdzierniku 1996 roku, a wiec w czasie gdy sprawa budowy centrum handlowego byla juz przesadzona. Na wyprawe zabralem scenarzyste z [nierozumiale: CDN TV ?], rodowitego Amerykanina Matthew Hickey, ktory przy okazji zrobil kilka reportazy o mozliwosciach inwestycyjnych w Polsce. Matthew byl jednym czlonkiem ekipy, ktory bez patriotycznych emocji
mogl obiektywnie ocenic sytuacje. Jego spostrzezenia czesto zaskakujace i trafne posluzyly mi za przyklad racjonalnego myslenia. Na przyklad, pytanie czy w ogole jest sens utrzymywac bezuzyteczny obiekt, ktory kiedys byl narzedziem zbrodni, a obecnie jest narzedziem terroru? Czy nie uczy sie tu "Holocaustu" i czy nie lepiej byloby obiekt zagospodarowac dla potrzeb miasta, a dla upamietnienia ofiar wybudowac pomnik.
Zwlaszcza, ze poza ponurym wygladem obiekt jest powodem kontrowersji. Trzezwe myslenie Amerykanina byloby przez Zydow nazwane antysemityzmem, bo kazdy sposob myslenia inny od zydowskiego jest antysemicki. Zydzi chca wylansowac obraz wiecznego cierpietnika niewinnie przesladowanego przez inne narody, ktore sa zobowiazane do ciaglej pomocy biednym wyznawcom Mojzesza. Ulubione haslo wylansowane przez zydowska propagande to, cytuje, ?zginal dlatege, ze byl Zydem". Haslo rzeczywiscie lapie, poniewaz malo kto sie zastanawia, iz kazdy kto zginal to zginal dlatego, ze kims byl. Polak zginal tylko dlatego, ze byl Polakiem, Niemiec zginal tylko dlatego, ze byl Niemcem. Na terenie obozu Auschwitz- Birkenau dwadziescia siedem roznych narodowosci mialo swoj Holocaust. Jednak tylko Zydzi staraja sie na tym zrobic interes.
Koniec czesci pierwszej, czesc druga pod "4a. Re: PRZESLANIE ... "
PRZESLANIE ...
POLISH-AMERICAN PUBLIC RELATIONS COMMITTEE
Dana I. Alvi - Chairwoman P. O. Box 3206
Tel & Fax 310 - 829 -1527 Santa Monica, CA. 90408
4a. PRZESLANIE DO POLAKOW W POLSCE !!!
Czesc druga LISTY DIALOGOWEJ filmu Edwarda Maciejczyka.
ARCHITEKT:  Nazywam sie Marek Grawecki. Reprezentuje zespol, ktory w latach 93-95 opracowal studium zagospodarowania przestrzennego strefy Panstwowego Muzeum w Oswiecimiu. To studium zostalo zlecone przez Fundacje Pamieci Ofiar Obozu Zaglady Auschwitz-Birkenau w Oswiecimiu, oraz przez Panstwowe Muzeum w Oswiecimiu i bylo opracowywane przy wspolpracy wojewodzkiego konserwatora zabytkow i prezydenta miasta Oswiecimia.
 Plansza nr 5 to jest plansza przedstawiajaca efekt koncowy naszych prac badawczych. Mysmy podzielili teren na kilka kategorii zainwestowania.
Kategoria, ktora jest ujeta kolorem zielonym to jest kategoria stanu istniejacego bez prawa rozbudowy obiektow, czyli przyjmujemy ten aspekt, ktory sie nawarstwil od lat powojennych. W zielonych obszarach funkcjonuja wazne miejsca i obiekty zwiazane z historia przedwojenna i historia K.L. Auschwitz.
Kolorem czerwonym zaznaczone sa obiekty i tereny, w ktorych mozliwe jest przy okreslonych warunkach prowadzenie dzialalnosci inwestycyjnej. To byl jeden z terenow zaznaczony kolorem czerwonym, ktory dawal mozliwosci inwestycyjne.
Kolor czerwony tutaj dodatkowo, oprocz tego, ze istnieje mozliwosc lokalizacji wynikal z tego, ze to dotychczasowe zagospodarowanie ... poniewaz nie bylo jasnych regul przez wiele lat zagospodarowania strefy ochronnej doprowadzilo do degradacji obiektow i terenow. Bylo wiele zakazow nieuzasadnionych niczym, tak ze inwestorzy realizowali obiekty tymczasowe, prowizoryczne i to wszystko bardzo szybko sie dekapitalizowalo i ta jednostka oslawiona nr 5. Wlasnie taki stan zagospodarowania soba przedstawia przez lata, tak ze to byl obraz, ktory
na pewno nie przysparzal chwaly i jedyna sensowna tutaj droga do tego, bylo przede wszystkim znalezienie inwestora, ktory by spelnil uwarunkowania konserwatorskie i zadbal o dwa obiekty-relikty poobozowe, ktore na tym terenie sie znajduja, a przy okazji podnioslby range architektoniczno-urbanistyczna tego terenu.
 NARRATOR:  Inwestorem, ktory postanowil zadbac o teren przylegly do museum jest Janusz Marszalek, z wyksztalcenia ekonomista, od lat prowadzacy
dzialalnosc biznesowa, a z zamilowania filantrop, czlowiek o nieskazitelnej opinii i wielkim sercu, ktory przed kilku laty rozpoczal budowe wioski dzieciecej w Rajsku kolo Oswiecimia.
 MARSZALEK: Ten teren kupilismy of firmy, ktora upadala i ktora prowadzila na nim dzialalnosc produkcyjna i handlowa od dziesiatkow lat. Zreszta na terenie, jak panstwo wczesniej wspominali, byly rowniez prowadzone dzialania gospodarcze przed wojna i w czasie wojny, tak ze jest to miejsce historycznie zwiazane z handlem, produkcja i uslugami. I ... po uzyskaniu wszelkich mozliwych zezwolen od wladz lokalnych, wladz wojewodzkich, Panstwowego Muzeum w Oswiecimiu, od konserwatora wojewodzkiego tego terenu, ktore stwierdzaly, ze inwestycja pod tytulem:  "Centrum Handlowe" moze tutaj powstac. Podjelismy sie
wykonania tego zadana.
 NARRATOR:  Janusz Marszalek podpisal umowe z firma Krakchemia, ktora nazwala obiekt Supermarket i rozpoczal budowe. W koncu okazalo sie, ze do prowadzenia biznesu w Polsce nie wystarczy tylko prawo polskie. Janusz Marszalek nie spelnia dwoch podstawowych warunkow, a mianowicie: nie ma zydowskiego pochodzenia oraz nie reprezentuje zydowskiego kapitalu.
A zatem jest antysemita. Budowa Centrum Handlowego spodobala sie Zydom, ktorzy po kilku probach odkupienia terenu zaczeli szukac pretekstu do przejecia sila intratnej inwestycji. Widoczny na zdjeciu redaktor w jarmulce jest autorem dwoch artykulow, ktore ulatwily prezydentowi Kwasniewskiemu zlamanie polskiego prawa. Zydzi zazadali zaprzestania budowy i przyjecia ich wlasnej koncepcji. Na zagospodarowanie terenow przyleglych do bylego obozu Auschwitz. Prezydent Polski Aleksander Kwasniewski rozkaz natychmiast wykonal i wywlaszczyl Polaka, mimo iz zostaly spelnione wszystkie warunki wynagane przez polskie prawo.
Nowy przewodniczacy Rady Miejskiej o Oswiecimiu, rodowity oswiecimianin, Jan Klecz, ktory cala okupacje spedzil w sasiedztwie obozu.
 KLECZ:  Przezylem cala okupacje tu w Oswiecimiu i tragedie K.L. Auschwitz-Birkenau. Nadanie rozglosu sprawie supermarketu szczegolnie mnie dlatego dotknelo, poniewaz tak jak dla mnie i calego spoleczenstwa Oswiecimia, temat ten jest szczegolny i ... nadanie tej calej sprawie prawie ze histerii, musi oburzyc kazdego czlowieka. Dlaczego, jesli dzisiaj w ramach obozu, w ramach tych drutow, funkcjonuje parking, funkcjonuje hotel, funkcjonuje bar, funkcjonuja rozmaite kioski spozywcze, czy z innymi produktami, i przez piecdziesiat lat nikomu to nie przeszkadzalo, i jesli powstala mysl wyprowadzenia z tych historycznych miejsc.... Tam w tym miejscu byl tak zwany, Hotzplatz, gdzie pracowali i gineli wiezniowie ... doprowadzenie tych wszystkich urzadzen poza siatke, zdala jest krytykowane... Naprawde, to zupelnie jest dla mnie niezrozumiale. I przypuszczam, ze funkcjonuja inne przeslanki, ktore spowodowaly zatrzymanie tej budowy.
 NARRATOR: Przewodniczacy Rady Miejskiej boi sie powiedziec, jakie to "inne przeslanki" spowodowaly zatrzymanie budowy, bo pamieta, jak zupelnie niedawno kierowany przez Zydow Urzad Bezpieczenstwa mordowal polskich patriotow.
Jesienia 1996 roku odbyl sie w Bialymstoku pogrzeb polskich patriotow zamordowanych przez kierowany przez Zydow Urzad Bezpieczenstwa. Nie bylo ani polskich wladz ani polskiej propagandy, co swiadczy o tym, ze Zydzi czuja sie w Polsce zupelnie bezpiecznie. Walesa zapewnil specjalne przywileje UB-ekom odpowiedzialnym za polski Holocaust. Ale to temat na inny film. Obecnie wrocimy do Oswiecimia, aby pokazac panstwu smutna prawde o polskiej inwestycji.
 ARCHITEKT: W ramach tego obiektu przeciez funkcjonowal tutaj pawilon handlowy, ktory przez dwadziescia lat funkcjonowal. Tam byla sprzedaz artykulow spozywczych i mebli, byla sprzedaz odziezy. Ten objekt nazywal sie nomen omen market. Nikt nie zauwazal przez lata tego, ze obiekt funkcjonuje i to dobrze, ze nie zauwazal, poniewaz byla to funkcja, ktora jakos integralnie wynikala z charakteru tego zagospodarowania tak jak wiele innych funkcji.
Na przyklad PKS przejal obiekty poobozowe: rzezni i mleczarni obozowej, osiedlenie mieszkalne na Erweiterung-u, w tym Schutz.... {niezrozumiale] zagospodarowano po wojnie na funkcje mieszkalna... tez dzieku temu mamy ten obiekt. Ten zespol jest w stanie i kondycji technicznej bardzo dobrej. Monopol tytoniowy, ktory przejal obiekty poobozowe rowniez zachowal je w bardzo dobrym stanie i uzgadnial wszystke sprawy lokalizacji. Zaklady Zbozowe przejely czesc obiektow obozowych, tez te obiekty sa w dobrym stanie technicznym. Tak, ze sprawa zagospodarowania tego terenu polegala na tym, aby nie przeprowadzac w strefie ochronnej rewolucji, poniewaz zadna rewolucja w tym miejscu nie jest pozadana i konieczna. W tym miejscu jest potrzebna konserwacja, potrzebne jest jakies ewolucyjne dochodzenie do ostatecznego ksztaltu terenow poobozowych. Dochodzenie, ktore musi uwzglednic i potrzeby wspolczesne i potrzeby ochrony historii, tak ze sposob zagospodarowania jest z tego punktu widzenia pozadany. Gdy od poczatku tylko wyniknela w lutym sprawa konfliktu, to wielokrotnie mowilismy o tym, ze sposob zagospodarowania z konserwatorskiego i urbanistycznego i architektonicznego punktu widzenia jest wzorcowy. Natomiast dorobiona do calej sprawy ?krzywa twarz" poprostu spowodowala to, ze w tej chwili juz nie mozemy tego bronic z punktu widzenia tych racji, ktore powodowaly opracowanie tej dokumentacji.
 NARRATOR:  W celu wyjasnienia zaistnialej sytuacji udalismy sie do prezydenta miasta Oswiecimia Andrzeja Telki. Niestety niczego sie nie dowiedzielismy, poniewaz "decyzje zapadly na gorze".
 MARSZALEK:  W najtrudniejszym momencie tej calej afery - a bylo to 12 marca 96 - byl to dzien, w ktorym pan prezydent Kwasniewski w rozmowie z przewodniczacym Knesetu israelskiego wypowiedzial slowa, pozwole sobie zacytowac:  "Zgodnie czy niezgodnie z prawem, budowa centrum handlowego musi byc wstrzymana".
 NARRATOR: Czyich interesow broni prezydent Polski Aleksander Kwasniewski?
Jakim prawem Zydzi decyduja o inwestycjach w Polsce i dlaczego prezydent Polski podczas wizyty w Ameryce kilkukrotnie spotykal sie z organizacjami zydowskimi, natomiast nigdy nie mial czasu na wizyte w Kongresie Polonii Amerykanskiej. W tym miejscu pozwole sobie przypomniec, ze Kongress Polonii Amerykanskiej jest najwieksza etniczna organizacja na swiecie, z ktora liczy sie kazdy polityk w Stanach Zjednoczonych. Kongress Polonii Amerykanskiej ma rowniez bezposredni wplyw na polityke Stanow Zjednoczonych w stosunku do Polski. Prezydent Polski powinien wiedziec, ze to wlasnie Kongres Polonii Amerykanskiej od ponad piecdziesieciu lat pomagal Polsce w odzyskaniu wolnosci, nie mowiac o multimilionowej pomocy materialnej wysylanej corocznie potrzebujacym rodakom. Zawsze tam, gdzie trzeba bronic dobrego imienia Polaka jest Kongres Poloni Amerykanskiej. Czy prezydent Kwasniewski o tym nie wiedzial planujac amerykanskie wizyty? Moze chcial pokazac swoim zydowskim bossom, ze sprawa Polski jest przesadzona i od teraz Zydzi decyduja o przyszlosci kraju nad Wisla? Zastanowmy sie co by bylo, gdyby pan Janusz Marszalek byl Zydem?


4b. RE: PRZESLANIE ...
POLISH-AMERICAN PUBLIC RELATIONS COMMITTEE
Dana I. Alvi - Chairwoman P. O. Box 3206
Tel & Fax 310 - 829 -1527 Santa Monica, CA. 90408
E-mail: PAPUREC@aol.com
http://www.poland.org/papurec
July 1, 1998

4b. Re: PRZESLANIE DO POLAKOW W POLSCE !!!
Czesc Trzecia LISTY DIALOGOWEJ filmu Edwarda Maciejczyka
 MARSZALEK: I w tej trudnej sytuacji 12 marca zglosil sie do mnie przedstawiciel grupy zydowskiego kapitalu z Izraela, ktory prowadzi firme niedaleko Warszawy i koniecznie chcial sie spotkac po to tylko, zeby zaproponowac umowe kupna przez jego firme lub przez jego grupe calego tego terenu w takim stanie w jakim byl wlacznie z planami supermarketu. Na pytanie moje czy przypadkiem nie pomylil sie, ze my jestesmy w tym momencie akurat na pierwszych stronach gazet swiatowych i pod wielkim obstrzalem i pod wielka krytyka... Stwierdzil, ze nie, ze tym nie ma sie co przejmowac. Prosze pana, to jest przeciez wspaniala reklama. My to kupimy, niech pan tylko zechce to sprzedac. 12 marca przyjechal tu do nas na rozmowe i proponowal podpisanie umowy wstepnej.
Kwota, jaka go interesowala, byla rzedu pieciu milionow marek.
 NARRATOR:  Janusz Marszalek oferty nie przyjal, poniewaz inwestycja miala w przyszlosci zapewnic zatrudnienie dla sierot znajdujacych sie pod opieka Spolki Maja.  Po kolejnej wizycie prezydenta Kwasniewskiego u nowojorskich Zydow wplynela kolejna oferta. Ty razem ze Stanow Zjednoczonych.
MARSZALEK:  Te propozycje byly rzedu pieciu milionow dolarow.
NARRATOR: Tej oferty Janusz Marszalek rowniez nie przyjal, po czym zostal przez prezydenta Kwasniewskiego wywlaszczony. Kontrolowane przez Zydow polskie srodki masowego przekazu przekonaly spoleczenstwo, ze Janusz Marszalek jest przestepca. Probowalem zasiegnac opinii mieszkancow Oswiecimia, ktorzy zdaja sobie sprawe z zaistnialej sytuacji. Odpowiedz byla prosta: Zydzi terroryzuja caly swiat i nikt z nimi nie wygra. Podporzadkowana Zydom propaganda probuje wmowic Polakom, ze Papiez Jan Pawel II przegral z Zydami godzac sie na usuniecie zakonnic z Oswiecimia, bo obecnie Zydzi chca usuwac krzyze w Polsce.
 ELLIE WIESEL:  Mister prime Minister, you pledged to me...
 TLUMACZ: Panie premierze, byl pan laskaw obiecac mi...
 WLLIE WIESEL: That you would personally handle the painful problem of the dozen or so crosses erected in Birkenau...
 TLUMACZ: Ze osobiscie zajmie sie pan bolesnym problemem kilkunastu krzyzy wzniesionych w Birkenau...
NARRATOR:  Po jego minie widac, ze ten Zyd naprawde cierpi z powodu krzyza.
Na zakonczenie dodal nawet, ze obecnosc krzyza jest obelga dla narodu zydowskiego. Premier Cimoszewicz nie moze sobie przypomniec na jakiej to imprezie obiecal Zydom likwidacje krzyzy, ale nie badzmy drobiazgowi. Moglo to byc w Nowym Jorku, z ktorego nawet prezydent Kwasniewski niewiele pamieta.
Wypowiedzi nawiedzonego Zyda zostaly zarejestrowane niemal przez wszystkie telewizje. Operatorzy biegali jak opetani, zeby sie przypodobac zydowskim bossom. Warto o tym pamietac w kontekscie pogrzebu polskich patriotow, ktory odbyl sie w Bialymstoku. Nie bylo ani telewizji, ani przedstawicieli polskiego rzadu, bo przeciez mogloby to byc odebrane w Ameryce jako kolejny przejaw polskiego antysemityzmu. Tak przynajmniej glosi zydowska propaganda.
Prawda, jak zwykle jest inna. Amerykanie chca widziec Polske suwerenna.
Tymczasem Zydzi kontroluja prawie wszystko. W trakcie marszu Zydow organizowanego co roku w Oswiecimiu-Brzezince polska policja panstwowa musi ustapic miejsca zydowskim sluzbom specjalnym, ktore ochraniaja mlodziez przywieziona tu z roznych zakatkow swiata w celu zamanifestowania sily.
W trakcie marszu Zydow polska policja musi sie usunac na odleglosc dwustu metrow, a straz miejska jest skierowana do pilnowania zydowskich autobusow.
Nasza ekipa telewizyjna mimo posiadania waznej akredytacji, nie zostala wpuszczona na teren obozu i wraz z innymi Polakami zostala przepedzona przez
zydowskich agentow. Ponownie udalismy sie do prezydenta miasta Oswiecimia Andrzeja Telki z pytaniem, czy wie, ze naruszona zostala suwerennosc panstwa polskiego? Pan Telka odpowiedzial, ze bral udzial w marszu, ale zadnych agentow nie widzial i dodal:
 TELKA: Nie moge i nie mam zamiaru ani zaprzeczac ani potwierdzac pana informacji. Kazdy dysponuje okreslonym bagazem informacji. Zrodlo zdobycia swoich informacji, jedni mowia, a drudzy mowia, wedle dobrze poinformowanego zrodla jest to czy tamto...
 NARRATOR:  Na szczescie incydent zostal zarejestrowany na tasmie, bo nikt by nie uwierzyl, ze w suwerennym panstwie moga sie zdarzyc podobne rzeczy. Bylo mi wstyd przed moim amerykanskim pracownikiem, ktory powiedzial, ze kawaly o Polakach sa prawdziwe, bo skoro kilku Zydow trzyma za gardla czterdziesci milionow Polakow, to jest to powod to tak zwanych Polish jokes.(polskie zarty) Mieszkancy Oswiecimia chcieli urzadzic swoj wlasny pochod w celu zamanifetowania poparcia dla budowy centrum handlowego. Prezydent Telka nie wydal zezwolenia, bo mogloby to byc zle zrozumiane zagranica. Nikogo nie obchodzi to, ze mieszkancy Oswiecimia maja prawo do decydowania o przyszlosci swojego miasta.
Mowi architekt Marek Trawecki:
ARCHITEKT:  Ta sprawa oczywiscie sie rowniez wiaze z globalnymi problemami zagospodarowania, a mianowicie ukladu komunikacyjnego. W tej chwili mamy sytuacje, ze glowna trasa tranzytowa biegnie tuz przy Muzeum. W planach i w programie oswiecimskim, ktory wynika bezposrednio z naszych badan, byla sugestia przerzucenia ulicy tranzytowej na ulice sasiadujaca, ulice Kolbego.
Wymaga do dokonczenia wezla komunikacyjnego u biegu ulicy Wyzwolenia i Kolbego i wtedy ta strefa bedzie rzeczywiscie strefa ciszy. Nie bedzie tutaj reklam i ten sposob zagospodarowania terenow tak zwanego supermarketu na funkcje dla odwiedzajacych jest w pelni uzasadniony i celowy. Szkoda tylko, ze ta dyskusja o strefie ochronnej zostala w tak niefortunny sposob rozpoczeta, ze krzywdzace i niesprawiedliwe... haslo: "supermarket" dla tego terenu po prostu
spowodowalo to, ze ten inwestor poniosl wiele strat mimo pelnego zrozumienia dla wszystkich ograniczen konserwatorskich.
NARRATOR: Zydowska propaganda jest mistrzem klamstwa.  Zostalo to juz udowodnione kilkaset razy w przeszlosci. Co Zyd rozumie pod pojeciem supermarket? Dla Amerykanina jest to sklep [tak wielki, ze] mozna w nim urzadzic wyscigi samochodowe. Specjalnie [na ta okazje] wynajelismy dzwig, aby z gory zobaczyc obiekt. Jak panstwo sami widzicie, slynny supermarket jest mniejszy od przecietnego McDonalda.  Dopiero z gory widac, jak falszywa jest zydowska propaganda. Pisano, ze obiekt znajduje sie na kolejowni. A zatem nie ma nic wspolnego z rozbudowanym centrum handlowym. Wykonujac zydowskie polecenia, polski rzad udowodnil, ze plot nie stanowi zadnej granicy. Tym samym pozostawil swobode dzialania pazernym organizacjom zydowskim. Moze sie wkrotce okazac, ze w niedlugim czasie Zydzi zazadaja kontroli nad stacjami kolejowymi w Europie, bo ladowano tu wyznawcow Mojzesza w pociagi do Auschwitz. Rowniez kopalnie na Slasku naleza sie Zydom, bo wydobywano tu wegiel do krematoriow. Za ciosem paranoi mozna uznac, ze schronisko "Pod Muflonem" w Dusznikach Zdroju tez powinno nalezec do zydow, bo wypoczywali w nim SS-mani z Auschwitz-Birkenau. Narazie Zydzi pozbawili zrodla dochodu piecdziesiat sierot znajdujacych sie pod opieka spolki Maja.
Jaki bedzie nastepny krok, zanim ktos powie: STOP !  Czy Polacy sami nie moga decydowac o swojej Ojczyznie? List prezesa Polonii Amerykanskiej Edwarda Moskala do prezydenta Polski Aleksandra Kwasniewskiego ma dzis podwojna wartosc, bo udowodnil odwieczna prawde o falszywych intencjach organizacji zydowskich, ktore po zerwaniu stosunkow z Kongresem Polonii Amerykanskiej prowadza dialog z wybrana przez siebie grupa tak zwanych Polakow. Zydowska propaganda twierdzi, ze jest to dialog polsko-zydowski. Jak zwykle, prawda jest zupelnie inna...
Koniec filmu. -- Koniec LISTY DIALOGOWEJ

KOMENTARZ:
1. Ten wstrzasajacy, pol-godzinny film powinien byc widziany przez kazdego Polaka. Po informacje mozna pisac do: Edward Maciejczyk, 5711 North
Milwaukee Avenue, Chicago, Illinois 60646.
2. E. Maciejczyk, na stronie 4-ej podaje: "Widoczny na zdjeciu redaktor w jarmulce jest autorem dwoch artykulow, ktore ulatwily prezydentowi Kwasniewskiemu zlamanie polskiego prawa."
11 luty 2003

 

  

Archiwum

Podrzucił swoje kukułcze walory
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Korporacyjna maszyna wojenna stosuje terror
wrzesień 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
LPR chce odwołać Cimoszewicza
czerwiec 28, 2002
PAP
Poza Unią jest życie
kwiecień 26, 2003
przesłała Elżbieta
Biskupia zdrada
kwiecień 13, 2004
PAP
Pracowity jak mrówka, haruję niczym wół
marzec 31, 2008
Marek Olżyński
Papież nie jest mile widziany w Jerozolimie
marzec 16, 2009
Izrael Szamir
Kaliningrad a "Tarcza" w Polsce
lipiec 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia
grudzień 25, 2007
zaprasza.net
Połykanie wielbłąda?
lipiec 31, 2005
opolskoma
Siła koszmarów – manipulowanie strachem
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawnicze szambo
marzec 18, 2005
PAP
Berlusconi zapowiada walkę z antysemityzmem
marzec 14, 2008
PAP
Natura również popełnia błędy
wrzesień 30, 2005
Mirnal
Kara śmierci - kryterium suwerenności
sierpień 7, 2006
Antoni Ramz
¬ródło wszelkiego zła
grudzień 11, 2003
Artur Łoboda
Monitoring materiałów wyborczych w TVP
listopad 5, 2006
PAP
Iran jako "zwiastun" pokoju na Kaukazie.
wrzesień 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Elity leczą się lepiej
październik 15, 2003
Janusz Rolicki
Polonijna Wioska
sierpień 23, 2008
...
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media