ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Trzech Abrahamerów 
15 styczeń 2020     
Gibraltar: 53 zabitych po szczepieniu koronowym 
29 styczeń 2021      Obserwator
Takich Radnych sobie wybraliście ("Strefa czystego transportu") 
13 styczeń 2026     
Zastrzyki 
13 maj 2010      Goska
Jak daleko posunie się rząd, aby ukryć szkody spowodowane szczepionkami? 
15 grudzień 2023      Doktor Józef Mercola
"TVP uderza w premiera" 
15 lipiec 2020     
Alternatywy 4 
24 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Integracja? A kogo to obchodzi?  
10 wrzesień 2009      Marek Jastrząb
5G mobilne unieważnimy Aktem Woli Narodu nr 3! 
19 czerwiec 2020      Teresa Garland
Obama Caves to Israel Lobby 
30 lipiec 2010      przesłał ICP
Szczyt bezczelności 
14 luty 2019      Artur Łoboda
Moje doświadczenie z szambem 
22 listopad 2017     
Władza w rękach obłąkanych 
22 marzec 2017     
Prezydent i Premier wzywają do obrony dobrego imienia Polski  
9 luty 2018     
Czym jest terapia genetyczna? 
13 marzec 2021     
Pamięć o ukradzionych dzieciach (Ellenai) 
5 sierpień 2010      przysłał ICP
Cukier? 
29 sierpień 2022      Artur Łoboda
Środki uspokajające stosowane pod koniec życia były przyczyną znacznej liczby zgonów w domach opieki w Wielkiej Brytanii w czasie pandemii 
24 grudzień 2025      Jacob Thomas
"Prezydent wstrząśnięty kradzieżą" 
18 grudzień 2009      Artur Łoboda
"Wyważone słowa" Prezydenta 
1 maj 2017     

 
 

Fałszywe mity nam na pewno nie pomogą

Miło mi poinformować Państwa, że Profesor Pogonowski dzielnie walczy z chorobą i prawdopodobnie - jeszcze niejeden ważny dla polskiej kultury tekst - spłodzi.
W krótkiej - jak na nasze kontakty, rozmowie - w dniu wczorajszym, Profesor Pogonowski podjął kilka tematów, które uznałem za wyjątkowo ważne.

Odnosząc się do sytuacji wokół Korei Północnej, zwrócił uwagę na amerykański szantaż użycia broni jądrowej.
Taka sytuacja ze strony USA, nie mogła by mieć miejsca - w stosunku do Rosji.
Już dawno temu amerykańscy stratedzy uznali, że jakikolwiek konflikt nuklearny z Rosją zakończyłby się tylko wymianą ciosów i obopólną zagładą.
Dlatego straszak użycia przez obie strony - broni nuklearnej - jest tylko teoretyczną alternatywą.

Ale w przeszłości Rosjanie całkowicie poważnie brali pod uwagę - podobny do tego z 1920 roku - atak na Europę Zachodnią. Lecz tym razem przy użyciu broni atomowej.
I sami Rosjanie przewidzieli, że Polska będzie rejonem ataku odwetowego NATO - służącego przerwaniu szlaków zaopatrzeniowych wojsk rosyjskich.
Wedle obliczeń samych Rosjan - teren Polski stałby się pustynią - na której przez dziesięciolecia nie istniałoby żadne życie.

Dokumenty te wpadły w ręce Ryszarda Kuklińskiego, który zrozumiał: jakie są rzeczywiste plany Rosjan wobec Polski?
Dla ochrony Polski przed niechybną zagładą - zdecydował się przekazać Amerykanom najważniejsze informacje - paraliżujące zdolność bojową Wojsk Układy Warszawskiego.

A ponieważ w Ludowym Wojsku Polskim i wojsku funkcjonującym w Trzeciej RP - rządzą tak naprawdę agenci Moskwy, to do dnia dzisiejszego - Kuklińskiego nazywają zdrajcą.

Nauki płynące z przeszłości, niczego nie nauczyły Lecha Kaczyńskiego, który chciał w Polsce zainstalować rakiety wymierzone w Rosję.
To wyjątkowo nieodpowiedzialne i niebezpieczne dla Polski postępowanie.

Jest oczywistym, że w przypadku ataku nuklearnego Rosjan na Polskę, Amerykanie nie kiwnęliby palcem tak długo - jak długo rosyjskie rakiety - nie ruszyłyby w stronę USA.
I w tym kontekście rzuciłem porównanie do 1939 roku, kiedy Francja i Anglia pozostawiły nas na pastwę losu.
Jednak Profesor Pogonowski stwierdził, że w 1939 roku interesy polityczne i gospodarcze Francji, oraz Anglii były zagrożone. Dlatego musiały w końcu włączyć się do wojny.
Ale dziś żaden z krajów NATO - nie kiwnie palcem w obronie Polski.

Jak zatem zinterpretować wieloletnie dążenie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do zainstalowania na terenie Polski rakiet grożącym nam zagładą?
Jak zinterpretować wciąganie Polski do konfliktu zainicjowanego przez Izrael w Górnym Karabachu?
A podpisanie Traktatu Lizbońskiego? - odbierającego Polsce suwerenność?
I pierwsza - haniebna decyzja Kaczyńskiego - jako Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego w Rządzie Buzka:
zatrzymał wtedy ekshumacje w Jedwabnem - przez co umożliwił kontynuację kłamstw oszustów spod znaku "Holokaust Industry" i wzniecił jeszcze większy antypolonizm.

Profesor Pogonowski podsumował, że Lech Kaczyński nie potrafił sobie wyobrazić swoich rządów w Polsce - bez wsparcia światowego żydostwa.
A może był po prostu ich agentem?
Takie rodzi się pytanie, po analizie jego dokonań.

Pisałem już, że Iwo Cyprian Pogonowski przejawia w swoich artykułach wielką intuicję polityczną.
I kiedy dzisiaj przyszła mi na myśl wczorajsza rozmowa, to uświadomiłem sobie, że jutro odbędą się manifestacje z powodu trzeciej rocznicy zniszczenia samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.
Ilu - z jutrzejszych manifestantów, czcić będzie pamięć Lecha Kaczyńskiego - jako wielkiego patrioty, który pewnie tylko "przez przypadek" ściagnął na Polskę wielkie niebezpieczeństwa, uzależniał Polskę od polityki Izraela, do Wymiaru Prawa sprowadzał neostalinowskie metody i całkowicie lekceważył pogłębiający się upadek polskiej gospodarki.
Tworzenie nieprawdziwych mitów wokół osoby Lecha Kaczyńskiego nazwę "patriotyzmem upośledzonym".
Oddając cześć ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem, nie fałszujcie prawdy o ich dokonaniach.
9 kwiecień 2013

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Dzisiaj zakupujemy sprzęt wojskowy od maleńkiej Finlandii
grudzień 20, 2002
zaprasza.net
Do sosny polskiej
kwiecień 4, 2003
Jan Pawet II
Oś Teheran-Bagdad-Damaszek?
listopad 25, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
G.Kurczuk, punkt widzenia czy miejsce siedzenia?
październik 26, 2004
dr Adam Sandauer
Gross
sierpień 26, 2006
Bogusław
Czy NOP to neonaziści?
marzec 6, 2007
PAP
Przynieście nam głowy zdrajców
wrzesień 12, 2004
Bojkot wyborczy
wrzesień 20, 2007
...
Kraków: Byli włodarze miasta staną przed sądem
lipiec 18, 2008
List z Unii
maj 11, 2003
Zdzisiek
Bez retuszu-Jerzy Robert Nowak
październik 20, 2003
Adrian Dudkiewicz
Czy to prawda...?
czerwiec 20, 2004
Piotr Mączyński
Prawda o Powstaniu Warszawskim liwidacja Panstwa Podziemnego!
październik 1, 2006
Bogdan ps.Trzy Radla A.K. Lat 17
Superprzetarg dla rządu
luty 6, 2003
Piotr Śmiłowicz http://www.rzeczpospolita.pl/
Pan z Wami, Pan z nami
styczeń 13, 2005
Artur Łoboda
JAK UNIKAĆ MYŚLOZBRODNII I POZOSTAĆ BOHATEREM
listopad 6, 2003
Józef Darski
Czynsz
kwiecień 29, 2005
Amerykańska Teokracja?
maj 30, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"się"
listopad 19, 2004
Mirosław Naleziński
To nie jest dom wariatów - to rynsztok
styczeń 8, 2004
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media