ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom 
 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność 
Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach 
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? 
Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki.  
W grudniu 60 kolejnych sportowców upadło, a 40 zmarło  
Mniej więcej tak samo jak w październiku i listopadzie, kiedy trend osiągnął szczyt. Na dzień 28 grudnia 2020 r., z powodu eksperymentalnych strzałów z powodu zatrucia COVID EUA, 395 sportowców doznało zatrzymania akcji serca i innych poważnych problemów zdrowotnych. Spośród nich zginęło 232 
Jak to jest z kowidem na Florydzie? 
 
więcej ->

 
 

Koszty aneksji do UE (3)

Dalsza pozycja kosztow jest niewatpliwie wzrost zadluzenia zagranicznego i wzrost kosztow obslugi tego zadluzenia. Pomiedzy rokiem 1990 a 2001 wzrost zadluzenia zagranicznego wyniosl 25 mld USD, z 46 mld do 71 mld USD.
Przyjmujemy optymistycznie, ze w dalszych latach zadluzenie to nie bedzie juz wzrastalo. Przy okazji warto przypomniec, ze tzw. dlug gierkowski wynosil na koniec 1980 r. 23,4 mld USD i mial znaczne pokrycie w nowoczesnych dobrach produkcyjnych. Tymczasem zadluzeniu 71 mld USD w roku 2001 towarzyszy wyzbycie sie znacznej czesci majatku produkcyjnego.
Ci, ktorzy zapomnieli dramatyczna historie pierwszej polowy XX w. i uwierzyli ideologii "nowej zjednoczonej Europy", powinni byli otrzezwiec po dlugich negocjacjach z Klubem Paryskim i Klubem Londynskim o umorzenie polskiego zadluzenia komunistycznego. W poczatku lat 90. polskie zadluzenie zagraniczne wynosilo juz 46 do 50 mld USD. Negocjacje, zakonczone dopiero w 1994 r., doprowadzily do redukcji zadluzenia o 8,3 mld USD, to jest zaledwie o 17 proc.
Dla porownania mozna podac, ze po ostatniej wojnie swiatowej dawne zadluzenie jeszcze hitlerowskich Niemiec umorzono w 70 proc., a reszte rozlozono na 25 lat przy oprocentowaniu wynoszacym 2,5 proc. rocznie. Ponadto Niemcy otrzymaly z tzw. planu Marshalla z USA bezzwrotny fundusz o rownowartosci 70 mld USD.
Niestety, ani Niemcy, zawdzieczajace Polsce przelamanie muru berlinskiego i swoje zjednoczenie, ani inne kraje zachodnie, nie okazaly Polsce zadnej efektywnej pomocy i solidarnosci.
Kolejne rzady w Warszawie chetnie i nieodpowiedzialnie braly dalsze pozyczki, nakladajac na budzet panstwa samozaciskajaca sie petle zadluzenia. Koszty obslugi polskiego zadluzenia zagranicznego wynosily w 1991 r. 1,1 mld USD, a w 2001 r. juz 6,8 mld USD. Maja w tym udzial pewne splaty ratalne wczesniejszych dlugow oraz oprocentowanie biezace. Przyjmujemy ostroznie, ze koszty obslugi uwzglednianego wzrostu zadluzenia zagranicznego w latach 1991-2001 wyniosly okolo 15 mld USD, a w dalszych latach wyniosa okolo 2,4 mld USD rocznie.
Oprocz dlugu zagranicznego w badanym okresie wzroslo niepomiernie zadluzenie wewnetrzne Skarbu Panstwa od niewielkich kwot w 1990 r. do 185 mld zl w 2001 r. W przeliczeniu na dolary wedlug sily nabywczej daje to wartosc tego zadluzenia w wysokosci 92 mld USD, a wedlug kursu bankowego 46 mld USD. Tu interesuje nas czesc tego zadluzenia, ktora poprzez rzadowe papiery wartosciowe i system bankowy jest wytransferowana za granice. Przyjmujemy ostroznie, ze dotyczy to 50 proc. zadluzenia wewnetrznego przeliczonego kursem bankowym, a wiec stanowi wartosc 23 mld USD. Zadluzenie to pomiedzy rokiem 2000 a 2001 wzroslo o 40 mld zl, to jest o 10 mld USD. W nastepnych latach bedzie zapewne nadal wzrastalo, moze tez wzrosnac czesc wytransferowana za granice. Przyjmujemy ostroznie, ze transfer ten wyniesie okolo 6 mld USD rocznie.
Roczniki statystyczne GUS informuja, ze Polska utrzymuje (na niskim procencie w bankach zagranicznych) oficjalne aktywa rezerwowe i ze wynosily one w ostatnich latach ponad 27 mld USD. Czesc tych rezerw wynika zapewne z porozumien miedzybankowych i miedzynarodowych i ma charakter obligatoryjny ze wzgledu na polskie zobowiazania. Ta czesc rezerw nie moze byc swobodnie zaangazowana w krajowa dzialalnosc gospodarcza i stanowi niewatpliwa strate.
Przyjmujemy ostroznie, ze dotyczy to tylko polowy tych aktywow rezerwowych i stanowi strate w wysokosci 14 mld USD. W przyszlosci strata ta bedzie zapewne wzrastala, zakladamy ze o 1 mld USD rocznie.
17 marzec 2003

Piotr Wesołowski 

  

Archiwum

Zakłamane referendum
lipiec 2, 2003
przesłała Elżbieta
Bezprawie po polsku
Szefowie "Super Expressu" będą sądzeni

listopad 25, 2002
PAP
Idea narodowa sama pozbywa się śmieci
styczeń 16, 2009
Dariusz Kosiur
Muzeum Polskie w Rapperswilu zagrożone likwidacją
maj 31, 2008
PAP
On Jews and Christians Living in the Same Place
czerwiec 4, 2003
Trinity Communications
Komisja Trójstronna i Klub Bildberga
(Tajna władza Świata)

listopad 19, 2005
www.naszdziennik.pl
Strach przed własnymi myślami
styczeń 4, 2007
Artur Łoboda
Rosja zbroi się
sierpień 11, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Unijny Rozbiór Serbii Kosowo oddane islamistom
luty 19, 2008
Robert Wit Wyrostkiewicz
Powstał Komitet Obrony Honoru Wojska Polskiego im. płk Ryszarda Chwastka
wrzesień 8, 2002
zaprasza.net
Guru Neokonserwatystów: "Być Albo Nie Być" Państwa Palestyńczyków
listopad 16, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Awantura w Teatrze Żydowskim
grudzień 17, 2002
http://www.zw.com.pl/
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" - Rozdział 11
kwiecień 21, 2006
przysłał Marek Głogoczowski
Początek końca
sierpień 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Przedsiębiorcy powinni nauczyć się zasad unijnego gospodarowania"
grudzień 27, 2002
PAP
"Czyściciel stajni Augiasza" czyli wywody Korwina Mikkego
sierpień 25, 2002
Angora
Sumy Babilońskie
kwiecień 19, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Transkontynentalny akwedukt
sierpień 3, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
News lepszy od porannej kawy
listopad 30, 2007
Marek Olżyński
Amerykański ruch anty-wojenny
wrzesień 4, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media