ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Sygnaliści twierdzą, że CIA zwerbowała porywaczy na 11 września i ukryła prawdę przed FBI 
4 listopad 2023      Ethan Huff
Lenin - kat narodu rosyjskiego to zwykły pederasta 
11 styczeń 2023      I.W. Sokołow
Pora opuścić ten pociąg 
2 styczeń 2026     
Zasłona umarłych  
5 październik 2021     
“ŻELAZNY BUT” USRAELA W NORWEGII ORAZ W… (Część II) 
6 sierpień 2011      tłum. Marek Głogoczowski
The Jew That Had To Die 
22 wrzesień 2010      przysłał ICP
Sprawdź, czy popełniasz grzech narodowy.  
13 luty 2014      www.polskawalczaca.com
"Rasa panów" 
4 listopad 2016      Artur Łoboda
Myk z prezesami TVP 
10 marzec 2020      Alina
Były szef FBI UJAWNIŁ haniebne rządowe tuszowanie zamachu bombowego w Oklahoma City, zabójstwa Kennedy’ego, zamachu na WTC z 11 września i „terroryzmu” jako spisku mającego na celu zniszczenie Konstytucji 
13 marzec 2025      SD Wells
Jakie są naprawdę weryfikowalne fakty dotyczące COVID-19? 
26 październik 2021     
Kilka uwag na temat aborcji 
16 marzec 2012      Artur Łoboda
Dobrymi chęciami w sprawie kultury - jest piekło wybrukowane 
23 listopad 2015      Artur Łoboda
Rzeczywisty stosunek żydohołoty do Ludzkości 
3 styczeń 2022     
Medyczni zabójcy 
31 październik 2019     
Opodatkować nieboszczyków ! 
19 sierpień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
SEDZIOWIE 
1 czerwiec 2017      Wieslawa
Bogusław Wolniewicz wstępuje do PZPR  
1 luty 2016      Artur Łoboda
Czy to programowa nieudolność PiS? 
5 październik 2016     
Polska jako „Nowy Kaanan” czyli jakoby kraj zniewolony przez Hebrajczyków? 
1 listopad 2010      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Dlaczego radnym PO-SLD nie podoba się pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej?

Trzydzieści lat temu - w Stanie Wojennym obroniłem dyplom na Wydziale Rzeźby - Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przedmiotem dyplomu był "Pomnik oporu przeciwko komunistycznemu totalitaryzmowi". Sztuką zajmuję się blisko 50 lat.

Ilekroć próbuję dyskutować merytorycznie na temat kultury - z ludźmi posiadającymi władzę i z ich rzekomymi "ekspertami kulturowymi" to zawsze trafiam na milczenie. Ludzie ci unikają dyskusji ze strachu przed ujawnieniem swojego infantylizmu.
Niedawno, od Prezydenta Krakowa - Jacka Majchrowskiego (urzęduje z namaszczenia SLD) dowiedziałem się, że nie posiadam "odpowiedniej wrażliwości" by zachwycać się nad obrazami pedofilii i pornografii, którą on propaguje wraz z PO.

Politycy bardzo daleko przekroczyli granice bezczelności twierdząc, że projekt pomnika ofiar katastrofy pod Smoleńskiem powiela nazistowski wzorzec.

Kilka dni temu Rada Miasta Warszawy odrzuciła projekt pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej - autorstwa Pawła Szychalskiego.

"Projekt uchwały otrzymał negatywną ocenę komisji kultury i promocji miasta. Przeciwne wysłuchaniu ws. koncepcji pomnika były kluby PO i SLD. Za jego odrzuceniem zagłosowało 34 radnych; przeciwnych odrzuceniu było 8 radnych; jedna osoba wstrzymała się od głosu.

- Ten projekt doskonale znamy, był wysoko oceniony przez fuhrera III Rzeszy; różnice są niewielkie - powiedział Andrzej Golimont z klubu radnych SLD. Golimont pokazał radnym zdjęcie projektu architekta pracującego dla Adolfa Hitlera Alberta Speera "Katedra Świateł". - Mówicie o uczczeniu ofiar, część rodzin mówiła, że takiego uczczenia faszystowskimi pomysłami sobie nie życzy - zaznaczył. Dodał, że projekt ma negatywną opinię konserwatora zabytków."


Kto żył w PRL-u ten wie, że w tamtym systemie istniała całkowita blokada na propagowanie osiągnięć gospodarczych nazistowskich Niemiec, a tym bardziej cenzurowane były wszelkie ich narzędzia propagandowe.
W latach siedemdziesiątych nie miałem pojęcia, że hitlerowski architekt - Albert Speer stworzył propagandową iluminację na zjazd NSDAP składającą się ze świateł stu kilkudziesięciu reflektorów lotniczych - nazwaną "Katedrą świateł".
Sam wtedy tworzyłem podobne kompozycje wykorzystujące znajdującą się w powietrzu wilgoć i mgłę - jako tworzywo artystyczne.
Dzisiaj - dla przestępców z PO- SLD każde takie wykorzystanie tworzywa artystycznego - kojarzy się z nazizmem. A to tylko dlatego, że służy upamiętnieniu ofiar katastrofy, których ludzie z PO-SLD nienawidzili.

Gdyby dalej iść tym tropem to każdy podróżny latający samolotem propaguje dziś nazizm. Przecież silniki odrzutowe stworzyli Niemcy na potrzeby wojny przeciwko narodom Europy. Myśląc w ten sam sposób - każdy lot kosmiczny jest pochwałą Hitlera, który swoją wunderwaffe - czyli rakietami V2 chciał powalić na kolana Anglików.
Wiele rozwiązań technologicznych zostało stworzonych przez konstruktorów pracujących dla Hitlera. Szczególnie dużo jest ich w motoryzacji - co wykorzystywała Republika Federalna Niemiec do rozwoju swojej gospodarki.
Czy z tego powodu ktokolwiek uzna samochód z nazistowski pomiot?

Pomiędzy projektem Alberta Speera - którym podniecają się radni PO-SLD, a projektem Pawła Szychalskiego jest podstawowa różnica.
Speer ustawił regularnie reflektory lotnicze na ogromnym placu, a źródło światła o dużych rozmiarach zaczynało się wysoko ponad głowami tłumu.
Miało to wykazać potęgę i niedostępność symbolu. Światła te "sięgały do nieba" i tylko kosmos był ponad nimi.

W projekcie Szychalskiego maleńkie światła - na małym placyku wydostają się z ziemi i niczym dusze wędrują do nieba. A widz - jakby się pochylał nad tragedią tych ludzi.
Ponad tymi światłami - jako symbol góruje bryła Pałacu Prezydenckiego.

Tylko PROSTAK z PO i SLD uzna, że samo użycie światła - jako tworzywa jest nawiązaniem do nazistowskiego wzoru.


Hołota z PO i SLD propaguje w krakowskich instytucjach wystawienniczych pedofilię, pornografię, bolszewizm, nazizm i wszystko - co tylko może zdemoralizować społeczeństwo.
Ta hołota twierdzi, że to sztuka.

Nie dajcie się nabrać na ich perfidne oszustwa.
Kiedy ci ludzie przestaną latać samolotami i jeździć samochodami - wtedy będą mieli prawo twierdzić, że wykorzystane przez nazistów technologie są nie do zaakceptowania.



Katedra Światła. Instalacja świetlna, na którą złożyło się sto trzydzieści wycelowanych w niebo reflektorów przeciwlotniczych. Autor: Albert Speer. Norymberga, lata trzydzieste.

Jeżeli bulwersują Państwa słowa "hołota z PO i SLD" to zapewniam, że jest to jeszcze delikatne określenie opisujące postępowanie tych ludzi. Ci politycy z premedytacją niszczą nie tylko Państwo Polskie, ale zajadle zwalczają polską kulturę.
Czekam, aż któryś z nich będzie miał odwagę pozwać mnie do sądu.

Od siebie dodam, że projekt Pawła Szychalskiego nie jest co prawda wybitnym, ale też nie jest takim - jakim go opisują oszuści z PO i SLD.
I w tym wypadku z premedytacją użyłem określenia "oszuści", bo jestem przekonany, że żaden z tych tłumoków nie posiada najbardziej elementarnego wykształcenia w dziedzinie sztuk plastycznych. Natomiast "znawcami wszechrzeczy" czują się oni zawsze.

P.S.

Pozwolę sobie dołączyć iluminację nocną Rynku Krakowskiego.
Dlaczego sitwa z PO i SLD nie protestuje, że to "nazistowskie wzorce"?

21 wrzesień 2012

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Ślepi, czy tylko takich zgrywają?
luty 24, 2003
PAP
Błędy lekarskie - kosztowne ubezpieczenia szpitali? - koszta społeczne znacznie większe
styczeń 17, 2006
Adam Sandauer
Wiersze tylko na Jutro
listopad 11, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Film o nas
marzec 30, 2008
Marek Jastrząb
Precedens procesowy
grudzień 5, 2007
Bogusław
Długiem Polska stoi
luty 17, 2005
Damian Stefański
Epilog "procesu dostosowawczego"
wrzesień 30, 2003
Artur Łoboda
Interesy koncernu ważniejsze niż prawa człowieka
sierpień 6, 2002
PAP
Uzbrojony Dom Wariatów
kwiecień 25, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawdziwa mafia
sierpień 9, 2006
Sylwester Lstkowski, Wojciech Sumliski
Krytyczna Rola Polski w 1939 roku
wrzesień 1, 2004
Zbójeckie "prawo". Urzędnicy, czy rzezimieszki?
sierpień 16, 2004
PAP
System wielobiegunowy
maj 22, 2005
przeslala Elzbieta
ZOMO-owskie tradycje SDPL
czerwiec 15, 2004
Piotr Lisiewicz - Gazeta Polska
Z deszczu pod rynnę. Stany Zjednoczone mogą wywołać wojnę handlową
styczeń 29, 2009
Artur Łoboda
Kretynizm zinstytucjonalizowany w wydaniu WP
czerwiec 15, 2003
Artur Łoboda
Jak to się robi przewałki w Krakowie
luty 28, 2008
Poprawność polityczna.
styczeń 20, 2003
Artur Łoboda (2001)
Farelka i paplanina - nazwiskowe związki
styczeń 4, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Mylące Mity o Unii Europejskiej
czerwiec 7, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media