ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Glapiński tytan intelektu i sprawności 
18 maj 2025      Karol
Plan zniszczenia polskiej kultury (4) 
29 maj 2013      Artur Łoboda
Komu potrzebna jest w Polsce monarchia? 
7 sierpień 2014      Artur Łoboda
Cyfrowa waluta banku centralnego to gra końcowa – część 1 
10 marzec 2023     
Banki centralne planują wprowadzenie implantów z mikroczipami CBDC, ostrzega czołowy ekonomista 
20 lipiec 2023      Kevin Hughes
Rechot historii 
19 kwiecień 2011      Artur Łoboda
Frankowicze a Majchrowski 
15 czerwiec 2023      Artur Łoboda
Ukraina w czasach Covid 
22 lipiec 2022      Catte Black
Reforma starych mediów publicznych czy powołanie Nowych Mediów Narodowych? 
8 styczeń 2016      stowarzyszenierkw.org
Kolejny krok syjonistów do przodu 
22 styczeń 2022      Artur Łoboda
Podwyższony poziom promieniowania elektromagnetycznego w Krakowie 
5 grudzień 2021     
Grecka Tragedia  
14 luty 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Rewizjonizm historyczny w służbie rewanżystowskiej polityki państw pokonanych w II wojnie światowej 
7 styczeń 2014      Bohdan Poręba
Rosja w rekach Lozy 
23 luty 2010      Goska
Jak Trzecia mafia zniewoliła Obywateli? 
17 luty 2025     
Izba Poselska najwyższą władzą w Polsce od 1501 do 1791 roku 
14 sierpień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
O powstańczej broni 
31 styczeń 2014      www.polskawalczaca.com
*** 
5 lipiec 2017      Jolanta Michna
Elita pilnuje koryta, a lud czeka na cud 
28 maj 2021      Waldemar Korczyński
Moje słowa leczą 
5 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Wrocławski Komitet Patriotyczny – dwa lata realizacji Narodowych Powinności

Szanowni Członkowie i Sympatycy

Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego,

Drodzy Patrioci,



Już dwa lata idziemy razem, ramię przy ramieniu, zmierzając ku Polsce zadanej i wyśnionej – ku Polsce Wolnej i Wielkiej. Nie jest to droga łatwa a stąpanie po niej nie proste, ale najważniejsze obecnie dla każdego Polaka, aby na tę drogę wejść i nie dać się z niej sprowadzić czy zepchnąć.

Kierując dzisiaj do Was tych kilka słów z okazji drugiej rocznicy działalności Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego, zacznę od podziękowań za niezwykłą mnogość życzeń, które w związku z tym faktem napłynęły, i którymi jesteśmy głęboko poruszeni. Na wszystkie te wyrazy uznania zapracowaliśmy wspólnie i wszystkim w równym stopniu one przynależą.

Praca ta wytrwała i konsekwentna, sprawia, że szeregi nasze rosną a możliwości stają się większe. I chociaż jako Naród daleko jesteśmy jeszcze od tego, aby z wrażych rąk wydobyć nasze Państwo i podjąć w nim gospodarski zarząd, to przecież nie można nie zauważyć, jak powstałe w naszym gronie idee rozchodzą się i zapładniają ducha i serca Polaków do koniecznego wysiłku – jak przyoblekają się w ciała działań prawdziwych.

Oprócz aktywności o charakterze koncepcyjnym, nie ustaje również nasza praca organizacyjna. Od początku istnienia Komitetu, staramy się inicjować powstawanie lokalnych środowisk patriotycznych i konsolidować już te istniejące, szukając ciągle jak najlepszej budowy formuły narodowej jedności i współdziałania.

Wypracowana i przyjęta przez Wrocławski Komitet Patriotyczny w końcu zeszłego roku /24. października 2011/, formuła Konwentu Narodowego Polski, jako osnowy organizacyjnej Materii Narodowej, dynamicznie się rozprzestrzenia i staje się powoli ważnym punktem odniesienia, zarówno dla autentycznych środowisk narodowo-patriotycznych, jak i dla polskojęzycznego, miazmatu polityczno-medialnego, sprawującego okupacyjną władzę w Państwie Polskim od czasu zawiązania zdradzieckiego „paktu okrągłego stołu”. Jak licząca jest to już inicjatywa, świadczą najlepiej liczne ataki różnych grup osłonowych totalitarnego układu władzoopozycji i podejmowane z determinacją wysiłki, aby Konwent Narodowy przejąć lub przynajmniej rozbić – jak na razie, dzięki Bogu, całkowicie nieskuteczne, i żywię głęboką nadzieję, że takimi pozostaną aż do momentu, kiedy stanie się on Polską Siłą Powszechną i zagrozić mu nie będą w stanie.

W tym miejscu pragnę szczególnie podziękować tym wszystkim, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w opracowanie prawideł Konwentu Narodowego i stworzenie jego zrębów organizacyjnych, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, oraz tym z naszych Członków i Sympatyków, którzy już włączyli się w wysiłek konwentowy – to najpilniejsza jest dzisiaj potrzeba.

Przed nami Wielki Kongres Patriotyczny. Należy go dobrze przygotować a jego efekty jak najlepiej dla Polski wyzyskać. Do tego czasu jednak, musimy zbudować trwałą, narodową podwalinę; szeroką bazę narodowego poparcia i współudziału – wszyscy patriotycznie myślący Polacy powinni się poważnie zaangażować w proces Narodowego Wstawania.

Już najwyższy czas, aby przestać mylić wysłuchiwanie czczych oracji, wygłaszanych przez partyjnych reżyserów i piewców „polskiej beznadziei” z konkretnymi wysiłkami, które cokolwiek w Ojczyźnie zmienić mogą - nie dajcie się zatruwać tej paplaninie i uśpić na śmierć.

Wszyscy czujemy, że sytuacja w Rzeczypospolitej dojrzewa do poważnej, Narodowej Refleksji. Refleksji, od której będzie zależało dalsze trwanie Narodu Polskiego i jego Państwa. Postarajmy się na ten moment jak najlepiej przygotować, organizując się w Siłę Pewną i Znaczącą.

Pod żadnymi pozorami nie dajmy się prowokować i wyciągnąć na ulice, gdzie scenariusz jest gotowy, aby Naród zniszczyć kolejnej hekatomby makabrą. Polskie Ręce powinny tym razem pozostać założone z tyłu, w mądrym geście obserwacji i wyczekiwania na moment właściwy.

Niech odwieczni szalbierze i prowokatorzy wojen nieludzkich biorą się za łby do woli a ich „mądre rady” i judzenia trafiają do im podobnych i bliskich. Nich zło, które z taką nienawiścią sieją wyrośnie w ich własnych ogrodach, zagrabionych wymordowanym narodom.



Każdy, kto Polakiem się czuje i dla Rodziny swojej chce Przyszłości Polskiej,

nie może już ni dnia strawić narzekaniem, ale ma wypełniać go Wysiłkiem Narodowym z innymi,

których znaleźć może – więcej; odszukać powinien.



Marek Delimat

Grupa Inicjatywna

Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego

kontakt@wroclawskikomitet.pl

http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/historia/item/1065-wroc%C5%82awski-komitet-patriotyczny-%E2%80%93-dwa-lata-realizacji-narodowych-powinno%C5%9Bci
12 czerwiec 2012

Kawaleria Narodowa 

  

Komentarze

  

Archiwum

Manuela Gretkowska Nowa partia polityczna
listopad 29, 2006
mik4
Czyżby plan Bolesława Bieruta był ciągle wdrażany?
czerwiec 1, 2005
olo
Polak - prostak i cham
październik 29, 2005
Artur Łoboda
Jestem swinia,ale tego nie dostrzegam u siebie!
grudzień 21, 2006
kibic ale nie Urban
RM + media pochodne kontra Michniki + reszta
marzec 13, 2008
Dariusz Kosiur
Stan Wojenny II
grudzień 22, 2003
Super Express
Zamach Kaczyńskiego na ... lustracje
styczeń 23, 2006
http://www.raportnowaka.pl/
Pola, Melania, Bronia i Katarzyna
luty 5, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
¬ródło wszelkiego zła
grudzień 11, 2003
Artur Łoboda
" O wasze głosy "
maj 25, 2003
przesłala Elżbieta
Spostponowany rencista-rekordzista
luty 21, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Bush zbrodniarzem wojennym?
grudzień 28, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Korespondencja z Bagdadu
lipiec 5, 2003
http://www.przekroj.com.pl
Pogarda dla człowieka ...?
luty 6, 2008
cd
Jajko czy kura? - Kapitalizm (3)
lipiec 28, 2004
Artur Łoboda
"W koło Macieju"
październik 6, 2006
przesłala Elżbieta
Rzymska Targowica
październik 29, 2004
Nasz Dziennik
Tak się sprawuje władzę
luty 18, 2005
Matki a żony zbrodniarzy
kwiecień 7, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czy Adolf Hitler był przestępcą?
Lech Kaczyński skazany za zniesławianie Wachowskiego

czerwiec 26, 2005
Adam Sandauer
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media