ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Naiwne marzenie przeciętnego Amerykanina 
10 listopad 2016     
Czwarte Imperium 
18 styczeń 2022     
Jak Kaczyński coś mówi - to mówi 
2 luty 2018     
Urzędników coraz więcej, pensje coraz wyższe 
12 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Nie dajmy się wmanewrować w prymitywne fobie 
4 listopad 2014      Artur Łoboda
Korupcja uwłaszczona przez Platformę Obywatelską 
7 grudzień 2015      Artur Łoboda
Wyniki wyboru prezydenta 28.06.2020 
29 czerwiec 2020      Alina
Quo vadis debile  
28 grudzień 2009      Artur Łoboda
Zdaje się że dojdzie do piramidy absurdu na Westerplatte 
25 sierpień 2009      Artur Łoboda
Dlaczego Morawiecki mordował Polaków w czasie kowida? 
2 styczeń 2026      Artur Łoboda
Dlaczego trzeba zastąpić PiS? 
23 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Znaczenie Kodeksu Norymberskiego: Powszechne prawo do świadomej zgody na interwencje medyczne 
7 kwiecień 2021     
Na końcu piszę o Ślązakach 
6 grudzień 2015      Artur Łoboda
Dalej obrażają 
4 październik 2019      Artur Łoboda
Ewolucja Megalomanii Prusaków 
8 maj 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Wykształciuchy nie znają polskich frazeologizmów 
16 luty 2026      Artur Łoboda
Czym zawiniliśmy dobry Boże? 
24 kwiecień 2020     
Rządowe statystyki rzekomo chorych na kowida 
6 grudzień 2021      Artur Łoboda
"Jak nie urok to sraczka" 
10 styczeń 2018     
Rothschild lined to take over at Yukos(2003),Mikhail Khodorkovsky & Platon Lebedev found guilty of embezzlement,(2010) 
30 grudzień 2010      przysłał ICP

 
 

15 grudnia 2011

Po śmierci mojej ś.p. Babci - w latach osiemdziesiątych - znalazłem w jej mieszkaniu duże ilości przedatowanej żywności, która miała już kilka lat i tęchła.
Były to dziesiątki kilogramów mąki, cukru, kaszy i innych podobnych artykułów.
Pomyślałem, że to niepotrzebne marnowanie jedzenia i objaw wojennej paranoi.

Dziś mam na ten temat zupełnie inne zdanie i podobnie jak w innych kwestiach uważam swoją Babcię za wyjątkowo mądrą kobietę.
Przeżyła dwie wojny i wielokrotny głód. Właściwie można by uznać, że i trzecią wojnę przeżyła - wojnę Jaruzelskiego przeciwko swojemu narodowi.

Wiele osób - każdego roku płaci ubezpieczenie od różnych nieprzewidzianych zjawisk losowych.
A kto płaci ubezpieczenie od głodu?
Co są warte wszystkie polisy - gdy wybuchnie wojna i nie będzie jedzenia?
Naiwni myślą, że jakaś makulatura zapewni im bezpieczeństwo.
Już dziś doświadczają skutków własnej głupoty - gdy dowiadują się, że złodzieje z OFE zmarnowali ich pieniądze na emeryturę.

A moja ś.p. Babcia po wprowadzeniu Stanu Wojennego płaciła ubezpieczenie od głodu - robiąc zapasy żywności dla całej rodziny.
I była bardzo mądrą kobietą.
Minęła 30-ta rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce a ja pierwszy raz nie zabrałem głosu.
Nie mam niczego do dodania ponad to - co wcześniej już napisałem.
Obecny stan gospodarki świata był przepowiadany przeze mnie, przez wiele lat.
Lecz gdy przestrzegałem - polityczny motłoch i jego agentura starała się ośmieszyć moje przestrogi.

Wiele osób w kółko powtarza te same zdania z nadzieją, że lepiej dotrą do ludzi.
Ja ograniczę się do przypomnienia tekstów napisanych wiele lat temu.
Są one wystarczającym elementarzem świadomości politycznej.

Globalizacja, czyli programowy upadek Świata. (2003 rok)
http://www.zaprasza.net/a_y.php?mid=4310

Przesłanie do Narodów Europy Zachodniej (2004 rok)
http://zaprasza.net/a_y.php?&mid=7555

The message to the nations of Western Europe (2004)
http://zaprasza.net/a.php?&article_id=30501

Dzisiaj przygłup z polskojęzycznego rządu mówi Polakom:

"Nie spotkałem nikogo w stolicach europejskich, kto miałby dzisiaj 100-procentową pewność, kiedy jest pytany o przyszłość UE - powiedział premier Donald Tusk, przedstawiając w Sejmie informację w sprawie przyszłości Unii Europejskiej."

A co nas obchodzą hochsztaplerzy - którzy nas oszukiwali i okradali przez wiele lat?

Polską rządzą przestępcy!
I oni doprowadzili nasz Kraj do tragicznej sytuacji.
Jeszcze orkiestra gra na tym tonącym okręcie o nazwie Polska.

Do tekstów napisanych przed laty dodam pytanie retoryczne skierowane do polityków:

Jak myślicie - co się z Wami stanie - gdy Naród nie wytrzyma?
Czy historia Czauczesku i Kadafiego niczego Was nie nauczyła?
15 grudzień 2011

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

"...Jak myślicie - co się z Wami stanie - gdy Naród nie wytrzyma?..."


Pierwej musiałby być Naród, ale Narodu już nie ma. ... w ciagu trzech dekad jakie minęły od wprowadzenia stanu wojennego został zastąpiony zupełnie zatomizowanym i zdemoralizowanym społeczeństwem. Tak więc obecny reżim nie musi się specjalnie (z jego strony) niczego obawiać ...

2011-12-15
Aleksy

 

A już mi się wydawało, że moja rola się skończyła....
i nie muszę niczego tłumaczyć.
W latach 90. obserwowałem potężny proces manipulacji Społeczeństwem Polskim - służący skłóceniu nas i pozbawieniu podmiotowości.
W swoich pierwszych artykułach nazywałem to "inżynierią behawiorystyczną", albowiem moja wiedza z socjologii wywodziła się z początków lat 70. i nie poznałem narzędzi manipulacji społeczeństwem powstałych w latach późniejszych.
Dziś są na ten temat dużo lepsze opracowania.

Jednak w sytuacji skrajnej, w sytuacji stresu dochodzi w mózgach istot żywych do sięgnięcia w nieaktywne rejony układu nerwowego.
Mieliśmy wiele przykładów gdy doskonale wytresowane psy zagryzały swoich właścicieli.

Wymordowanie klasy politycznej nie może być procesem świadomym bo świadomość ogranicza naszą agresję.
Kiedy Naród nie wytrzyma to zacznie działać jak zdziczałe zwierzę i zabijać z żądzy odwetu.
Tak przecież postąpił zabójca Kadafiego. Tak postąpili egzekutorzy rodziny Czauczesku.

Politycy powinni się bać!
Bardzo bać.

2011-12-15
Artur Łoboda

 

"...Kiedy Naród nie wytrzyma to zacznie działać jak zdziczałe zwierzę i zabijać z żądzy odwetu..."

No to na pewno (nie jest) nie będzie NARÓD, ale zdziczała czerń, która pijana krwią paru frajerów (jacy dadzą się złapać) już po wszystkim znowu posłusznie wystawi d...pę pod "pański" bat.


P.S
...a Czauczesku zabili jego byli kompani, bo gdyby miał uczciwy proces, a nie tą farsę, którą pokazano światu to obok niego pod ścianą stanęliby też i oni ...

2011-12-15
Aleksy

 

Masz rację Aleksy

2011-12-15
Artur Łoboda

 

Panie Arturze, nie chodzi o "rację" nie chcę jej mieć, i obym jej nie miał. Lepiej polec z honorem niż gnić, a My (Polacy) właśnie gnijemy.

Długi czas (rok, dwa lata temu) myślałem, że przesilenie nastąpi pod koniec bieżącego roku, że w najlepszym razie Polacy pokażą czerwoną kartkę rzadzącym w niedawnych wyborach, ale stało się zupełnie inaczej. O święta naiwności....ale dlaczego?
A no dlatego, bo "społeczeństwo" wybrało status quo, a to według niego gwarantuje nie kto iny jak obecny reżim.

Po drugie współcześni Polacy są nastawieni (nasterowani przez mass media) na "materialny sukces", a społeczeństwa tego typu wybierając (jw.) święty spokój łatwiej godzą się na niewygody reżimu (w tym przypadku jeszcze miękkiego totalitaryzmu pod panowaniem postaci politycznej poprawności), a niżeli te które mają nieco inne priorytety (Na marginesie nadmienię, że w Polsce działa to już od dawna, przypomnę tylko, że po pacyfikacji "Wujka" Jaruzelski kupił sobie górników "przywilejami" w postaci specjalnych sklepów oferujacych towary na tzw. książeczki "G". Zresztą strategiczne branże nie mówiąc o resortach siłowych demoralizowane były w podobny sposób. Dzisiaj działa to już inaczej, ale cel jest ten sam - maksymalnie pobudzić w ludziach potrzeby materialne, zwłaszcza takie na które ich nie stać i które nie są im do życia niezbędne, ale dostępne na kredyt).

Po trzecie i najwazniejsze, to fakt że w Polsce brakuje (społecznej) masy krytycznej, która parłaby do zmian. Mówiąc ludzkim językiem, skutkiem kryzysu demograficznego za mało jest młodych ludzi. To że są niezadowoleni to jedno, ale po prostu jest ich za mało żeby wywołać lawinę. (Proszę przypomniec sobie sierpień 80 i tysiące dwudziesto, trzydziestolatków biorących udział w tamtych wydarzeniach).


Pozdrawiam


Aleksy

 

"skutkiem kryzysu demograficznego za mało jest młodych ludzi" a liczba mlodych zostala jeszcze dodatkowo uszczuplona przez sponsorowana przez rzad emigracje, pozornie tylko zarobkowa.

2011-12-16
latarnik

 

Aleksy
Napisałem "masz rację" bo uzupełniłeś moją wypowiedź. I można ją jeszcze długo uzupełniać.
Twój kolejny komentarz jest tylko częściowo trafny, albowiem wynika ze średnio zaawansowanego stopnia świadomości społecznej.
To nie oczywiści wrogowie są najbardziej niebezpieczni, ale ci - którzy są wśród nas.
Napiszę o tym kiedyś odrębny tekst.

pozdrawiam

2011-12-17
Artur Łoboda

  

Archiwum

Powrót do ?ródeł
listopad 11, 2003
Okrucieństwo w Rosyjskiej Armii?
luty 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
I po szkodzie Polak głupi
październik 13, 2005
Prawo do życia,prawo do śmierci.
maj 28, 2006
tatar
Obłęd KLIKA - Kabaret Autorów Marek Sobczak & Antoni Szpak
maj 25, 2002
SOBCZAK & SZPAK - http://www.angora.pl
"Cnota Nienawiści"
sierpień 27, 2008
Iwo Cyrian Pogonowski
Maja Komorowska: Papież nakreślił nowe perspektywy nadziei
sierpień 20, 2002
PAP
Kiedy gangsterzy egzekwują prawo
styczeń 27, 2008
Interia.pl
W hołdzie Rubinsteinowi
grudzień 21, 2002
PAP
Blef o trzeciej instancji sądowej
styczeń 4, 2006
Andrzej Grabowski
USA w cieniu potęgi koszmarów?
styczeń 19, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski, USA
W Nowym Sączu jad stary się sączy
październik 19, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
An "Early Version" of Jan Thomas Gross' FEAR?
październik 27, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
Jest pan 0!!!!!!!!!
sierpień 25, 2007
Bogusław
Bliżej koryta
styczeń 29, 2004
www.krakow.pl
Masowe bankructwa z winy menadżerów
lipiec 31, 2002
PAP
Gotowa salwa odwetowa Iranu, 11,000 rakiet
październik 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Władze w Iraku zatrudnią funkcjonariuszy reżimu Saddama
kwiecień 25, 2004
PAP
Czasem nachodzi mnie zwątpienie...
styczeń 13, 2009
Artur Łoboda
Euro-Aziatycka Wspólnota w Budowie
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media