ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Cicha noc 
24 grudzień 2022     
ŻADNEJ AMNESTII: Covidowe przebaczenie nastąpi po całkowitym postawieniu tyranów przed wymiarem sprawiedliwości i przywróceniu rządów prawa 
13 listopad 2022     
Trzy razy przegraliśmy tą wojnę. Czy po raz czwarty się uda? 
23 lipiec 2016      Artur Łoboda
Dlaczego Bufetowa jest Bufetową wyjaśnił prof. Dakowski 
21 lipiec 2017      Alina
M.K TV ( MICHALKIEWICZ I RESZTA TO KLAMCY I OSZUSCI NA RZECZ PIS-U ) 
3 sierpień 2019      Alina
Pomiędzy skrajnościami 
21 styczeń 2019      Artur Łoboda
POpapraniska Tuskomania 
17 październik 2010      Bogusław
Upadek Partii Republikańskiej w USA 
21 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Ahmadinejad bears a message for Israel 
16 październik 2010      przysłał ICP
Antypolonizm rzekomo "Narodowej Galerii Sztuki - Zachęta".  
31 marzec 2014      Artur Łoboda
Dylematy związane z in vitro 
20 luty 2015      Artur Łoboda
Odróżnić agenta od Polaka 
29 marzec 2011      Artur Łoboda
Krzyżowanie komsomołek z małpą bonobo a Zielony Ład UE 
21 grudzień 2019     
Nowa świecka tradycja 
13 listopad 2024     
Międzynarodowy Festiwal Folkloru CIOFF/IOV FRÝDEK-MÍSTEK 2012 
13 czerwiec 2012      Fundacja Promocji Kultury
BARIERY 
29 sierpień 2009      Marek Jastrząb
„Sekretny” raport Pfizera z 2021 roku odtajniony. Apel o natychmiastowe wycofanie „szczepionki” przeciw COVID 
25 kwiecień 2026      Michel Chossudovsky
Wiersze dla Mar 
15 styczeń 2026      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Chrońmy młodych 
4 lipiec 2017      Artur Łoboda
Zwolennicy PiS to ZDRAJCY, a nie żadni patrioci!!!!!!!!!!!!!!!  
22 sierpień 2020     

 
 

15 grudnia 2011

Po śmierci mojej ś.p. Babci - w latach osiemdziesiątych - znalazłem w jej mieszkaniu duże ilości przedatowanej żywności, która miała już kilka lat i tęchła.
Były to dziesiątki kilogramów mąki, cukru, kaszy i innych podobnych artykułów.
Pomyślałem, że to niepotrzebne marnowanie jedzenia i objaw wojennej paranoi.

Dziś mam na ten temat zupełnie inne zdanie i podobnie jak w innych kwestiach uważam swoją Babcię za wyjątkowo mądrą kobietę.
Przeżyła dwie wojny i wielokrotny głód. Właściwie można by uznać, że i trzecią wojnę przeżyła - wojnę Jaruzelskiego przeciwko swojemu narodowi.

Wiele osób - każdego roku płaci ubezpieczenie od różnych nieprzewidzianych zjawisk losowych.
A kto płaci ubezpieczenie od głodu?
Co są warte wszystkie polisy - gdy wybuchnie wojna i nie będzie jedzenia?
Naiwni myślą, że jakaś makulatura zapewni im bezpieczeństwo.
Już dziś doświadczają skutków własnej głupoty - gdy dowiadują się, że złodzieje z OFE zmarnowali ich pieniądze na emeryturę.

A moja ś.p. Babcia po wprowadzeniu Stanu Wojennego płaciła ubezpieczenie od głodu - robiąc zapasy żywności dla całej rodziny.
I była bardzo mądrą kobietą.
Minęła 30-ta rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce a ja pierwszy raz nie zabrałem głosu.
Nie mam niczego do dodania ponad to - co wcześniej już napisałem.
Obecny stan gospodarki świata był przepowiadany przeze mnie, przez wiele lat.
Lecz gdy przestrzegałem - polityczny motłoch i jego agentura starała się ośmieszyć moje przestrogi.

Wiele osób w kółko powtarza te same zdania z nadzieją, że lepiej dotrą do ludzi.
Ja ograniczę się do przypomnienia tekstów napisanych wiele lat temu.
Są one wystarczającym elementarzem świadomości politycznej.

Globalizacja, czyli programowy upadek Świata. (2003 rok)
http://www.zaprasza.net/a_y.php?mid=4310

Przesłanie do Narodów Europy Zachodniej (2004 rok)
http://zaprasza.net/a_y.php?&mid=7555

The message to the nations of Western Europe (2004)
http://zaprasza.net/a.php?&article_id=30501

Dzisiaj przygłup z polskojęzycznego rządu mówi Polakom:

"Nie spotkałem nikogo w stolicach europejskich, kto miałby dzisiaj 100-procentową pewność, kiedy jest pytany o przyszłość UE - powiedział premier Donald Tusk, przedstawiając w Sejmie informację w sprawie przyszłości Unii Europejskiej."

A co nas obchodzą hochsztaplerzy - którzy nas oszukiwali i okradali przez wiele lat?

Polską rządzą przestępcy!
I oni doprowadzili nasz Kraj do tragicznej sytuacji.
Jeszcze orkiestra gra na tym tonącym okręcie o nazwie Polska.

Do tekstów napisanych przed laty dodam pytanie retoryczne skierowane do polityków:

Jak myślicie - co się z Wami stanie - gdy Naród nie wytrzyma?
Czy historia Czauczesku i Kadafiego niczego Was nie nauczyła?
15 grudzień 2011

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

"...Jak myślicie - co się z Wami stanie - gdy Naród nie wytrzyma?..."


Pierwej musiałby być Naród, ale Narodu już nie ma. ... w ciagu trzech dekad jakie minęły od wprowadzenia stanu wojennego został zastąpiony zupełnie zatomizowanym i zdemoralizowanym społeczeństwem. Tak więc obecny reżim nie musi się specjalnie (z jego strony) niczego obawiać ...

2011-12-15
Aleksy

 

A już mi się wydawało, że moja rola się skończyła....
i nie muszę niczego tłumaczyć.
W latach 90. obserwowałem potężny proces manipulacji Społeczeństwem Polskim - służący skłóceniu nas i pozbawieniu podmiotowości.
W swoich pierwszych artykułach nazywałem to "inżynierią behawiorystyczną", albowiem moja wiedza z socjologii wywodziła się z początków lat 70. i nie poznałem narzędzi manipulacji społeczeństwem powstałych w latach późniejszych.
Dziś są na ten temat dużo lepsze opracowania.

Jednak w sytuacji skrajnej, w sytuacji stresu dochodzi w mózgach istot żywych do sięgnięcia w nieaktywne rejony układu nerwowego.
Mieliśmy wiele przykładów gdy doskonale wytresowane psy zagryzały swoich właścicieli.

Wymordowanie klasy politycznej nie może być procesem świadomym bo świadomość ogranicza naszą agresję.
Kiedy Naród nie wytrzyma to zacznie działać jak zdziczałe zwierzę i zabijać z żądzy odwetu.
Tak przecież postąpił zabójca Kadafiego. Tak postąpili egzekutorzy rodziny Czauczesku.

Politycy powinni się bać!
Bardzo bać.

2011-12-15
Artur Łoboda

 

"...Kiedy Naród nie wytrzyma to zacznie działać jak zdziczałe zwierzę i zabijać z żądzy odwetu..."

No to na pewno (nie jest) nie będzie NARÓD, ale zdziczała czerń, która pijana krwią paru frajerów (jacy dadzą się złapać) już po wszystkim znowu posłusznie wystawi d...pę pod "pański" bat.


P.S
...a Czauczesku zabili jego byli kompani, bo gdyby miał uczciwy proces, a nie tą farsę, którą pokazano światu to obok niego pod ścianą stanęliby też i oni ...

2011-12-15
Aleksy

 

Masz rację Aleksy

2011-12-15
Artur Łoboda

 

Panie Arturze, nie chodzi o "rację" nie chcę jej mieć, i obym jej nie miał. Lepiej polec z honorem niż gnić, a My (Polacy) właśnie gnijemy.

Długi czas (rok, dwa lata temu) myślałem, że przesilenie nastąpi pod koniec bieżącego roku, że w najlepszym razie Polacy pokażą czerwoną kartkę rzadzącym w niedawnych wyborach, ale stało się zupełnie inaczej. O święta naiwności....ale dlaczego?
A no dlatego, bo "społeczeństwo" wybrało status quo, a to według niego gwarantuje nie kto iny jak obecny reżim.

Po drugie współcześni Polacy są nastawieni (nasterowani przez mass media) na "materialny sukces", a społeczeństwa tego typu wybierając (jw.) święty spokój łatwiej godzą się na niewygody reżimu (w tym przypadku jeszcze miękkiego totalitaryzmu pod panowaniem postaci politycznej poprawności), a niżeli te które mają nieco inne priorytety (Na marginesie nadmienię, że w Polsce działa to już od dawna, przypomnę tylko, że po pacyfikacji "Wujka" Jaruzelski kupił sobie górników "przywilejami" w postaci specjalnych sklepów oferujacych towary na tzw. książeczki "G". Zresztą strategiczne branże nie mówiąc o resortach siłowych demoralizowane były w podobny sposób. Dzisiaj działa to już inaczej, ale cel jest ten sam - maksymalnie pobudzić w ludziach potrzeby materialne, zwłaszcza takie na które ich nie stać i które nie są im do życia niezbędne, ale dostępne na kredyt).

Po trzecie i najwazniejsze, to fakt że w Polsce brakuje (społecznej) masy krytycznej, która parłaby do zmian. Mówiąc ludzkim językiem, skutkiem kryzysu demograficznego za mało jest młodych ludzi. To że są niezadowoleni to jedno, ale po prostu jest ich za mało żeby wywołać lawinę. (Proszę przypomniec sobie sierpień 80 i tysiące dwudziesto, trzydziestolatków biorących udział w tamtych wydarzeniach).


Pozdrawiam


Aleksy

 

"skutkiem kryzysu demograficznego za mało jest młodych ludzi" a liczba mlodych zostala jeszcze dodatkowo uszczuplona przez sponsorowana przez rzad emigracje, pozornie tylko zarobkowa.

2011-12-16
latarnik

 

Aleksy
Napisałem "masz rację" bo uzupełniłeś moją wypowiedź. I można ją jeszcze długo uzupełniać.
Twój kolejny komentarz jest tylko częściowo trafny, albowiem wynika ze średnio zaawansowanego stopnia świadomości społecznej.
To nie oczywiści wrogowie są najbardziej niebezpieczni, ale ci - którzy są wśród nas.
Napiszę o tym kiedyś odrębny tekst.

pozdrawiam

2011-12-17
Artur Łoboda

  

Archiwum

Kraków ma najwyższą ocenę
listopad 21, 2007
PAP
Samoobrona się kruszy
listopad 28, 2002
PAP
Tegoroczna Nagroda im. Jana Karskiego za Męstwo i Odwagę
lipiec 26, 2003
The Iraqi National Resistance
styczeń 22, 2008
nadesłał Marduk
Nie bedzie Niemiec plul nam w twarz...
wrzesień 26, 2007
.
Co obiecują "podstawowe prawa UE"?
luty 13, 2005
Ks. prof. Czesław S. Bartnik
Jajko czy kura? - Kapitalizm (3)
lipiec 28, 2004
Artur Łoboda
Plan głodu
lipiec 21, 2008
David Icke
"Nie rzucim ziemi skad nasz ród"
lipiec 10, 2006
Tatiana ZALESKA
"Zwycięstwo Huseina"
maj 22, 2003
Kwaśniewski nie chce zmieniać konstytucji... wie jak ominąć konstytucję
styczeń 17, 2003
PAP
POLSKA - UNIA 17
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
"Wewnętrzne przekonanie" psycho - Tuska
marzec 10, 2008
Artur Łoboda
Czy było warto umierać za ojczyznę?
lipiec 31, 2007
Gregory Akko
Polska „przedmurzem” żydo-chrześcijańskiego USraela
kwiecień 14, 2008
Przysłał Israel Adam Shamir
Kaczyński: przychylność dla bossów
sierpień 9, 2002
PAP
Pierwszy raz polski sąd postąpił zgodnie ze swoim powołaniem.
grudzień 9, 2002
PAP
"Irakische banditen"
maj 20, 2004
PAP
Jestesmy nedzarzami
styczeń 7, 2004
Dziennik Polski
Tarcza antyrakietowa
luty 4, 2008
przyjaciel
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media