ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

W co zagrywa Putin? 
30 grudzień 2019     
Na eskimoskiej smyczy 
30 listopad 2023     
Wybory w Gdańsku robią się coraz ciekawsze  
6 luty 2019      Alina
Koniec tyranii "trójpodziału władzy" 
5 maj 2017     
Trój-gang władzy 
26 styczeń 2024      Artur Łoboda
Słabnie Kontrola Bliskiego Wschodu Przez USA 
11 marzec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część piąta 
6 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Scena polityczna przed debatą prezydencką 
5 maj 2015      Artur Łoboda
Do dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz Birkenau  
20 luty 2020      Barbara Wojnarowska-Gautier
Państwo PiS nie zdało egzaminu. List do Beaty Szydło 
21 grudzień 2016     
Geje i zboczeńcy 
27 maj 2020     
Manifestacja ND 11 listopada 2014 roku w Krakowie (2) 
12 listopad 2014      Artur Łoboda
Świece z Gazy w przyszłym sejmie? 
10 czerwiec 2024      Artur Łoboda
Kłamca Zdrojewski przegrał sprawę z Rybczyńskim  
23 październik 2014      www.gazetawroclawska.pl
Sekta smoleńska 
12 maj 2017      Artur Łoboda
„Medyczne” – i anty-medyczne – usiłowania świata depopulacji 
10 październik 2009      Mark Głogoczowski
Polskie wigilie  
22 grudzień 2018     
Wielki mistrz 
8 kwiecień 2020     
Od obozów nazistowskich do lalek z protezami  
2 kwiecień 2025     
Milion funtów i wojna bez końca 
20 październik 2025      J. RICARDO MARTINS

 
 

15 grudnia 2011

Po śmierci mojej ś.p. Babci - w latach osiemdziesiątych - znalazłem w jej mieszkaniu duże ilości przedatowanej żywności, która miała już kilka lat i tęchła.
Były to dziesiątki kilogramów mąki, cukru, kaszy i innych podobnych artykułów.
Pomyślałem, że to niepotrzebne marnowanie jedzenia i objaw wojennej paranoi.

Dziś mam na ten temat zupełnie inne zdanie i podobnie jak w innych kwestiach uważam swoją Babcię za wyjątkowo mądrą kobietę.
Przeżyła dwie wojny i wielokrotny głód. Właściwie można by uznać, że i trzecią wojnę przeżyła - wojnę Jaruzelskiego przeciwko swojemu narodowi.

Wiele osób - każdego roku płaci ubezpieczenie od różnych nieprzewidzianych zjawisk losowych.
A kto płaci ubezpieczenie od głodu?
Co są warte wszystkie polisy - gdy wybuchnie wojna i nie będzie jedzenia?
Naiwni myślą, że jakaś makulatura zapewni im bezpieczeństwo.
Już dziś doświadczają skutków własnej głupoty - gdy dowiadują się, że złodzieje z OFE zmarnowali ich pieniądze na emeryturę.

A moja ś.p. Babcia po wprowadzeniu Stanu Wojennego płaciła ubezpieczenie od głodu - robiąc zapasy żywności dla całej rodziny.
I była bardzo mądrą kobietą.
Minęła 30-ta rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce a ja pierwszy raz nie zabrałem głosu.
Nie mam niczego do dodania ponad to - co wcześniej już napisałem.
Obecny stan gospodarki świata był przepowiadany przeze mnie, przez wiele lat.
Lecz gdy przestrzegałem - polityczny motłoch i jego agentura starała się ośmieszyć moje przestrogi.

Wiele osób w kółko powtarza te same zdania z nadzieją, że lepiej dotrą do ludzi.
Ja ograniczę się do przypomnienia tekstów napisanych wiele lat temu.
Są one wystarczającym elementarzem świadomości politycznej.

Globalizacja, czyli programowy upadek Świata. (2003 rok)
http://www.zaprasza.net/a_y.php?mid=4310

Przesłanie do Narodów Europy Zachodniej (2004 rok)
http://zaprasza.net/a_y.php?&mid=7555

The message to the nations of Western Europe (2004)
http://zaprasza.net/a.php?&article_id=30501

Dzisiaj przygłup z polskojęzycznego rządu mówi Polakom:

"Nie spotkałem nikogo w stolicach europejskich, kto miałby dzisiaj 100-procentową pewność, kiedy jest pytany o przyszłość UE - powiedział premier Donald Tusk, przedstawiając w Sejmie informację w sprawie przyszłości Unii Europejskiej."

A co nas obchodzą hochsztaplerzy - którzy nas oszukiwali i okradali przez wiele lat?

Polską rządzą przestępcy!
I oni doprowadzili nasz Kraj do tragicznej sytuacji.
Jeszcze orkiestra gra na tym tonącym okręcie o nazwie Polska.

Do tekstów napisanych przed laty dodam pytanie retoryczne skierowane do polityków:

Jak myślicie - co się z Wami stanie - gdy Naród nie wytrzyma?
Czy historia Czauczesku i Kadafiego niczego Was nie nauczyła?
15 grudzień 2011

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

"...Jak myślicie - co się z Wami stanie - gdy Naród nie wytrzyma?..."


Pierwej musiałby być Naród, ale Narodu już nie ma. ... w ciagu trzech dekad jakie minęły od wprowadzenia stanu wojennego został zastąpiony zupełnie zatomizowanym i zdemoralizowanym społeczeństwem. Tak więc obecny reżim nie musi się specjalnie (z jego strony) niczego obawiać ...

2011-12-15
Aleksy

 

A już mi się wydawało, że moja rola się skończyła....
i nie muszę niczego tłumaczyć.
W latach 90. obserwowałem potężny proces manipulacji Społeczeństwem Polskim - służący skłóceniu nas i pozbawieniu podmiotowości.
W swoich pierwszych artykułach nazywałem to "inżynierią behawiorystyczną", albowiem moja wiedza z socjologii wywodziła się z początków lat 70. i nie poznałem narzędzi manipulacji społeczeństwem powstałych w latach późniejszych.
Dziś są na ten temat dużo lepsze opracowania.

Jednak w sytuacji skrajnej, w sytuacji stresu dochodzi w mózgach istot żywych do sięgnięcia w nieaktywne rejony układu nerwowego.
Mieliśmy wiele przykładów gdy doskonale wytresowane psy zagryzały swoich właścicieli.

Wymordowanie klasy politycznej nie może być procesem świadomym bo świadomość ogranicza naszą agresję.
Kiedy Naród nie wytrzyma to zacznie działać jak zdziczałe zwierzę i zabijać z żądzy odwetu.
Tak przecież postąpił zabójca Kadafiego. Tak postąpili egzekutorzy rodziny Czauczesku.

Politycy powinni się bać!
Bardzo bać.

2011-12-15
Artur Łoboda

 

"...Kiedy Naród nie wytrzyma to zacznie działać jak zdziczałe zwierzę i zabijać z żądzy odwetu..."

No to na pewno (nie jest) nie będzie NARÓD, ale zdziczała czerń, która pijana krwią paru frajerów (jacy dadzą się złapać) już po wszystkim znowu posłusznie wystawi d...pę pod "pański" bat.


P.S
...a Czauczesku zabili jego byli kompani, bo gdyby miał uczciwy proces, a nie tą farsę, którą pokazano światu to obok niego pod ścianą stanęliby też i oni ...

2011-12-15
Aleksy

 

Masz rację Aleksy

2011-12-15
Artur Łoboda

 

Panie Arturze, nie chodzi o "rację" nie chcę jej mieć, i obym jej nie miał. Lepiej polec z honorem niż gnić, a My (Polacy) właśnie gnijemy.

Długi czas (rok, dwa lata temu) myślałem, że przesilenie nastąpi pod koniec bieżącego roku, że w najlepszym razie Polacy pokażą czerwoną kartkę rzadzącym w niedawnych wyborach, ale stało się zupełnie inaczej. O święta naiwności....ale dlaczego?
A no dlatego, bo "społeczeństwo" wybrało status quo, a to według niego gwarantuje nie kto iny jak obecny reżim.

Po drugie współcześni Polacy są nastawieni (nasterowani przez mass media) na "materialny sukces", a społeczeństwa tego typu wybierając (jw.) święty spokój łatwiej godzą się na niewygody reżimu (w tym przypadku jeszcze miękkiego totalitaryzmu pod panowaniem postaci politycznej poprawności), a niżeli te które mają nieco inne priorytety (Na marginesie nadmienię, że w Polsce działa to już od dawna, przypomnę tylko, że po pacyfikacji "Wujka" Jaruzelski kupił sobie górników "przywilejami" w postaci specjalnych sklepów oferujacych towary na tzw. książeczki "G". Zresztą strategiczne branże nie mówiąc o resortach siłowych demoralizowane były w podobny sposób. Dzisiaj działa to już inaczej, ale cel jest ten sam - maksymalnie pobudzić w ludziach potrzeby materialne, zwłaszcza takie na które ich nie stać i które nie są im do życia niezbędne, ale dostępne na kredyt).

Po trzecie i najwazniejsze, to fakt że w Polsce brakuje (społecznej) masy krytycznej, która parłaby do zmian. Mówiąc ludzkim językiem, skutkiem kryzysu demograficznego za mało jest młodych ludzi. To że są niezadowoleni to jedno, ale po prostu jest ich za mało żeby wywołać lawinę. (Proszę przypomniec sobie sierpień 80 i tysiące dwudziesto, trzydziestolatków biorących udział w tamtych wydarzeniach).


Pozdrawiam


Aleksy

 

"skutkiem kryzysu demograficznego za mało jest młodych ludzi" a liczba mlodych zostala jeszcze dodatkowo uszczuplona przez sponsorowana przez rzad emigracje, pozornie tylko zarobkowa.

2011-12-16
latarnik

 

Aleksy
Napisałem "masz rację" bo uzupełniłeś moją wypowiedź. I można ją jeszcze długo uzupełniać.
Twój kolejny komentarz jest tylko częściowo trafny, albowiem wynika ze średnio zaawansowanego stopnia świadomości społecznej.
To nie oczywiści wrogowie są najbardziej niebezpieczni, ale ci - którzy są wśród nas.
Napiszę o tym kiedyś odrębny tekst.

pozdrawiam

2011-12-17
Artur Łoboda

  

Archiwum

Zawłaszczone państwo, III RP cytacją PRL-u
marzec 29, 2006
Marek Olżyński
To się w pale nie mieści ....
styczeń 30, 2008
PAP
Chłop w amoku
marzec 15, 2004
Ewa
Refleks szachisty
listopad 11, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Niebieska Akcja - Ukraina
listopad 29, 2004
opolskoma
"Globalizacja antysemityzmu" i hegemonia Osi USA-Izrael nad światem
wrzesień 28, 2006
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
3xTak PPR i 4xTak PO
Program PO - czy w kierunku likwidacji Państwa Polskiego?

październik 5, 2004
Stanisław Bulza
Polityka niczym wredna kochanka
styczeń 16, 2008
Marek Olżyński
W Trzeciej RP opłaca się być bandytą
styczeń 22, 2004
IAR
Komuna mogła by być wzorcem
październik 31, 2004
"Korzyści" z liberalizacji polskiego handlu
luty 9, 2007
Dariusz Kosiur
Tajemnicza droga izraelskiej broni
sierpień 29, 2002
PAP
USA:Kryzys na rynku kredytów mieszkaniowych
styczeń 14, 2008
Koalicje. KLIKA - Kabaret Autorów Marek Sobczak & Antoni Szpak
listopad 15, 2002
http://angora.pl
Na usługach klasy rządzącej
listopad 10, 2003
Nowy plan Sharona - ewakuacja 125 tys. Żydów do Polski
wrzesień 4, 2004
Danuta Becker
Aktualizacja strony http://zaprasza.net/kolton W zwiazku z przyjeciem do Uni Europejskiej RUMANIA i BULGARIA nalezy popraw
lipiec 7, 2007
Henry Kolton
"Fahrenheit 9/11" z owacją na stojąco
maj 18, 2004
Ewa
38 milionów durniów
czerwiec 21, 2008
Artur Łoboda
Hitler nauczył się nienawiści do Polaków w Berlinie?
sierpień 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media