ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zygmunt Jan Prusiński JEDENAŚCIE IMION SIÓSTR - część druga 
3 czerwiec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
W każdym kraju inny covid 
12 październik 2020     
Lucyna Kulińska i Agnieszka Piwar o współczesności Ukrainy 
20 kwiecień 2018      eMisjaTv
Jak „szczepionki” przeciwko Covid utorowały drogę „szczepionkom” mRNA przeciwko nowotworom 
15 marzec 2025     
Covid hucpah 
27 marzec 2020     
Jesteśmy wolni... w niewoli 
18 maj 2026      autor Zygmunt Jan Prusiński
Zygmunt Jan Prusiński SZUDROCZYĆ - część druga 
26 styczeń 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Zrób miejsce dla stanu kapusia: wszechwidzącej czwartej gałęzi Rządu 
4 czerwiec 2021     
Kto nie szyfruje, ten żałuje 
17 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
To niestety - nie koniec 
6 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Przygoda z wierszem Andrzeja Bursy 
27 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Prawdy powszechnie znane - nie wymagają wyjaśnienia 
7 marzec 2016      Artur Łoboda
Upadły autorytet 
1 maj 2017      Artur Łoboda
Starsi ludzie w Polsce mają żyć krótko. 
7 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Podpiszcie petycje o "Ograniczenie kapitału niemieckiego w mediach na terytorium Polski" 
16 luty 2016      TellTheTruth
Napisz do amerykańskiego kongresmana, który żąda niezależnego dochodzenia w sprawie katastrofy k/Smoleńska 
6 lipiec 2010      Rebel
Dylematy związane z in vitro 
20 luty 2015      Artur Łoboda
W temacie uwięzienia Grzegorza Brauna 
5 sierpień 2014      Artur Łoboda
Polański i "Pianista" 
3 styczeń 2010      Artur Łoboda
Światowe Forum Ekonomiczne jest „Epsteinowane”  
24 luty 2026      Peter Koenig

 
 

15 grudnia 2011

Po śmierci mojej ś.p. Babci - w latach osiemdziesiątych - znalazłem w jej mieszkaniu duże ilości przedatowanej żywności, która miała już kilka lat i tęchła.
Były to dziesiątki kilogramów mąki, cukru, kaszy i innych podobnych artykułów.
Pomyślałem, że to niepotrzebne marnowanie jedzenia i objaw wojennej paranoi.

Dziś mam na ten temat zupełnie inne zdanie i podobnie jak w innych kwestiach uważam swoją Babcię za wyjątkowo mądrą kobietę.
Przeżyła dwie wojny i wielokrotny głód. Właściwie można by uznać, że i trzecią wojnę przeżyła - wojnę Jaruzelskiego przeciwko swojemu narodowi.

Wiele osób - każdego roku płaci ubezpieczenie od różnych nieprzewidzianych zjawisk losowych.
A kto płaci ubezpieczenie od głodu?
Co są warte wszystkie polisy - gdy wybuchnie wojna i nie będzie jedzenia?
Naiwni myślą, że jakaś makulatura zapewni im bezpieczeństwo.
Już dziś doświadczają skutków własnej głupoty - gdy dowiadują się, że złodzieje z OFE zmarnowali ich pieniądze na emeryturę.

A moja ś.p. Babcia po wprowadzeniu Stanu Wojennego płaciła ubezpieczenie od głodu - robiąc zapasy żywności dla całej rodziny.
I była bardzo mądrą kobietą.
Minęła 30-ta rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce a ja pierwszy raz nie zabrałem głosu.
Nie mam niczego do dodania ponad to - co wcześniej już napisałem.
Obecny stan gospodarki świata był przepowiadany przeze mnie, przez wiele lat.
Lecz gdy przestrzegałem - polityczny motłoch i jego agentura starała się ośmieszyć moje przestrogi.

Wiele osób w kółko powtarza te same zdania z nadzieją, że lepiej dotrą do ludzi.
Ja ograniczę się do przypomnienia tekstów napisanych wiele lat temu.
Są one wystarczającym elementarzem świadomości politycznej.

Globalizacja, czyli programowy upadek Świata. (2003 rok)
http://www.zaprasza.net/a_y.php?mid=4310

Przesłanie do Narodów Europy Zachodniej (2004 rok)
http://zaprasza.net/a_y.php?&mid=7555

The message to the nations of Western Europe (2004)
http://zaprasza.net/a.php?&article_id=30501

Dzisiaj przygłup z polskojęzycznego rządu mówi Polakom:

"Nie spotkałem nikogo w stolicach europejskich, kto miałby dzisiaj 100-procentową pewność, kiedy jest pytany o przyszłość UE - powiedział premier Donald Tusk, przedstawiając w Sejmie informację w sprawie przyszłości Unii Europejskiej."

A co nas obchodzą hochsztaplerzy - którzy nas oszukiwali i okradali przez wiele lat?

Polską rządzą przestępcy!
I oni doprowadzili nasz Kraj do tragicznej sytuacji.
Jeszcze orkiestra gra na tym tonącym okręcie o nazwie Polska.

Do tekstów napisanych przed laty dodam pytanie retoryczne skierowane do polityków:

Jak myślicie - co się z Wami stanie - gdy Naród nie wytrzyma?
Czy historia Czauczesku i Kadafiego niczego Was nie nauczyła?
15 grudzień 2011

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

"...Jak myślicie - co się z Wami stanie - gdy Naród nie wytrzyma?..."


Pierwej musiałby być Naród, ale Narodu już nie ma. ... w ciagu trzech dekad jakie minęły od wprowadzenia stanu wojennego został zastąpiony zupełnie zatomizowanym i zdemoralizowanym społeczeństwem. Tak więc obecny reżim nie musi się specjalnie (z jego strony) niczego obawiać ...

2011-12-15
Aleksy

 

A już mi się wydawało, że moja rola się skończyła....
i nie muszę niczego tłumaczyć.
W latach 90. obserwowałem potężny proces manipulacji Społeczeństwem Polskim - służący skłóceniu nas i pozbawieniu podmiotowości.
W swoich pierwszych artykułach nazywałem to "inżynierią behawiorystyczną", albowiem moja wiedza z socjologii wywodziła się z początków lat 70. i nie poznałem narzędzi manipulacji społeczeństwem powstałych w latach późniejszych.
Dziś są na ten temat dużo lepsze opracowania.

Jednak w sytuacji skrajnej, w sytuacji stresu dochodzi w mózgach istot żywych do sięgnięcia w nieaktywne rejony układu nerwowego.
Mieliśmy wiele przykładów gdy doskonale wytresowane psy zagryzały swoich właścicieli.

Wymordowanie klasy politycznej nie może być procesem świadomym bo świadomość ogranicza naszą agresję.
Kiedy Naród nie wytrzyma to zacznie działać jak zdziczałe zwierzę i zabijać z żądzy odwetu.
Tak przecież postąpił zabójca Kadafiego. Tak postąpili egzekutorzy rodziny Czauczesku.

Politycy powinni się bać!
Bardzo bać.

2011-12-15
Artur Łoboda

 

"...Kiedy Naród nie wytrzyma to zacznie działać jak zdziczałe zwierzę i zabijać z żądzy odwetu..."

No to na pewno (nie jest) nie będzie NARÓD, ale zdziczała czerń, która pijana krwią paru frajerów (jacy dadzą się złapać) już po wszystkim znowu posłusznie wystawi d...pę pod "pański" bat.


P.S
...a Czauczesku zabili jego byli kompani, bo gdyby miał uczciwy proces, a nie tą farsę, którą pokazano światu to obok niego pod ścianą stanęliby też i oni ...

2011-12-15
Aleksy

 

Masz rację Aleksy

2011-12-15
Artur Łoboda

 

Panie Arturze, nie chodzi o "rację" nie chcę jej mieć, i obym jej nie miał. Lepiej polec z honorem niż gnić, a My (Polacy) właśnie gnijemy.

Długi czas (rok, dwa lata temu) myślałem, że przesilenie nastąpi pod koniec bieżącego roku, że w najlepszym razie Polacy pokażą czerwoną kartkę rzadzącym w niedawnych wyborach, ale stało się zupełnie inaczej. O święta naiwności....ale dlaczego?
A no dlatego, bo "społeczeństwo" wybrało status quo, a to według niego gwarantuje nie kto iny jak obecny reżim.

Po drugie współcześni Polacy są nastawieni (nasterowani przez mass media) na "materialny sukces", a społeczeństwa tego typu wybierając (jw.) święty spokój łatwiej godzą się na niewygody reżimu (w tym przypadku jeszcze miękkiego totalitaryzmu pod panowaniem postaci politycznej poprawności), a niżeli te które mają nieco inne priorytety (Na marginesie nadmienię, że w Polsce działa to już od dawna, przypomnę tylko, że po pacyfikacji "Wujka" Jaruzelski kupił sobie górników "przywilejami" w postaci specjalnych sklepów oferujacych towary na tzw. książeczki "G". Zresztą strategiczne branże nie mówiąc o resortach siłowych demoralizowane były w podobny sposób. Dzisiaj działa to już inaczej, ale cel jest ten sam - maksymalnie pobudzić w ludziach potrzeby materialne, zwłaszcza takie na które ich nie stać i które nie są im do życia niezbędne, ale dostępne na kredyt).

Po trzecie i najwazniejsze, to fakt że w Polsce brakuje (społecznej) masy krytycznej, która parłaby do zmian. Mówiąc ludzkim językiem, skutkiem kryzysu demograficznego za mało jest młodych ludzi. To że są niezadowoleni to jedno, ale po prostu jest ich za mało żeby wywołać lawinę. (Proszę przypomniec sobie sierpień 80 i tysiące dwudziesto, trzydziestolatków biorących udział w tamtych wydarzeniach).


Pozdrawiam


Aleksy

 

"skutkiem kryzysu demograficznego za mało jest młodych ludzi" a liczba mlodych zostala jeszcze dodatkowo uszczuplona przez sponsorowana przez rzad emigracje, pozornie tylko zarobkowa.

2011-12-16
latarnik

 

Aleksy
Napisałem "masz rację" bo uzupełniłeś moją wypowiedź. I można ją jeszcze długo uzupełniać.
Twój kolejny komentarz jest tylko częściowo trafny, albowiem wynika ze średnio zaawansowanego stopnia świadomości społecznej.
To nie oczywiści wrogowie są najbardziej niebezpieczni, ale ci - którzy są wśród nas.
Napiszę o tym kiedyś odrębny tekst.

pozdrawiam

2011-12-17
Artur Łoboda

  

Archiwum

Masoneria (4)
Rytualne tworzenie "Nowego człowieka"

grudzień 2, 2003
Wina ministrów
sierpień 27, 2007
Marek Olżyński
Referent i petent
lipiec 7, 2008
Marek Jastrząb
10 lat Stowarzyszenia Primum Non Nocere
listopad 28, 2008
Adam Sandauer Przewodniczący Stowarzyszenia
13 grudnia
grudzień 13, 2002
Artur Łoboda
Sztuka - antysztuka
lipiec 31, 2003
Andrzej Kumor
Prawda i fałsz w wyborach w USA w 2008 roku
marzec 23, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Niechciane inwestycje"
sierpień 28, 2002
PAP
Towarzysze tęsknią za pochodami
maj 1, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Order Orła Białego dla Bronisława Geremka
grudzień 11, 2002
PAP
Grzesznik, fiolet i krzyż
marzec 22, 2008
Marek Olżyński
Program "Polska 2005" (III)
marzec 9, 2005
jeswiat
Szwecja ostrożna wobec nowych krajów UE
sierpień 19, 2002
IAR
To musi przeczytać każdy Polak
lipiec 21, 2008
PAP
I śmieszno, i straszno...
grudzień 10, 2002
Kwaśniewski liczy na kompromis RPP - Rząd
czerwiec 17, 2002
PAP
OFE
lipiec 14, 2008
Jakie przesłanki takie wnioski
listopad 1, 2007
Artur Łoboda
Szykuje się kolejna wojna aborcyjna
maj 6, 2008
PAP
Media pod żydowską okupacją
grudzień 11, 2003
Adrian Dudkiewicz
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media