ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Podstepna konkurencja ? 
5 kwiecień 2010      Goska
Szatynka w czerwonej sukience 
19 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Globalny świat walczy z państwami narodowymi 
30 październik 2020      krakus
Ekologia 
28 kwiecień 2021      Artur Łoboda
Nowomowa Bodnarowców 
9 kwiecień 2025      Artur Łoboda
Detoksykacja organizmu po szczepieniu? 
8 lipiec 2021     
LIST OTWARTY Zrzeszenia Artystycznego ZA do władz 
8 marzec 2015      www.trwanie.com
Pseudo infekcja 
8 maj 2021      Reinhard Frankl & Tobias Weißert
nie-Udany Rok Chopinowski. Żenująca bezczelność 
3 marzec 2011      MKiDN
Listy do Ministranta - Część III 
6 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Czy temat katastrofy znów zamieni się w szopkę? 
4 luty 2016      Artur Łoboda
"Żydów" fobie 
14 grudzień 2015      Artur Łoboda
Etapy likwidacji kolejnego "reliktu" świata socjalistycznego - LIBIA DZISIAJ zgnojona przez NATO i AlKaidę 
28 sierpień 2011      MG
Bilderberg i pandemia: dziwne zbiegi okoliczności, o których nie mówi prasa 
31 sierpień 2020      Oltre TV
Czego nie nadaje TVP-Info - antyrządowego protestu rolników w Warszawie 
13 październik 2020     
Przesłanie do Polaków 
9 październik 2011      Artur Łoboda
Reżim Bidena mówi, że kowbojski faszyzm nigdy nie odejdzie; „ogólny remont”, który obejmuje „brak scenariusza”, by kiedykolwiek „wrócić do normy” 
5 marzec 2022      Ethan Huff
Tak sobie tylko pomyślałem...  
14 styczeń 2017      Artur Łoboda
Czy wynalazki cywilizacji Nas zabiją?  
18 styczeń 2021     
Kilka uwag do filmu "Zniesławienie" 
27 maj 2011      Artur Łoboda

 
 

15 grudnia 2011

Po śmierci mojej ś.p. Babci - w latach osiemdziesiątych - znalazłem w jej mieszkaniu duże ilości przedatowanej żywności, która miała już kilka lat i tęchła.
Były to dziesiątki kilogramów mąki, cukru, kaszy i innych podobnych artykułów.
Pomyślałem, że to niepotrzebne marnowanie jedzenia i objaw wojennej paranoi.

Dziś mam na ten temat zupełnie inne zdanie i podobnie jak w innych kwestiach uważam swoją Babcię za wyjątkowo mądrą kobietę.
Przeżyła dwie wojny i wielokrotny głód. Właściwie można by uznać, że i trzecią wojnę przeżyła - wojnę Jaruzelskiego przeciwko swojemu narodowi.

Wiele osób - każdego roku płaci ubezpieczenie od różnych nieprzewidzianych zjawisk losowych.
A kto płaci ubezpieczenie od głodu?
Co są warte wszystkie polisy - gdy wybuchnie wojna i nie będzie jedzenia?
Naiwni myślą, że jakaś makulatura zapewni im bezpieczeństwo.
Już dziś doświadczają skutków własnej głupoty - gdy dowiadują się, że złodzieje z OFE zmarnowali ich pieniądze na emeryturę.

A moja ś.p. Babcia po wprowadzeniu Stanu Wojennego płaciła ubezpieczenie od głodu - robiąc zapasy żywności dla całej rodziny.
I była bardzo mądrą kobietą.
Minęła 30-ta rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce a ja pierwszy raz nie zabrałem głosu.
Nie mam niczego do dodania ponad to - co wcześniej już napisałem.
Obecny stan gospodarki świata był przepowiadany przeze mnie, przez wiele lat.
Lecz gdy przestrzegałem - polityczny motłoch i jego agentura starała się ośmieszyć moje przestrogi.

Wiele osób w kółko powtarza te same zdania z nadzieją, że lepiej dotrą do ludzi.
Ja ograniczę się do przypomnienia tekstów napisanych wiele lat temu.
Są one wystarczającym elementarzem świadomości politycznej.

Globalizacja, czyli programowy upadek Świata. (2003 rok)
http://www.zaprasza.net/a_y.php?mid=4310

Przesłanie do Narodów Europy Zachodniej (2004 rok)
http://zaprasza.net/a_y.php?&mid=7555

The message to the nations of Western Europe (2004)
http://zaprasza.net/a.php?&article_id=30501

Dzisiaj przygłup z polskojęzycznego rządu mówi Polakom:

"Nie spotkałem nikogo w stolicach europejskich, kto miałby dzisiaj 100-procentową pewność, kiedy jest pytany o przyszłość UE - powiedział premier Donald Tusk, przedstawiając w Sejmie informację w sprawie przyszłości Unii Europejskiej."

A co nas obchodzą hochsztaplerzy - którzy nas oszukiwali i okradali przez wiele lat?

Polską rządzą przestępcy!
I oni doprowadzili nasz Kraj do tragicznej sytuacji.
Jeszcze orkiestra gra na tym tonącym okręcie o nazwie Polska.

Do tekstów napisanych przed laty dodam pytanie retoryczne skierowane do polityków:

Jak myślicie - co się z Wami stanie - gdy Naród nie wytrzyma?
Czy historia Czauczesku i Kadafiego niczego Was nie nauczyła?
15 grudzień 2011

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

"...Jak myślicie - co się z Wami stanie - gdy Naród nie wytrzyma?..."


Pierwej musiałby być Naród, ale Narodu już nie ma. ... w ciagu trzech dekad jakie minęły od wprowadzenia stanu wojennego został zastąpiony zupełnie zatomizowanym i zdemoralizowanym społeczeństwem. Tak więc obecny reżim nie musi się specjalnie (z jego strony) niczego obawiać ...

2011-12-15
Aleksy

 

A już mi się wydawało, że moja rola się skończyła....
i nie muszę niczego tłumaczyć.
W latach 90. obserwowałem potężny proces manipulacji Społeczeństwem Polskim - służący skłóceniu nas i pozbawieniu podmiotowości.
W swoich pierwszych artykułach nazywałem to "inżynierią behawiorystyczną", albowiem moja wiedza z socjologii wywodziła się z początków lat 70. i nie poznałem narzędzi manipulacji społeczeństwem powstałych w latach późniejszych.
Dziś są na ten temat dużo lepsze opracowania.

Jednak w sytuacji skrajnej, w sytuacji stresu dochodzi w mózgach istot żywych do sięgnięcia w nieaktywne rejony układu nerwowego.
Mieliśmy wiele przykładów gdy doskonale wytresowane psy zagryzały swoich właścicieli.

Wymordowanie klasy politycznej nie może być procesem świadomym bo świadomość ogranicza naszą agresję.
Kiedy Naród nie wytrzyma to zacznie działać jak zdziczałe zwierzę i zabijać z żądzy odwetu.
Tak przecież postąpił zabójca Kadafiego. Tak postąpili egzekutorzy rodziny Czauczesku.

Politycy powinni się bać!
Bardzo bać.

2011-12-15
Artur Łoboda

 

"...Kiedy Naród nie wytrzyma to zacznie działać jak zdziczałe zwierzę i zabijać z żądzy odwetu..."

No to na pewno (nie jest) nie będzie NARÓD, ale zdziczała czerń, która pijana krwią paru frajerów (jacy dadzą się złapać) już po wszystkim znowu posłusznie wystawi d...pę pod "pański" bat.


P.S
...a Czauczesku zabili jego byli kompani, bo gdyby miał uczciwy proces, a nie tą farsę, którą pokazano światu to obok niego pod ścianą stanęliby też i oni ...

2011-12-15
Aleksy

 

Masz rację Aleksy

2011-12-15
Artur Łoboda

 

Panie Arturze, nie chodzi o "rację" nie chcę jej mieć, i obym jej nie miał. Lepiej polec z honorem niż gnić, a My (Polacy) właśnie gnijemy.

Długi czas (rok, dwa lata temu) myślałem, że przesilenie nastąpi pod koniec bieżącego roku, że w najlepszym razie Polacy pokażą czerwoną kartkę rzadzącym w niedawnych wyborach, ale stało się zupełnie inaczej. O święta naiwności....ale dlaczego?
A no dlatego, bo "społeczeństwo" wybrało status quo, a to według niego gwarantuje nie kto iny jak obecny reżim.

Po drugie współcześni Polacy są nastawieni (nasterowani przez mass media) na "materialny sukces", a społeczeństwa tego typu wybierając (jw.) święty spokój łatwiej godzą się na niewygody reżimu (w tym przypadku jeszcze miękkiego totalitaryzmu pod panowaniem postaci politycznej poprawności), a niżeli te które mają nieco inne priorytety (Na marginesie nadmienię, że w Polsce działa to już od dawna, przypomnę tylko, że po pacyfikacji "Wujka" Jaruzelski kupił sobie górników "przywilejami" w postaci specjalnych sklepów oferujacych towary na tzw. książeczki "G". Zresztą strategiczne branże nie mówiąc o resortach siłowych demoralizowane były w podobny sposób. Dzisiaj działa to już inaczej, ale cel jest ten sam - maksymalnie pobudzić w ludziach potrzeby materialne, zwłaszcza takie na które ich nie stać i które nie są im do życia niezbędne, ale dostępne na kredyt).

Po trzecie i najwazniejsze, to fakt że w Polsce brakuje (społecznej) masy krytycznej, która parłaby do zmian. Mówiąc ludzkim językiem, skutkiem kryzysu demograficznego za mało jest młodych ludzi. To że są niezadowoleni to jedno, ale po prostu jest ich za mało żeby wywołać lawinę. (Proszę przypomniec sobie sierpień 80 i tysiące dwudziesto, trzydziestolatków biorących udział w tamtych wydarzeniach).


Pozdrawiam


Aleksy

 

"skutkiem kryzysu demograficznego za mało jest młodych ludzi" a liczba mlodych zostala jeszcze dodatkowo uszczuplona przez sponsorowana przez rzad emigracje, pozornie tylko zarobkowa.

2011-12-16
latarnik

 

Aleksy
Napisałem "masz rację" bo uzupełniłeś moją wypowiedź. I można ją jeszcze długo uzupełniać.
Twój kolejny komentarz jest tylko częściowo trafny, albowiem wynika ze średnio zaawansowanego stopnia świadomości społecznej.
To nie oczywiści wrogowie są najbardziej niebezpieczni, ale ci - którzy są wśród nas.
Napiszę o tym kiedyś odrębny tekst.

pozdrawiam

2011-12-17
Artur Łoboda

  

Archiwum

Iran nadal opiera się osi USA-Izrael
marzec 13, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Zła wola uwola
lipiec 18, 2006
Jeremi Jedlicz
Zgromadzenie Religijne krytykuje "Mapę drogową"
maj 24, 2003
przesłała Anetka
Czy jest wśród nas uczciwy prokurator?
marzec 10, 2006
Artur Łoboda
Czym jest Kredyt Społeczny
marzec 25, 2003
Jasiek z Toronto
Debata obłudy
październik 11, 2007
Bogusław
Dwa teksty
październik 14, 2004
Językowa patologia
lipiec 16, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Druga TARGOWICA
grudzień 27, 2002
Elzbieta
David Irving: "Żydzi powinni sami sobie zadać pytanie dlaczego są tak znienawidzeni"
grudzień 24, 2006
bibula- pismo niezależne
LIBERAL = PHILOCRIMINAL, Part II
grudzień 8, 2008
Marek Głogoczowski
Siemens Łód?
wrzesień 14, 2004
Russian-Jewish Mafia Revealed
styczeń 4, 2007
Przesłał ICP
Dymać Policję!
styczeń 6, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dzień Kobiet wczoraj i dziś
marzec 9, 2007
Marek Olżyński
Iran twierdzi, że Al-Qaeda była narzędziem Mossadu w 9/11
kwiecień 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Europejczycy to antysemici
listopad 25, 2003
Polska potępiona
maj 26, 2004
PAP
The Ambiguous Symbolism of Wannsee for the Nazis and for Israel
styczeń 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Komitet Honorowy PO
styczeń 9, 2008
komentator
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media