ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka 
Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. 
Rezonans magnetyczny niebezpieczny dla zaszczepionych 
Niektórzy ludzie silnie ucierpieli z powodu wytwarzanego przez niego elektromagnetyzmu.

Najcięższe przypadki skończyły się śmiercią osób poddanych tejże diagnostyce. 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
www.globalresearch.ca 
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Tego nie pokażą w żadnym medium głównego ścieku 
Śmiertelny atak! Iran wystrzeliwuje przerażające rakiety - Israel Emergency
 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. 
 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
Wielkie pytania o 9/11 
Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 
więcej ->

 
 

Iran nadal opiera się osi USA-Izrael



Napad na Irak dokonany przez USA, tak dla dobra Izraela jak i dla przemysłu naftowego oraz zbrojeniowego, stworzył tak zwany „problem Iraku,” który to problem zaczęto dyskutować w Bagdadzie w sobotę 19go marca, 2007 roku. Dzieje się to po sformułowaniu ustaw, na podstawie których wielkie korporacje mają mieć najbradziej uprzywilejowane na świecie warunki eksploatacji kolosalnych rezerw ropy naftowej i gazu ziemnego znajdujących sie na zniszczonych działaniami wojennymi ziemiach Irakijczyków.

Natępnym celem strategji osi USA-Izrael jest zmiana reżymu w Iranie i kontrola zasobów eneregetycznych tego kraju przez amerykańskie korporacje. W tym celu USA zmasowało wielką flotę wojenną w Zatoce Perskiej, a Izrael nie tlko naznaczył generała lotnictwa dowódcą frontu przeciwko Iranowi, ale również omawia „korytarz powietrzny” nad okupowanym Irakiem, dla przelotu bambowców izraelskich w celu bombardowania Iranu.

Przerażenie finansiery i inwestorów na giełdach światowych rosnącą możliwością działań wojennych w Zatoce Perskiej, przez którą codzień przechodzi 25% całego paliwa idącego na rynek światowy, doprowadziło do zgody USA na pertraktacje z Teheranem i z Syrią w Bagdadzie, raczej niż żeby spowodować atakiem na Iran katastrofę na rynku paliwa i nieobliczalne skutki działań wojennych przeciwko Iranowi.

Ostatni raz USA bezpośrednio pertraktowały z Iranem w grudniu 2001, w czasie starań o rozwiązanie problemu Afganistanu i uznanie marionetkowego rządu Hamid’a Karzai’a właściciela restauracji w Nowm Jorku, jako prezydenta w Kabulu. Mimo tego, że Iran wrogi Alkaidzie, zgodził się poprzeć Waszyngton, wkrótce został on zaliczony przez neokonserwatywny rząd Bush’a do „osi zła” i zakwalifikowany do programu zmiany reżymu w Teheranie, w taki sposób jak został zmieniony reżym w Bagdadzie.

„Wytrze?wiająca kuracja” nastąpiła kosztem ponad 600,000 zbitych Irakijczyków i milionów uciekinierów pozbawionych dachu nad głową w czasie katastrofalnej pacyfikacji Iraku przez USA. Wydarzenia te doprowadziły do ponownego starania się Waszyngtonu o pomoc Teheranu wobec katastrofy nad Eufratem. Tak więc „irański członek osi zła” ma teraz pomagać Waszyngtonowi w ustabilizowaniu piekła rozpętanego przez USA w sąsiednim ośrodku „osi zła” w Iraku.

Tym razem politycy w Teheranie są ostrożni i uważają, że amerykańskie intrygi wiodące do rokowań, są pełne zasadzek mających na celu rabunek zasobów energetycznych Bliskiego Wschodu, takich jak ropa naftowa i gaz ziemny. USA i reżym radykalnych sjonistów w Izraelu, wykorzystują spory między muzułmanami.

Szyici w Bagdadzie starają się o pomoc szyitów rządzących w Teheranie, gdzie dominują slogany takie jak „precz z USA” i „Iran ma prawo do energji nuklearnej.” Według Teharanu, USA nie potrafi ustabilizować Afganistanu, Libanu i Palestyny polityką pro-izraelską. Teraz pod pretekstem walki z terrorem, Waszyngton wznieca konflikty między szyitami i sunnitami.

Szyicki Teheran broni swego sojuszu z sunnickim Damaszkiem, gdzie goszczą obecnie wiceprezydent Iranu Parviz Davudi i minister obrony Mustafa Mahammad-Nadżdżar. Natomiast premier Syrji Nadżi al-Otari ma być w Teheranie w środę 14go marca 2007 roku.

Teheran jest ostroży i nie chce dać się oszukać propagandą rządu Bush’a, który obecnie chce uspokoić strach na giełdzie, spowodowany awanturniczą polityka USA na Bliskim Wschodzie. Tak więc ambasador amerykański w Bagdadzie, Afgan na służbie neokonserwatystów, Zalmay Khalilzad, witał uprzejmie oficjalną delegację z Iranu i obiecywał bezpośrednie rokowania między USA i Iranem.

Wiceminister spraw zagranicznych Iranu, Abbas Araghiczi odpowiedział, że normalna droga dyplomatyczna stoi otworem, jeżeli Wszyngton faktycznie chce porozumienia z Iranem. Jednocześnie wyraził on protest przeciwko niedawnemu aresztowaniu irańskich dyplomatów przez okupacyjne wojska USA w Iraku.

Araghiczi stwierdził, że USA ma mylną orientację i stale popełnia błędy w Iraku z powodu fałszywych informacji, które doprowadziły do napadu na Irak i wyraził nadzieje, że podobnie fatalne błedy nie zostaną popełnione wobec Iranu. Wedlug niego „USA stworzyły w Iraku błędne koło, w którym obecność wojsk USA powoduje akty terroru, które to akty są pretekstem do przedłużania okupacji. Zbrojna okupacja widziana jest jako jedyna realna gwarancja rabunku rezerw paliwa Iraku.” Według Aragiczi’ego dla stabilizacji Bliskiego Wschodu konieczny jest jasno sprecyzowany plan ewakuacji Iraku przez wojska USA.

Senator Edward Kennedy powiedział, według Washington Post z 11go marca 2007, że rząd Bush’a zrozumiał, że większość senatorów i deputowanych w kongresie popiera rokowania z Iranem i z Syrją w sprawie stabilizcji Iraku i nie zgadza się na zbrojny napad USA na Iran. Kennedy powiedział, że ta sama większość żąda ewakuacji wojsk USA przed końcem kadencji Bush’a w 2008 roku.

Teheran popiera szyicki rząd w Bagdadzie premiera Nuri al-Maliki i jest przeciwny zamianowaniu przez USA innego marionetkowego premiera rządu w Iraku, a zwłaszcza proponownego przez USA „Saddama bez wąsów” Iyad’a Allawi’ego, byłego premiera marionetkowego, związanego ze służbami specjalnymi USA.

Teheran uważa że wzmocnienie sił szyickiego pro-irańskiego rządu premiera el-Maliki w poparciu o obecną strukturę konstytucji i parlamentu Iraku, jest korzystne dla stabilizacji tego kraju. Tymczasem USA i państwa sunnitów teraz popierają zmiany rządu w Iraku na korzyść sunnitów.

Teheran uważa, że głównie kraje Bliskiego Wschodu muszą pomóc w stabilizacji i naprawie zniszczeń wojennych w Iraku, a natomiast USA, W.Brytania, Francja, Rosja i Chiny, powinny spełniać rolę obserwatorów.

W bliskiej przyszłości ma nastąpić w Teheranie spotkanie u szczytu państw regionu Zatoki Perskiej. Tak więc Teheran jest zadowolony ze spotkania z USA w Bagdadzie, ponieważ w tym spotkaniu został uznany na arenie międzynarodowej, za ważną potęgę regionalną, ważną w stabilizacji Bliskiego Wschodu.

Niestety USA koordynuje swoją politykę z Tel-Awiwem. Sekretarz stanu, Condoleezza Rice, prawdopodobnie poleci do Izraela przed następną konferencją w sprawie Iraku, która ma się odbyć na szczeblu ministerialnym w przyszłym miesięcu.

Według ministra obrony Izraela, Amir’a Peretz’a bieżący rok jest krytyczny, dla zatrzymania pogramu nuklearnego Iranu za pomocą dyplomacji i międzynarodowych sankcji finisowych. Nie wspomniał on nic o destabilizującej Bliski Wschód sprawie arsenału nuklearnego Izraela. Nie ponawiał wcześniejszych pogróżek pod adresem Iranu.

Zgoda Teheranu w sprawie stabilizacji sytuacji w Iraku zależy od dalszej polityki osi USA-Izrael, która obecnie organizuje państwa sunnitów przeciwko szyickiemu Iranowi. Oczywiście polityka osi USA-Izrael na Bliskim Wschodzie działająca przeciwko Iranowi, Syrji, Hezbollah i Hamas zawsze będzie niepopularna wśrod muzułmanów.

Podobnie amerykańsko-izraelskie manipulacje rozłmu islamu na szyitów i sunnitów w celu osłabiania i odosabniania Iranu w świecie muzułmańskim, powoduje wrogość Teheranu na najwyższych szczeblach władzy. Iran czuje się zagrożony pacyfikacją sąsiedniego Afganistanu i Iraku oraz istnieniem amerykańskich baz w Azerbajdżanie. Naturalnie Iran był przeciwny popierciu przez USA ataku Izraela na Liban, oraz rozniecaniu konfliktu między Palestyńczykami.

Iran uważa, że USA chce osiągnać kontrolę energetycznych zasobów Bliskiego Wschodu za pomocą wzniecania konfliktu między szyitani i sunnitami. Tak więc przy wpływach lobby Izraela na amerykańsą politykę i zachłannością USA na zasoby energetyczne, pokój w Iraku wydaje się bardzo trudny do osięgnięcia. Nie mniej Iran nadal opiera się polityce osi USA-Izrael i dzięki swemu położeniu geopolitycznemu ma szanse bronić się i uniknąć starty niepodległości i nie doświadczyć „zmiany reżymu.”

www.pogonowski.com
13 marzec 2007

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Czy może mi ktoś pomóc?
październik 2, 2007
Artur Łoboda
Bezsensowna śmierć
czerwiec 27, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Mały wielki człowiek
luty 16, 2003
Artur Łoboda
Bezrobotni korzystają z Unii
maj 1, 2005
cc
Kwadratowe kłamstwo przy stole okrągłym
kwiecień 21, 2004
Andrzej Fromm
Kryzys finansowy (???????) zjadł połowę zysków wypracowanych dla nas przez fundusze emerytalne w ciągu dziewięciu lat
styczeń 3, 2009
onet.pl , Gazeta Wyborcza
Parada dziwek czyli: "jestem Europejczykiem"
marzec 14, 2003
Artur Łoboda
Krawczyk kraje jak jej staje
styczeń 11, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Świadczenia proporcjonalne do składek
październik 8, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Palestyna: Wojna domowa Elliota Abramsa
styczeń 10, 2007
Piotr Chmielarz
Mięśniak kontra pedały
wrzesień 26, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Nie dla PiS, PO, LiD w wyborach da Sejmu RP - 2007 r. Nie przegrywajmy POLSKI!
wrzesień 10, 2007
Dariusz Kosiur
Firma 'Świte?ja' czy 'Świte?ia'?
październik 2, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Cyprian Kamil Norwid - Polska i Rzym
maj 26, 2005
Stanisław Bulza
Sprawiedliwość w piekle (Zabójstwo Saddama Husajna)
styczeń 9, 2007
Jacek Zychowicz
Dlaczego żaden z nich nie siedzi w kryminale?
grudzień 13, 2008
?ródło informacji: RMF
Czwarta władza
SOBCZAK i SZPAK

styczeń 6, 2004
http://angora.pl
Lekcja Dla USA z Walk Napoleona w Hiszpanii, 1808-1814
marzec 22, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Potajemne Loty na Przesłuchania i Tortury
kwiecień 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kołowrotek
październik 30, 2007
Słoneczny Zegar
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media