ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 
 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Milcz Lekarzu !!! 
Szczepionkowy bandytyzm w natarciu przeciw polskim lekarzom.
Mimo wielkiego doświadczenia i obserwacji pacjentów, lekarzowi nie wolno mówić o swoich obserwacjach gdy jest to nie zgodne z obowiązującym, chorym, systemem "opieki" zdrowotnej.  
David Icke w LondonReal TV 
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka.  
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. 
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
więcej ->

 
 

Wieczna walka

Kosciol polski w neo-Europie

Wieczna walka dwoch krolestw

Wielki mysliciel chrzescijanski z V wieku, sw. Augustyn, widzial na arenie serca ludzkiego i na arenie calego swiata nieustanne zmaganie sie dwoch spolecznosci: spolecznosci dobra - civitas Dei, i spolecznosci zla - civitas diaboli. Spolecznosc dobra dazy do utworzenia na ziemi krolestwa milosci, sprawiedliwosci, nadziei i Bozego sensu zycia, i w tym krolestwie wspolpracuja rodzinnie Kosciol i panstwo - civitas terrena. Spolecznosc zla chce natomiast budowac krolestwo zla, nienawisci, niesprawiedliwosci, desperacji i szalonego bezsensu, i syci sie glownie walka panstwa - imperium, z religia i Bogiem ("De civitate Dei").
Musimy postawic sobie pytanie: do jakiego krolestwa daza katolicy polscy? Na pewno do krolestwa dobrobytu, doskonalosci i o wielkich, wznioslych ideach. Ale w przypadku UE oszustwo propagandystow i milosnikow niewoli okazuje sie straszne. Obecnie - po odrzuceniu kamuflazu propagandowego - okazuje sie, ze ta nowa Europa odtraca Boga, buduje wszystko na ateizmie, nie przyjmuje chrzescijanskiego i ogolnoludzkiego kodeksu moralnego, glowne decyzje podejmuje hegemonistycznie, oslabione gospodarczo kraje ostatnio przylaczone traktuje jako satelitow albo nawet jako podlegle kolonie. Nowe kraje czlonkowskie zostaly zwabione obietnicami i propaganda, wykorzystano ich tragiczna sytuacje, w jakiej znalazly sie po upadku komunizmu. Tymczasem obietnice ratunku gospodarczego coraz bardziej sie oddalaja. Za to narastaja szybko manipulacje, ucisk, walka ekonomiczna i ideologiczna agresja dekadencka, czego przykladem u nas jest bezprawne wtargniecie statku aborcyjnego "Langenort" z Holandii. Choc jest jeszcze przed formalna akcesja, panstwo polskie, zreszta juz bardzo oslabione, nie ma prawa takiej agresji sie przeciwstawiac, bo prowadzona na statku dzialalnosc jest zgodna z zachodnia ideologia zabijania dzieci poczetych. Ostatnio sam Ojciec Swiety Jan Pawel II 13 lipca 2003 r. zwrocil uwage na zle strony UE: na indywidualizm, egoizm krajow bogatych, niesprawiedliwosc, uciskanie slabych, niesolidarnosc, brak odpowiedzialnosci za przyszlosc, brutalne odrzucanie Chrystusa i praw katolikow.
W propagandowym belkocie przed referendum powtarzaly sie "argumenty", ze Polsce lepiej bedzie zyc we wspolnocie niz "osobno". Propagandysci ci nie rozumieli, ze argumentuja staromodnie. Tymczasem wedlug ideologii UE, zadna wspolnota ludzi jako osob sie nie liczy, bo wszelka spolecznosc jest tylko tlem i materia zycia wybitnych, bogatych i losowo wygrywajacych jednostek. W nowym Babilonie po dluzszym czasie ma nie byc trwalych malzenstw, rodzin, rodow, ludow, narodow, no i osobnych panstw. Beda tylko szczesliwcy losowi i anonimowe stado spoleczne. Wszystkie dotychczasowe narody maja sie stopic w jeden nowy "narod europejski". Tylko wtedy ustana raz na zawsze wojny w Europie. Przyczyna wojen sa "nacjonalizmy". Takie straszne konflikty, jak miedzy Ukraincami i Polakami w okresie II wojny swiatowej, ustana dopiero wtedy, kiedy juz nie bedzie narodowosci ani polskiej, ani ukrainskiej, ani zadnej innej, a w ich miejsce tylko jakis ideowy lud Europy. A zatem akcesja Narodu Polskiego do UE bedzie nie tylko ograniczeniem lub calkowitym wyrzeczeniem sie suwerennosci, lecz takze w przyszlosci w ogole zniknieciem Narodu Polskiego jako polskiego z mapy Europy. Anihilacji unikna jedynie narody wiodace, ktore beda formowaly czynnie spoleczenstwo calej Europy.

Triumf socjalny czy utopia?
Nieszczesciem jest, ze od paru wiekow w kulturze euroatlantyckiej katolicy zostali wyparci z czynnej i tworczej polityki i powoli rzady w panstwach oddali innym, glownie niewierzacym. Tak jest i z nasza akcesja do UE. Akcesje owa teologowie opieraja raczej na pradawnej idei przyszlosciowego jednoczenia sie ludzkosci dla stworzenia w pomyslnym czasie jednego Krolestwa Bozego. Podobnie marzyly liczne pradawne ludy. Chrzescijanie zyja tez nadzieja, ze "nastanie jedna owczarnia i jeden Pasterz" (J 10,16). W tym duchu Jan Pawel II glosi, ze "Chrystus jest nadzieja Europy" ("Ecclesia in Europa").
Czy taka nauka zbiega sie w jakims sensie z globalizmem? Stanowczo nie! Kosciol bowiem glosi nadzieje na jedno Krolestwo Swiata w sensie religijnym, moralnym, duchowym. Ma to byc Krolestwo Mesjanskie: krolestwo wiary w Boga, prawdy, milosci powszechnej, pokoju, sprawiedliwosci, rownosci ludzi, najwyzszej moralnosci (por. Ap 20, 3; 17, 14; 19, 16). Chrzescijanie wierza, ze prawdziwa wiara stworzy prawdziwe ludzkie zycie. Ideologowie Unii Europejskiej natomiast maja na mysli krolestwo ekonomiczne, polityczne, technologiczne, materialne, no i czysto ateistyczne. Jego modelem moglaby byc Rzesza Niemiecka: jedno panstwo, wiele landow.
Od oswiecenia swiat zaczal odrzucac idee religijnego krolestwa duchowego i moralnego, a w jego miejsce zainicjowal budowe krolestwa czysto naturalnego, doczesnego, bezreligijnego, materialistycznego. I tak zaczeto wznosic krolestwa coraz bardziej przerazajace: francuskie, brytyjskie, niemieckie, bolszewickie... A w tej chwili wyrasta przed nami krolestwo zachodniej Unii Europejskiej: krolestwo materii, techniki, sily, mediow, wirtualnosci, wygody, rozkoszy, "uwolnienia" od przykazan Bozych, slowem - krolestwo triumfu nad religia, nad Kosciolem, nad natura, nad smiercia. I to jest wlasnie wielka utopia.

Uprowadzenie do Nowego Babilonu
Dyplomaci wierzacy i teologowie staraja sie usilnie, zeby wleczenie katolikow polskich w niewole przemieniac na dobrowolny i ochoczy pochod ewangelizacyjny, by ten gigantyczny, dziwaczny twor, na poczatku chrzescijanski, dzis po roku 1992 masonski, reewangelizowac. W ten sposob nawiazuja niejako do starej dewizy stoickiej Kleantesa z III wieku przed Chr.: "ducunt volentem fata, nolentem trahunt" - chcacego losy prowadza, a opierajacego sie ciagna. Nie baczac na sytuacje doczesna krajow katolickich, takich jak Polska, Litwa, Slowacja, Malta, Slowenia - czynniki katolickie zachecaja te panstwa do akcesji, zeby wzmocnic w Europie element katolicki. Zdaje mi sie, ze ogol katolikow w Polsce i w Europie uwaza, ze akcesja krajow katolickich do UE bedzie czyms szczegolnie korzystnym i dla tych krajow, i dla calej Unii. Trzeba jednak zakwestionowac pelna slusznosc tej opinii. Jakie sa po temu argumenty?
1. Sama koncepcja imperium ateistycznego po Maastricht przypomina jakas wielka sekte ateistyczna, ktora calkowicie nie lezy w nurcie humanizmu i personalizmu ani wywazonej i umiarkowanej mysli polskiej.
2. Inzynierowie UE stosuja czesto rozne chwyty niedozwolone i w ideologii (np. nie dostrzegaja katolikow), i w gospodarce (np. nie bronia nas przed ich oszustami), i w dyplomacji, np. stosujac zwodnicze triki, jak chociazby w Kopenhadze. W sumie jest to traktowanie nas jak krajow i ludzi nizszej kategorii.
3. Pod wzgledem gospodarczym i kulturalnym UE ma obecnie budowe trojpoziomowa: Europa I, Europa II i Europa III.
4. Nie wolno poswiecac wolnosci narodu i wierzacych dla spodziewanych korzysci gospodarczych, tym bardziej ze jak na razie ponosimy rozmaite straty i materialne, i co do ksztaltowania calej naszej kultury gospodarczej.
5. Nie wolno poswiecac czlowieka dla instytucji: to "czlowiek jest droga Kosciola" (Jan Pawel II), czyli Kosciol ma sluzyc czlowiekowi jako osobie, nie zas czlowiek Kosciolowi jako anonimowej instytucji. Podobnie UE ma sluzyc narodowi osob, a nie narod Unii.
6. UE jest tworem przejsciowym i sa juz symptomy, ze rychlo sie rozpadnie.
Czy Kosciol polski i Polska w ogole moga odegrac role czynnika wzmacniajacego zywiol katolicki w UE? Nalezy rowniez w tej kwestii wysunac pewne watpliwosci:
1. Bedzie to proba nieskuteczna, gdyz twor z Maastricht posiada wszelkie srodki gospodarcze, medialne, prawne, propagandowe i ideologiczne, az nadto skuteczne do zakneblowania ust katolikom polskim.
2. Bedzie to proba niekorzystna dla polskiej racji stanu, przypominajaca dawne popychanie Polski do wojen z Turcja i do obrony panstw zachodnich, ktore potem okazaly sie dla Polski grozniejsze niz Turcja.
3. Nie wolno naklaniac ludzi do akcesji do imperium ateizujacego i lamiacego podstawowe normy moralne, a jedynie mozna wysylac odpowiednio przygotowane jednostki z przygotowaniem misyjnym.
4. Przede wszystkim trzeba pamietac, ze to z Zachodu naplyna do nas wielkie fale "nauczycieli" oraz "apostolow" wszelkich sekt i patologii, a my nie bedziemy mieli ani odpowiedniego prawa, ani srodkow, zeby ograniczac ich dzialalnosc, zwlaszcza w zakresie deprawacji mlodziezy. Na tej zasadzie nauczyciele i profesorowie z Niemiec Zachodnich naplyneli masowo do Niemiec Wschodnich, nie dopuszczajac w zamian nikogo z Niemiec Wschodnich do siebie. Wielkie procesy spoleczne i religijne nie sa do glebi przewidywalne.
Wydaje sie, ze Kosciol polski bylby silniejszy, bardziej wplywowy i misyjny, gdyby Polska byla mniej uzalezniona od Zachodu, ktory realizuje nieco inna kreacje kultury i chrzescijanstwa. Nie potrzeba nam tworzenia jednego panstwa, bo juz teraz liczni prezbiterzy polscy pracuja niemal we wszystkich krajach Europy, no i na wszystkich kontynentach. Podobnie trzeba wzmacniac poszczegolne Koscioly Europy Zachodniej bez zbyt wielkich "przeszczepow" z Polski. Na przyklad trzeba wymoc w danym kraju okielznanie rozbojniczego, antychrzescijanskiego gangsterstwa medialnego. Bledem bylo bierne przygladanie sie, jak wrogowie katolicyzmu rozdrabniali Kosciol irlandzki. Dzis sa atakowane jeszcze inne Koscioly krajowe. Trzeba ich bronic w sposob zorganizowany wysilkiem Kosciola calej Europy. Dlaczego wrogowie oskarzaja nas o syndrom "oblezonej twierdzy"? Ano, bo chca, zebysmy sie nie bronili i zebysmy nie bronili innych.
Przesladowcy dzisiejsi w kulturze euroatlantyckiej sa wyszkoleni duzo lepiej niz Rzymianie i niz w kulturach nierozwinietych. Przeciwnicy katolicyzmu umieja stosowac zaslony dymne i rozne "srodki znieczulajace". Prosze zwrocic uwage na Polske: po roku 1989 Kosciol polski jest rozdrabniany jak w Irlandii, a jednoczesnie polityke koscielna otrzymali w swe rece zwolennicy "neokatolicyzmu", tj. Unia Wolnosci (wpierw ROAD i UD). Jednoczesnie ci, ktorzy najwiecej szkodza katolicyzmowi prawowiernemu, od panstwa otrzymuja Ordery Orla Bialego, a od wladz koscielnych najwyzsze odznaczenia koscielne. W kazdym razie Polak naprawde zasluzony dla Kosciola moze co najwyzej otrzymac jakies odznaczenie od proboszcza lub wojta.
Przypominam, ze po II wojnie swiatowej pierwszy wielki atak masonerii zostal przypuszczony na maly, ale bardzo zarliwy Kosciol holenderski, glownie przez media, pisma, szkolnictwo, filmy, prawodawstwo, literature, modernistyczna teologie. Byc moze byla to proba generalna ze strony masonerii przy uspieniu innych Kosciolow Europy. W roku 1974 bylismy z polska delegacja ekumeniczna w Holandii na spotkaniu teologow roznych wyznan. Zobaczylismy juz wtedy, jak gleboko niszczy sie Kosciol holenderski, zwlaszcza w zyciu duchowym, np. zarzucono spowiedz, rozwiazano seminaria duchowne, sugerowano tu i owdzie zniesienie swiecen kaplanskich. Dla Holendrow "tradycyjny" Kosciol polski stawal sie skansenem. Kiedy w miasteczku Driebegen szlismy codziennie rano cala grupa odprawiac Msze sw. do klasztoru siostr znajdujacego sie na obrzezu miejscowosci, to wzbudzalismy sensacje wsrod katolikow: w zwykly dzien odprawiaja? Tylko siostry byly uradowane. Kiedy profesor krakowski ks. Ignacy Rozycki wytknal na spotkaniu ks. kard. Bernardowi Janowi Alfrinkowi, znanemu ojcu soborowemu, ze w Kosciele holenderskim dzieje sie cos zlego, to ks. kardynal odparl, ze to tak wyglada tylko w oczach "tradycjonalistow" i nie ma zadnych obaw, bo Holendrzy sa z natury bardzo religijni. Dzis widac, jak najwyzszy pasterz tego Kosciola sie mylil. Jak unikac podobnych pomylek Kosciolow lokalnych na przyszlosc?

Czy katolikom wystarczy poczciwosc?
Jeszcze raz powtorze: wydaje sie, ze integracja Polski, a z nia i katolikow polskich z UE jako rodzacym sie imperium, a nie ze wspolnota panstw i narodow, jest wielkim ryzykiem, a raczej bledem. Przede wszystkim obecni decydenci europejscy nie licza sie w ogole z Kosciolem katolickim. Nie sluchaja w ogole ani Papieza, ani synodow koscielnych, ani Episkopatow poszczegolnych krajow. Robia tylko rozne gesty pozorowane, liczac na naiwnosc i bezsilnosc katolikow europejskich. Widac to dobrze po duchu konstytucji europejskiej. Klauzule koscielna o wielkosci jednego, krotkiego zdania, ze "UE respektuje status prawny Kosciolow w krajach czlonkowskich" - przygotowywala grupa "specjalistow" przez piec lat. To byla tylko gra dyplomatyczna. Katolicy musza rozerwac ten lancuch pozorow. Rzady panstw, uczciwie stanowione, musza zrozumiec, ze nalezy odebrac media terrorystom ideologicznym; jesli nie mozna przez wykupienie, to inna droga. Nie mozna pozwalac na przyklad na to, by jakis magnat medialny, moze nawet psychopata, ksztaltowal swiadomosc calego panstwa albo i Europy na wzor swojej psychopatii, bez zadnej odpowiedzialnosci. Inna rzecz, ze wszystkie rzady siedza w kieszeni ponadpanstwowych instytucji finansowych. Taka sytuacja zrodzi niezadlugo jakas krwawa rewolucje na swiecie.
Kosciol katolicki posluguje w kazdym ukladzie spoleczno-gospodarczo-politycznym, gdyz dazy ostatecznie do Krolestwa Bozego poprzez wszelkie ksztalty tego swiata. Ale nigdy nie moze sluzyc jako struktura pomagajaca tworzyc Nowy Babilon lub inne utopie spoleczne, lacznie ze swiatowa, czy tylko europejska globalizacja. Ideologia globalizacji, jaka zdaje sie kierowac siedem najbogatszych panstw swiata, przypomina usprawiedliwianie rabowania globu ziemskiego przez nienasyconych bogaczy swiata, bez ogladania sie na przyszlosc ludzkosci. Globalizacja zas kontynentu europejskiego to taka ideologia i gospodarka, ktora ubogie i peryferyjne obszary Europy obraca w nowy rodzaj kolonii, albo nie sciga korupcji swych urzednikow i bogaczy. "Albowiem korzeniem wszelkiego zla jest chciwosc pieniedzy" (1 Tm 6, 10). Kosciol zatem winien pomagac rzadcom i uczonym znajdowac najlepsze rozwiazania sprzecznosci miedzy unifikacja ludnosci a sprawiedliwoscia i troska o kazdego czlowieka, zeby nie powstawaly dwie skrajne klasy ludzi walczacych miedzy soba na smierc i zycie: posiadaczy swiata i wygnancow swiata z racji ich nedzy. Nie wystarczy byc jedynie obserwatorem tej walki. I nie mozna powierzac rozwiazywania tak istotnych problemow tej ludzkosci tylko karierowiczom politycznym.
Coraz bardziej wyglada na to, ze konstruowanie nowych ustrojow, chociazby przy pomocy najlepszych srodkow technicznych, a jednak bez religii i Kosciola, pozostanie tylko budowaniem Nowego Babilonu, w sercu ktorego toczy sie wieczna walka czlowieka z czlowiekiem. Tajemnicy zycia indywidualnego i zbiorowego nie da sie rozwiazac do konca ani nawet znacznie przyblizyc czlowiekowi bez idei Boga. Szczegolnie ciezka sytuacja jest obecnie w Polsce: kto czy co nas uwolni od tego przymusowego pochodu do Babilonu? Szczegolnie boli to, ze tak wielu ludzi nas zawiodlo. Czy doczekamy sie krola Cyrusa?



10 sierpień 2003

ks. prof. Czeslaw Bartnik 

  

Archiwum

Ciemność z Zachodu
marzec 19, 2008
Izreal Szamir
Huebnerowe "poczucie odpowiedzialności"
listopad 6, 2003
Piotr Mączyński
To nie kryzys, to już patologia....
styczeń 13, 2007
Marek Olżyński
Bąd?my państwem praworządnym
wrzesień 24, 2008
Dariusz Kosiur
Wołanie z Jeruzalem!
listopad 11, 2004
Projekt ustawy o upowszechnianiu tolerancji i zwalczaniu homofobii
sierpień 28, 2006
http://www.konserwatyzm.pl/artykuly.php?id=1340
Nowoczesny Kościół?
kwiecień 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Najniebezpieczniejszy okres w historii ludzkosci?
czerwiec 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Kres rządu Millera bliski.
styczeń 9, 2003
Piotr Mączyński
Izrael Szamir - PaRDeS - studium Kabały - Rozdział 5
marzec 22, 2006
Guru polskiej ekonomii ma głos -
czeka nas upadek

listopad 30, 2003
PAP
Zacznijmy od siebie, zacznijmy dzisiaj...
lipiec 8, 2003
Andrzej Kumor
Czy to nie prorokacja?
listopad 29, 2006
Jan
Czy Polak musi stać się "europejczykiem" ?
sierpień 20, 2003
Ojczyzna.pl
"Fortuna Albo Smierc"
styczeń 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Powrócą pod ojczystą banderę?
lipiec 18, 2006
marduk
Odzyskanie niepodległość Polski i Polska dwudziestolecia
listopad 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Niezależne Obchody 25 -tej Rocznicy Strajków na Dolnym Śląsku
sierpień 8, 2005
Dr Leszek Skonka
Smutek po katakli?mie
styczeń 5, 2005
Mirosław Naleziński
"Wykorzystywanie potencjału demokratycznego"
marzec 6, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media