|
Wrogowie Polski
|
|
W toku rozwoju cywilizacji zmuszeni zostaliśmy do stworzenia pojęć zbiorczych, które opisywały zespół zjawisk.
Takimi pojęciami są przykładowo Rodzina, Państwo, Ojczyzna.
Wiele lat temu potrzebowałem zwięzłego określenia opisującego wszystkich, którzy chcą się wzbogacić kosztem Polskiego Społeczeństwa i użyłem zwrotu "wrogowie Polski".
Pojęcie to przyjęło się w powszechnym użytku, lecz pachołki wrogów Polski zarzucają efemeryczność jego znaczenia.
Pozwolę sobie więc na sprecyzowanie tego pojęcia.
Wrogiem Polski jest każdy - kto czerpie, lub dąży do czerpania nieuzasadnionych zysków kosztem Narodu Polskiego.
Wrogiem Polski jest każdy - kto publikuje kłamliwe informacje na temat historii Polski i współczesnych Polaków.
Wrogiem Polski jest każdy - kto dąży do destabilizacji Państwa Polskiego i obniżenia jego międzynarodowej pozycji, a tym bardziej do likwidacji Państwa Polskiego.
"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" zapisał w akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej - kanclerz Jan Zamoyski- wybitny polski polityk i humanista.
(Jan Zamoyski założył w 1580 roku miasto Zamość.)
O współczesnym wychowaniu młodzieży decydują wszyscy - tylko nie szkoła i rodzina.
Wymienię pokrótce główne ośrodki decydujące o wychowaniu młodego Polaka.
Pierwszym z nich są media, których podstawowym zadaniem jest promowanie rozmaitych patologii i promocja degeneratów pokroju Kuby Wojewódzkiego, Palikota, Niesiołowskiego i im podobnych.
Uzupełnieniem działalności mediów są takie rodzynki jak "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", która uczy młode pokolenie sztuki żebrania.
Ale nade wszystko - najważniejsze jest spacyfikowanie aktywnej części polskiej młodzieży. I tym zajmują się instytucje pokroju Fundacja im. Stefana Batorego, która wspiera wszelkie inicjatywy
podporządkowania się Polaków władzy wielkiego kapitału, oraz agenturalną działalność na wschodzie.
Podobnie postępuje polskojęzyczne Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które finansuje tylko działania służące destabilizacji byłych republik postsowieckich.
I kolejny gracz w antypolskiej koalicji - to Unia Europejska,. która hojnie sponsoruje postępowanie polskiej młodzieży uwłaczające polskiej kulturze i polskiej historii.
Aby nie wyliczać więcej podsumuję, że kontrolę nad większością polskiej młodzieży przejęli wrogowie Polski.
Poza ich zasięgiem znalazła się pewna część młodzieży, która z trudem poszukuje swojego miejsca w życiu. odrzucając propagandę liberalnych mediów.
A ponieważ do niedawna - nie posiadali żadnych współczesnych wzorców kulturowych to odszukali w historycznych organizacjach nacjonalistycznych źródło swojego naśladownictwa.
Z wielką przyjemnością zauważam, że temperują pierwotny charakter tych organizacji i dostosowuję go do współczesnych realiów.
W roku 2013 mamy wrogów zewnętrznych i wrogów wewnętrznych, którzy działają na szkodę Państwa Polskiego (nie mającego nic wspólnego z polskojęzycznym rządem PO), oraz na szkodę żywotnych interesów Społeczeństwa Polskiego.
|
|
21 luty 2013
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Kartki z historii USA i Polski
październik 11, 2008
Dariusz Kosiur
|
POLSKA - UNIA
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Podszewka demokratycznej kapoty
grudzień 19, 2006
luzak
|
Drogie państwo
lipiec 29, 2003
Teresa Kuczyńska
|
Nie nam rozpacz
maj 7, 2003
przesłała Elżbieta Gawlas
|
Kto to był Pankracy ?
wrzesień 25, 2003
przesłała Elżbieta
|
List otwarty do Premiera Rzeczpospolitej
luty 8, 2007
USOPAL
|
Zanim zdecydujesz się ujawnić swoje emigracyjne dochody...
maj 16, 2008
Jaroslaw Madry
|
Wojna ideologiczna?
wrzesień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
PiS wybrał kandydata na prezydenta Krakowa
wrzesień 17, 2006
|
RECENZJA KSIAZKI W.BOJARSKIEGO pt „ O PRZYSZLOSC POLSKI”
Problemy i wyzwania XXI wieku
kwiecień 3, 2006
Zbigniew Dmochowski
|
Za niedopełnienie obowiązków służbowych powinni odpowiadać urzędnicy a nie "państwo" bo to my finansujemy Skarb Państwa
listopad 10, 2005
PAP
|
Berlusconi zapowiada walkę z antysemityzmem
marzec 14, 2008
PAP
|
Lech Walesa
maj 15, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
|
Specjalne stosunki
maj 22, 2006
z Prawica.Net przysłał Marek Olżyński
|
sukiennice
luty 7, 2006
|
Dwóch członków zarządu WorldComu aresztowanych
sierpień 1, 2002
PAP
|
Tadeusz Kowalik - Ewolucja systemu ekonomicznego USA
listopad 22, 2002
Tadeusz Kowalik
|
Wicepremier Lepper padł ofiarą prowokacji...
lipiec 12, 2007
aktualności pnlp
|
Zmierzch papierowych gazet?
marzec 17, 2009
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|