|
Dobić polską rodzinę. Za mało nędzy!
|
|
Zniżki i zwolnienia z opłat za przedszkole są niezgodne z konstytucyjną zasadą równości - z takiego założenia wychodzi lubelski urząd wojewódzki i kolejnym samorządom uchyla uchwały, w których rodzicom przedszkolaków dawane są zniżki na drugie i kolejne dziecko.
Z uchwały wycofał się już Lublin, Ryki zastanawiają się co zrobić, a Świdnik stawia sprawę na ostrzu noża i zapowiada: pójdziemy do sądu.
- Argumenty prawników wojewody są kuriozalne - mówi sekretarz Świdnika Artur Soboń. Całą sytuację przyrównuje do promocji w hipermarkecie, gdzie na drugi czy trzeci produkt dostajemy zniżkę. A przedszkola samorządowe sprzedają przecież usługę.
- Oferta na rynku ma prawo być konkurencyjna i nikt z tego powodu nie podnosi larum, a gdy miasto stara się konkurować np. z prywatnymi przedszkolami, uważa się to za niekonstytucyjne - zauważa.
Prawnicy wojewody uznali, że możliwe są jedynie dotacje z pomocy społecznej, a to zupełnie inna sytuacja, bo pomaga się najbiedniejszym i to również robimy - przekonuje Soboń.
Władze Świdnika nie zamierzają ustępować. - Spotkamy się na argumenty prawne i zobaczymy, jakie będzie rozstrzygniecie sądu - zapowiada.
Od września - przynajmniej na razie - zniżki na czesne będą: 50 procent na drugie dziecko, a trzecie i kolejne gratis.
Polska Lokalna
KOMENTARZ
W takim wypadku należy natychmiast zlikwidować wszystkie ulgi dla polityków, senatorów, posłów i wszystkich innych - którzy bezpłatnie korzystają z owoców pracy Narodu.
Ponieważ jest to niezgodne z "konstytucyjną zasadą równości".
|
|
25 sierpień 2011
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Lubelski Wojewoda jako przedstawiciel rządu wraz z swoimi prawnikami powinien zaskarżyć ustawę o zasiłku rodzinnym jak i opiece społecznej.
szczególnie opiece społecznej zostanie mu więcej kasy na nagrody jak to poczyniła
tzw. Hanna Gronkiewicz- Waltz w prezencie przekazała 50 mil.
|
|
2011-08-27
Bogusław
|
|
|
|
LIBERAL = PHILOCRIMINAL
grudzień 6, 2008
Marek Glogoczowski
|
KOMU ZAUFAC
maj 21, 2003
Ks. Arcybiskup Kazimierz Majdanski
|
Astronomiczne Koszty Wojny i Pacyfikacji Iraku
styczeń 9, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wyszedł nie wyjedzie
sierpień 26, 2002
|
Europa, Europa
luty 11, 2006
PAP
|
To nie jest nasza wojna!
APEL RADNYCH KROSNA
marzec 30, 2003
|
Jak stracili wladze
wrzesień 6, 2005
przeslala Elzbieta
|
Watykan jest przeciwny wojnie w Iraku
styczeń 30, 2003
PAP
|
Czy listy gratulacyjne wręczą Bracia Kaczyńscy osobiscie, czy za pośrednictwem Ministra Lipca?
lipiec 3, 2007
tłumacz
|
Apel o unikanie emocjonalnych wypowiedzi i osądów, a podawanie do wiadomości ogółu ?ródeł, nazw, liczb...
styczeń 26, 2007
antycenzor
|
Antypolonizm żydowski to nic nowego...
czerwiec 30, 2003
Mirosław J. Wiechowski
|
Tajne konszachty USA, Izraela i Iranu
wrzesień 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prosze o zgloszenie tego do Trybunalu Konstytucyjnego za dyskryminacje obywateli polskich w stosunku do nierezydentów
styczeń 3, 2008
ewa
|
Światowy kryzys – geszeft wszechczasów
marzec 6, 2009
Dariusz Kosiur
|
2009.02.13. Serwis wiadomości bez cenzury
luty 13, 2009
tłumacz
|
Islam zwycięża w wyborach demokratycznych
wrzesień 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prawdziwy powód ataku na Iran
marzec 19, 2007
Krassimir Petrov
|
"Wotum nieufności" wobec MON
sierpień 2, 2002
PAP
|
Zapisy w Konstytucji RP (zmiany konieczne)
kwiecień 20, 2008
Dariusz Kosiur
|
Specjaliści od kropek i plecenia
lipiec 6, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|