ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Szczepionka na covid ma służyć genetycznej mutacji ludzkości 
Dr. Andrew Kaufman Responds To Reuters Fact Check on COVID-19 Vaccine Genetically Modifying Humans
 
In the first interview the two discussed the coronavirus, they covered testing and they covered the vaccine. The video was quickly approaching 100k views but YouTube removed the video after only a couple days. This video will likely be taken down as well, because it does not conform to the establishment's narrative.

Not only did YouTube remove the previous video, Reuters, which is a massive international news publication that news sites from all over the world obtain their talking points from, published a fact checking report attempting to debunk Dr. Kaufman's claims that the new COVID-19 DNA vaccine would genetically modify humans. In this must see report, Dr Kaufman responds to the Reuters ‘fact checking’ report.
 
Meredith Miller - Trauma w relacjach ludzi z rządem. Psychologiczne aspekty operacji „Covid-19”  
Jak robi się z ludzi idiotów czy zmanipulowane marionetki i jak ludzie robią to sobie sami !
 
Bankructwo Ukrainy 
 
TO POWINIEN KAŻDY OBEJRZEĆ! 
David Martin - Wystąpienie w Parlamencie Europejskim na III Międzynarodowym Szczycie Covid  
Były agent CIA ujawnia, jak Izrael zmusił Trumpa do zbombardowania Iranu 
 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Dr Roger Hodkinson, - Pandemia to oszustwo 
Dr Roger Hodkinson - lekarz patolog (wirusolog), Cambridge University, były przewodniczący sekcji patologii stowarzyszenia lekarzy, były wykładowca na wydziale medycznym, wykładowca akademicki, egzaminator w Royal Colledge physicians w Północnej Karolinie, Prezes firmy biotechnologicznej sprzedającej testy na COVID19.
Pandemia to oszustwo.
Maseczki nieskuteczne.
Lockdown nie ma naukowego uzasadnienia.
Pozytywny wynik PCR nie potwierdza infekcji klinicznej.
Polityka udaje medycynę.  
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
www.globalresearch.ca 
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS  
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień.  
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody  
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
więcej ->

 
 

Jajko czy kura? - Kapitalizm (3)

Co było wcześniej: jako czy kura?


W analizie kapitalizmu pomijana jest podstawowa kwestia : relacje miedzy rewolucją naukowo techniczną - początków XIX wieku a kapitalizmem.

Wbrew powszechnej opinii kapitalizm jest owocem rewolucji naukowo technicznej a nie jej przyczyną.

Korzystając z posiadanego kapitału - kupcy i bankierzy (a nie rzemieślnicy), zainwestowali w produkcję, która dzięki odkryciom naukowo technicznym stała się wiele tańsza, niż tradycyjne manufaktury rzemieślnicze.

Dodatkowymi czynnikami wywołującymi eksplozję dziewiętnastowiecznego kapitalizmu były zmiany polityczne i demograficzne. A konkretnie likwidacja pańszczyzny i przeprowadzka do miast znacznej części chłopstwa, likwidacja barier celnych, "demokratyzacja" polityki europejskiej będąca skutkiem wielu powstań narodowych i społecznych.

Dbając o ?ródło własnych dochodów kapitaliści wspierali wtórnie postęp naukowo społeczny.
Jednak w kategoriach politycznych dziewiętnastowieczny kapitalizm stał się inną formą feudalizmu - realizowaną nie orężem, ale narzędziami finansowymi.

Skutkiem bezwzględnej, nie liczącej się z żadnymi normami etycznymi polityki i ekonomii dziewiętnastowiecznej było bezwzględne, nieludzkie traktowanie siły roboczej.
Możliwe było ono w pierwszym rzędzie dlatego, że kapitaliści - działając jak dobrze zorganizowana struktura przestępcza i kontrolując cały funkcjonujący w obrocie kapitał (przede wszystkim przez władzę nad bankami), nie dopuszczali nikogo z zewnątrz do współzawodnictwa.

Nikt, kto nie posiadał kapitału nie miał szans aby stworzyć jakąkolwiek konkurencję wykształconej klasie nowych "posiadaczy".

Doskonale zdając sobie sprawę z tych fundamentalnych przesłanek, Leszek Balcerowicz - wraz ze współdziałającą grupą przestępczą, pozbawił Polaków jakichkolwiek możliwości skorzystania z polskiego kapitału przez wprowadzenie niewiarygodnych odsetek bankowych na poziomie kilkadziesiąt procent przekraczających inflację.

Ale kapitał występuje również pod takimi postaciami jak :
- zapasy magazynowe
- zapasy surowcowe
- posiadany rynek
- kadra specjalistów


Cóż zatem zrobił ex przewodniczący Unii Wolności, Minister Finansów w rządzie Mazowieckiego i Buzka.

- narzucił wyniszczający przedsiębiorstwa "podatek od zapasów magazynowych"
- pozbawił polskie przedsiębiorstwa rynku wschodniego przez narzucenie Rosjanom niestosowanych i niemożliwych przez wiele kolejnych lat do realizacji zasad handlu w przeliczniku na dolary (Mimo że w Polsce operowaliśmy złotówką, a w Rosji Rublem)
- karał polskie przedsiębiorstwa za nagradzanie wydajnej pracy specjalistów, wprowadzając popiwek (podatek od ponadnormatywnych wynagrodzeń), co spowodowało odpływ kadry specjalistów do filii zagranicznych przedsiębiorstw. (Ten podatek nie obowiązywał filii zagranicznych przedsiębiorstw)
- wprowadził wysoką dywidendę od posiadanego majątku, zwalniając w tym czasie z płacenia podatku firmy powiązane z międzynarodowymi strukturami przestępczymi - takie jak Agora.

Powyższe informacje, świadczące o fakcie, że Polska stała się przedmiotem ataku zorganizowanej grupy przestępczej, której wykonawcą jest Leszek Balcerowicz, zostały wysłane byłemu Ministrowi Sprawiedliwości - Grzegorzowi Kurczukowi jako oskarżenie o popełnienie przestępstwa. Wskazałem również rzeczoznawców w dziedzinie ekonomii : Profesora Stefana Kurowskiego oraz Kazimierza Poznańskiego, mogących poświadczyć stawiane zarzuty.
Na podpisane imiennie pismo nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, co jest podstawą do postawienia Grzegorza Kurczuka przed sądem za kolejne niedopełnienie obowiązków służbowych (płatna protekcja w aferze Rywina również).

Powracając jednak do dziewiętnastowiecznego kapitalizmu należy przypomnieć, że dopiero zorganizowany ruch robotniczy stał się tamą do nieokiełzanego, działającego destrukcyjnie na społeczeństwa i naturę tak zwanego liberalnego kapitalizmu, który z prawdziwym liberalizmem nie miał nic wspólnego.

W wyniku bardzo długiej walki wystąpiła w drugiej połowie XX wieku - swego rodzaju równowaga sił, pozwalająca robotnikom krajów zachodnich na godne życie a przedsiębiorcom - następcom kapitalistów na powiększanie dochodów.

W "krajach trzeciego świata", gdzie nie doszło do zorganizowanego - skutecznego oporu pracowników, do dziś dnia poziom życia jest bardzo niski.

Po dwustu latach nastąpiła powtórka z historii gospodarczej.
Kolejna rewolucja naukowo techniczna - tym razem rewolucja informatyczna otworzyła nowe możliwości. I to ona - podobnie jak w przeszłości maszyna parowa - stała się motorem Drugiej Ery Kapitalizmu.
Zniesienie międzynarodowych barier handlowych oraz likwidacja komunizmu (będąca odpowiednikiem likwidacji pańszczyzny) jak żywo przypominają wydarzenia sprzed stu pięćdziesięciu lat.
Słabe gospodarki - takie jak gospodarka polska, giną - podobnie jak dwieście lat temu rzemieślnicy - w nierównej walce mając przeciwko sobie doskonale zorganizowaną strukturę, która za pośrednictwem sprzedajnych polityków przejęła kontrolę nad większością krajów Świata.

Analogiczna do dziewiętnastowiecznych ruchów robotniczych jest instytucja "antyglobalistów", którzy (podobnie jak ich poprzednicy - dziewiętnastowieczne ruchy robotnicze) jeszcze nie w pełni świadomi, walczą ze złem które nie do końca rozumieją.

Ostrzeżenie płynące z historii przypomina, że nieokiełzany kapitalizm był jednym motorów wyniszczających wojen światowych. Dopiero narodowy socjalizm - z jednej strony i bolszewizm z drugiej odwróciły następstwa niekontrolowanej władzy nad światem sprawowanej przez "posiadaczy kapitału".
Jak wiemy, "lekarstwo" komunizmu i nazizmu było stokroć gorsze od choroby - jaką był feudalizm ekonomiczny nazywany kapitalizmem.
 
Już dziś wiadomo, że najsensowniejszą drogą do odejścia od "logiki kapitalistycznej drogi" (neofeudalizmu kapitalistycznego), a tym samym niedopuszczenie do kolejnej światowej tragedii, byłoby światowe - międzynarodowe porozumienie gospodarcze tworzące warunki zdrowej konkurencji. Niezbędne byłoby odejście od operowania dolarem, który od dawna jest makulaturowym oszustwem - nie posiadającym deklarowanej wartości.

W ten sposób - na gruzach imperium dolara powstałoby nowe życie - podobnie jak na gruzach Cesarstwa Rzymskiego zrodziły się Narody Europy.
Jeżeli nie zrobimy tego wspólnie to czekają nas kolejne pożary Świata wywołane przez mentalnych potomków Nerona.

Złodzieje pobożni, złodzieje bezbożni. Kapitalizm (4)
28 lipiec 2004

Artur Łoboda 

  

Archiwum

W przedświąteczny weekend zginęło 39 os.
grudzień 29, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Głupia historia" - list czytelnika pisma Culture Wars w sprawie artykułu prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego
luty 23, 2007
bibula- pismo niezależne
IV Rzeczpospolita kontra Balcerowicz
marzec 24, 2006
Artur Łoboda
Włoch cienki jak jego włoski włosek
luty 21, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kosowo i Kurdystan
marzec 2, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Bezrobocie
styczeń 2, 2009
Dariusz Kosiur
Polska czlonkiem "osi zla" wg ruskiej Gaziety
listopad 25, 2006
martusia
I maja 2004
maj 1, 2004
Eliza
Grzechy Ameryki w Japonii i w Iraku
sierpień 12, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawdziwi demokraci głosują tylko przeciw Okrągłemu Stołowi...
marzec 31, 2005
uczciwy demokrata
Rozrywka jak na Titanicu- USA tonie :)
sierpień 11, 2007
marduk
Plac Świętego Piotra
marzec 31, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czy USA Pogodzi się z Klęska w Iraku?
listopad 29, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Kaczyński: przychylność dla bossów
sierpień 9, 2002
PAP
Fundamentalizm Żydowski i tresura nie-Żydów
listopad 24, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Chore pomysły premiera Hausnera
październik 28, 2003
Adrian Dudkiewicz
Amerykańska próba zastraszenia i izolacji Ukrainy
styczeń 11, 2003
Piotr Mączyński
Słowom naszym zmienionym chytrze przez krętaczy ... Orędzie noworoczne "prezydenta" RP
styczeń 1, 2003
zaprasza.net
Czy "przedszkolanka" i Izrael Nabawi Swiat Wojny z Iranem?
kwiecień 1, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Esbecki sposób na "wycofywanie się rakiem"
lipiec 15, 2003
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media