ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Czai się cenzura internetu, czyli Acta2. Cenzura TOTALNA I GLOBALNA 
21 marzec 2019      Alina
Cud nad urną też we Francji 
8 maj 2017     
Corbett Report Spisek I wojny światowej 
5 lipiec 2021     
Europejskie "standardy stanowienia Prawa" 
3 luty 2020      SośnierzTV
List do pana Kwiatkowskiego i Tuska 
1 wrzesień 2011      Bogusław
Matka wszystkich afer 
16 maj 2019      Artur Łoboda
Pisowska robota  
2 luty 2022      Artur Łoboda
Walka o suwerenność  
14 grudzień 2012      Artur Łoboda
Czego wyborcy spodziewają się po Kukize? 
2 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Uaktualniona "pedagogika wstydu" 
22 marzec 2017     
Wojna przeciw Polsce 
15 listopad 2017      Artur Łoboda
Dlaczego Sendlerowa nie otrzymała Pokojowej nagrody Nobla? 
15 luty 2020     
Dziś pogrzeb Elżbiety Gawlas 
26 styczeń 2012      Artur Łoboda
Złota Polska ! 
30 czerwiec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Oświadczenie profesora Rutkowskiego w sprawie nagonki Naczelnej Izby Lekraskiej na lekarzy  
8 październik 2021     
Zanim rozpocznie się zagłada 
3 wrzesień 2015      Artur Łoboda
Statystyka umieralności na "covid" w Polsce  
11 październik 2020     
Afganistan nie do spacyfikowania? 
18 październik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Intelektualne mroki XXI wieku (1) 
9 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Co rząd robi z naszą własnością? 
8 styczeń 2017      Jarosław Raczyński

 
 

Za co mi wstyd?

Pyszałkowatość gubi ludzi. Również mnie.
Kiedyś miałem dobry wzrok i myślałem, że tak pozostanie na zawsze.
Siedem lat temu zepsuł mi się monitor. Czekając na jego naprawę - bo był duży i drogi, na jakiś czas wziąłem w zastępstwie inny - znacznie gorszy.
Pracowałem jak zwykle po 15 godzin dziennie...
W ciągu kilku tygodni popsuł mi się wzrok. Niestety nieodwracalnie.
Choć dalej doskonale widzę na odległość to do czytania i pisania powinienem korzystać z okularów.
Na ogół tego nie robię.
Dlatego w moich tekstach roi się od tak zwanych literówek. Za co przepraszam zarówno za minione teksty - jak za przyszłe.

Ale z tego powodu nie czuję wstydu.
Teksty adresuję do ludzi inteligentnych którzy rozumieją, że istota przekazu jest najważniejsza. A drobne błędy techniczne należy poprawiać.

Kilka dni temu mieliśmy okazję obserwować wzburzenie - jakie u Polaków wywołali tak zwani jurorzy polsatowskiego programu "Must be the music".
Młody chłopak - Piotr Wolwowicz wystąpił ze śpiewaną manifestacją polskości.
Zaprezentował utwór Andrzeja Rosiewicza "Pytasz mnie".
http://www.youtube.com/watch?v=Nk2ByWzhR2Q

Nie jestem specem od muzyki, ale bez problemu zauważyłem podstawowy błąd w wykonaniu utworu przez tego chłopca.
Błąd ten polegał na edycji głosu.
Jak sam wspomniał - występuje na weselach. I jego głos musi przenieść się ponad gwar biesiadników.
Myślę, że w tym wykonaniu - jakie słyszeliśmy, doskonale dociera podczas gwarnych imprez.

To powinno zauważyć tak zwane "jury".
Ale kwalifikacje tego "gremium" budzą wątpliwości.
Jedyne kwalifikacje - jakie widzę to prostackie gesty i udawanie kogoś - kim się nie jest.

Gdyby był to program prowadzony i oceniany przez Polaków to Wolwowicz powinien usłyszeć uwagi - jakie wyżej podałem i w następnym etapie zostać z nich rozliczony.

Gówniarzy - którzy stanowili skład polsatowskiego - tak zwanego jury w ogóle nie znam - bo nie oglądam telewizji od lat.
Ale Korę Jackowską dobrze poznałem - gdy na początku lat siedemdziesiątych odwiedzała z kumplami kawiarnię "Kolorowa" w Krakowie - przy ul. Gołębiej.
Gdy widzę ją dziś w tym programie to śmiać mi się chce. Lepiej niech Kora przypomni sobie swoją młodość.

Za co więc jest mi wstyd?

Wstyd mi za Polaków - którzy pozwalają sobie pluć w twarz w tego typu programach..., którzy wybierają najgorszych - z możliwych polityków....
Nie jest prawdą - że w Polsce nie ma ludzi uczciwych i inteligentnych, którzy są w stanie poprowadzić Naród.
To społeczeństwo wybiera prostaków - na swoje podobieństwo.
I za to mi wstyd.
26 marzec 2011

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

W czasie II wojny Światowej śpiewano kuplety o okupantach.
Dzisiejsza dyktatura zmusza Polaków do powrotu - do tamtych źródeł.

Oto przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=OvQeZldzgKk&NR=1

2011-03-26
Artur Łoboda

  

Archiwum

Pośpiech w sprzedaży STOENu
grudzień 16, 2002
zaprasza.net
Nowa Rola Rurociągu Brody-Odessa i Nowe Możliwości dla Polskiego Węgla
styczeń 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Nocna zmiana – czy nocna zdrada?
kwiecień 26, 2006
Mgr inż. Józef Bizoń
Zwierzę gatunku człowiek
grudzień 19, 2002
PAP
Kulisy przymierza Polska-USA w Iraku
kwiecień 25, 2004
PAP
Pytania, pytania, pytania....
lipiec 30, 2003
Stanisław Krajski
Obłędne Plany "Tarczy"
kwiecień 28, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Nie na darmo wybili nam 80% inteligencji
luty 21, 2008
Piotr Bein
Tajne w Polsce statystyki dotyczące liczby wiezniow, a i w USA tez chyba nie nagłaśniane...
marzec 1, 2008
tłumacz
Obrazy na murze zostają, parking pod Wawelem znika
listopad 28, 2005
gazeta.pl
Równość wobec prawa
listopad 3, 2006
Margot III
Fałsze Henryka Grynberga
kwiecień 26, 2003
przesłała Elżbieta
Kilka uwag odnośnie Kosowa
luty 26, 2008
Artur Łoboda
Polska pożyczy Islandii 200 mln dolarów
listopad 7, 2008
PAP
Dla kogo robil Schnepf?
maj 26, 2006
Tomasz Sommer
Czym jest Kredyt Społeczny
marzec 25, 2003
Jasiek z Toronto
Gross a judeocentrysci
luty 21, 2008
Piotr Bein
"W imię interesu", "walki o pokój"
listopad 15, 2006
PAP
KOPZ "Placówka"
sierpień 7, 2003
przesłała Elżbieta
Kołodko studzi zadowolenie
grudzień 14, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media