ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Media milczą na temat protestów we Włoszech przeciwko Berluskoniemu 
8 grudzień 2009      Artur Łoboda
PO-PSL niszczy małe i średnie firmy realizujące zamówienia publiczne  
9 marzec 2013      Artur Łoboda
Kiedy przyjda przeszukac dom 
20 maj 2010      Goska
Wspólny interes Polaków 
30 padziernik 2012      Artur Łoboda
Kornel Morawiecki - Komentarze, Opinia, Publicystyka 
22 wrzesień 2014      Artur Łoboda
Przypowieść o nierozsądnych podróżnych 
22 kwiecień 2017      Paweł Ziółkowski
Beata Szydło nie powinna być teraz Premierem! 
21 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Honor jest w genach 
11 lipiec 2016      Artur Łoboda
"Demokracja liberalna" 
24 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Jaką kulturę promuje Jacek Majchrowski - Prezydent Krakowa (2) 
26 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Centrum Integracji Drugiego Obiegu 
10 sierpień 2012      Andrzej Olszewski
"Żołnierze niezłomni" 
3 marzec 2016      Artur Łoboda
69 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 
1 sierpień 2013      Artur Łoboda
Pora stanąć do walki 
15 padziernik 2011      Artur Łoboda
Żyrinowski czy Żyrynowski ? 
15 kwiecień 2010      Goska
Zmanipulowany Papież 
23 grudzień 2009      Artur Łoboda
Letter to the editor on the colonial rule of Prussia and Austria in Polish lands 
12 grudzień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Kto wierzy w takie przypadki? 
18 kwiecień 2013      Artur Łoboda
Pikiety przed Sądami i Prokuraturą 4 maja 2009 
3 maj 2009      tłumacz
Poczta Polska - jeden z ostatnich reliktów PRL-u 
21 styczeń 2017     

 
 

Pojazd monetarny przed koniem geo-ekonomicznym?


Unia monetarna w ramach euro przed unią polityczną pod jednym rządem stanowi „pojazd monetarny przed koniem geo-ekonomicznym,” według geo-ekonomistów publikujących w Asia Times oraz Antiwar.com. Chodzi o to że w chwili przystępowania do wspólnej waluty euro każde z państw zobowiązuje się do posłuszeństwa wobec wymogów tej waluty we własnej wewnętrznej polityce monetarnej i podatkowej i to ponad własnymi wymogami wynikającymi ze stanu własnej gospodarki.

Polska nie należąc do strefy euro uniknęła obecnego kryzysu w Europie. Kryzys ten pochodzi z tego, że podstawowo każde państwo członkowskie znajduje się w innym stadium rozwoju gospodarczego i żyje w innych układach społeczno-ekonomicznych. Z tego powodu polityka centralnego banku Niemiec nie odpowiada sytuacji w jakiej znajdują się wszystkie inne państwa w sferze euro.

Państwa takie jak Grecja przystępując do sfery euro zdają sobie sprawę z tego, że przyjęcie przez nie stabilnej monety, nie kontrolowanej przez ich własny bank centralny oznacza, że dobrowolnie czynią to kosztem swojej własnej suwerenności. Suwerenne decyzje takie jak dewaluacja własnego pieniądza lub dobrowolna kontrolowana inflacja nie są dostępne dla członków strefy euro. Decyzje takie pobiera centralny bank europejski i każe państwo członkowskie jest zobowiązane do dostosowywania własnej polityki podatkowej i ekonomicznej w sposób jednolity i nakazany przez Europejską Unię Monetarną (EUM).

Członkostwo w Europejskiej Unii Monetarnej przynosi finansowe i gospodarcze korzyści. Wielka strefa niepodzielona na granice monetarne, ekonomiczne i finansowe jest bardzo korzystna tak dla członków silnych gospodarczo jak i jeszcze bardziej dla państw słabych gospodarczo, którzy nie mają dostępu do wielkiego i otwartego rynku. Poprawa finansowa Grecji, na przykład, polegała na tym, że mimo słabości jej gospodarki miała łatwy dostęp do zaciągania nisko procentowych pożyczek, jakie nie byłyby dla niej dostępne gdyby nie była członkiem Europejskiej Unii Monetarnej.

Jednym z wymagań wejścia do Europejskiej Unii Monetarnej było zmniejszenie zadłużenia państwowego nowych członków. Niestety wielu nowych członków zamiast zmniejszać swe długi państwowe powiększyło wydatki ze swego skarbu państwowego nieraz ukrywane za pomocą fałszywych sprawozdań, nieraz przy pomocy lichwiarskich banków amerykańskich takich jak Goldman-Sachs.

Goldman-Sachs jest przykładem żydowskiego banku-tatalizatora posługującego się pochodnymi pieniądza przy jednoczesnej sprzedaży klientom bardzo wątpliwej wartości długów hipotecznych z jednej strony a z drugiej prowadząc handel stawkami wygrywającymi w mirę spadku wartości tych samych długów hipotecznych. Bardzo zyskowna ta procedura obecnie jest powodem skandalu w USA jako część „szwindlu na trylion dolarów,” który to szwindel spowodował obecny kryzys gospodarki światowej. Tymczasem Goldman-Sachs, głowny darczyńca na kampanię wyborczą prezydenta Barack’a Hussein’a Obamy, od kilku lat cieszy się najwyższymi zyskami w historii.

Ciekawe jest, że właśnie Goldman Sachs stara się o utrzymanie legalnych transakcji pochodnych pieniądza, które jako część totalizatora bankowych stawek hazardowych i są jednym z głównych powodów kryzysu ostatnich lat. Natomiast Grecja – klient banku Goldman Sachs jest ofiarą tolerowania transakcji „pochodnych pieniądza” mieszanych z transakcjami finansowymi.

Goldma Sachs pozostaje w cieniu i sama Grecja jest piętnowana za nieuczciwe postępowanie tak, że sam pomysł pomocy finansowej dla Grecji jest postrzegany jako demoralizujący i wynagradzający za nieuczciwe transakcje i powoduje ryzyko moralne tak wielkie, że zagraża ono Europejskiej Unii Monetarnej (EMU) i przyszłości monety euro.

Według logiki polityki monetarnej, finansowa pomoc dla państwa członkowskiego EMU, które wielokrotnie pogwałciło warunki przyjęcia go do EMU, psuje opinię o całej strukturze monetarnej EMU.

Według amerykańskiego laureata nagrody Nobla, Joseph’a Stiglitz’a bieżący kryzys finansowy nosi piętno „Made In the USA.” Tolerowanie transakcji pochodnymi pieniądza, tak zwanymi „derivatives,” w wartości dziesięciokrotnie większej niż wartość całej gospodarki światowej było możliwe przy poparciu centralnego banku USA, Ferderal Reserve, który mimo swej nazwy jest bankiem prywatnym działającym dla zysku prywatnych, głównie żydowskich właścicieli. Jak wiadomo nigdy nie-Żyd nie był prezesem Banku Federal Rezerve.

Głównym eksportem Banku Federal Reserve były pochodne pieniądza i inne instrumenty finansowe wymyślane w ramach innowacji tak zwanej „finansowej inżynierii.” W ten sposób wątpliwej wartości innowacje instrumentów na rynku finansowym stanowiły od zakończenia Zimnej Wojny główny eksport banków amerykańskich zdominowanych przez Żydów. Teraz w języku angielskim nazywa się ten stan rzeczy postawieniem pojazdu monetarnego przed koniem geo-ekonomicznym” jak o tym wiele się pisze w analizach publikowanych w Asia Times, etc.

WWW.pogoowski.com
18 maj 2010

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Prawda o Powstaniu Warszawskim liwidacja Panstwa Podziemnego!
padziernik 1, 2006
Bogdan ps.Trzy Radla A.K. Lat 17
Czy zbrodnia przeciw narodowi jest zbrodnią przeciw ludzkości?
kwiecień 18, 2003
zaprasza.net
Skutki Ataku Na Iran
luty 17, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Imperium dostaje zadyszki
padziernik 10, 2006
Ignacy Nowopolski
JAMNIK W OBLICZU FASZYZMU
sierpień 16, 2006
Imperator
Zapytaj o Unie
maj 26, 2003
przesłała Elżbieta
Czy Zachód ukrywa przed nami swoje prawdziwe intencje?
czerwiec 2, 2003
Budujmy Polski Narodowy Front
wrzesień 19, 2008
Dariusz Kosiur
Polonia Pięciu Kontynentów
maj 8, 2005
zaprasza.net
Balcerowicz wciąż niebezpieczny
czerwiec 30, 2004
Sterowanie Światem z Jerozolimy?
grudzień 31, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
Gdy indoktrynacja zastępuje edukację
maj 5, 2008
Dariusz Kosiur
Zbyt trudna pisownia nazw województw!
styczeń 27, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Podręczny słownik polsko-polski
listopad 28, 2002
Piotr
Rycerze i Obrońcy Grobu.... Chrystusowego
wrzesień 29, 2005
Mietek
Moje przykazania -1
maj 8, 2003
krzysztof gilewski
"Uśmiercanie Izraela?"
luty 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
The bloodlines
lipiec 16, 2005
D.I.
"Otwieramy się na Unię" po to by się solidniej zamykać
kwiecień 30, 2003
Skala mikro i skala makro
lipiec 25, 2008
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media