ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

WIESŁAW SOKOŁOWSKI pisze o MARIANIE BOGUSZU (1920-1980) o POKOLENIU XXX o DOMU ARTYSTY PLASTYKA oraz o NARODOWYM MUZEUM SZTUKI ZACHĘTA w WARSZAWIE 
6 padziernik 2017      www.trwanie.com
Dlaczego Polaków nie cieszy "Oskar" dla filmu "Ida"? 
25 luty 2015      Artur Łoboda
Żyrinowski czy Żyrynowski ? 
15 kwiecień 2010      Goska
"Reprywatyzacja" 
1 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Goniąc własny ogon 
10 listopad 2017      Artur Łoboda
Globalizacja trwa 
16 padziernik 2010      Goska
Czym jest piękno - czym jest sztuka? (2) 
9 luty 2014      Artur Łoboda
Alternatywne rozwiązanie 
10 marzec 2014      Artur Łoboda
Zbrodniarz naucza historii 
9 maj 2015      Artur Łoboda
Nie bylo holokaustu ? 
25 styczeń 2011      Goska
Komorowski dla młodzieży 
13 maj 2015     
Z nimi zrobimy to samo? 
25 styczeń 2014      Artur Łoboda
Za późno spostrzegli że zostali wydymanymi "patriotami" 
11 czerwiec 2009      PAP
PRZEBUDZENIE - petycja do społeczeństwa 
3 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Uwaga Podstawą Nowego „Internetowego Darwinizm” 
8 styczeń 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Terroryzm gangsterski w Polsce 
25 marzec 2016      GadowskiTV
"Bezpieczna Polska" Beaty Szydło 
13 lipiec 2016     
Kowalski zabił? Zabierzmy broń wszystkim! 
29 wrzesień 2014      www.polskawalczaca.com
zażalenie 
6 lipiec 2011      Bogusław
Chore pomysły z Pałacem Stalina. 
16 listopad 2017      Artur Łoboda

 
 

Pojazd monetarny przed koniem geo-ekonomicznym?


Unia monetarna w ramach euro przed unią polityczną pod jednym rządem stanowi „pojazd monetarny przed koniem geo-ekonomicznym,” według geo-ekonomistów publikujących w Asia Times oraz Antiwar.com. Chodzi o to że w chwili przystępowania do wspólnej waluty euro każde z państw zobowiązuje się do posłuszeństwa wobec wymogów tej waluty we własnej wewnętrznej polityce monetarnej i podatkowej i to ponad własnymi wymogami wynikającymi ze stanu własnej gospodarki.

Polska nie należąc do strefy euro uniknęła obecnego kryzysu w Europie. Kryzys ten pochodzi z tego, że podstawowo każde państwo członkowskie znajduje się w innym stadium rozwoju gospodarczego i żyje w innych układach społeczno-ekonomicznych. Z tego powodu polityka centralnego banku Niemiec nie odpowiada sytuacji w jakiej znajdują się wszystkie inne państwa w sferze euro.

Państwa takie jak Grecja przystępując do sfery euro zdają sobie sprawę z tego, że przyjęcie przez nie stabilnej monety, nie kontrolowanej przez ich własny bank centralny oznacza, że dobrowolnie czynią to kosztem swojej własnej suwerenności. Suwerenne decyzje takie jak dewaluacja własnego pieniądza lub dobrowolna kontrolowana inflacja nie są dostępne dla członków strefy euro. Decyzje takie pobiera centralny bank europejski i każe państwo członkowskie jest zobowiązane do dostosowywania własnej polityki podatkowej i ekonomicznej w sposób jednolity i nakazany przez Europejską Unię Monetarną (EUM).

Członkostwo w Europejskiej Unii Monetarnej przynosi finansowe i gospodarcze korzyści. Wielka strefa niepodzielona na granice monetarne, ekonomiczne i finansowe jest bardzo korzystna tak dla członków silnych gospodarczo jak i jeszcze bardziej dla państw słabych gospodarczo, którzy nie mają dostępu do wielkiego i otwartego rynku. Poprawa finansowa Grecji, na przykład, polegała na tym, że mimo słabości jej gospodarki miała łatwy dostęp do zaciągania nisko procentowych pożyczek, jakie nie byłyby dla niej dostępne gdyby nie była członkiem Europejskiej Unii Monetarnej.

Jednym z wymagań wejścia do Europejskiej Unii Monetarnej było zmniejszenie zadłużenia państwowego nowych członków. Niestety wielu nowych członków zamiast zmniejszać swe długi państwowe powiększyło wydatki ze swego skarbu państwowego nieraz ukrywane za pomocą fałszywych sprawozdań, nieraz przy pomocy lichwiarskich banków amerykańskich takich jak Goldman-Sachs.

Goldman-Sachs jest przykładem żydowskiego banku-tatalizatora posługującego się pochodnymi pieniądza przy jednoczesnej sprzedaży klientom bardzo wątpliwej wartości długów hipotecznych z jednej strony a z drugiej prowadząc handel stawkami wygrywającymi w mirę spadku wartości tych samych długów hipotecznych. Bardzo zyskowna ta procedura obecnie jest powodem skandalu w USA jako część „szwindlu na trylion dolarów,” który to szwindel spowodował obecny kryzys gospodarki światowej. Tymczasem Goldman-Sachs, głowny darczyńca na kampanię wyborczą prezydenta Barack’a Hussein’a Obamy, od kilku lat cieszy się najwyższymi zyskami w historii.

Ciekawe jest, że właśnie Goldman Sachs stara się o utrzymanie legalnych transakcji pochodnych pieniądza, które jako część totalizatora bankowych stawek hazardowych i są jednym z głównych powodów kryzysu ostatnich lat. Natomiast Grecja – klient banku Goldman Sachs jest ofiarą tolerowania transakcji „pochodnych pieniądza” mieszanych z transakcjami finansowymi.

Goldma Sachs pozostaje w cieniu i sama Grecja jest piętnowana za nieuczciwe postępowanie tak, że sam pomysł pomocy finansowej dla Grecji jest postrzegany jako demoralizujący i wynagradzający za nieuczciwe transakcje i powoduje ryzyko moralne tak wielkie, że zagraża ono Europejskiej Unii Monetarnej (EMU) i przyszłości monety euro.

Według logiki polityki monetarnej, finansowa pomoc dla państwa członkowskiego EMU, które wielokrotnie pogwałciło warunki przyjęcia go do EMU, psuje opinię o całej strukturze monetarnej EMU.

Według amerykańskiego laureata nagrody Nobla, Joseph’a Stiglitz’a bieżący kryzys finansowy nosi piętno „Made In the USA.” Tolerowanie transakcji pochodnymi pieniądza, tak zwanymi „derivatives,” w wartości dziesięciokrotnie większej niż wartość całej gospodarki światowej było możliwe przy poparciu centralnego banku USA, Ferderal Reserve, który mimo swej nazwy jest bankiem prywatnym działającym dla zysku prywatnych, głównie żydowskich właścicieli. Jak wiadomo nigdy nie-Żyd nie był prezesem Banku Federal Rezerve.

Głównym eksportem Banku Federal Reserve były pochodne pieniądza i inne instrumenty finansowe wymyślane w ramach innowacji tak zwanej „finansowej inżynierii.” W ten sposób wątpliwej wartości innowacje instrumentów na rynku finansowym stanowiły od zakończenia Zimnej Wojny główny eksport banków amerykańskich zdominowanych przez Żydów. Teraz w języku angielskim nazywa się ten stan rzeczy postawieniem pojazdu monetarnego przed koniem geo-ekonomicznym” jak o tym wiele się pisze w analizach publikowanych w Asia Times, etc.

WWW.pogoowski.com
18 maj 2010

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Dyskusja o lichwie
styczeń 27, 2006
Green Day: petycja przeciw wojnie w Iraku
grudzień 1, 2002
Nieustający festiwal sitcomu
luty 20, 2006
Marek Olżyński
Czterech policjantów z Radomska .........
lipiec 17, 2002
PAP
Poland's pre-WWII activities helped to sow the seeds of defeat of Nazi Germany in the global war
kwiecień 15, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Piąta kolumna Papieża Polaka
maj 5, 2003
Artur Łoboda
Gdzie te niskie ceny?
sierpień 13, 2004
hhh
Deklaracja Suwerenności Narodu
maj 1, 2005
przesłała Elzbieta
Geopolityczna siła Iranu
maj 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
To zawsze zaczynało się od ataku na kulturę
grudzień 9, 2008
Artur Łoboda
Co drugi gimnazjalista z Mazowsza codziennie wypija po kilka napojów energetycznych
styczeń 10, 2008
Interia / PAP
"Polska krajem biedy i złodziei samochodów"
styczeń 30, 2004
PAP
Restalinizacja
wrzesień 13, 2005
przesłała Elzbieta
Włodzimierz Bukowski
Przesłanie do Polaków cz.2

maj 14, 2003
przesłała Elżbieta Gawlas
Plan Kołodki
kwiecień 13, 2003
Moja prowincja jest grzeczna i cicha niczym z obrazka
padziernik 7, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
Wierność Ojczy?nie
czerwiec 17, 2005
przesłała Elżbieta
Uświadamienie topielca
luty 6, 2004
Dyplom dla idioty
grudzień 22, 2008
Witold Filipowicz
Chcą być policjantem świata. Reakcje prasy światowej na wojenne deklaracje USA
marzec 19, 2003
Waldemar Maszewski, Hamburg
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media