ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Informacja o przestępstwie popełnionym przez NIK 
29 maj 2015      Artur Łoboda
Kim są prawdziwi ludzie kultury? 
1 czerwiec 2010      Artur Łoboda
Deus Caritas Est 
23 kwiecień 2017      Paweł Ziółkowski
Prace Wiktora Poliszczuka w Księgarni Antyk 
12 lipiec 2016      Marcin Dybowski
Nagroda Nobla Prezydenta Obamy 
11 padziernik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Moim marzeniem jest poznanie historii i mechanizmów niszczenia elit w PRL/III RP i wykorzystanie tego poznania do projektu tworzenia elit w ramach dobrej zmiany 
22 maj 2017     
O zawłaszczaniu Oświęcimia przez Żydów, „antysemityźmie” i szkalownaiu Chrystusa 
24 kwiecień 2014      www.polskawalczaca.com
A Response to Israel... 
2 luty 2018      Stefan Tompson
A BRIEF HISTORY OF THE POLISH LANGUAGE 
3 styczeń 2014      Iwo Cyprian Pogonowski
Lex Szyszko 
3 marzec 2017     
Dotrzymał słowa wedle swoich standardów 
11 marzec 2012     
Czy Kaczyński jest inteligentny inaczej? 
9 grudzień 2011      Artur Łoboda
Marian Hemar "Odpowiedź" 
29 maj 2015     
Rothschild lined to take over at Yukos(2003),Mikhail Khodorkovsky & Platon Lebedev found guilty of embezzlement,(2010) 
30 grudzień 2010      przysłał ICP
"Bezpieczna Polska" Beaty Szydło 
13 lipiec 2016     
"Wielkie narody potrafią rozliczyć się ze swojej przeszłości" (2) 
22 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Czujna agenda bangstertów 
15 styczeń 2016      Artur Łoboda
W odniesieniu do historii zawsze trzymajmy się prawdy! 
7 sierpień 2016      Artur Łoboda
Rosja w rekach Lozy 
23 luty 2010      Goska
Dlaczego bankierzy jeszcze nie atakują PiS? 
23 grudzień 2015      Artur Łoboda

 
 

Nagroda Nobla Prezydenta Obamy


Pokojowa nagroda Nobla prezydenta Obamy zaskoczyła laureata, który potraktował to wyróżnienie, zadecydowane na początku jego kadencji, głównie jako zachętę do starań o pokój i do zaprzestania stosowania tortur przez wywiad amerykański i innych wykroczeń przeciwko konwencjom genewskim.

Wiadomo, że tortury nadają się do wymuszania fałszywych zeznań, lub do wymuszania konkretnych informacji od ludzi mających n. p. wiedzę o tajnej technologii wojskowej włącznie z bronią nuklearną. W takich wypadkach ofiary długotrwałych tortur często są zamęczane na śmierć, żeby wyciągnąć od nich informacje i jednocześnie zapobiec ich późniejszym zeznaniom o torturach, które ucierpieli.

Tragedię taką przeżywali schwytani przez Sowietów na Korei piloci amerykańscy. Ostatnio w niewyjaśnionych okolicznością zniknął dygnitarz irański obeznany ze stanem wiedzy nuklearnej w Iranie. Ciekawe że po Iraku, Iran obecnie jest opisywany jako „zagrożenie bytu” Izraela.

Propaganda USA sprzyjająca Izraelowi ostatnio odkryła niby tajemne instalacja nuklearne w Iranie i stara się podważyć fakt, że Iran stosuje się do wymogów traktatu o nie-rozpowszechnianiu broni nuklearnych. Natomiast rażące jest postanowienie prezydenta Obamy blokujące wniosek większości członków ONZ, żeby Agencja Atomowa Narodów Zjednoczonych dokonała inspekcji arsenału nuklearnego Izraela.

Niedawno w piśmie Haaretz w Jerozolimie pojawiła się artykuł pod tytułem „Koszmarem Izraela jest możliwość straty monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie.” Niestety cenzura w USA i w Europie nie pozwala mediom na dyskusję o izraelskiej broni nuklearnej oraz o podstawowym konflikcie Żydów przeciwko Arabom jako o głównym źródle napięcia na Bliskim Wschodzie.

Nagroda Nobla Prezydenta Obamy jest krytykowana przez amerykański ruch anty-wojenny, który opublikował szereg krytycznych artykułów na Antiwar.com z 10go października, 2009, pod takimi tytułami jak „Bizarro Peace Price Awarded to Obama” („Bardzo Dziwna Nagroda Pokojowe Zaofiarowana Prezydentowi Obamie”) autorstwa Justin’a Raimondo, lub „A Trillion Dollars A Year: Is What We Waste Killng People” („Tysiąc Miliardów Dolarów Marnujemy Rocznie na Zabijanie Ludzi”) autorstwa Winsłow’a Wheeler’a oraz „The Nobel War Prize” („Wojenna Nagroda Nobla”) autorstwa Paul’a Craig’a Roberts’a, byłego wice-ministra skarbu w rządzie prezydenta Regan’a.

W ostatnio wymienionym artykule autor pisze, że być może komitet nagrody Nobla stara się wykorzystać przemówienie wyborcze Obamy, żeby go zobowiązać do dotrzymywania obietnic po to żeby starał się o pokój i nie prowadził działań wojennych, jak to obecnie czyni.

Roberts krytykuje prezydenta Obamę za to, że nie tylko nie potępia zbrodniczej polityki rządu prezydenta Bush’a, ale również ukrywa raport Goldstone’a, dotyczący zbrodni wojennych Izraela popełnionych na terenie Gazy na bezbronnej arabskiej ludności cywilnej oraz zarzuca mu, że udaje, że stara się o pokój. Faktycznymi powodami wojen według tego autora jest walka o paliwo, o hegemonię, niby o prawa kobiet, niby o demokrację oraz „zemsta” za atak na wieżowce w Nowym Jorku w 2001 roku i ostatnio walka przeciwko terrorystom.

Obok krytyki postępowania rządu prezydenta Obamy, amerykańscy działacze przeciwko wojnie krytykują zachowanie się władzy ustawodawczej w USA, która wydaje się bardziej solidaryzować się z byłym wice-prezydentem Dick’iem Cheney’em, niż z prezydentem Obamą, któremu utrudnia zamknięcie więzienia na Kubie w Guantanamo Bay, ponieważ przejściowe więzienia w USA, jakoby nie są w stanie przetrzymywać dodatkowych 250 więźniów arabskich.

Fizyk i weteran wieloletniej pracy jako doradca w sprawie broni nuklearnych dla rządu i dla władzy ustawodawczej w USA, doktor James Gordon Prather, pisze, że prezydent Obama powinien więcej polegać na Agencji Atomowej przy ONZ i dziwi się, że nagroda Nobla została przyznana prezydentowi Obamie za „jego niezwykłe staranie żeby wzmocnić międzynarodową dyplomację i współpracę między narodami.”

Prather pisze, że „Najlepszy Kongres Jaki Można Kupić” w Waszyngtonie, pod wpływem lobby Izraela nielegalnie zaprzecza praw Iranu do korzystania z energii nuklearnej dla produkcji elektryczności ścisle według traktatów międzynarodowych i ONZ. Lobby Izraela nazywa on „Likudnikami” oraz wypomina prezydentowi Obamie jego wystąpienie w Pradze w którym obiecał, że USA będzie starać się o pokój i bezpieczeństwo świata wolnego od broni nuklearnej.

Prezydent Obama był pierwszym prezydentem USA, który przewodniczył Radzie Bezpieczeństwa ONZ i przeprowadził rezolucję numer 1887, mającą na celu urzeczywistnienie obietnicy rozbrojenia nuklearnego oraz jednakowego dostępu do energii nuklearnej dla wszystkich państw.

Trzeba pamiętać, że przed prezydentem Obamą, Pokojową Nagrodę Nobla otrzymał generalny dyrektor Agencji Atomowej przy ONZ, Mohamed ElBaradei, który teraz stwierdza oficjalnie, że Iran stosuje się do przepisów ONZ i ma prawo do posiadania pokojowej technologii nuklearnej i pokojowego wzbogacania uranu.

ElBaradei popiera „koncept Bliskiego Wschodu wolnego od broni nuklearnej” popierany przez ONZ, w którym większość państw członkowskich żąda inspekcji arsenału nuklearnego Izraela przez Agencję Atomową przy ONZ. Niestety Likud rządzący w Izraelu nie zgadza się i jak dotąd ma poparcie prezydenta Obamy, laureata Pokojowej Nagrody Nobla.

WWW.pogonowski.com
11 padziernik 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

"Antykorupcyjne" zamki
luty 10, 2005
(PAP)
Świat według Wildsteina
luty 9, 2007
Olaf Swolkień
Izrael Szamir "PaRDeS - studium kabały". Część II: Eseje. Rozdział 15
maj 21, 2006
Israel Adam Shamir
Słowo o "księciu dziennikarstwa"
styczeń 15, 2008
Dariusz Kosiur
Kto powinien wypłacić odszkodowanie Walentynowicz i innym pokrzywdzonym?
marzec 1, 2005
Leszek Skonka
*Nowy Dzień* daje 5 milionów!
luty 26, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Moczulski ponownie przed sądem lustracyjnym
grudzień 17, 2002
PAP
Dwukrotne zagrożenie nuklearne Polski
luty 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Reguła symbiozy
kwiecień 21, 2005
Witold Filipowicz
Polska a Klęska Planów Wielkiego Niemieckego Imperium Kolonialnego
padziernik 16, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Premiera "Castingu" - Marianny Dembinskiej
marzec 21, 2006
md
Władza globalizacji - Jadwiga Staniszkis
styczeń 4, 2007
Goska
Wywiad z H.W. Rosenthalem z 1976 r. opublikowany przez C.H. Weismana w 1992r.
kwiecień 29, 2006
Tlum: ( Leszkowski ,2006)
Zdradzeni
wrzesień 10, 2007
..
Prowodyrzy
padziernik 16, 2005
Artur Łoboda
Psy szkolone w Polsce
padziernik 5, 2006
MARDUK
Polska „przedmurzem” żydo-chrześcijańskiego USraela
kwiecień 14, 2008
Przysłał Israel Adam Shamir
Antypodatkowe
grudzień 24, 2003
Gazeta Prawna
Stalexport chce przenieść na spółkę zależną koncesję na A4
sierpień 20, 2002
PAP
USA-Izrael
wrzesień 12, 2007
Paul Findley
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media