ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ja też skrytykuję pierwszy rok prezydentury Andrzeja Dudy 
6 sierpień 2016      Artur Łoboda
Do końca PO oszukiwało 
12 maj 2015      Artur Łoboda
"Oblicza manipulacji" - sesja naukowa 
3 marzec 2016      Artur Łoboda
Farsa zwana polityką historyczną  
24 kwiecień 2016      Sebastian Adamkiewicz
Ukraina - przygotowano cmentarz dla kolejnych poborowych do wojska 
15 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Podatek katastralny: strach się bać 
13 grudzień 2009      Rebel
Dobre chęci Społeczeństwa 
28 marzec 2016      Artur Łoboda
Agonia dolara? 
15 padziernik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Niedostrzeżony seksizm 
13 kwiecień 2009      Mirosław Naleziński, Gdynia
Rozmowa z Elzbieta 
17 maj 2011      Elzbieta Gawlas
"Człowiek ze złota" to tak naprawdę "człowiek z rynsztoku" 
16 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Polityka pozorowana 
13 czerwiec 2017     
Detroit 
10 marzec 2010      Goska
Gold Teeth as Nazi Non-Bullion Gold 
28 padziernik 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Rokowania Żydów z Arabami w Palestynie 
1 listopad 2009      Iwo ,Cyprian Pogonowski
Współczucie dla ofiar tragedii we Włoszech  
6 kwiecień 2009      Artur Łoboda
Frustracja wobec postawy Rządu i Prezydenta 
26 lipiec 2016      Artur Łoboda
Jedyna szansa militarnej obrony Polski 
22 padziernik 2016     
Zabory Polski Zarzewiem Obydwu Wojen Światowych 
24 sierpień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Jak Zdrojewski niszczy polską kulturę (2) 
6 czerwiec 2012      Artur Łoboda

 
 

Nagroda Nobla Prezydenta Obamy


Pokojowa nagroda Nobla prezydenta Obamy zaskoczyła laureata, który potraktował to wyróżnienie, zadecydowane na początku jego kadencji, głównie jako zachętę do starań o pokój i do zaprzestania stosowania tortur przez wywiad amerykański i innych wykroczeń przeciwko konwencjom genewskim.

Wiadomo, że tortury nadają się do wymuszania fałszywych zeznań, lub do wymuszania konkretnych informacji od ludzi mających n. p. wiedzę o tajnej technologii wojskowej włącznie z bronią nuklearną. W takich wypadkach ofiary długotrwałych tortur często są zamęczane na śmierć, żeby wyciągnąć od nich informacje i jednocześnie zapobiec ich późniejszym zeznaniom o torturach, które ucierpieli.

Tragedię taką przeżywali schwytani przez Sowietów na Korei piloci amerykańscy. Ostatnio w niewyjaśnionych okolicznością zniknął dygnitarz irański obeznany ze stanem wiedzy nuklearnej w Iranie. Ciekawe że po Iraku, Iran obecnie jest opisywany jako „zagrożenie bytu” Izraela.

Propaganda USA sprzyjająca Izraelowi ostatnio odkryła niby tajemne instalacja nuklearne w Iranie i stara się podważyć fakt, że Iran stosuje się do wymogów traktatu o nie-rozpowszechnianiu broni nuklearnych. Natomiast rażące jest postanowienie prezydenta Obamy blokujące wniosek większości członków ONZ, żeby Agencja Atomowa Narodów Zjednoczonych dokonała inspekcji arsenału nuklearnego Izraela.

Niedawno w piśmie Haaretz w Jerozolimie pojawiła się artykuł pod tytułem „Koszmarem Izraela jest możliwość straty monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie.” Niestety cenzura w USA i w Europie nie pozwala mediom na dyskusję o izraelskiej broni nuklearnej oraz o podstawowym konflikcie Żydów przeciwko Arabom jako o głównym źródle napięcia na Bliskim Wschodzie.

Nagroda Nobla Prezydenta Obamy jest krytykowana przez amerykański ruch anty-wojenny, który opublikował szereg krytycznych artykułów na Antiwar.com z 10go października, 2009, pod takimi tytułami jak „Bizarro Peace Price Awarded to Obama” („Bardzo Dziwna Nagroda Pokojowe Zaofiarowana Prezydentowi Obamie”) autorstwa Justin’a Raimondo, lub „A Trillion Dollars A Year: Is What We Waste Killng People” („Tysiąc Miliardów Dolarów Marnujemy Rocznie na Zabijanie Ludzi”) autorstwa Winsłow’a Wheeler’a oraz „The Nobel War Prize” („Wojenna Nagroda Nobla”) autorstwa Paul’a Craig’a Roberts’a, byłego wice-ministra skarbu w rządzie prezydenta Regan’a.

W ostatnio wymienionym artykule autor pisze, że być może komitet nagrody Nobla stara się wykorzystać przemówienie wyborcze Obamy, żeby go zobowiązać do dotrzymywania obietnic po to żeby starał się o pokój i nie prowadził działań wojennych, jak to obecnie czyni.

Roberts krytykuje prezydenta Obamę za to, że nie tylko nie potępia zbrodniczej polityki rządu prezydenta Bush’a, ale również ukrywa raport Goldstone’a, dotyczący zbrodni wojennych Izraela popełnionych na terenie Gazy na bezbronnej arabskiej ludności cywilnej oraz zarzuca mu, że udaje, że stara się o pokój. Faktycznymi powodami wojen według tego autora jest walka o paliwo, o hegemonię, niby o prawa kobiet, niby o demokrację oraz „zemsta” za atak na wieżowce w Nowym Jorku w 2001 roku i ostatnio walka przeciwko terrorystom.

Obok krytyki postępowania rządu prezydenta Obamy, amerykańscy działacze przeciwko wojnie krytykują zachowanie się władzy ustawodawczej w USA, która wydaje się bardziej solidaryzować się z byłym wice-prezydentem Dick’iem Cheney’em, niż z prezydentem Obamą, któremu utrudnia zamknięcie więzienia na Kubie w Guantanamo Bay, ponieważ przejściowe więzienia w USA, jakoby nie są w stanie przetrzymywać dodatkowych 250 więźniów arabskich.

Fizyk i weteran wieloletniej pracy jako doradca w sprawie broni nuklearnych dla rządu i dla władzy ustawodawczej w USA, doktor James Gordon Prather, pisze, że prezydent Obama powinien więcej polegać na Agencji Atomowej przy ONZ i dziwi się, że nagroda Nobla została przyznana prezydentowi Obamie za „jego niezwykłe staranie żeby wzmocnić międzynarodową dyplomację i współpracę między narodami.”

Prather pisze, że „Najlepszy Kongres Jaki Można Kupić” w Waszyngtonie, pod wpływem lobby Izraela nielegalnie zaprzecza praw Iranu do korzystania z energii nuklearnej dla produkcji elektryczności ścisle według traktatów międzynarodowych i ONZ. Lobby Izraela nazywa on „Likudnikami” oraz wypomina prezydentowi Obamie jego wystąpienie w Pradze w którym obiecał, że USA będzie starać się o pokój i bezpieczeństwo świata wolnego od broni nuklearnej.

Prezydent Obama był pierwszym prezydentem USA, który przewodniczył Radzie Bezpieczeństwa ONZ i przeprowadził rezolucję numer 1887, mającą na celu urzeczywistnienie obietnicy rozbrojenia nuklearnego oraz jednakowego dostępu do energii nuklearnej dla wszystkich państw.

Trzeba pamiętać, że przed prezydentem Obamą, Pokojową Nagrodę Nobla otrzymał generalny dyrektor Agencji Atomowej przy ONZ, Mohamed ElBaradei, który teraz stwierdza oficjalnie, że Iran stosuje się do przepisów ONZ i ma prawo do posiadania pokojowej technologii nuklearnej i pokojowego wzbogacania uranu.

ElBaradei popiera „koncept Bliskiego Wschodu wolnego od broni nuklearnej” popierany przez ONZ, w którym większość państw członkowskich żąda inspekcji arsenału nuklearnego Izraela przez Agencję Atomową przy ONZ. Niestety Likud rządzący w Izraelu nie zgadza się i jak dotąd ma poparcie prezydenta Obamy, laureata Pokojowej Nagrody Nobla.

WWW.pogonowski.com
11 padziernik 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Ekologia a prawda
kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
I jak tu nie być antysemitą?
listopad 14, 2006
Dorota
Podłoże polityczne i ekonomiczne planów ataku na Iran
wrzesień 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Zdjęcia nowego fiata sprzedam. Za 600 zł
luty 12, 2007
INTERIA.PL
Zawodowi macherzy od losu
padziernik 18, 2007
.
13 grudnia 2006 Stan Tymiński: Stan Wojenny – Dolarowa „Solidarność”
grudzień 18, 2006
Stanisław Tymiński
Ubeckie podchody
grudzień 4, 2003
Andrzej Kumor
Zapomniany Stachniuk
wrzesień 7, 2003
przesłała Elżbieta
Anatomia terroru w Iraku
sierpień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Sztandary i proporczyki, przemowy i procesyje ...
sierpień 7, 2004
www.dziennik.krakow.pl
HAARP - straszna broń USA
luty 5, 2005
Polan
Wspomnienie z dzieciństwa
listopad 26, 2007
Artur Łoboda
Lokacyjny sukces
sierpień 15, 2007
Dlaczego będą (?) wieszać Saddama Husseina ?
grudzień 28, 2006
tezlav von roya
Polowanie na "Nazi Gold"
listopad 27, 2006
Tezlav von Roya
NASZA TRADYCJA?
marzec 30, 2008
Marek Jastrząb
Próba symulacji
lipiec 11, 2008
Artur Łoboda
Bilans kosztów członkostwa Polski w UE
lipiec 2, 2006
Dariusz Kosiur
Nowe idzie, stare "jedzie"...
wrzesień 28, 2005
Co się dzieje?
padziernik 29, 2007
bez podpisu ( . )
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media