ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Dr Roger Hodkinson, - Pandemia to oszustwo 
Dr Roger Hodkinson - lekarz patolog (wirusolog), Cambridge University, były przewodniczący sekcji patologii stowarzyszenia lekarzy, były wykładowca na wydziale medycznym, wykładowca akademicki, egzaminator w Royal Colledge physicians w Północnej Karolinie, Prezes firmy biotechnologicznej sprzedającej testy na COVID19.
Pandemia to oszustwo.
Maseczki nieskuteczne.
Lockdown nie ma naukowego uzasadnienia.
Pozytywny wynik PCR nie potwierdza infekcji klinicznej.
Polityka udaje medycynę.  
Szczepionka przeciwko ospie prawdziwej wyzwoliła wirusa AIDS 


Epidemia AIDS mogła zostać wywołana przez masową kampanię szczepień, która zlikwidowała ospę prawdziwą. Światowa Organizacja Zdrowia, która kierowała trwającą 13 lat kampanią, bada nowe dowody naukowe sugerujące, że uodpornienie szczepionką Vaccinia przeciwko ospie prawdziwej obudziło niepodejrzewane, uśpione zakażenie ludzkim wirusem obrony immunologicznej (HIV). 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
LIST OTWARTY-PETYCJA w interesie publicznym do Marszałków i Radnych wszystkich województw 
Drogi Czytelniku!
Jeśli chcesz wzmocnić oddziaływanie poniższego pisma-petycji, to możesz wysłać takie samo albo podobne pismo-petycję od siebie lub większej liczby osób lub od organizacji.  
"Służę ludziom, nie instytucjom" 
Główny komisarz policji w Dortmund w przemówieniu do narodu niemieckiego…
I do POLICJI !!

 
wRealu24 
Niezależna Telewizja Marcina Roli 
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID  
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.

„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Nastąpił globalny zamach stanu 
Oszustwo covid-19 zostało wymyślone w jakimś celu; była to część planu, który zaczął się na poważnie w latach 60., kiedy grupa ludzi spotkała się i zgodziła, że świat jest przeludniony. 
więcej ->

 
 

MS: Krótka historia prywatyzacji banków



Inwestorzy zagraniczni kochają banki. W Polsce działa 55 banków komercyjnych i prawie 600 banków spółdzielczych - wynika z danych Związku Banków Polskich (ZBP). W 45 bankach komercyjnych większościowymi akcjonariuszami są inwestorzy zagraniczni.

Według danych ZBP na koniec września 2005 r., banki z większościowym udziałem inwestora zagranicznego stanowiły 69 proc. pod względem sumy bilansowej. Suma bilansowa to łączna wielkość aktywów banku.W kredytach dla sektora niefinansowego (gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa) banki kontrolowane przez inwestorów zagranicznych miały 69-procentowy udział. Natomiast w depozytach sektora niefinansowego banki z większościowym udziałem kapitału zagranicznego miały 65 proc. udziału.







Jeśli brać pod uwagę kapitał zakładowy, banki z udziałem kapitału zagranicznego stanowiły 61,8 proc. sektora. Natomiast pod względem funduszy własnych (kapitał zakładowy powiększony o fundusze pochodzące z zatrzymanych zysków, pożyczki podporządkowane) banki z przewagą kapitału zagranicznego stanowią 75 proc. sektora.

Co na początku!

Najpierw prywatyzowano banki, które powstały jako tzw. komercyjna dziewiątka, wydzielona w lutym 1989 r. z Narodowego Banku Polskiego. NBP jako bank centralny miał już nie prowadzić działalności detalicznej, więc tę część działalności wydzielono i utworzono banki.

Powstały wówczas: Bank Przemysłowo-Handlowy, Powszechny Bank Kredytowy, Bank Zachodni, Wielkopolski Bank Kredytowy, Bank Gdański, Powszechny Bank Gospodarczy w Łodzi (PBG), Bank Depozytowo-Kredytowy w Lublinie (BDK), Pomorski Bank Kredytowy w Szczecinie (PBKS) i Bank Śląski.

W listopadzie 1993 r. NBP wydzielił ze swoich struktur Polski Bank Inwestycyjny, który został kupiony przez Kredyt Bank i z nim połączony w 1997 r. Założony w 1990 r. Kredyt Bank jest od 1994 r. notowany na giełdzie. 85,53 proc. akcji Kredyt Banku ma belgijski KBC Bank.

Przed 1989 r. funkcjonowały tylko PKO BP (w ramach struktur NBP, wydzielony w 1987 r.), Pekao SA (który zajmował się obsługą detalicznych kont walutowych), Bank Handlowy (BHW - który obsługiwał płatności zagraniczne), Bank Gospodarki Żywnościowej (do obsługi rolnictwa i banków spółdzielczych, powstały w 1975 r. z Centralnego Związku Spółdzielni Oszczędnościowo-Pożyczkowych) i Bank Rolny. Udziałowcami BGŻ było 1663 banków spółdzielczych, które miały 46 proc. udziałów. W 1986 r. utworzony został Bank Rozwoju Eksportu, który miał wspierać eksport. Po 1989 r. reaktywowano działalności Banku Gospodarstwa Krajowego, który był i ma pozostać bankiem państwowym.

Droga na GPW

Banki z komercyjnej dziewiątki trafiły na warszawską Giełdę, pozyskano też dla nich inwestorów strategicznych. Początkowo prywatyzację banków prowadziło ministerstwo finansów, a po reformie centrum rządowego, gdy nadzór właścicielski trafił do ministerstwa skarbu - Ministerstwo Skarbu Państwa.

W 1992 r. na giełdę trafiły akcje BRE Banku, sprzedawane przez Skarb Państwa i NBP. Obecnie większościowym inwestorem jest niemiecki Commerzbank, który od grudnia 1994 r. kupował akcje na giełdzie, a także nowe emisje akcji. Obecnie 70,92 proc. akcji banku ma Commerzbank. BRE Bank powstał w czerwcu 1986 r. na postawie uchwały rządu. Jego głównymi akcjonariuszami (51 proc.) byli ministrowie: Handlu Zagranicznego i Finansów.

W styczniu 1994 r. na warszawskiej giełdzie zadebiutowały akcje Banku Śląskiego. 25,9 proc. akcji prywatyzowanego banku kupił holenderski ING. Obecnie w jego posiadaniu znajduje się 75 proc. akcji banku, noszącego teraz nazwę ING Bank Śląski.

W 1995 r. w WBK inwestorem został irlandzki AIB (Allied Irish Bank), kupując 16,3 proc. akcji banku. Obecnie AIB ma 70,5 proc. akcji notowanego na giełdzie BZ WBK. Bank Zachodni WBK powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego i Wielkopolskiego Banku Kredytowego w czerwcu 2001 r.

W 1995 r. pierwszą transzę akcji prywatyzowanego Banku Gdańskiego kupił notowany na giełdzie prywatny bank - Bank Inicjatyw Gospodarczych (który powstał w 1989 r., a od 1992 r. był notowany na GPW). W 1997 r. oba banki zostały połączone w jeden - BIG BG. Obecna nazwa tego banku to Bank Millennium. Największym jego akcjonariuszem (50 proc.) jest Banco Comercial Portugues.

W styczniu 1995 r. akcje banku BPH zadebiutowały na GPW. W pa?dzierniku 1997 r. na parkiet trafiły akcje PBK. Od 1998 r. inwestorem strategicznym w BPH był Bayerische Hypo- und Vereinsbank (HVB), a w PBK - od 1997 r. - austriacki BA CA. W grudniu 2001 zagraniczni akcjonariusze obu banków połączyli się, czego skutkiem było również połączenie BPH i PBK. Od lipca 2004 r. bank nosi nazwę BPH. 71,03 proc. ma UniCredito Italiano za pośrednictwem spółki zależnej Bank Austria Creditanstalt. 3,68 proc. akcji należy Skarb Państwa.

W 1996 r. rząd zdecydował o utworzeniu grupy Pekao SA. Poza bankiem Pekao SA w jej skład weszły BDK, PBKS i PBG. W 1998 r. banki grupy rozpoczęły łączenie, zakończone 1 stycznia 1999 r.. W pół roku pó?niej grupa Pekao SA trafiła na warszawską giełdę. 3 sierpnia 1999 r. 52,09 proc. akcji Pekao SA kupiły UniCredito Italiano SpA i Allianz Aktiengesellschaft.

W 1997 r. na giełdzie zadebiutowały akcje Banku Handlowego, istniejącego od 1870 r. Wówczas rząd nie wybrał dla banku strategicznego akcjonariusza. Bank Handlowy planował połączenie z BRE Bankiem, jednak do tej fuzji nie doszło, została ona zablokowana przez PZU. W 2000 r. większościowym akcjonariuszem BHW został amerykański Citigroup. W 2001 r. działający już w Polsce Citibank i BHW zostały połączone. Citibank Overseas Investment Corporation ma 75 proc. akcji banku, a podmiot zależny - International Finance Associates - 14,3 proc. Pozostałe akcje nadal są w obrocie giełdowym.

Inne banki

W 2004 r. akcjonariuszem BGŻ został holenderski Rabobank. Ma on 35,3 proc. akcji, 15 proc. - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (Rabobank i EBOR objęły akcje nowej emisji), 43,51 proc. akcji BGŻ należy nadal Skarb Państwa. Ostatnim prywatyzowanym bankiem był PKO BP. W listopadzie 2004 r. akcje PKO BP zadebiutowały na GPW. Bank ten nie ma strategicznego akcjonariusza, a większościowym (51,59 proc. akcji) właścicielem jest Skarb Państwa.

6 kwiecień 2006

wedle Interia.pl 

  

Archiwum

Stany Zjednoczone - natychmiast won z Iraku! Ręce precz od Iranu!
styczeń 29, 2007
Przedruk z: Workers Vanguard nr 884, 19 stycznia 2
I am an angry man
grudzień 15, 2003
Koniec układu okrągłostołowego?
marzec 12, 2005
ks. prof. Czesław S. Bartnik
Szpiclowski sabotaż
styczeń 25, 2008
Goska
Wstydliwa relikwia
czerwiec 24, 2007
Antyrakietowy ser szwajcarski
czerwiec 14, 2007
Bartłomiej Kozek
Prezydent Kwaśniewski podpisał kontrowersyjną nowelizację
sierpień 16, 2002
PAP
Reklamowanie Krakowa
wrzesień 30, 2004
Dziennik Polski
III WŁADZA RP - orły, obrońcy, stróże, czy zwykłe ciecie?
sierpień 24, 2008
ZR
Z korupcją wciąż nam do twarzy
sierpień 28, 2002
PAP
Apel w sprawie lustracji Polonii
marzec 31, 2006
Przeciwko UE
styczeń 25, 2003
RadioZet
Syria wobec ataku na Liban a „półksiężyc szyitów.”
lipiec 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Do sosny polskiej
kwiecień 4, 2003
Jan Pawet II
Robienie w konia
sierpień 26, 2006
Andrzej Warchałowski
Pomyłki funkcjonariuszy na koszt Państwa!
styczeń 23, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Runda przegrana przez Izrael
sierpień 15, 2006
Iwo Cypian Poogonowski
Anons matrymonialny
styczeń 13, 2006
zn
Jak funkcjonują największe gangi (3)
Jansen pogrąża Eureko

luty 25, 2005
Jarosław Supłacz
Bajer dla młodzieży
czerwiec 4, 2003
Marek Rowicki
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media