ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT KRONIKA KRAKOWA DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Świadectwo Chasydów 
29 styczeń 2018     
Sędziowie pod sąd! 
4 wrzesień 2017     
Wyrazy współczucia dla Rosjan 
24 styczeń 2011      zaprasza.net
Rurociąg na dnie Bałtyku 
7 listopad 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Jak Niemcy rozgrywają Polskę  
6 grudzień 2017      Stanislas Balcerac
Świat utkany 
11 sierpień 2017      Jolanta Michna
Sobór Słowiański i jego Wróg Zaprzysiężony za Oceanem 
29 listopad 2010      dr Marek Głogoczowski
ZAMACH W BERLINIE NOWE FAKTY SPISEK TAJNYCH SŁUŻB FAŁSZYWA FLAGA 
4 marzec 2017      BaldTV
O kulturze współczesnej 
24 grudzień 2012      Artur Łoboda
Prezydent Barack Obama. Biały Dom 
5 czerwiec 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Nie ma takiego szamba, którego Tusk nie przeskoczy 
15 czerwiec 2014      Artur Łoboda
"Opcja zerowa" . Apel do środowisk patriotycznych 
4 wrzesień 2016      Artur Łoboda
To PiS finansuje współczesnych szmalcowników w kulturze 
19 marzec 2018      Artur Łoboda
1944 – 2014 
4 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Co naprawdę powiedzał Rostowski w Sztarsburgu? 
15 wrzesień 2011      Artur Łoboda
Kultura ludu - czasów frustracji 
3 sierpień 2012     
Kto odpowiada za obecne zagrożenia ludzkości? 
27 wrzesień 2014      Artur Łoboda
Dlaczego trzeba zastąpić PiS? (2) 
28 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Kto i jakim sposobem? 
17 listopad 2016     
Szewc myśli o nowych butach 
22 marzec 2016      Artur Łoboda

 
 

Upadek Partii Republikańskiej w USA

Eksploatacja zachowawczej partii republikańskiej w USA przez ruch neokonserwatywny umożliwiła zwycięstwo w wyborach prezydenckich George W. Bush’a, niekompetentnej marionetki, faktycznie w rękach rewolucyjnego ruchu żydowskiego. Ruch ten nie miał nic wspólnego z ideologią zachowawczą, poza ustępstwami na rzecz manipulowanych przez radykalnych syjonistów mas fundamentów protestanckich.

Zaczęły się pojawiać takie hasła w amerykańskich mediach masowego przekazu, jak „American Bible Belt is Israeli Safety Belt,” („Pasmo osiedli amerkańskich baptystów jest ‘pasem bezpieczeństwa’ Izraela”) autorstwa Jerry’ego Fallwell’a, znanego kaznodziei fundamentalistów protestanckich i rektora „Liberty University,” uczelni założonej w Lynchburg’u w Wirginii w 1971 roku.

Werbowanie licznych kaznodziei sekt fundamentalistów protestanckich, odbywało się za pomocą dużych subsydiów, które w praktyce uczyniły z tych ludzi agentów propagandowych lobby Izraela i twórców amerykańskich mas „chrześcijan-syjonistów,” którzy wierzą, że powrót Chrystusa na ziemię nastąpi po zwycięstwie Żydów nad Arabami. Nowi „chrześcijanie-syjoniści”
wkrótce wyłonili z pośród siebie kongresmanów, którzy otwarcie mówili w kongresie w Waszyngtonie, że „obecnie przeżywamy” okres Apokalipsy i że USA musi pomagać rządowi Izraela w odniesieniu zwycięstwa nad Arabami, w celu spowodowania powrotu Chrystusa na ziemię.

Strategicznie ważnym momentem było masowe nawracanie się nowojorskich trockistów, żydowskiego pochodzenia, na radykalny syjonizm. Ideologia neokonserwatyzmu była stworzona przez Irving’a Kristiol’a, redaktora pisma „Encounter” i autora pracy opublikowanej w 1979 roku pod tytułem: „Spowiedź Szczerego i Do Głębi Przekonanego Neokonserwatysty,” („Confessions of a True, Self-Confessed ‘Neoconservative’”).

Jeszcze bardziej radykalnym od Kristol’a był redaktor pisma „Commentary,” Norman Podhoretz, który opublikował w 1982 roku, w New York Times Magazine artykuł pod tytułem: „Troska Neokonserwatysty o Politykę Zagraniczną Regana.” W artykule tym była dyskusja o odrzuceniu przez prezydenta Regana polityki zagranicznej propagowanej przez neokonserwatystów.

W przywództwie ruchu neokonserwatywnego był duży wachlarz orientacji od neo-liberalizmu do socjalizmu, ale trzonem byli radykalni syjoniści, chętni do budowy światowego imperium USA, naturalnie sterowanego przez nich. Syn Irving’a, William Kristol założył neokonserwatywny „Projekt, Nowego Amerykańskiego Stulecia.”

Neokonserwatyści mieli nadzieję stworzenia hegemonii Izraela „od Nilu do Eufratu,” na „nowym Bliskim Wschodzie” który obecnie jakoby przeżywa „bółe porodowe” w postaci rabunku i pacyfikacji Iraku i Afganistanu oraz przewlekłych bombardowań Libanu i terenów Gazy przez lotnictwo Izraela, podczas gdy zwykle USA zwleka na arenie międzynarodowej z doprowadzeniem do zawieszenia broni.

Z czasem masy fundamentalistów protestanckich zorientowały się w manipulacji nimi i w polityce prywatyzacji wojny przez prezydenta Bush’a, tak, że te „zawiedzione masy” opuściły partię republikańską. Stało się to po takich zdarzeniach jak w dniu 28go maja 2008 roku, kiedy były rzecznik prasowy prezydenta Bush’a, w latach 2003-2006, Scott McClelland, opublikował książkę pod tytułem „Co się stało” („What Happened”). W książce tej kompromitował on prezydenta Bush’a prowadzeniem „wojny permanentnej” jakoby o demokrację oraz brakiem zdrowego rozsądku.

McClelland zeznał przed komisją izby deputowanych do spraw związanych z ministerstwem sprawiedliwości, że prezydent Bush wogóle nie wiedział o dowodach na to, że Saddam Hussein wcale nie miał broni masowego rażenia. McClelland, fundamentalista protestancki z Teksasu, był głęboko zawiedziony postępowaniem rządu prezydenta Bush’a i powiedział przed kamerami telewizyjnymi, że prezydent kazał mu powtarzać kłamstwa propagandy wojennej, etc.

Niestety za rządów prezydenta Bush’a doszło do kontroli amerykańskiego życia politycznego przez neokonserwatystów. Doszło do bezprzykładnych „specjalnych powiązań” USA z Izraelem, w których to powiązaniach malutkie państwo Izrael eksploatuje niemiłosiernie swojego partnera mającego największą na świecie gospodarkę i arsenał nuklearny. USA pomaga Izraelowi bronić jego monopolu nuklearnego na Bliskim Wschodzie i utrzymywać arsenał nuklearny kilkuset bomb nuklearnych. Powoduje to rozgoryczenie i wyścig zbrojeń w tym regionie.

Pismo Chrystian Scence Monitor oblicza, że od początku istnienia państwa Izrael w 1948 roku, Żydom udało się przekazać do Izraela z USA, ponad tysiąc miliardów dolarów oraz powodować stałe kryzysy polityczne na Bliskim Wschodzie, głównym źródle paliwa, którego jedno z największych zasobów na świecie, znajduje się na terenie Iraku i w regionie Morza Kaspijskiego.

Po ośmiu latach neokonserwatywnych rządów prezydenta Bush’a popularność Partii Republikańskiej spadła z wiosną roku 2009 do około 20% elektoratu. Masy fundamentalistów protestanckich przestały głosować na neokonserwatystów. Tymczasem na terenie kontrolowanym przez Izrael obecnie żyje większa ilość Ababów niż Żydów, którzy chcą od Arabów uznania państwa Żydowskiego a Palestynie.

WWW.pogonowski.com
21 maj 2009

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Stalowa katastrofa
padziernik 28, 2003
http://www.obywatel.org.pl/
Nadszedł czas na Niepodleglą Suwerenną Polskę
czerwiec 2, 2003
Roman Kafel Dallas Texas 19 maj 2003
Odwrócona logika
sierpień 17, 2008
wp.pl
Demokraci atakują Busha za interwencję w Iraku PAP 02:00
listopad 15, 2005
PAP
NY Times: Dershowitz v. Finkelstein
kwiecień 13, 2007
przysłał ICP
Nowy Prezes NIKu
maj 26, 2007
kazikop
Polacy Jako "Kozly Ofiarne" Fałszywego Mitu Żydowskiego w USA
marzec 8, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Drugie dno przyznania Polsce i Ukrainie roli organizatorów ME
kwiecień 21, 2007
pnlp
2009.02.13. Serwis wiadomości bez cenzury
luty 13, 2009
tłumacz
Licytacja hasła WOŚP
styczeń 10, 2009
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wizja Polski według PO
czerwiec 19, 2005
PAP
Rozmyslanie o NIM
kwiecień 27, 2005
przesłała Elżbieta
Wołanie z Jeruzalem!
listopad 11, 2004
Dziennikarzom brakuje szacunku dla prawdy
padziernik 27, 2008
Artur Łoboda
Alei/Alej
czerwiec 11, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Miłość i Śmierć"
marzec 30, 2005
Jan Klass
"Wot kultura". Koniec okresu ochronnego
marzec 17, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl/
Święto bez pracy. A nomenklatura bawi się dalej
maj 1, 2003
PAP
Branie na litość
wrzesień 10, 2003
Andrzej Kumor
"Wolne media w TVP"
maj 27, 2004
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2012 Polskie Niezależne Media