ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Szczepienia pełne kłamstw 
To szczepionki, a nie wirusy, powodują choroby.
Wirusy pobudzają proces zdrowienia. Nie są naszymi wrogami, stoją po naszej stronie.
Wybuch epidemii świńskiej grypy z 2009 roku ma swoje korzenie w inżynierii genetycznej i jest wynikiem działania człowieka. 
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
LESZEK MILLER. Najgorszy premier w historii Polski 
Dziś wielu stara się przedstawiać go jako autorytet – idol liberalnych mediów, a nawet, ku zaskoczeniu, części młodej prawicy. Ale kiedy spojrzymy na fakty, jego rządy z lat 2001–2004 jawią się jako czas biedy, bezrobocia i gigantycznej korupcji.
 
Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność 
 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Szczepionka na covid ma służyć genetycznej mutacji ludzkości 
Dr. Andrew Kaufman Responds To Reuters Fact Check on COVID-19 Vaccine Genetically Modifying Humans
 
In the first interview the two discussed the coronavirus, they covered testing and they covered the vaccine. The video was quickly approaching 100k views but YouTube removed the video after only a couple days. This video will likely be taken down as well, because it does not conform to the establishment's narrative.

Not only did YouTube remove the previous video, Reuters, which is a massive international news publication that news sites from all over the world obtain their talking points from, published a fact checking report attempting to debunk Dr. Kaufman's claims that the new COVID-19 DNA vaccine would genetically modify humans. In this must see report, Dr Kaufman responds to the Reuters ‘fact checking’ report.
 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
PiStapo atakuje rodziny 
Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje.  
Kryptoreklama-czy prawdziwe lekarstwo na cukrzycę? 
"W naszym kraju nie skupiamy się na leczeniu diabetyków, ale na zarabianiu pieniędzy przez duże koncerny farmaceutyczne." 
Wojsko izraelskie zabija Żydów, by odpowiedzialnością obarczyć Hamas 
Na angielskojęzycznej, izraelskiej stronie ynetnews.com, pojawił się film nakręcony w podczerwieni przez jeden z izraelskich helikopterów typu Apache podczas ataku Hamasu na Izrael 7.10.2023 r. 
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
więcej ->

 
 

Ile w rzeczywistości wydajemy na ochronę zdrowia?

Bijąc na alarm, organizując protesty, lobby lekarskie porównuje wydatki na ochronę zdrowia w Polsce pochodzące ze środków publicznych ( 3,8 %PKB ) z wydatkami na ochronę zdrowia innych państw ( 4 -11 % PKB ). Całość wydatków na ochronę zdrowia to wydatki publiczne państwa i wydatki prywatne obywateli.
Uczciwość wymaga by porównywać całość wydatków w Polsce z wydatkami w innych państwach, a nie tylko wydatki publiczne. Tym bardziej że udział publicznych wydatków to od 25 do 90% całości wydatków na ochronę zdrowia w zależności od państwa

Wydatki publiczne pochodzące z budżetów można obliczyć, natomiast wydatki prywatne obywateli są tylko szacowane. Często wprowadzając w błąd porównuje się z publicznymi wydatkami Polski, całość wydatków innych państwach. Często, wprowadzając w błąd, porównuje się nasze wydatki publiczne, stanowiące w Polsce ok. 70 % wydatków na ochronę zdrowia z wydatkami publicznymi państw w których stanowią one 90% całości wydatków np:

http://www.nil.org.pl/xml/nil/gazeta/numery/n2003/n200302/n20030211

http://wiadomosci.onet.pl/1319270,11,1,1,,item.html

podobnych publikacji i wypowiedzi można cytować b wiele.
Całość wydatków na ochronę zdrowia w Polsce wynosiła w.g. WHO, 6,1 % PKB w 2002 r.

wg. Służby Zdrowia w 2001 r. wydatki te wynosiły 6,6 -7,5 % PKB

W tym samym czasie na ochronę zdrowia ze środków publicznych i prywatnych w Luksemburgu wydawano 6.2% PKB, Czesi wydawali 7% PKB, Słowacy 5,9% PKB. Całość wydatków na ochronę zdrowia w Polsce jest podobna do tego parametru w innych krajach i zbliżona do wydatków innych krajów post komunistycznych. Nasze wydatki na ochronę zdrowia pochodzące ze środków publicznych i prywatnych ( 6,1- 7,5 % PKB ) nie są duże, ale znacznie więcej niż 3,8 % PKB czyli wydatki ze środków publicznych.

Od roku 2001 czy 2002 do teraz wydatki prywatne obywateli na leczenie z przyczyn oczywistych ( demontaż publicznej opieki zdrowotnej ) znacznie wzrosły. Wydatki społeczeństwa na leczenie są prawdopodobnie w Polsce jeszcze większe niż tu przedstawiono, ponieważ przedstawione szacunki nie obejmują specyficznego dla Polski strumienia dopłat do leczenia który jest generowany przez korupcję.


P.S.
Przypominam silnie nagłaśniany, medialny exodus lekarzy którego w rzeczywistości nie ma:
http://www.sppnn.org.pl/oswiad/osw31.htm

w ciągu 2 lat od przystąpienia do UE wyjechało ok.1000 lekarzy (1 proc.), ale nikt nie zastanawiał się ilu wyjechało inżynierów, naukowców czy po prostu innych obywateli...

Zamiast zastanawiać się jak udało się straszyć społeczeństwo masowym exodusem lekarzy ( który w rzeczywistości nie miał miejsca) czy też jak można wmawiać iż w Polce na ochronę zdrowia wydaje się tylko 3.8% PKB, i czemu uczestniczą w tym media, pozwolę sobie zacytować fragment z wypowiedzi Prezesa Izby Lekarskiej z kongresu tej organizacji:

"...zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia. Jeżeli będziemy współdziałać z firmami faramaceutycznymi, ten postulat będzie bardziej słyszalny, nie ma co ukrywać: firmy farmaceutyczne mają ogromne pieniądze, które są potrzebne na lobbing..."


16 maj 2006

Adam Sandauer 

  

Archiwum

"Prezydent nie przyznał" Stanisławowi Gibkowi
grudzień 4, 2006
Olaf Swolkień
Walka z korupcją: ani programów, ani pieniędzy (gdzie się podziały ?)
sierpień 15, 2002
"Polityka"
Sarkozy popiera budowę Muzeum Historii Żydów Polskich
luty 19, 2008
PAP
Człowiek człowiekowi zgotował taki los
styczeń 11, 2008
Dorota Feluś
Polski przemysł
kwiecień 16, 2003
przesłała Elzbieta
Wschodnie NATO?
listopad 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Polacy chcą wymiany złotego?"
wrzesień 17, 2007
PAP
Zaproszenie na wernisaż i ...
wrzesień 29, 2005
"Jedynie słuszna" interpretacja antysemityzmu
styczeń 25, 2004
Tzn, momencik, momencik...
maj 9, 2005
JurekS
Pozycja nauczyciela w społeczeństwie
wrzesień 13, 2003
ABCnet
Ku?nia kłamstwa
luty 13, 2004
Adrian Dudkiewicz
Gra Importerów i Exporterów Paliwa
wrzesień 25, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Tusk: referendum w sprawie zmian w konstytucji
czerwiec 6, 2004
Lepper: kolejny przekręt PSL
wrzesień 16, 2002
PAP
Ratowac Ukrainę
październik 16, 2003
Prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Podróż po starym lądzie (3)
maj 3, 2008
Artur Łoboda
Kołodko studzi zadowolenie
grudzień 14, 2002
PAP
Skutki klęski USA w Iraku
maj 21, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
RPO wnosi o stwierdzenie niekonstytucyjności rozporządzenia KRRiT
sierpień 1, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media