ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Ta wiadomość byłaby piękna - gdyby była prawdziwa 
30 marzec 2011      Artur Łoboda
Czego się spodziewać przez najbliższe lata? 
12 grudzień 2023      Artur Łoboda
Aforyzmy 13 Zygmunt Jan Prusiński 
23 sierpień 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Kary za brak maseczek w sklepach. Polacy są "za", ale chcą, by były one zdecydowanie niższe 
14 lipiec 2020     
Biden Pick dla szefa FDA: posiada miliony w inwestycjach Big Pharma 
29 grudzień 2021     
Globaliści chcą kryminalizować samo mówienie o „tsunami zgonów” wśród młodych i zdrowych, próbując „normalizować” zgony sportowców umierających w dojrzałym wieku 29 lat 
15 luty 2024     
Smacznego antybiotyczku  
27 czerwiec 2020     
By zniszczyć Polskę - trzeba wcześniej zniszczyć polską kulturę. I prawie im się udało. 
9 kwiecień 2011      Artur Łoboda
W hołdzie Powstańcom Warszawskim 
31 lipiec 2014      Artur Łoboda
Ordery 
13 wrzesień 2018     
Nieudana gra o zwycięstwo Hitlera przeciwko Stalinowi 
26 październik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Która "niezależna"  
18 styczeń 2017      Artur Łoboda
Raport ONZ zachęca RZĄD ŚWIATOWY do „zapobiegania przyszłym pandemiom” 
13 maj 2021     
Kocham Szopena ! 
15 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Polityka Prorodzinna w Polsce 
11 czerwiec 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Współczesna polska kultura w przyszłych podręcznikach 
4 wrzesień 2012      Artur Łoboda
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (18.10.2011) 
24 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
OFE - tak pisałem w 2013 roku 
17 styczeń 2020      Artur Łoboda
Wnioski na dziś dzień 
20 luty 2011      Artur Łoboda
Atomowe Bomby Prezydenta Truman’a  
13 sierpień 2009      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

Pfizer, CDC ukryło dowody zapalenia mięśnia sercowego po zastrzykach COVID, ujawniają nowe dokumenty

Pfizer i Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ukryły dowody na to, że szczepienia przeciwko COVID-19 prowadzą do zwiększonego ryzyka zapalenia mięśnia sercowego, zwłaszcza u młodych mężczyzn, zgodnie z dwoma zestawami dokumentów opublikowanymi w tym tygodniu.
 
Poufne dokumenty firmy Pfizer, które wyciekły w czwartek przez Project Veritas, pokazują, że firma posiada „dowody sugerujące, że pacjenci otrzymujący szczepionkę przeciwko COVID-19 są narażeni na zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego”.
 
A mocno zredagowane dokumenty CDC uzyskane przez Children's Health Defense (CHD) na wniosek ustawy o wolności informacji (FOIA) wskazują, że agencja dostarczyła izraelskiemu Ministerstwu Zdrowia zaniżoną liczbę przypadków zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu COVID-19 na początku 2021 r.
 
Najnowsze rewelacje pojawiają się, gdy Niemcy, Japonia i inne rządy zadają pytania dotyczące znacznej liczby poważnych zdarzeń niepożądanych odnotowanych u osób - po podaniu szczepionek przeciwko COVID-19.
 
Według naukowców z National Organization for Rare Disorders , zapalenie mięśnia sercowego może wynikać z infekcji, lub może wynikać bezpośrednio z efektu toksycznego, takiego jak toksyna lub wirus.
 
„Częściej zapalenie mięśnia sercowego jest wynikiem reakcji immunologicznej organizmu na początkowe uszkodzenie serca ” – stwierdzili naukowcy.
 
Ciężkie zapalenie mięśnia sercowego może trwale uszkodzić mięsień sercowy, prawdopodobnie powodując niewydolność serca .
 
Wewnętrzne dokumenty zaprzeczają twierdzeniom firmy Pfizer o „niskiej częstości występowania zapalenia mięśnia sercowego” 
 
Wewnętrzny dokument firmy Pfizer, który wyciekł do Project Veritas w czwartek, zaktualizowany 11 lutego 2022 r., a którego autorem jest ośmiu naukowców z działu badań i rozwoju bezpieczeństwa leków firmy Pfizer, wskazuje, że producent leków był świadomy związku między szczepionkami mRNA COVID-19 a wyższą zapadalnością na zapalenie mięśnia sercowego - w ciągu dwóch tygodni od szczepienia — szczególnie po drugiej dawce szczepienia pierwotnego.
 
„Istnieją dowody sugerujące, że pacjenci, którzy otrzymali szczepionkę przeciwko COVID-19, są narażeni na zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego” – czytamy w dokumencie.
 
„Początek zwykle występował w ciągu kilku dni po szczepieniu mRNA COVID-19 (od firmy Pfizer lub Moderna), a przypadki występowały częściej po drugiej dawce niż po pierwszej dawce”.
 
Aby dokonać tego ustalenia, firma Pfizer zacytowała dane CDC:

  „Od kwietnia 2021 r. w Stanach Zjednoczonych zgłaszano zwiększone przypadki zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia po szczepieniu mRNA COVID-19 (Pfizer-BioNTech i Moderna), szczególnie u młodzieży i młodych dorosłych (CDC 2021).”
   
  „Wzorzec przypadków jest zgodny, zgodnie z etykietą, ze wzorcem przypadków zapalenia mięśnia sercowego występujących u większości młodych mężczyzn w wieku poniżej 29 lat w ciągu pierwszych dwóch tygodni po szczepieniu”.
   
  „Przyczyny dominacji mężczyzn w zachorowaniach na zapalenie mięśnia sercowego i osierdzia po szczepieniu na COVID-19 pozostają nieznane”.

Chociaż firma Pfizer nie była w stanie zidentyfikować „jasnego mechanizmu” stojącego za zwiększonym ryzykiem u mężczyzn, zidentyfikowała kilka możliwości.
Obejmowały one bezpośrednią kardiotoksyczność, ostrą/aktywną infekcję wirusową, predyspozycje genetyczne i istniejące wcześniej stany, wcześniejsze zapalenie mięśnia sercowego w wywiadzie, mechanizmy o podłożu immunologicznym i autoimmunizację związaną ze szczepionką, naśladownictwo molekularne białka wypustki i skutki związane z płcią.
 
Przypadki te miały miejsce, zgodnie z dokumentem, pomimo deklarowanej niskiej częstości występowania zapalenia mięśnia sercowego podczas badań klinicznych szczepionek mRNA COVID-19.
 
„Wśród uczestników badań w wieku 16 lat i starszych - ze zbioru danych badania klinicznego firmy Pfizer zgłoszono dwa przypadki zapalenia osierdzia do daty granicznej danych 18 czerwca 2021 r.” – czytamy w dokumencie. 
„Przypadki te pochodziły z badania klinicznego fazy 3 C4591001 i oba zostały uznane przez badacza za niezwiązane z badanym leczeniem”.
 
„Nie zgłoszono żadnych przypadków zapalenia mięśnia sercowego jako poważnych zdarzeń niepożądanych do daty granicznej danych 18 czerwca 2021 r.” – dodano w dokumencie.
 
W oparciu o te przypadki zapalenia mięśnia sercowego dokument stwierdza, że ​​etykiety produktów dla szczepionki Pfizer COVID-19 zostały zaktualizowane i zawierają:

  „Dane po wprowadzeniu do obrotu wskazują na zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia, szczególnie w ciągu 7 dni po drugiej dawce z 2-dawkowej serii podstawowej.
  „Zaobserwowane ryzyko jest wyższe wśród mężczyzn w wieku poniżej 40 lat niż wśród kobiet i starszych mężczyzn. 
  Zaobserwowane ryzyko jest najwyższe u mężczyzn w wieku od 12 do 17 lat”.

Zmiana ta została wprowadzona już w sierpniu 2021 r., zgodnie z dokumentem wydanym w ramach tzw. „ dokumentów firmy Pfizer ” — dokumentów dotyczących wydania przez amerykańską Agencję ds. Szczepionka Pfizer-BioNTech COVID-19.
 
„Dokumenty firmy Pfizer” zostały ujawnione w zeszłym roku na mocy orzeczenia sądowego w następstwie wniosku FOIA złożonego przez specjalistów ds. zdrowia publicznego i lekarzy w celu zachowania przejrzystości .
 
Inny wewnętrzny dokument firmy Pfizer z tych samych „dokumentów firmy Pfizer” stwierdza, że ​​13 lipca 2021 r. zasugerowano dodanie zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia „do PVP” (planu nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii).
 
Wydaje się, że to dodanie miało miejsce.
 
Plan nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii firmy Pfizer z 28 lipca 2021 r. — również zawarty w komunikacie „Dokumenty firmy Pfizer” — wymienia zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia jako „ważne zidentyfikowane ryzyko” zidentyfikowane w bazie danych bezpieczeństwa firmy Pfizer 18 czerwca 2021 r.
 
Plan nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii „proponuje działania mające na celu lepszą charakterystykę i ocenę ryzyka podczas cyklu życia leku. (np. w celu zbadania częstotliwości, dotkliwości, powagi i skutków zagrożenia w normalnych warunkach użytkowania i/lub które populacje są szczególnie zagrożone).”
 
W planie nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii firmy Pfizer z 28 lipca 2021 r. stwierdzono, że podczas badania klinicznego C4591001 zgłoszono dwa poważne zdarzenia niepożądane zapalenia osierdzia, chociaż „oba [zostały] uznane przez badacza za niezwiązane z badanym leczeniem”.
 
Dokument odnosi się również do danych z bazy danych bezpieczeństwa firmy Pfizer, stwierdzając, że wśród osób w wieku 16 lat i starszych „490 przypadków zgłosiło zdarzenia związane z zapaleniem mięśnia sercowego, a 371 przypadków zgłosiło zdarzenia związane z zapaleniem osierdzia (w 38 z tych 823 przypadków u badanych rozwinęło się zarówno zapalenie mięśnia sercowego, jak i zapalenie osierdzia związane z nimi wydarzenia).”
 
Spośród tych 490 przypadków 26 zostało później ostatecznie odrzuconych jako niebędących zapaleniem mięśnia sercowego, pozostawiając 464 przypadków od „przypadku ostatecznego” do „zgłoszonego zdarzenia”. Stamtąd 459 zostało wymienionych jako „poważne”, 337 wymagało hospitalizacji, a 14 zakończyło się śmiercią.
 
Prawie 71% tych przypadków odnotowano u mężczyzn.
 
Spośród 371 zgłoszonych przypadków zapalenia osierdzia u osób w wieku 16 lat i starszych, wszystkie z wyjątkiem jednego zostały wymienione jako „poważne”, 206 wymagało hospitalizacji, a 3 zakończyły się zgonem.
 
Firma Pfizer w tym samym planie nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii stwierdziła, że ​​u uczestników badania C4591001 w wieku od 12 do 15 lat nie zarejestrowano żadnych przypadków zapalenia mięśnia sercowego ani zapalenia osierdzia.
 
Jednak jej baza danych bezpieczeństwa zarejestrowała 11 możliwych przypadków zapalenia mięśnia sercowego – wszystkie z wyjątkiem jednego wśród mężczyzn, z których 10 było „poważnych”, a dziewięć z nich wymagało hospitalizacji.
 
W bazie danych bezpieczeństwa zarejestrowano również cztery przypadki zapalenia osierdzia wśród mężczyzn w wieku od 12 do 15 lat, z których trzy uznano za poważne, a jeden wymagał hospitalizacji.
 
Jednak w planie nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii z 28 lipca 2021 r. firma Pfizer powiedziała FDA:

  „Biorąc pod uwagę niskie wskaźniki zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia zgłaszane po szczepieniu, zrównoważone ryzykiem śmierci i choroby (w tym zapalenia mięśnia sercowego) spowodowanej przez SARS-CoV-2, wpływ poszczepiennego zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia na zdrowie publiczne jest minimalny”.

Niemniej jednak w innym ujawnionym dokumencie opublikowanym przez Project Veritas , datowanym na maj 2022 r., dodatkowo potwierdza się, że firma Pfizer była świadoma zwiększonej częstości występowania zapalenia mięśnia sercowego.
 
Według ujawnionego dokumentu:

  „Zdarzenia niepożądane (AE) po szczepieniu przeciwko COVID-19 mają duże znaczenie kliniczne:
  nawet zdarzenia niepożądane o niewielkiej częstości występowania mogą występować w znacznych ilościach, biorąc pod uwagę ogromny zakres wysiłków związanych ze szczepieniami.
   
  „Istnieją dowody sugerujące, że pacjenci, którzy otrzymali szczepionkę przeciwko COVID-19, są narażeni na zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego”.

CDC zaniżyło liczbę przypadków zapalenia mięśnia sercowego w 2021 r
 
Dokumenty dostarczone przez CDC w odpowiedzi na wniosek FOIA złożony przez CHD 12 października 2022 r. ujawniają, że agencja przekazała izraelskiemu Ministerstwu Zdrowia zaniżoną liczbę zarejestrowanych przypadków zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu przeciwko COVID-19.
 
We wniosku FOIA zwrócono się do CDC o „dostarczenie wszystkich wiadomości e-mail wysłanych przez dowolną z odpowiednich osób, lub otrzymanych przez dowolną z odpowiednich osób (bezpośrednio lub za pośrednictwem DW lub UDW) zawierających wyszukiwane słowo „zapalenie mięśnia sercowego”” między 1 października 2020 r. a 30 kwietnia 2021 r.
 
„Odbyła się poważna publiczna dyskusja i kontrowersje dotyczące sposobu ważenia ryzyka zapalenia mięśnia sercowego, które jest związane ze szczepionkami przeciwko COVID-19” – napisano we wniosku. 
„Opinia publiczna jest bardzo zainteresowana pełnym zrozumieniem, w jaki sposób amerykańskie agencje zdrowia publicznego rozwiązały ten problem”.
 
Po otrzymaniu odpowiedzi od CDC, CHD w dniu 17 listopada 2022 r. zawęziło swoją prośbę do uwzględnienia tylko dokumentacji zawierającej termin „zapalenie mięśnia sercowego” w obrębie 25 słów „(covid lub zgłoszenie* lub dziecko* lub nastolatek* lub młody*lub nastolatek * lub mężczyzna lub śmiertelny* lub śmierć* lub śmierć* lub poważny lub ciężki lub szpital*).”
 
Mocno zredagowana 985-stronicowa transza dokumentów przekazanych CHD zawierała wniosek z 28 lutego 2021 r., na stronie 692, od izraelskiego Ministerstwa Zdrowia. 
Żądanie, zarejestrowane tego dnia przez wewnętrzny system śledzenia zadań CDC, brzmiało:

  „Obserwujemy dużą liczbę przypadków zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia u młodych osób wkrótce po szczepionce Pfizer COVID-19. 
  Chcielibyśmy omówić tę kwestię z odpowiednim ekspertem w CDC.”

Wiadomość e-mail CDC z 10 marca 2021 r., znaleziona na stronach 710-714 dokumentu, brzmiała:

  „Badają sygnał bezpieczeństwa zapalenia mięśnia sercowego/zapalenia mięśnia sercowego w młodszej populacji (16-30 lat) po podaniu szczepionki Pfizer-BioNTech COVID-19.
   
  „Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że otrzymało zgłoszenia o około 40 przypadkach tego zdarzenia niepożądanego”.

W odpowiedzi z 10 marca 2021 r., strona 861, wysłanej przez CDC do izraelskiego Ministerstwa Zdrowia stwierdzono:

  „Przeszukanie amerykańskiego systemu zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepionek ( VAERS ) przeprowadzone 23 lutego 2021 r. ujawniło 27 przypadków (6 przypadków zapalenia mięśnia sercowego, 7 przypadków zapalenia mięśnia sercowego, 14 przypadków zapalenia osierdzia).
   
  „Dwanaście przypadków wystąpiło po dawce 1, 7 przypadków po dawce 2, a dawka nie została zgłoszona w 8. przypadkach. 
  Czterech pacjentów miało współistniejące choroby, które mogłyby sugerować alternatywną etiologię zdarzenia niepożądanego.
   
  „W tym okresie analizy - wskaźnik zgłaszania zapalenia mięśnia sercowego po podaniu szczepionek mRNA COVID-19 był niski i szacowany na 0,7 na milion podanych dawek szczepionki.
   
  „Jednak ograniczenia biernego nadzoru, takie jak niewystarczająca liczba zgłoszeń, brak grupy kontrolnej, brakujące i niekompletne dane, utrudniają ocenę związku przyczynowego.
   
  „W związku z tym FDA nie podjęła ostatecznej decyzji dotyczącej związku przyczynowego między zapaleniem mięśnia sercowego a szczepionkami mRNA COVID-19”.

Jednak do 23 lutego 2021 r. VAERS faktycznie otrzymał 36 zgłoszeń dotyczących zapalenia mięśnia sercowego — chociaż w tym czasie baza danych była znacznie zapchana .
 
Nie jest jasne, dlaczego dane z wyszukiwania z 23 lutego 2021 r. zostały dostarczone przez CDC, kiedy prośba izraelskiego Ministerstwa Zdrowia została złożona 28 lutego 2021 r.
Nic nie wskazuje na to, że izraelskie ministerstwo zdrowia miało kontakt z CDC w tej sprawie przed 28 lutego 2021 r.
 
Chociaż zgłoszenia przesłane do VAERS wymagają dalszych badań przed potwierdzeniem związku przyczynowego, wykazano, że system zgłasza tylko 1% rzeczywistych zdarzeń niepożądanych poszczepiennych .
 
Badania wykazały dalsze braki w systemie VAERS , w tym usunięte lub brakujące raporty, opóźnione wprowadzanie raportów oraz „przekodowanie dokumentacji medycznej.
 
Słownik działań regulacyjnych (MedDRA) od ciężkich do łagodnych”.
 
Spośród usuniętych lub brakujących raportów 13% dotyczyło zgonów, a 63% dotyczyło poważnych zdarzeń niepożądanych.
 
Dane VAERS są publicznie dostępne w Internecie i prawdopodobnie w rezultacie byłyby już dostępne dla izraelskiego Ministerstwa Zdrowia, dlatego nie jest jasne, dlaczego CDC oparło się na tych danych w swojej odpowiedzi skierowanej do Izraela.
 
Ponadto do 10 marca 2021 r., przypuszczalnej daty odpowiedzi CDC dla izraelskiego Ministerstwa Zdrowia, do VAERS zgłoszono 14 kolejnych przypadków zapalenia mięśnia sercowego, co daje w sumie 49 takich przypadków zidentyfikowanych w bazie danych .
 
Spośród 36 przypadków zapalenia mięśnia sercowego zgłoszonych do VAERS do 23 lutego 2021 r. 25 dotyczyło mężczyzn, 21 dotyczyło szczepionki Moderna (15 mężczyzn), a 15 dotyczyło szczepionki Pfizer-BioNTech (10 mężczyzn).
 
Z 49 przypadków zarejestrowanych do 10 marca 2021 r. 35 dotyczyło mężczyzn, 26 dotyczyło szczepionki Moderna (20 mężczyzn), a 23 dotyczyło szczepionki Pfizer-BioNTech (15 mężczyzn).
 
Średni wiek pacjentów wynosił 33,6, a mediana wieku 31,5 — przy czym średni wiek przypadków mężczyzn wynosił 31,1 (mediana 28), a średni wiek kobiet 40,8 (mediana 36,5), co wskazuje na wyższą częstość występowania u młodszych mężczyzn.
 
Średnia liczba dni przed zachorowaniem i rozpoznaniem po szczepieniu wynosiła 5,4, z medianą 3 dni.
 
Przy setkach stron redakcyjnych nie jest jasne, czy istnieje więcej dokumentów lub danych, które dostarczyłyby dalszych informacji na temat odpowiedzi udzielonej przez agencję izraelskiemu Ministerstwu Zdrowia.
 
W swojej odpowiedzi z 24 lutego CDC twierdzi, że zredagowane dokumenty są chronione ustawą, przepisami dotyczącymi poufności lub prywatności.
 
Warto zauważyć, że w tym samym dniu, w którym Ministerstwo Zdrowia Izraela skierowało prośbę do CDC, firma Pfizer opublikowała dokument — wydany w ramach zeszłorocznego wydania „Dokumentów firmy Pfizer” przez FDA — zatytułowany „Zbiorcza analiza zgłoszeń zdarzeń niepożądanych PF po wydaniu pozwolenia” -07302048 (BNT162B2) otrzymane do 28 lutego 2021 r.”
 
BNT162B2 odnosi się do szczepionki Pfizer-BioNTech COVID-19, która otrzymała autoryzację do użytku awaryjnego od FDA.
 
W dokumencie tym wskazano, że do 28 lutego 2021 r. zgłoszono 25 przypadków zapalenia mięśnia sercowego jako część listy „zdarzeń niepożądanych o szczególnym znaczeniu” (AESI).
 
Ta liczba pochodzi z kilku baz danych, w tym z Brighton Collaboration ( SPEAC ), unijnego protokołu ACCESS , amerykańskiego CDC (wstępna lista AESI do nadzoru VAERS) oraz brytyjskiej Agencji Regulacji Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej .
 
Badania pokazują, że szczepionki COVID prowadzą do zwiększonego ryzyka zapalenia mięśnia sercowego
 
Kilka ostatnich badań wykazało zwiększoną częstość występowania zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu przeciwko COVID-19.
 
„ Opóźniona czujność : komentarz na temat zapalenia mięśnia sercowego w związku z zastrzykami z COVID-19”, dr Karl Jablonowski i Brian Hooker, Ph.D., PE , opublikowali 17 października 2022 r. w International Journal of Vaccine Theory, Practice, and Research, stwierdzili, że dwa miesiące po wprowadzeniu szczepionek na COVID-19, statystycznie istotne bezpieczeństwo sygnał zapalenia mięśnia sercowego u mężczyzn w wieku od 8 do 21 lat pojawił się w VAERS.
 
Jednak, jak wcześniej informował The Defender , mimo że ten sygnał bezpieczeństwa był widoczny już 19 lutego 2021 r., urzędnicy CDC czekali do 27 maja 2021 r., zanim zaalarmowali opinię publiczną.
 
Do tego czasu ponad 50% kwalifikującej się populacji USA otrzymało co najmniej jedną szczepionkę mRNA COVID-19 – a FDA rozszerzyła EUA szczepionki Pfizer-BioNTech, aby obejmowała młodzież w wieku 12 lat i starszą.
 
W innym badaniu, opublikowanym 15 kwietnia 2022 r. przez siedmiu izraelskich naukowców , zbadano częstość występowania zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia u osób dorosłych, które wcześniej były zakażone COVID-19, w okresie od marca 2020 r. do stycznia 2021 r.
 Pomimo argumentów, że wzrost rozpoznań zapalenia mięśnia sercowego można przypisać infekcjom COVID-19 zamiast szczepionkom, - w badaniu „nie zaobserwowano zwiększonej częstości występowania zapalenia osierdzia ani zapalenia mięśnia sercowego u dorosłych pacjentów powracających do zdrowia po zakażeniu COVID-19”.
 
Na dzień 3 marca w VAERS zarejestrowano 16 641 przypadków zapalenia mięśnia sercowego po otrzymaniu szczepionki COVID-19, lub dawki przypominającej — liczba ta wzrosła do 16 660 - po uwzględnieniu rozpoznań bakteryjnego zapalenia mięśnia sercowego, zakaźnego zapalenia mięśnia sercowego, grzybiczego zapalenia mięśnia sercowego, poinfekcyjnego zapalenia mięśnia sercowego i septycznego zapalenia mięśnia sercowego.
Z tej ostatniej liczby 10 701 przypadków (64,2%) odnotowano u mężczyzn.
 
Podczas gdy wiek ponad połowy pacjentów w tych zarejestrowanych przypadkach został określony jako „nieznany”, w przypadkach, w których wiek został zarejestrowany, rozpoznania zapalenia mięśnia sercowego osiągnęły szczyt w grupie wiekowej 18-29 lat, - z dużą częstością występowania również w grupie wiekowej 6-17 lat, oraz grupy wiekowej 30-39 lat.
 
Spośród 2778 przypadków w grupie wiekowej 18-29 lat, 2211 odnotowano u mężczyzn – co dodatkowo wskazuje na szczególnie wysokie ryzyko zapalenia mięśnia sercowego, z jakim borykają się młodzi mężczyźni po szczepieniu przeciwko COVID-19.

Więcej rządów zgłasza obawy dotyczące zapalenia mięśnia sercowego
 
Już w październiku 2021 r. szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego wstrzymała podawanie szczepionki COVID-19 firmy Moderna dla osób urodzonych w 1991 r. i później, „ponieważ dane wskazywały na wzrost zachorowań na zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia wśród młodzieży i młodych dorosłych, którzy zostali zaszczepieni”, według Reutera .
 
Mniej więcej w tym samym czasie fińskie władze ds. zdrowia publicznego również wstrzymały podawanie szczepionki młodym ludziom.
 
W listopadzie 2022 r. Szwecja wstrzymała podawanie szczepionki Novavax COVID-19 osobom poniżej 30. roku życia ze względu na zwiększone ryzyko zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia .
 
Jak donosi The Defender w czerwcu 2022 r. , Novavax otrzymał EUA (zezwolenie na użycie) od FDA pomimo „ wielu przypadków zapalenia mięśnia sercowego/zapalenia osierdzia ” zarejestrowanych podczas badań klinicznych.
 
Na początku tego tygodnia Yanagase Hirofumi , członek japońskiej Izby Radnych, oskarżył japoński rząd o ukrywanie obrażeń i zgonów wynikających ze szczepionek mRNA COVID-19.

Hirofumi powiedział Izbie Radnych, że w japońskim systemie śledzenia zdarzeń niepożądanych związanych ze szczepionkami zarejestrowano co najmniej 2001 zgonów po szczepieniu przeciwko COVID-19.
 


 BREAKING  The excess mortality caused by vaccination is making waves in the Japanese Diet. In Japan, the number of deaths after vaccination has increased by 210,000 since 2020, the highest number since the World War II. People are dying immediately after vaccination, and… https://twitter.com/i/web/status/1635360626901159936
 
https://twitter.com/i/status/1635360626901159936ShortShort News@ShortShort_NewsJapanese lawmaker Mr. Hirofumi, Yanagase speaks out: "Just in the reported cases alone, there have been as many as 2001 cases of suspected vaccine-induced deaths. There are 52 cases where a pathologist has performed an autopsy and reported that there is a link between the… https://twitter.com/i/web/status/1635358159622782976 
https://twitter.com/ShortShort_News/status/1635358159622782976


 
Jednak pomimo „około 260 przypadków, w których lekarz prowadzący poinformował, że prawdopodobnie istnieje związek między szczepionką a śmiercią” oraz, cytując japońskiego ministra zdrowia, „52 przypadki, w których patolog przeprowadził sekcję zwłok i poinformował, że istnieje związek między szczepionką a śmiercią”, baza danych wskazuje, że „tylko w jednym przypadku stwierdzono związek przyczynowy między szczepionką a śmiercią”.

Hirofumi przytoczył przykład „mężczyzny po trzydziestce”, który „zmarł trzy dni po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki. 
Przyczyną śmierci było zapalenie mięśnia sercowego”, dodając, że „w wyniku sekcji zwłok lekarze doszli do wniosku, że istnieje związek między szczepionką a śmiercią”.
 
W niedzielnym wywiadzie niemiecki federalny minister zdrowia Karl Lauterbach – wcześniej zwolennik krajowego mandatu dotyczącego szczepień, który stwierdził, że szczepionki przeciwko COVID-19 „nie mają skutków ubocznych” – teraz przyznał, że poważne zdarzenia niepożądane były powszechne, a poszkodowani po szczepionce są ignorowani przez władze.
 
 
Źródło: 
https://childrenshealthdefense.org/defender/myocarditis-pfizer-covid-vaccine
21 marzec 2023

Michael Nevradakis, Ph.D. 

  

Komentarze

  

Archiwum

Kabala i Wymuszanie Zeznan
luty 20, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
I jak tu nie być antysemitą?
listopad 14, 2006
Dorota
Biada doroslym
luty 2, 2009
Elzbieta Gawlas Toronto
Do Polskich Partii, organizacji i środowisk patriotycznych
czerwiec 19, 2004
Natura również popełnia błędy
wrzesień 30, 2005
Mirnal
Ulepić człowieka
listopad 12, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Po nosie
kwiecień 18, 2003
Andrzej Kumor
Fundamentalizm Żydowski i tresura nie-Żydów
listopad 24, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Jak funkcjonują największe gangi (2)
Konwersja, czyli odzyskać gotówkę

luty 25, 2005
Jarosław Supłacz
Przed zatrzymaną rewolucją
listopad 11, 2007
Marek Olżyński
Spadek wartości dolara
styczeń 11, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Atak na Irak Otwarciem "Skrzyni Pandory"?
luty 23, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Mały wielki człowiek
luty 16, 2003
Artur Łoboda
Polityka pod grozą oskarżenia o antysemityzm
październik 15, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Kasy fiskalne dla lekarzy i prawników.
sierpień 12, 2006
koala410
Czy mają za co dziękowac ?
maj 20, 2005
przesłała Elzbieta
ZBIR, Silosy i Polska Okupacja Kremla 400 Lat Temu
listopad 18, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
"Światem rządzi pomiędzynarodówka agresywnego durnia i nadętego półgłówka"
marzec 12, 2008
Artur Łoboda
Niegdyś media pełniły misje informowania, obecnie same kreują rzeczywistość
listopad 1, 2006
Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
Samotni obalacze komunizmu
lipiec 14, 2008
...
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media