ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

*** 
14 grudzień 2020      Jolanta Michna
"Wolne media" 
9 styczeń 2016      Artur Łoboda
PRZECIW TYRANII - część trzecia - wiersze z lat młodości - WIESŁAW SOKOŁOWSKI  
27 wrzesień 2014      www.trwanie.com
MSZ polski czy antypolski? 
17 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Kultura, której nienawidzi Platforma Obywatelska 
12 luty 2015      Artur Łoboda
Gwałt!
Wystąpienie Sary Cunial w Parlamencie włoskim 9 września 2021
 
13 wrzesień 2021     
Zygmunt Jan Prusiński KSIĄŻĘ ZAUŁKA - część trzecia 
21 kwiecień 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Listy do Ministranta - Część VI 
10 marzec 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Gdy się Chrystus rodził 
24 grudzień 2021     
O anoreksji 
10 wrzesień 2016      Artur Łoboda
Amerykańska marksistowska lewica ma niepokojące podobieństwa do nazistowskiego socjalizmu: tyrania kulturowa i psychoza formacji masowej wywołana przez media 
5 wrzesień 2022      SD Wells
C A S T I N G !!! /z teki Teatru ESSE/ 
30 styczeń 2014      Ewa Englert-Sanakiewicz
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (09.09.2011) 
29 grudzień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Być Polakiem 
19 marzec 2017      Małgorzata Todd
Morawiecki na wojnie. Wrogiem – gotówka! 
18 kwiecień 2017      Krzysztof Wojczal
Prokurator Generalny uważa, że jest ponad Prawem 
16 wrzesień 2019     
Pseudo-przemiana 
26 czerwiec 2021     
Wielki mistrz 
8 kwiecień 2020     
Zatrucie tlenem 
14 lipiec 2020      Artur Łoboda
A wyjdzie tak - jak z PiSem zwykle wychodzi 
29 listopad 2020      Artur Łoboda

 
 

Taktyka gestapo FBI jest znakiem rozpoznawczym autorytarnego reżimu„Nie chcemy gestapo ani tajnej policji. FBI zmierza w tym kierunku. 

 z przemówienia Harry'ego Trumana


Z każdym dniem rząd Stanów Zjednoczonych pożycza kolejną kartkę z podręcznika politycznego nazistowskich Niemiec:  
Tajna policja

Tajne sądy. 
 
Tajne agencje rządowe. 
 
Nadzór. Cenzura. 
 
Zastraszenie. 
 
Molestowanie. 
 
Torturowanie. 
 
Brutalność. 
 
Powszechna korupcja. 
 
Uwięzienie. 
 
Indoktrynacja. 
 
Zatrzymanie na czas nieokreślony.
 
 
Nie są to taktyki stosowane przez republiki konstytucyjne, w których królują rządy prawa i prawa obywatelskie. 
Są raczej cechami charakterystycznymi reżimów autorytarnych, w których tajna policja kontroluje ludność poprzez zastraszanie, strach i oficjalne bezprawie ze strony agentów rządowych.
 
To autorytarne zagrożenie stwarza teraz FBI, którego romans z totalitaryzmem rozpoczął się dawno temu. 
Rzeczywiście, według  New York Times , rząd USA tak podziwiał reżim nazistowski, że po drugiej wojnie światowej potajemnie i agresywnie  zwerbował co najmniej tysiąc nazistów , w tym niektórych z najwyższych popleczników Hitlera w ramach operacji Paperclip. 
Od tamtej pory amerykańscy podatnicy płacą za utrzymanie tych byłych nazistów na liście płac rządu USA  .
 
Jeśli  tajne, finansowane przez rząd zatrudnienie nazistów po II wojnie światowej  nie było wystarczająco złe, amerykańskie agencje rządowe – FBI, CIA i wojsko – przyjęły wiele z dobrze wyostrzonych taktyk policyjnych Trzeciej Rzeszy i wykorzystywały je przeciwko Obywatelom amerykańskim.
 
Rzeczywiście, lista przestępstw FBI przeciwko Amerykanom obejmuje inwigilację, dezinformację, szantaż, uwięzienie, taktykę zastraszania, nękanie i indoktrynację, nadużycia rządu, nadużycia, niewłaściwe postępowanie, wkroczenie, umożliwianie działalności przestępczej i niszczenie własności prywatnej, i to jest właśnie oparte na tym, co wiemy.
 
Porównaj dalekosiężne uprawnienia FBI do inwigilowania, zatrzymywania, przesłuchiwania, dochodzenia, ścigania, karania, policji i ogólnie działania jako prawa same w sobie – uprawnienia, które wzrosły od 11 września, przekształcając FBI w gigantyczną federalną agencję policyjną i inwigilacyjną która w dużej mierze działa jako siła sama w sobie, poza zasięgiem ustalonych praw, orzeczeń sądowych i mandatów ustawodawczych – dla swoich  nazistowskich odpowiedników , Gestapo – a następnie spróbuj przekonać samego siebie, że Stany Zjednoczone nie są totalitarnym państwem policyjnym.
 
 
Podobnie jak Gestapo, FBI ma ogromne zasoby, ogromne uprawnienia śledcze i  ogromną swobodę w określaniu, kto jest wrogiem państwa.
 
Obecnie FBI zatrudnia ponad 35 000 osób i prowadzi ponad 56 biur terenowych w największych miastach Stanów Zjednoczonych, a także 400 agencji rezydentów w mniejszych miastach i ponad 50 biur międzynarodowych. 
Oprócz „kampusu danych”, w którym znajduje się ponad 96 milionów zestawów odcisków palców z całych Stanów Zjednoczonych i innych krajów, FBI zbudowało również rozległe repozytorium „profili dziesiątek tysięcy Amerykanów i legalnych rezydentów, którzy nie są oskarżeni o jakiekolwiek przestępstwo.
 
Wygląda na to, że zachowywali się podejrzanie w stosunku do szeryfa miejskiego, policjanta z drogówki, a nawet sąsiada . 
Rozwijające się bazy danych FBI dotyczące Amerykanów są nie tylko dodawane i wykorzystywane przez lokalne agencje policyjne, ale także udostępniane pracodawcom w celu  sprawdzenia ich przeszłości w czasie rzeczywistym .
 
Wszystko to jest możliwe dzięki prawie nieograniczonym zasobom agencji (prognozy budżetowe prezydenta Bidena przewidują  10,8 miliarda dolarów dla FBI ), ogromnym arsenałom technologii rządu, wzajemnym powiązaniom rządowych agencji wywiadowczych i wymianie informacji za pośrednictwem centrów fuzyjnych – agencji gromadzących dane rozsianych po całym kraju, które stale monitorują komunikację (w tym obywateli amerykańskich), wszystko od aktywności w Internecie i wyszukiwań internetowych po wiadomości tekstowe, rozmowy telefoniczne i e-maile.
 
Podobnie jak  gestapo szpiegowało pocztę i telefony, agenci FBI mają carte blanche dostęp do większości danych osobowych obywateli.
 
Działając za pośrednictwem US Post Office,  FBI ma dostęp do każdej przesyłki, która przechodzi przez system pocztowy: ponad 160 miliardów przesyłek jest skanowanych i rejestrowanych rocznie.
 
Co więcej, National Security Letters tej agencji  , jedno z wielu nielegalnych uprawnień autoryzowanych przez USA Patriot Act, pozwala FBI potajemnie żądać, aby banki, firmy telefoniczne i inne firmy dostarczały im informacji o klientach i nie ujawniały tych żądań. 
Wewnętrzny audyt agencji wykazał, że praktyka FBI polegająca na wydawaniu dziesiątek tysięcy nakazów NSL każdego roku na poufne informacje, takie jak dane telefoniczne i finansowe, często w przypadkach innych niż nagłe, jest najeżona powszechnymi  naruszeniami konstytucji .
 
Podobnie jak wyrafinowane programy nadzoru Gestapo, zdolności szpiegowskie FBI mogą zagłębiać się w najbardziej intymne szczegóły Amerykanów (i pozwalają na to również lokalnej policji).
 
Oprócz technologii (która jest udostępniana agencjom policyjnym), która pozwala im podsłuchiwać rozmowy telefoniczne, czytać e-maile i wiadomości tekstowe oraz monitorować działania w sieci, inwigilacja FBI oferuje  inwazyjną kolekcję narzędzi szpiegowskich,  począwszy od urządzeń Stingray, które mogą śledzić lokalizacja telefonów komórkowych na urządzeniach Triggerfish, które umożliwiają agentom podsłuchiwanie rozmów telefonicznych.
 
W jednym przypadku FBI zdołało  zdalnie przeprogramować bezprzewodową kartę internetową „podejrzanego”  , aby wysyłała „dane o lokalizacji komórki w czasie rzeczywistym do firmy Verizon, która przesłała dane do FBI”. 
Organy ścigania używają również  oprogramowania śledzącego w mediach społecznościowych  do monitorowania postów na Facebooku, Twitterze i Instagramie.
 
Co więcej, tajne przepisy FBI  umożliwiają agentom szpiegowanie dziennikarzy  bez znaczącego nadzoru sądowego.
 
Podobnie jak zdolność Gestapo do profilowania w oparciu o rasę i religię oraz przyjmowanie  winy przez skojarzenia , podejście FBI do kwestii poprzedzających przestępstwo pozwala na profilowanie Amerykanów w oparciu o szeroki zakres cech, w tym rasę i religię.
 
Baza danych biometrycznych agencji   urosła do ogromnych rozmiarów, największa na świecie, obejmując wszystko, od odcisków palców, skany dłoni, twarzy i tęczówki po  DNA , i jest  coraz częściej udostępniana federalnym, stanowym i lokalnym organom ścigania  w celu ukierunkowania potencjalnych przestępców na długo przed popełnieniem przestępstwa. 

To jest znane jako dane sprzed przestępstwa.
 
Jednak to nie tylko twoje działania wpędzają cię w kłopoty. 
W wielu przypadkach to również to , kogo znasz – nawet minimalnie – i gdzie leżą twoje sympatie, które mogą wylądować na rządowej liście obserwacyjnej. 
Co więcej, jak  donosi Intercept, pomimo zakazów dotyczących profilowania, biuro „ma znaczną swobodę w wykorzystywaniu rasy, pochodzenia etnicznego, narodowości i religii przy podejmowaniu decyzji, które osoby i społeczności należy zbadać”.
 
Podobnie jak władza gestapo, by uczynić z każdego wroga państwa, tak samo FBI ma prawo nazywać każdego terrorystą krajowym.
 
W ramach tak zwanej toczącej się wojny rządu z terroryzmem, de facto tajna policja kraju zaczęła używać zamiennie terminów „antyrządowy”, „ekstremistyczny” i „terrorystyczny” .
 
Co więcej, rząd nadal dodaje do swojej rosnącej listy cech, które można wykorzystać do zidentyfikowania osoby (zwłaszcza każdego, kto nie zgadza się z rządem) jako  potencjalnego  krajowego terrorysty.
 
Na przykład możesz być krajowym terrorystą w oczach FBI (i jego sieci kapusiów), jeśli:
eksponuje  filozofie libertariańskie  (stwierdzenia, naklejki na zderzaki)
wykazuje  poglądy zorientowane na drugą poprawkę Konstytucji (członkostwo NRA lub klubu z bronią palną)
czyta  literaturę survivalową, w tym apokaliptyczne książki science fiction
wykazuje  oznaki samowystarczalności (gromadzenie żywności, amunicji, narzędzi ręcznych, środków medycznych)
obawia się załamania gospodarczego
kupuje przedmioty ze złota i barteru
podpisuje się pod poglądami religijnymi  dotyczącymi Księgi Objawieniawyraża  obawy o Wielkiego Brata lub wielki rząd

wykłada  o prawach konstytucyjnych  i wolnościach obywatelskichwierzyć w spisek Nowego Porządku Świata

Podobnie jak gestapo infiltrowało społeczności w celu szpiegowania obywateli niemieckich, FBI rutynowo infiltruje grupy polityczne i religijne, a także firmy.
 
Jak pisze Cora Currier  dla  Intercept :


  Wykorzystując luki, które przez lata utrzymywała w tajemnicy, FBI może w pewnych okolicznościach ominąć własne zasady i wysłać tajnych agentów, lub informatorów do organizacji politycznych i religijnych, a także szkół, klubów i firm…”

 
FBI  płaciło nawet technikom Geek Squad w Best Buy za szpiegowanie komputerów klientów  bez nakazu.
 
Tak jak Gestapo zjednoczyło i zmilitaryzowało niemieckie siły policyjne w krajowe siły policyjne, amerykańskie siły policyjne zostały w dużej mierze sfederalizowane i przekształcone w krajowe siły policyjne.
 
Oprócz programów rządowych, które zapewniają krajowym siłom policyjnym sprzęt wojskowy i szkolenia,  FBI prowadzi również Narodową Akademię, która każdego roku szkoli tysiące szefów policji i indoktrynuje ich w myśleniu agencji, która opowiada się za korzystaniem z technologii inwigilacji i dzieleniem się informacjami między agencje lokalne, stanowe, federalne i międzynarodowe.
 
Tak jak  tajne akta Gestapo  dotyczące przywódców politycznych były wykorzystywane do zastraszania i przymusu, akta FBI dotyczące każdego podejrzanego o nastroje „antyrządowe” były podobnie nadużywane.
 
Jak wyjaśniają niezliczone dokumenty, FBI nie ma żadnych skrupułów, by wykorzystać swoje rozległe uprawnienia w celu szantażowania polityków,  szpiegowania celebrytów  i  wysokich rangą urzędników państwowych,  oraz  zastraszania i prób zdyskredytowania  wszelkich dysydentów. 
Na przykład FBI nie tylko śledziło Martina Luthera Kinga Jr. i podsłuchiwało jego telefony i pokoje hotelowe, ale także agenci wysyłali mu anonimowe listy  nakłaniające go do popełnienia samobójstwa  i naciskali na uczelnię w Massachusetts, by porzuciła Kinga jako mówcę.
 
Tak jak gestapo przeprowadzało operacje pułapek, tak FBI stało się mistrzem w sztuce pułapek.
 
W następstwie ataków terrorystycznych z 11 września FBI nie tylko zaatakowało bezbronne osoby, ale także zwabiło  je lub szantażem  zmusiło do fałszywych spisków terrorystycznych, jednocześnie wyposażając je w organizację, pieniądze, broń i motywację do prowadzenia spisków – pułapki – by następnie uwięzić, lub deportować ich za tak zwany spisek terrorystyczny.
 
 
To właśnie FBI określa jako „wybiegające do przodu – prewencyjne – ściganie ”. 
 
Oprócz tworzenia pewnych przestępstw, aby następnie je „rozwiązać”,  FBI daje również niektórym informatorom pozwolenie na łamanie prawa , „w tym mieści się wszystko, od kupowania i sprzedawania nielegalnych narkotyków - po przekupywanie urzędników państwowych i planowanie rabunków” w zamian za ich współpracę na innych frontach.
 
USA Today  szacuje, że  agenci FBI upoważnili przestępców do popełniania nawet 15 przestępstw dziennie. N

iektórzy z tych  informatorów dostają astronomiczne sumy :
jednemu szczególnie niesmacznemu facetowi, aresztowanemu później za próbę przejechania policjanta, zapłacono 85 000 dolarów za pomoc w zastawieniu pułapki.
 
Kiedy - i jeśli kiedykolwiek zostanie napisana prawdziwa historia FBI, nie tylko wyśledzi ona rozwój amerykańskiego państwa policyjnego, ale także nakreśli upadek wolności w Ameryce, - w podobny sposób, w jaki śledzono wzmocnienie pozycji niemieckiej tajnej policji - wraz z powstaniem reżimu nazistowskiego.
 
Jak gestapo stało się postrachem III Rzeszy?
 
Uczyniono to, tworząc wyrafinowany system nadzoru i egzekwowania prawa, którego sukces opierał się na współpracy wojska, policji, społeczności wywiadowczej, strażników sąsiedzkich, pracowników rządowych na poczcie i kolei, zwykłych urzędników państwowych i narodu. kapusiów - skłonnych do zgłaszania „pogłosek, dewiacyjnych zachowań, a nawet po prostu luźnej rozmowy ”.
 
Innymi słowy, zwykli obywatele pracujący z agentami rządowymi pomogli stworzyć potwora, który stał się nazistowskimi Niemcami. 
 
Pisząc dla  New York Times , Barry Ewen maluje szczególnie przerażający portret tego, - jak  cały naród staje się współwinny własnego upadku , patrząc w drugą stronę:


  W najbardziej prowokacyjnym oświadczeniu [autor Eric A.] Johnson mówi, że  „większość Niemców być może nawet nie zdawała sobie sprawy, aż do końca wojny, - jeśli w ogóle, że żyli w nikczemnej dyktaturze ”. 

  Nie oznacza to, że byli nieświadomi Holokaustu; Johnson pokazuje, że miliony Niemców musiały znać przynajmniej część prawdy. 
  Ale, konkluduje, „milcząca faustowska umowa została zawarta między reżimem a obywatelami”. 
  Rząd odwracał wzrok, gdy popełniano drobne przestępstwa. 
  Zwykli Niemcy patrzyli w drugą stronę, kiedy łapano i mordowano Żydów; podżegali do jednej z największych zbrodni XX wieku nie przez aktywną współpracę, ale przez bierność, zaprzeczenie i obojętność.Podobnie jak naród niemiecki, „my, naród” staliśmy się pasywni, spolaryzowani, naiwni, łatwo manipulowani i pozbawieni umiejętności krytycznego myślenia. 
Rozproszeni przez spektakle rozrywkowe, politykę i urządzenia ekranowe, my również jesteśmy współwinnymi, cichymi partnerami w tworzeniu państwa policyjnego podobnego do terroru praktykowanego przez dawne reżimy.
 
Gdyby rząd próbował nagle wepchnąć nam do gardeł taki stan rzeczy, mógłby wywołać bunt. 
Zamiast tego Amerykanie zostali poddani procesowi gotowania żaby, zanurzonej w wodzie, która jest powoli podgrzewana – stopień po stopniu – tak, że nie zauważyli, - że dziś są uwięzieni, gotowani i zabijani.
 
„My, ludzie” jesteśmy teraz w gorącej wodzie.
 
Konstytucja nie ma szans przeciwko sfederalizowanej, zglobalizowanej - stałej armii popleczników rządowych chronionych przez organy ustawodawcze, sądownicze i wykonawcze, które są po tej samej stronie, bez względu na to, jakie poglądy polityczne wyznają:
wystarczy powiedzieć, że są nie po  naszej  stronie ani po stronie wolności.
 
Od prezydentów Clintona do Busha, potem Obamy do Trumpa, a teraz Bidena, to tak, jakbyśmy zostali złapani w pętlę czasową, zmuszeni do przeżywania tego samego w kółko:
te same ataki na naszą wolność, to samo lekceważenie prawa, taką samą uległość wobec Głębokiego Państwa i ten sam skorumpowany, samolubny rząd, który istnieje tylko po to, by gromadzić władzę, wzbogacać swoich udziałowców i zapewniać jego ciągłą dominację.
 
Czy Czwarta Rzesza może tu się wydarzyć?
 
Jak wspomniałem w mojej książce  Battlefield America: The War on the American People  oraz w jej fikcyjnym odpowiedniku  The Erik Blair Diaries , dzieje się to już tuż pod naszymi nosami.
 
 
 
Źródło:
off-guardian.org/2022/08/27/the-fbis-gestapo-tactics-are-the-hallmarks-of-an-authoritarian-regime/
29 sierpień 2022

John i Nisha Whitehead 

  

Komentarze

  

Archiwum

Kontynuatorzy z SLD (2)
Wszyscy ludzie prezydenta

czerwiec 20, 2003
Paweł Siergiejczyk
Kobieta i dziecko zginęli pod kołami pociągu
styczeń 5, 2003
PAP
Cheney wyklada kawe na lawe- czyli najpewniej bedzie wojna z Iranem
luty 24, 2007
malgorzata
Instytut Analiz Bezpieczeństwa Narodowego ProPolonia.pl
marzec 4, 2009
Dariusz Kosiur
Jaką cenę ma pokój?
luty 10, 2003
IAR
Bush Główny Trockista Naszych Czasów?
grudzień 4, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Szpilkami rozpalają facetów
luty 2, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Promowanie półgłówków czyli...
styczeń 11, 2008
David Irving: "Żydzi powinni sami sobie zadać pytanie dlaczego są tak znienawidzeni"
grudzień 24, 2006
bibula- pismo niezależne
Historia Palestyny Naszych Czasów
luty 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Krótko o protestach lekarzy i pielęgniarek
lipiec 1, 2007
Dariusz Kosiur
Polacy, to istni... masochiści !
czerwiec 1, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
Ostatnia szansa, by razem skruszyć opór Unii
listopad 17, 2002
PAP
Nagroda dla "zasluzonej Polonii"
grudzień 29, 2006
Grazyna
Medioci Igraszki TVN wokół śmierci Slobodana Miloszevicia
marzec 17, 2006
serbofil
Krauze spotkał się z kard. Dziwiszem
październik 1, 2007
PAP
Nowa Strategia Izraela
styczeń 11, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
PODKUWANIE ŻAB czyli SZANSA NA SUKCES
luty 23, 2008
Marek Jastrząb
Międzynarodowe Prawo Dżungli
marzec 10, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Czas na kompromisy
wrzesień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2022 Polskie Niezależne Media