|
| Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid |
|
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
|
|
| Los Angeles - piekło na ziemi |
|
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
|
|
| Debata ws. pandemii COVID-19! |
|
| Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni! |
|
| Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' |
|
| |
|
| Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID |
|
| Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. |
|
| The Corbett Report |
|
| Kanał YT niezależnego dziennikarza James'a Corbett'a |
|
| Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? |
|
| Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. |
|
| Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 |
|
Znieść wolności obywatelskich,
Zniszczyć gospodarki,
Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa,
Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny,
Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy,
Usunąć dzieci z ich rodzin,
Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych,
Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania),
Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji,
Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody |
|
| WHO: Poprzez zdrowie publiczne do globalnej dyktatury |
|
| Traktat WHO oraz poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych to bezpośredni atak globalistów na demokratyczne, suwerenne narody świata (chociaż już wiemy, że tak naprawdę ani one „demokratyczne”, ani „suwerenne”) w celu ustanowienia sanitarnej dyktatury WHO pod pretekstem walki z niekończącymi się pandemiami (a według nowej, zmienionej niedawno przez WHO definicji „pandemii”, pandemią może być dosłownie wszystko - może być „pandemia otyłości”, „pandemia depresji”, „pandemia kataru”, "pandemia alergii", itd.) |
|
| Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" |
|
| Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski |
|
| "Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki |
|
| |
|
| Izby lekarskie to organizacje przestępcze |
|
| |
|
| Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji |
|
| O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji |
|
| Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi |
|
| |
|
| Ukraina: Maski rewolucji |
|
| W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. |
|
| WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć |
|
| Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach |
|
| Ostatni mit (o polityce sowieckiej) |
|
| |
|
| Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe |
|
| Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. |
|
| Skazany za pestki moreli, B17 |
|
| Faszyzm w barwach demokracji |
|
| Na wzór hitlerowski |
|
| Eksterminacja starszych osób w Niemczech. |
więcej -> |
|
Stałe błędy ortograficzne
|
|
*Zachodniopomorskie na billboardach* - tytuł notatki o turystyce. - Rzeczpospolita (4 kwietnia 2006). Po polsku raczej na *bilbordach*.
*To niejedyny region Polski, który prowadzi kampanię promocyjną.*
Skoro piszemy - (oni) niejedyni oraz nieostatni, to pewnie i niepierwsi, niedrudzy, niesetni, niemilionowi itp. (choć - nasi olimpijscy reprezentanci byli nie ósmi/óśmi, ale szóści). Poloniści uważają, że nie ma słów czwarci, piąci itd., a z drugiej strony twierdzą, że jeśli ktoś napisze jakiekolwiek słowo, to ono... istnieje. Co zrobią autorzy słowników, jeśli jednak dokładniej wsłuchają się w wolę ludu (zwłaszcza sportowego) mawiającego piętnasty, piętnasta, piętnaste oraz... piętnaści?
*"Playboy" inaczej. Amerykański miesięcznik zamierza uruchomić w Wielkiej Brytanii pierwszą wersję dla gejów, bowiem uważa ten rynek za znaczący.*
Do czego posuną się biznesmeni, aby zarobić? Przed niektórymi świętami wiele zwierząt w zoo pytało - kiedy wreszcie będą pisma dla zoofilów (czyli dla osób lubiących zwierzaczki... inaczej)?
*Przewo?nik z Dubaju potwierdził odroczenie bezterminowo zamówienia u Airbusa na 20 samolotów A340-600. Linia chciałaby poczekać na poprawioną i bardziej ekonomiczną wersję tego samolotu. Wartość zamówienia to ok. 4,2 mld dolarów.*
Pewnie - te gorsze i droższe w eksploatacji trafią do biedniejszych linii. Może nawet dostana opusty. A podana wartość nieaktualnej transakcji zapewne będzie podwyższona, wszak samoloty będą lepsze, zatem i droższe... Jeśli gorsze i tańsze aeroplany trafią do Polski to zostanie to uznane za dobry interes, ale kiedy prywatni kierowcy starają się o samochody, których ceny leżą w ich zasięgu, to rząd stara się rzucać kłody pod nogi i koła. A jaka jest różnica pomiędzy dubajskimi a polskimi liniami lotniczymi (w aspekcie dysponowania finansami)? Czyż nie podobna do różnicy pomiędzy niemieckimi a polskimi kierowcami?
*Adidas zarobi na Mundialu - niemiecka grupa założyła, że sprzeda ponad 10 mln piłek.*
Skądinąd wiemy, że na zawody (raczej pozasportowe, ale w najstarszej dyscyplinie) ściągają tłumy młodzieży damskiej. Trzeba uważać na organicznego adidasa, bo jest słabo widoczny.
*Na adresie można zarobić. Za trzy dni setki tysięcy firm i mieszkańców Unii mogą przypuścić szturm na Europejski Rejestr Domen Internetowych. Będą się oni ubiegać o zarejestrowanie europejskiego adresu z rozszerzeniem .eu. Część z nich wykupi adres, aby pó?niej odsprzedać go z dużym zyskiem.*
Już pewnie fachowcy wymyślają stosowne adresy, zaś bogate firmy zainwestują, aby być jeszcze bogatsze. Może dziennikarze coś wymyślą i zarobią? Może rząd zaproponuje lekarzom i pielęgniarkom wykupienie i zrobienie interesu życia? Bo większość z nich jeszcze przez wiele lat będzie klepać polska biedę, chyba że będą pracować ponad 8 godzin dziennie albo będą brać w łapę. Ale bogobojny rząd chyba nie zaakceptuje owych rozwiązań, natomiast eksport medycznego personelu obniży żywotność rodaków przywiązanych do polskiej ziemi, co grozi dosłownym (a nazbyt wczesnym z nią) kontaktem.
*Czarny totek. Największe gwiazdy angielskiego futbolu obstawiają u bukmacherów wyniki meczów. Nieraz są to zakłady na setki tysięcy funtów. Nie ma gwarancji wygranej, ale szansa na nią jest wiele razy większa, niż w przypadku innych graczy. Przepisy angielskiej federacji zabraniają piłkarzom gry w totka albo przekazywania informacji, które mogą mieć wpływ na wyniki meczów. Zawodnicy nic sobie jednak nie robią z zakazu.*
Jak widać, przestrzeganie prawa jest przywilejem biedaków, średniaków, a (ogólnie) łajz wszelakich. Inteligentni a bogaci ludzie mają w nosie prawo i pomnażają swe bogactwa kosztem także wymienionych nieudaczników życiowych. A w kościołach widać ich zwykle na pierwszej linii - pewnie w dwójnasób muszą się modlić za grzechy, a w czwórnasób wrzucać na tacę.
Od lat media podają, że takiemu to, a takiemu ważniakowi postawiono zarzut niegospodarności, na czym Państwo straciło miliony, a jemu grozi parę lat paki. Puste śmiechy biorą, ponieważ póki co - nikt jeszcze nie poszedł do pudła z takiego powodu. Ceniony przez wielu minister Ziobro, energiczny i odważny prawnik, stoi przed ciężką próbą - jakoś nie może zabrać się do znanej a kompromitującej sprawy zbierania datków na ratowanie stoczniowej kolebki Solidarności.
*Do incydentu z Kubańczykami doszło na początku lutego w stolicy Meksyku w hotelu Sheraton. Podczas konferowania Kubańczyków z Amerykanami przyszedł dyrektor i kazał im się zbierać. Dyrektor hotelu jedynie wypełnił polecenie amerykańskiego Departamentu Skarbu, a ten zaś działał zgodnie z ustawą, która zakazuje amerykańskim firmom i ich zagranicznym filiom robienia jakichkolwiek interesów z Kubą.
- Sheraton w Meksyku jest filią amerykańskiej firmy, podlega więc prawu amerykańskiemu - tłumaczył rzecznik Departamentu Stanu. - W naszym kraju stosujemy prawo meksykańskie i żadne inne - odpowiedział mu szef dyplomacji meksykańskiej. I postraszył, że dyskryminacja jest karalna.*
Jak to? Przedstawiciel USA, państwa szczycącego się najlepszą konstytucją, najlepszym prawodawstwem i jego najlepszymi wykładniami, twierdzi, że amerykański budynek na obcej ziemi podlega amerykańskiej jurysdykcji? To teraz nasz rząd powinien sprawdzić wszystkie budynki będące własnością państwa ze Statuą Wolności - któremu prawu one podlegają. I - powołując się na meksykański precedens - wyra?nie należy dopisywać stosowną uwagę na ten temat, wszak wielu Amerykanów żyje w przekonaniu, że od stanowienia prawa w świecie, to są właśnie oni...
*Leszek Balcerowicz, prezes NBP, został członkiem Grupy Autorytetów Instytutu Finansów Międzynarodowych. Wybrano wybitnych przedstawicieli świata finansów.*
Zatem mowa jest o osobach, nie instytucjach, czyli grupa zawiera szereg autorytetów (osób), więc trzy osoby w grupie, to trzej czołowi autoryteci. Ale słowniki nie mają tego słowa, choć Google sporządzają listę ponad 12 tysięcy wystąpień tego słowa w naszym języku. Może pora wpisać do słowników? Nie można dopuścić do sytuacji, kiedy powstanie klub Polscy Autoryteci, a słowniki będą w szczerym polu... Każde niepotoczne hasło oznaczające osobę rodzaju męskiego, powinno mieć uznaną męskoosobową wersję. Co na to poloniści?
A teraz pora na tytułowe błędy. 12 stycznia zamieściłem wykaz błędów popełnionych w dodatku 'Ekonomia i Rynek'. Redakcja obiecała zająć się sprawą. Zobaczmy - co w ciągu niemal trzech miesięcy zmieniono w ważnej gazecie po wytknięciu błędów.
W tabeli kursów czytamy - *dolar amerykański, australijski, kanadyjski, dolar hong kong.* Skoro przymiotniki, to *hongkoński* (nie podoba się, to pretensje do polonistów, ale w tabelce ma być poprawnie, a nazwy państw pisujemy od wielkich liter, choć nazwy mniejszych obszarów administracyjnych od liter równie mniejszych). Prezes NBP jest autorytetem, jednak nie od języka polskiego i nie musi sprawdzać swoich tabel...
W tabeli kursów USD i EUR umieszczono nazwy szeregu państw, ale pominięto Jugosławię. W końcu zauważono, że nie ma takiego państwa... A może i nie zauważono, bowiem nie wymieniono Serbii i Czarnogóry, zatem nic pewnego - poczekamy do kolejnego wydania...
Po staremu tabelkę podzielono na dwie części - "w nowych krajach członkowskich UE" oraz "w Europie Wschodniej". Ten drugi wykaz oparto na podziale politycznym Europy jeszcze z czasów "żelaznej kurtyny", czyli sprzed kilkunastu lat. Po kiego stosuje się takie podziały? W obu przypadkach wymieniono nazwy państw, ich waluty oraz wartości tych walut w dolarach i w europach. Zatem pytam ponownie - kto wpadł na pomysł trwania przy takim podziale Europy? Równie dobrze można byłoby podzielić tabelkę na dwa sektory - "kraje należące do NATO" i "kraje nienależące do NATO" i wówczas przynajmniej byłoby przynajmniej logicznie, choć nadal bezsensownie. Podział proponowany w tabelce jest nielogiczny - są nowe kraje UE, które leżą w Europie Wschodniej, zatem oba zbiory mają części wspólne. A może to pojęcie zostało zmodyfikowane? Gdyby nauczyciele swoich uczniów wpisywali do dziennikach w dwóch grupach - "uczniowie rasy białej" oraz "pozostali uczniowie", to rozpętałaby się burza. Kiedy do autorów tabelki trafi, że państwa powinny być wymieniane wg alfabetu niezależnie od przynależności wg niejasnych kryteriów.
W tabelkach umieszczono opisy jednostek stosując trzy sposoby: bez nawiasów - szt., tys. zł, %; w nawiasach - (szt.), (tys. zł), (%) oraz z przyimkiem w - w proc., w tys. zł, w zł, w PLN. Proponuję ujednolicić zapis jednostek - najładniej (jednostka) albo nawet [jednostka]. Nic nie zmieniono przez niemal 3 miesiące - to samo mamy w omawianym numerze.
Pod wykresami napisano - *kurs min.* oraz *kurs maks.*, ale w tabelkach - *min.* oraz *max.* Proponuję ujednolicić w kierunku "bardziej polskim" (podobnie *faks*, nie *fax*). W dalszym ciągu ta niekonsekwencja. W jednej z tabelek mamy zarówno *maks.* jak i *max.*
No i rodzynki dla łowcy błędów - *przeliczenie wg. kursu dolara w NBP* oraz *wg. raportów jednostkowych*, czyli szkolne błędy z "nadmierną" kropką. To już jest sabotaż językowy - nie po to tracę wzrok czytając małe literki, aby (nie)odpowiedzialne osoby miały w nosie obowiązujące wykładnie. Jak określić zachowanie redakcji - zwracam uwagę na błąd ortograficzny, a ludziska po maturze sobie bimbają?
Dodatkowo - dlaczego stosuje się dziwne skracanie? I tak - roczne maksim. oraz roczne minim. Miejsca sporo, zaś oszczędności po jednym znaku? Bezsens!
Przy okazji - gazeta stosuje dziwną, lecz irytującą zasadę. Widać wprawdzie akapity, jednak z wyjątkiem pierwszego nibyakapitu (bo go... nie ma). Skąd przywędrowała ta kiepska maniera? Jeszcze żeby to był polski wynalazek, ale przywlokło się toto z innych krajów i bezkrytycznie przyjęło... W dalszym ciągu bez zmian. Pewnie to już zostanie, bo jak ktoś przyjął pewne dziwactwo, to trudno się z tego wyleczyć.
Za trud przeczytania gazety z 12 stycznia i wynotowania błędów zawartych w jednym numerze, szanowna Redakcja nawet nie podziękowała, że o uznaniu nie wspomnę. Żeby choć poprawiono skandaliczne błędy. Obecna praca to także społeczna - jak za młodu. Ale jestem zaprawiony w świadczeniu niechcianych usług. Może zarejestruję firmę pod nazwą Świadczenie Usług Niechcianych?
|
|
12 kwiecień 2006
|
|
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|
|
Rozpętali wojnę cywilizacji
kwiecień 6, 2003
|
I po szkodzie głupcy - czyli o zdrajcach i idiotach
marzec 12, 2009
Artur Łoboda
|
Fałszywe porównania
luty 12, 2005
Kazimierz Poznański
|
Bohaterscy kapitaliści
styczeń 14, 2006
Cezary Gmyz
|
Według niektórych coraz bliżej, według nas już od dawna
październik 25, 2004
|
Jerzy I. na celowniku prokuratury
marzec 9, 2006
przysłał Zygmunt Jan Prusiński
|
Przybylo osad na West Bank podczas wojny z Libanem.
październik 5, 2006
gosc
|
Bolesław Konstanty Gebert ps. “Ataman” donosi z USA do Moskwy
luty 20, 2006
GUG
|
Bardzo niepolskie myślenie o prawie....
wrzesień 7, 2008
Artur Łoboda
|
Wewnętrzni okupanci albo piąta liga
czerwiec 18, 2005
Artur Łoboda
|
Winiety ? czy grabież w biay dzień ?
sierpień 20, 2002
|
59. rocznica powstania w białostockim getcie
sierpień 16, 2002
PAP
|
Co zapamietale realizuja starozakonni globalisci
listopad 11, 2007
kruzoe2
|
Początek Nowego Księstwa Warszawskiego
sierpień 17, 2004
|
Żyd "ekskomunikowany" za uczestnictwo w teherańskiej konferencji na temat Holokaustu
styczeń 13, 2007
bibula- pismo niezależne
|
List otwarty do Edwarda Moskala
Prezesa Kongresu Polonii Amerykańskiej
listopad 7, 2005
|
POLSKA - UNIA 2
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Tyle lat minęło a społeczeństwo jak było głupie takim pozostało
ZA MOWIENIE PRAWDY 10 LAT WIEZIENIA
luty 5, 2003
Siemaszko
|
Co jest nie tak z IMF (Miedzynarodowy Fundusz Walutowy) i WB (Bank Swiatowy)?
sierpień 2, 2003
Walden Bello i Shea Cunningham
|
Złote wrota z FOZZ w tle
wrzesień 20, 2002
Igor Janke http://rzeczpospolita.pl
|
więcej -> |
|