ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Legionella w Polsce 2023? 
28 sierpień 2023      Artur Łoboda
Język nienawiści antypolskiej szczekaczki WP.pl 
6 marzec 2018     
Komu służy Wymiar Prawa Trzeciej RP? 
27 sierpień 2015      Artur Łoboda
Epidemia Covid: „Największe oszustwo zdrowotne XXI wieku”.
Raport 1500 pracowników służby zdrowia
 
27 luty 2021     
Największy bohater świata 
25 październik 2020     
To zawdzięczamy Lechowi Kaczyńskiemu 
18 luty 2019     
Równi i równiejsi w Unii Europejskiej 
3 wrzesień 2011      PAP/IAR
Czesława Długoszek Antologia w Słupsku 
3 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Zdaje się że dojdzie do piramidy absurdu na Westerplatte 
25 sierpień 2009      Artur Łoboda
Bez komentarza 
12 grudzień 2012      Artur Łoboda
Naiwność wyborców 
9 listopad 2016     
Sprawy idą w bardzo złym kierunku  
30 maj 2009      Artur Łoboda
Podatek katastralny: strach się bać 
13 grudzień 2009      Rebel
Początki totalitaryzmu liberalnego w kulturze 
8 luty 2011      Artur Łoboda
Szczyt bezczelności 
14 luty 2019      Artur Łoboda
Na końcu piszę o Ślązakach 
6 grudzień 2015      Artur Łoboda
Po czterdziestu latach to samo 
23 sierpień 2020     
Dr Joseph Mercola: Rozpoczęło się ustanawianie globalnej technokracji  
14 marzec 2021     
WHO potwierdza, że ​​test Covid-19 PCR jest wadliwy: szacunki „pozytywnych przypadków” są bez znaczenia. Blokada nie ma podstaw naukowych 
18 październik 2021     
KBW a Żołnierze Wykleci  
10 lipiec 2016     

 
 

Czy sami Izraelczycy wysadzili WTC?

Inne spojrzenie na 11 września: nie pytaj „Co się stało?” ale „Kto to zrobił?”
 
Dwudziesta rocznica 11 września w ubiegłą sobotę wywołała wiele typowych kwestii dotyczących tego, co faktycznie wydarzyło się tego dnia.
Czy porwane samoloty rzeczywiście uderzyły w bliźniacze wieże World Trade Center i Pentagonu, czy też szkody w Nowym Jorku można było przypisać materiałom wybuchowym, a nawet jakiegoś rodzaju urządzeniu nuklearnemu?
To są fundamentalne pytania i tak zwani „Poszukiwacze prawdy”, którzy je zadają, zainspirowali się czytaniem Raportu z 11 września 585, który jest jak najdelikatniej opisany jako niekompletny, choć wielu rozsądnie nazwałoby to rządowym tuszowaniem.

 
Od dawna uważam, że jeśli ktoś nie zobaczy - lub nie doświadczy czegoś z pierwszej ręki, opis każdego wydarzenia nie jest lepszy niż pogłoska.
Najbliżej „zobaczenia” 11 września była panika ewakuacja budynku biurowego CIA, w którym wtedy pracowałem.
Inny powiązany fragment narracji z 11 września pochodził również od dwóch bliskich przyjaciół, którzy jechali do pracy w Pentagonie, kiedy każdy z nich niezależnie obserwował coś, co wyglądało na duży samolot przelatujący nad ich samochodami i uderzający w budynek.
Uważam te źródła za wiarygodne, ale czy był to samolot czy pocisk?
A ja nie byłem tam, aby zobaczyć to na własne oczy, więc niechętnie twierdzę, że moi przyjaciele rzeczywiście widzieli coś, co z perspektywy czasu mogło zostać źle zrozumiane.
 
Krytycy fizycznych i inżynierskich aspektów przyjętej narracji z pewnością mają wiele dowodów biegłych, które wspierają ich sprawę.
Sposób, w jaki upadły wieże, a także zawalenie się Budynku 7 - w pobliżu, sugerują coś innego niż uderzenie samolotu pasażerskiego w pobliżu szczytu konstrukcji, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i uniknąłem wyrażenia opinii na temat to.
 
Poza tym, co się stało, zawsze bardziej intrygowało mnie „Kto to zrobił?”

Zauważyłem, że w Raporcie z 11 września wyraźnie tego brakuje, ponieważ nie obejmuje on ewentualnego zaangażowania zagranicznego, w tym Saudyjczyków, Pakistańczyków i Izraelczyków.
Rzeczywiście, prezydent Joe Biden podjął kroki, które doprowadziły do odtajnienia i opublikowania 16 stron z 28-stronicowej redakcji dokumentów odnoszących się do jakiejkolwiek możliwej roli Saudyjczyków.
Dokument składa się z wywiadów z saudyjskim studentem Omarem al-Bayoumi, który podobno pomógł wesprzeć kilku porywaczy.
 
Saudyjczycy są pozywani przez osoby, które przeżyły 11 września, ale jest mało prawdopodobne, aby coś naprawdę wrażliwego kiedykolwiek zostało ujawnione, jak wyjaśnił dziennikarz śledczy Jim Bovard.
Rzeczywiście, dokumenty opublikowane w ubiegłą sobotę nie wykazały, że sam Rząd saudyjski odegrał jakąkolwiek bezpośrednią rolę w 11 września, chociaż jasne jest, że bogaci Saudyjczycy, a nawet członkowie rodziny królewskiej, wspierali i finansowali Al-Kaidę.
Wiadomo również, że pracownicy ambasady i konsulatu saudyjskiego w USA sfinansowali domniemanych porywaczy.
 
Przyjaciele, którzy byli w Centrum Antyterrorystycznym CIA w czasie 11 września, mają tendencję do przekonania, że ​​Saudyjczycy rzeczywiście wspierali swoich współobywateli podczas pobytu w USA, ale prawdopodobnie nie mieli wiedzy na temat jakiegokolwiek spisku terrorystycznego.
Zauważyli jednak, że istniały spore dowody na to, że Izrael wiedział z góry o tym, co się zbliża, i może nawet odegrał kluczową rolę w zapewnieniu, że to się powiedzie.
 
Dowody na zaangażowanie Izraela są znaczące, oparte na poziomie operacji szpiegowskich państwa żydowskiego w USA, a także jego historii w zakresie tak zwanych tajnych akcji symulujących ataki terrorystyczne, mające na celu wpłynięcie na podejmowanie decyzji politycznych w innych krajach.
Ale oczywiście, relacjonując tragedię z 11 września, nikt w mediach głównego nurtu nie podchwycił tego związku, bez wątpienia hamowany przez rozum, że są pewne rzeczy, o których po prostu nie pisze się o Izraelu, jeśli ma się nadzieję na pozostanie zatrudnionym.
To prawda, mimo że izraelski punkt widzenia na 11 września to bez wątpienia dobra historia, skierowana do alternatywnych mediów, gdzie może być marginalizowana przez krytyków jako teoria spiskowa - lub wytwór antysemityzmu.
 
W roku 2001 Izrael prowadził masową operację szpiegowską skierowaną przeciwko muzułmanom mieszkającym - lub podróżującym po Stanach Zjednoczonych.
Operacja obejmowała utworzenie szeregu firm przykrywkowych w New Jersey na Florydzie, a także na zachodnim wybrzeżu, które służyły funkcjonariuszom Mossadu jako narzędzia szpiegowskie.
Wysiłek ten był wspierany przez stację Mossad w Waszyngtonie i obejmował dużą liczbę wolontariuszy, tak zwanych „studentów sztuki”, którzy podróżowali po Stanach Zjednoczonych sprzedając różne produkty w centrach handlowych i na targach.
FBI wiedziało o licznych izraelskich studentach, którzy rutynowo przekraczali swoje wizy, ale uważano ich za niewielką uciążliwość i zwykle pozostawiano ich na łaskę inspektorów z Urzędu Ceł i Imigracji.
 
Izraelczycy prowadzili również bardziej wyrafinowane operacje wywiadowcze w Stanach Zjednoczonych, z których wiele koncentrowało się na zdolnościach wojskowych i zamiarach Waszyngtonu.
Niektóre wyspecjalizowane jednostki wywiadowcze skoncentrowały się na pozyskiwaniu technologii wojskowych i podwójnego zastosowania.
Wiadomo było również, że izraelscy szpiedzy przeniknęli do systemów telefonicznych rządu USA, włączając w to systemy w Białym Domu .
 
Poczytaj więcej: Izraelscy szpiedzy w USA
 
Wszystko to pojawiło się 11 września 2001 roku, kiedy gospodyni domowa z New Jersey zobaczyła coś z okna swojego budynku mieszkalnego, który wychodził na World Trade Center.
Patrzyła, jak budynki płonęły i rozpadały się, ale zauważyła też coś dziwnego.
Trzech młodych mężczyzn klęczało na dachu białej furgonetki tranzytowej zaparkowanej nad wodą, kręcąc film, w którym przedstawiali się przybijając piątkę i śmiejąc się na tle katastrofalnej sceny rozgrywającej się za nimi.
Kobieta zapisała numer rejestracyjny furgonetki i zadzwoniła na policję, która szybko zareagowała i wkrótce zarówno lokalne siły, jak i FBI zaczęły szukać pojazdu, który następnie widzieli inni świadkowie w różnych miejscach wzdłuż nabrzeża New Jersey - że „świętują i filmują”.
 
Numer rejestracyjny wskazywał, że furgonetka należała do zarejestrowanej w New Jersey firmy Urban Moving Systems.
Furgonetka została zidentyfikowana i zatrzymana.
Pięciu mężczyzn w wieku od 22 do 27 lat zostało zatrzymanych i zakutych w kajdanki.
Wszyscy byli Izraelczykami.
Jeden z nich miał w skarpetce 4700 dolarów w gotówce, a drugi miał dwa zagraniczne paszporty.
Psy poszukujące bomby zareagowały na zapach materiałów wybuchowych w furgonetce.
 
Według wstępnego raportu policyjnego, kierowca zidentyfikowany jako Sivan Kurzberg stwierdził:
„Jesteśmy Izraelczykami.
Nie jesteśmy twoim problemem.
Twoje problemy są naszymi problemami.
Palestyńczycy są problemem”.
Pięciu mężczyzn zostało przetrzymywanych w więzieniu hrabstwa Bergen w New Jersey przed przeniesieniem do Sekcji Kontrwywiadu Zagranicznego FBI, która zajmuje się zarzutami szpiegostwa.
 
Po aresztowaniu FBI uzyskało nakaz przeszukania biur firmy Urban Moving System w Weehawken w stanie New Jersey.
Skonfiskowano papiery i komputery.
Właściciel firmy Dominick Suter , również Izraelczyk, odpowiadał na pytania FBI, ale gdy kilka dni później zorganizowano kolejny wywiad, okazało się, że uciekł z kraju do Izraela, wystawiając na sprzedaż zarówno swoją firmę, jak i dom.
Później okazało się, że Suter był powiązany z co najmniej czternastoma firmami w Stanach Zjednoczonych, głównie w New Jersey i Nowym Jorku, ale także na Florydzie.
 
Pięciu Izraelczyków było przetrzymywanych na Brooklynie, początkowo pod zarzutem oszustwa wizowego.
Śledczy FBI przesłuchiwali ich przez ponad dwa miesiące.
Kilku z nich było przetrzymywanych w odosobnieniu, więc nie mogli się ze sobą porozumieć, a dwoje z nich przeszło powtórne badania na wariografie, po których nie udało im się, twierdzić, że są niczym innym jak studentami pracującymi na wakacjach.
Uważano, że dwóch mężczyzn, na których FBI skupiło się najbardziej, było oficerami sztabowymi Mossadu, a pozostali trzej byli ochotnikami pomagającymi w inwigilacji.
Co ciekawe, dowody fotograficzne wykazały, że widziano ich „osłaniających” obszar, w którym widziano ich świętujących dzień wcześniej, co wskazuje, że mieli wcześniejszą wiedzę o ataku.
 
 
Izraelczycy nie byli do końca chętni do współpracy, ale FBI doszło do wniosku z dokumentów uzyskanych w ich biurze w Weehawken, że brali na cel Arabów w Nowym Jorku i New Jersey.
FBI stwierdziło, że istnieje wyraźna możliwość, że Izraelczycy faktycznie monitorowali działania co najmniej dwóch rzekomych porywaczy z 11 września, podczas gdy firmy przykrywkowe i personel wywiadowczy często krzyżowały się z lokalizacjami odwiedzanymi przez Saudyjczyków.
 
Kropki najwyraźniej nigdy nie zostały połączone przez śledczych.
Akta policyjne w New Jersey i Nowym Jorku, gdzie przetrzymywano mężczyzn, zniknęły, a raporty z przesłuchań FBI są niedostępne.
Media o tej sprawie również ucichły, chociaż w prasie tych pięciu określano jako „tańczących Izraelczyków”, a przez niektórych nazywanych, bardziej dyskredytująco, jako „tańczących Szlomosów”.
 
Nieuchronnie interweniował Biały Dom George'a W. Busha.
Po 71 dniach aresztu pięciu Izraelczyków zostało w niewytłumaczalny sposób zwolniony z więzienia, wsadzeni do samolotu i deportowani.
Należy również przypomnieć, że kiedy wiadomość o 11 września dotarła do Izraela, premier Benjamin Netanjahu był zadowolony, mówiąc: „To bardzo dobre. Cóż, niezbyt dobrze, ale natychmiast wzbudzi sympatię”.
To „wzmocni więź między naszymi dwoma narodami, ponieważ doświadczyliśmy terroru przez tyle dziesięcioleci, ale Stany Zjednoczone doświadczyły teraz masowego wylewu terroru”.
I, oczywiście, można to wygodnie przypisać wrogom Izraela.
 
Możliwa rola Izraela w 11 września została po raz pierwszy zbadana w formie książkowej w 2003 roku przez dyrektora redakcji Antiwar.com  Justina Raimondo w jego The Terror Enigma , krótkiej książce skupiającej się na izraelskim szpiegowaniu i niespójności w narracji, która nosiła prowokacyjny podtytuł „9 /11 i izraelski związek”.
 
Obecnie dwudziesta rocznica 11 września zainspirowała innych do ponownego spojrzenia na możliwą rolę Izraela.
Ron Unz niedawno zakończył wyczerpującą analizę dowodów.
Zauważa, że wydarzenia ​​11 września i jego następstwa ukształtowały „ostatnie dwie dekady, znacznie zmieniając codzienne życie i wolności większości zwykłych Amerykanów”.
Pyta: „Która zorganizowana grupa byłaby wystarczająco potężna i odważna, by przeprowadzić atak na tak ogromną skalę przeciwko centralnemu sercu jedynego światowego supermocarstwa?
I w jaki sposób byli w stanie zaaranżować tak masowo skuteczne medialne i polityczne tuszowanie, nawet angażując się w udział samego Rządu USA?
 
Ron Unz odpowiada na jego pytanie, stwierdzając, że „istnieje silny, a może nawet przytłaczający argument, że izraelski Mossad wraz ze swoimi amerykańskimi kolaborantami odegrał główną rolę” w ataku.
Jego argument opiera się na zauważonych niespójnościach w standardowej narracji oraz na badaniu historii izraelskiej fałszywej flagi i masowych ataków terrorystycznych.
Zawiera również nowe informacje zebrane z ostatniej książki izraelskiego dziennikarza Ronena Bergmana Rise and Kill First: The Secret History of Israel's Targeted Assassinations.
 
Do pewnego stopnia Unz opiera się na szczegółowym artykule śledczym napisanym przez francuskiego dziennikarza Laurenta Guyenota w 2018 roku, a także na argumentacji byłego żołnierza piechoty morskiej i byłego instruktora w US Army War College Alana Sabrosky'ego w artykule, w którym opisuje, jak „Wiele lat temu przeczytałem fascynującą dyskusję na temat „taktyki błędu”.
Zasadniczo wiązało się to z wykorzystaniem uprzedzeń w celu, aby wprowadzenia w błąd co do pochodzenia i celu ataku, uwięzienia go w sytuacji taktycznej, która później przełożyła się na strategiczną przewagę atakującego.

Oto, co wydarzyło się podczas ataków z 11 września, które doprowadziły nas do matrycy wojen i konfliktów, obecnych (Afganistan i Irak), planowanych (Iran i Syria) i przewidywanych (Jordan i Egipt), które przynoszą korzyści Izraelowi, a nie żadnemu innemu krajowi — chociaż przyznaję, że wielu prywatnych wykonawców i polityków ma ogromne korzyści ze śmierci i nędzy innych.
Jestem również absolutnie pewien, jako analityk strategiczny, że sam 11 września, z którego wypływa wszystko inne, był klasyczną operacją zaaranżowaną przez Mossad.
Ale Mossad nie zrobił tego sam.

Potrzebowali lokalnej pomocy w Ameryce (i być może gdzie indziej) i mieli ją, głównie od niektórych absolwentów PNAC (błędnie nazwany Projekt dla Nowego Amerykańskiego Wieku) oraz ich filii w rządzie USA i poza nim (USG), którzy w atakach z 11 września wywołali „katalityczne wydarzenie”, którego potrzebowali i pragnęli, aby doprowadzić Stany Zjednoczone do wojny w imieniu Izraela…”
 
Ekonomista i autor Paul Craig Roberts również był zmotywowany rocznicą do przeglądu dowodów i wniosków

    „Poszlakowe dowody sugerują, że 11 września był planem neokonserwatywnych urzędników reżimu George'a W. Busha sprzymierzonych z wiceprezydentem Dickiem Cheneyem i Izraelem - w celu stworzenia „nowego Pearl Harbor”, który wygenerowałby poparcie ze strony narodu amerykańskiego i europejskich sojuszników Waszyngtonu. o bliskowschodnią „wojnę z terrorem”, której prawdziwym celem było zniszczenie wrogów Izraela w interesie Wielkiego o Izraela…
    Jest to najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie, ale jeśli jest prawdziwe, to nie jest takie, które rządy USA i Izraela nigdy nie uznają.
    W konsekwencji utknęliśmy z oficjalnym wyjaśnieniem, od dawna bronionym przez prostytutki, w którym nikt nie wierzy”.

Tak, nieprawdopodobne wyjaśnienie, w które nikt tak naprawdę nie wierzy, za największą katastrofę bezpieczeństwa narodowego w dwudziestym pierwszym wieku Ameryki.
A Izrael dostaje kolejną przepustkę.
 
Dr Philip M. Giraldi jest dyrektorem wykonawczym Rady ds. Interesu Narodowego, fundacji edukacyjnej podlegającej odliczeniu od podatku 501(c)3 (numer identyfikacyjny federalny #52-1739023), która dąży do bardziej opartej na interesach polityki zagranicznej USA na Bliskim Wschodzie. Strona internetowa to https://councilforthenationalinterest.org adres to PO Box 2157, Purcellville VA 20134, a adres e-mail to inform@cnionline.org
 
 
 Źródło:
https://www.globalresearch.ca/another-look-911-ask-not-what-happened-but-who-did-it/5756002
19 wrzesień 2021

Philip M. Giraldi 

  

Komentarze

 

Dla zainteresowanych polecam dwie ksiazki z dosc wnikliwa analiza opisywanych wydarzen.
Pierwsza to Davida Icke-a - 'The trigger' a druga Christophera Bollyn-a - 'Solving 9-11 ends the war'. Jak do tej pory najszersze opracowania na ten temat i wyjasniaja kto, jak i dlaczego.

2021-09-20
janosik

  

Archiwum

"Izraelskie Siły Obronne” – IDF
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Żydzi i rewolucja
październik 24, 2007
Izrael Szamir
Obrazy na murze zostają, parking pod Wawelem znika
listopad 28, 2005
gazeta.pl
Apel o Uczczenie Pamięci Ofiar Stalinizmu
czerwiec 27, 2006
Leszek Skonka
Upadek władców iluzji USA jest bliski!
październik 4, 2007
marduk
Program / haslo UE - czym gorzej dla Polski, tym lepiej
czerwiec 4, 2003
Uchwała Sejmu w sprawie powołania komisji do zbadania prawidłowości nadzoru bankowości w Polsce
marzec 14, 2006
?rodło: Sejm
"Płaska Ziemia" wiedzących wszystko najlepiej
lipiec 19, 2003
Gdyby coś takiego zrobił jakiś Żyd .........?
styczeń 5, 2009
PAP
Giertych: czy ktoś w MSZ zna angielski?
sierpień 26, 2002
PAP
Robienie w konia
sierpień 26, 2006
Andrzej Warchałowski
"Solidarność" - Krystalizacja ruchu społecznego po wielkiej rewolcie "Solidarność", czyli społeczny ruch rewindykacyjny
czerwiec 2, 2002
Andrzej Friszke
Strategia
sierpień 21, 2003
Andrzej Kumor
Neonazistowska Unia Europejska
lipiec 16, 2004
Najtrudniej dojrzeć zło tuż przed naszymi oczami
październik 7, 2003
Artur Łoboda
Zamach pełznie coraz wyżej
lipiec 12, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Machloja grubymi nićmi szyta
sierpień 10, 2002
Sobie życzymy
SOBCZAK i SZPAK

grudzień 10, 2002
http://www.angora.pl/
Chasydzi palą flagę Izraela !
luty 20, 2003
Artur Łoboda
MSP chce sprzedać 25-30 proc. PKO BP na GPW w 2003 r.
czerwiec 28, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media