ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Leganda 6-ciu Milionow Żydow - Prawda dla Gojow. 
23 marzec 2018      TellTheTruth
O kredycie społecznym wiedza podstawowa chociaż krytyczna  
10 wrzesień 2019      Alina
Przygotowania propagandowe do KONFLIKTU PRZYGRANICZNEGO? 
24 luty 2010      tłumacz
Czy Rezerwa Federalna rozbije światowe rynki finansowe, aby wprowadzić swój „wielki reset”? 
19 grudzień 2021      F. William Engdahl
List z Krakowa do ministra Glińskiego w obronie polskiej kultury 
16 grudzień 2015      latarnik
Agonia dolara? 
15 październik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
2009.03.22. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury 
22 marzec 2009      tłumacz
Co znaczy przeciąć węzeł gordyjski? 
17 luty 2012      Artur Łoboda
Dlaczego ludzie są teraz takimi dupkami? 
24 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Szanghaj wpada w piekło, gdy blokada COVID wywołuje stan wojenny, aresztowania i samobójstwa 
17 kwiecień 2022      Ethan Huff
Resortowe Dzieci 2 NOWOŚĆ - D. Kania, J. Targalski, M. Marosz - RESORTOWE DZIECI TOM 2 SŁUŻBY 
5 czerwiec 2015      Księgarnia Antyk
Gra o wysoką stawkę 
4 styczeń 2017     
Walki gangów politycznych w Polsce 
8 styczeń 2020      Artur Łoboda
Politycy otrzymują sól fizjologiczną zamiast wstrzyknięcia mRNA 
26 listopad 2021     
Chiny i ‘Great Reset’ 
11 marzec 2021     
To ostatnia niedziela 
24 maj 2015      Artur Łoboda
Orlando Terrorist Attack - Masakra w Orlando - Max Kolonko Tells It Like It Is  
16 czerwiec 2016      MaxTVNews
Koszt Najazdu USA na Irak 
5 wrzesień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Pora oprzytomnieć 
21 listopad 2018      Artur Łoboda
The Paradox of the Spanish Civil War and the "Moslems" in Nazi Concentration Camps 
28 wrzesień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski

 
 

UE, Wielka Brytania Dołączy do USA, wprowadzając politykę „dezinformacji” w Internecie, wywołując obawy dotyczące „jednoświatowego zarządzania” mediami społecznościowymi


Unijna ustawa o usługach cyfrowych i proponowana brytyjska ustawa o bezpieczeństwie w Internecie należą do najnowszych polityk rządowych mających na celu pociągnięcie firm mediów społecznościowych do odpowiedzialności za mowę nienawiści i „dezinformację” publikowane przez użytkowników. Eksperci sugerują, że ruch może zbliżyć nas do globalnego rządu.


Ustawa o usługach cyfrowych Unii Europejskiej (DSA) i proponowana w Wielkiej Brytanii ustawa o bezpieczeństwie w Internecie należą do najnowszych polityk rządowych mających na celu pociągnięcie firm mediów społecznościowych do odpowiedzialności za mowę nienawiści i „ dezinformację ” publikowane przez użytkowników.
 
Eksperci, z którymi rozmawiał The Defender, wyrazili zaniepokojenie potencjalnym śliskim nachyleniem przepisów – w USA i za granicą – które pod przykrywką „zwalczania dezinformacji” hamują rozprzestrzenianie się informacji uznanych za niewygodne dla rządów i innych wpływowych podmiotów.
 
Jak donosi The Defender, w Stanach Zjednoczonych propozycje te obejmują rządową „ tablicę dezinformacyjną ” oraz projekt ustawy, który jest rozpatrywany w Kongresie, Ustawę o nadzorze i bezpieczeństwie usług cyfrowych .
 
Eksperci twierdzą, że nowe przepisy UE mogą mieć daleko idące skutki poza Europą.
 
Michael Rectenwald, autor „ Google Archipelago : The Digital Gulag and the Simulation of Freedom”, powiedział, że może przewidzieć przyszłość, w której takie regulacje mogą wpłynąć na całą mowę – nie tylko na mowę na platformach społecznościowych.
 
Rectenwald powiedział:

  „Unijna DSA stanowi ważny krok w kierunku ogólnoświatowego zarządzania mediami społecznościowymi i wyszukiwarką internetową oraz o krok bliżej rządu światowego.
   
  „Ponieważ rozróżnienie między aktywnością „on-line” i „offline” straci wszelkie znaczenie, ponieważ Internet obejmuje Internet Rzeczy i Ciał, DSA może stać się prawem kraju”.

Czy unijna ustawa o usługach cyfrowych jest na kursie kolizyjnym z planami Muska na Twitterze?


W czasie, który zbiegł się z zamiarem zakupu Twittera przez Elona Muska, UE ogłosiła 23 kwietnia uchwalenie ustawy o usługach cyfrowych (DSA).
 
DSA ma na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się „dezinformacji i nielegalnych treści” i będzie mieć zastosowanie „do wszystkich pośredników internetowych świadczących usługi w UE” proporcjonalnie do „charakteru danych usług” i liczby użytkowników każdej platformy.
 
Według DSA „bardzo duże platformy internetowe” (VLOP) i „bardzo duże wyszukiwarki internetowe” (VLOSE) – te z ponad 45 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie w UE – będą podlegały najbardziej rygorystycznym wymogom DSA .
 
 
Firmy Big Tech będą zobowiązane do przeprowadzania corocznych ocen ryzyka w celu ustalenia, w jakim stopniu ich platformy „przyczyniają się do rozpowszechniania materiału dzielącego, który może wpływać na problemy takie jak zdrowie” oraz niezależnych audytów w celu określenia kroków, jakie podejmują firmy, aby zapobiec ich platformom przed byciem „nadużywanym”.
 
Kroki te są częścią szerszej walki z „rozprzestrzenianiem się dezinformacji” wymaganej przez ustawę, wymagającej od platform „oznaczania mowy nienawiści, eliminowania wszelkiego rodzaju propagandy terrorystycznej” i wdrażania „ram szybkiego usuwania nielegalnych treści”.
 
Jeśli chodzi o rzekomą „dezinformację”, platformy te zostaną upoważnione do stworzenia „mechanizmu reagowania kryzysowego” w celu zwalczania rozpowszechniania takich treści, przy czym ustawa wyraźnie powołuje się na konflikt między Rosją a Ukrainą i „manipulację” treściami online, które nastąpiło.
 
DSA zabroni również niektórych rodzajów reklam na platformach cyfrowych, w tym reklam skierowanych do dzieci lub osób o określonym pochodzeniu etnicznym lub orientacji seksualnej.
 
Firmy technologiczne będą również zobowiązane do zwiększenia przejrzystości w postaci zapewnienia organom regulacyjnym i badaczom „dostępu do danych o tym, w jaki sposób ich systemy polecają treści użytkownikom”.
 
Ten ostatni punkt wydaje się podobny do planów Muska, aby algorytmy Twittera były „otwarte w celu zwiększenia zaufania”.
 
Firmy łamiące przepisy DSA narażałyby się na kary w wysokości do 6% swoich całkowitych globalnych rocznych przychodów, a powtarzające się wykroczenia mogą skutkować zakazem platform w UE – pomimo zasady „otwartego internetu” głoszonej przez zasadę „netto”. neutralności” zapisanej w prawie UE .
 
Według Techcrunch DSA nie wejdzie w pełni w życie na początku 2024 r.
Jednak zasady dotyczące VLOP mają krótszy okres wdrożenia i mogą zostać wprowadzone na początku 2023 r.
 
Rzecznik Komisji Europejskiej — organu wykonawczego UE — powiedział, że nowe przepisy zapewnią, że „władza Big Tech nad debatą publiczną będzie podlegać demokratycznie zatwierdzonym zasadom, w szczególności dotyczącym przejrzystości i odpowiedzialności”.

Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, dodała:
„Dzięki dzisiejszemu porozumieniu zapewniamy, że platformy będą odpowiedzialne za ryzyko, jakie ich usługi mogą stanowić dla społeczeństwa i obywateli” oraz: „Dzięki DSA pomagamy tworzyć bezpieczne i odpowiedzialne środowisko internetowe .”
 
Zwracając się bezpośrednio do Muska, komisarz ds. rynku wewnętrznego Komisji Europejskiej, Thierry Breton, napisał na Twitterze :
„Czy to samochody, czy media społecznościowe, każda firma działająca w Europie musi przestrzegać naszych zasad — niezależnie od posiadanych udziałów. 
Pan Musk dobrze o tym wie”, dodając, „[Musk] zna europejskie przepisy dotyczące motoryzacji [odnoszące się do własności Tesla Motors przez Muska] i szybko dostosuje się do Ustawy o usługach cyfrowych”.
 
Osobno Breton stwierdził :
„Witamy wszystkich. Jesteśmy otwarci, ale na naszych warunkach. 
Przynajmniej wiemy, co mu powiedzieć:
„Elon, są zasady. 
Serdecznie zapraszamy, ale takie są nasze zasady. 
To nie twoje zasady będą miały tutaj zastosowanie”.
 
Ostrzeżenie Bretona skierowane do Muska jest uderzająco podobne do wypowiedzi ówczesnego niemieckiego ministra finansów Wolfganga Schaeuble'a, który w 2015 roku ostrzegł nowo wybrany lewicowy rząd Grecji, by nie zastanawiał się nad renegocjacjami środków oszczędnościowych nałożonych na kraj przez UE i Międzynarodowe Fundusz Walutowy, stwierdzając:
„Wybory niczego nie zmieniają. 
Są zasady".
 
Voice of America, ośrodek medialny odzwierciedlający oficjalną politykę rządu USA, poinformował , że „zadanie powstrzymania Twittera prowadzonego przez Muska może spaść na Europę”, odnosząc się do DSA.
 
Według Gizmodo , nowe prawodawstwo UE „może wywołać globalny oddźwięk”, dodając:
„Prawodawcy mają również nadzieję, że może służyć jako model dla innych krajów, takich jak Indie i Japonia”.
 
Jednak Gizmodo ostrzega, że ​​sukces DSA w realizacji jej celów nie jest gwarantowany, powołując się na przykład unijnego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO):
„Niektórzy przewidywali, że [RODO] zasadniczo zmieni ochronę prywatności online na całym świecie, a zamiast tego [to] po prostu dało nam te nieznośne wyskakujące okienka z pozwoleniem na pliki cookie”.
 
Chociaż DSA miałby zastosowanie do wszystkich 27 państw członkowskich UE, niektóre z tych krajów już uchwaliły podobne przepisy krajowe. 
Na przykład w Niemczech obowiązują przepisy , które wymagają od platform cyfrowych usunięcia mowy nienawiści w ciągu 24 godzin pod groźbą grzywny w wysokości do 50 milionów euro (56 milionów dolarów).
 
Techcrunch, informując o przejściu DSA, odniósł się do ustawodawstwa krajów, które nie są często znane ze swoich tradycji demokratycznych lub poszanowania wolności słowa, takich jak Chiny, Turcja , Indie i Nigeria .
 
Jak stwierdził Techcrunch, platformy w tych krajach, które zostaną uznane za „niezgodne” z krajowymi mandatami, mogą zostać obciążone grzywnami, nalotami policyjnymi, zwolnieniami i karami więzienia dla swoich kadry kierowniczej.
 

Podobne przepisy oczekujące w Wielkiej Brytanii


Ustawodawstwo podobne do DSA, ustawy o bezpieczeństwie online , jest w toku w Wielkiej Brytanii. 
Wymagałoby to od platform Big Tech moderowania „nielegalnych” i „szkodliwych” treści, aby móc działać w Wielkiej Brytanii
 
Ustawa wymagałaby od platform cyfrowych ochrony użytkowników przed takimi „szkodliwymi” treściami, z groźbą grzywny w wysokości do 10% globalnych obrotów dla firm, które dopuściły się naruszenia, a także potencjalną karą pozbawienia wolności dla wyższej kadry kierowniczej tych firm w przypadku niezgodność.
 
Rzecznik rządu Wielkiej Brytanii powiedział :

  „Twitter i wszystkie platformy mediów społecznościowych muszą chronić swoich użytkowników przed szkodami na swoich stronach.
   
  „Wprowadzamy nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, aby chronić dzieci, zapobiegać nadużyciom i chronić wolność słowa.
   
  „Wszystkie firmy technologiczne z użytkownikami w Wielkiej Brytanii będą musiały przestrzegać nowych przepisów lub ponieść wysokie grzywny i zablokować swoje witryny”.

Max Blain, rzecznik premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, powiedział : „Niezależnie od własności, wszystkie platformy mediów społecznościowych muszą być odpowiedzialne” za „ochronę” użytkowników.
 
Jak niedawno donosił The Defender , Damian Collins, członek brytyjskiego parlamentu z Brytyjską Partią Pracy, który kierował komisją parlamentarną, która opracowała ustawę o bezpieczeństwie w Internecie , jest członkiem zarządu Centrum Zwalczania Cyfrowej Nienawiści , które współpracuje z wybitnym „faktem” - sprawdzanie” firmy NewsGuard.
 
Jak wcześniej informował The Defender , NewsGuard z kolei ściśle współpracuje ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO), która również niedawno wyraziła obawy dotyczące zakupu Twittera przez Muska.
 

Jak USA, UE podpisuje zobowiązanie co do „wartości demokratycznych” w Internecie, przygotowując politykę regulującą mowę w Internecie


W cieniu wiadomości o zakupie Twittera przez Muska i wydarzeniach, takich jak DSA i „tablica dezinformacyjna” administracji Bidena, kilkadziesiąt krajów po cichu podpisało 28 kwietnia „ Deklarację dla przyszłości Internetu ”.
 
Pięćdziesiąt sześć krajów i podmiotów, w tym USA i UE, podpisało tę deklarację, opisaną jako „polityczne zobowiązanie do forsowania zasad w Internecie, które są oparte na wartościach demokratycznych” oraz odpowiedź na Rosję „wprowadzającą zakłócenia w Internecie w ramach eskalujące ataki na Ukrainę”.
 
US News donosi , że deklaracja – która nie jest prawnie wiążąca – jest pierwszą tego rodzaju na świecie i „chroni prawa człowieka, promuje swobodny przepływ informacji, chroni prywatność użytkowników i ustanawia wstepne zasady rozwijającej się globalnej gospodarki cyfrowej przeciwdziałać temu, co dwóch urzędników administracji Bidena nazwało „niebezpiecznym nowym modelem” polityki internetowej z krajów takich jak Rosja i Chiny”.
 
Według Departamentu Stanu USA zasady deklaracji mają na celu:

  ● Chronić prawa człowieka i podstawowe wolności wszystkich ludzi. 
  ● Promować  globalny Internet, który wspiera swobodny przepływ informacji. 
  ● Rozwijać integracyjną i przystępną cenowo łączność, aby wszyscy ludzie mogli czerpać korzyści z gospodarki cyfrowej. 
  ● Promować  zaufanie do globalnego ekosystemu cyfrowego, w tym poprzez ochronę prywatności. 
  ● Chronić  i wzmacniać  wielostronne podejście do zarządzania, dzięki któremu Internet działa z korzyścią dla wszystkich.

Z kolei deklaracja została określona przez UE jako „zgodna z prawami i zasadami mocno zakorzenionymi w UE”.
 
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, znana ze swojego silnego poparcia dla cyfrowych „paszportów szczepionek” w całej UE, stwierdziła :

  „Dzisiaj po raz pierwszy podobnie myślące kraje z całego świata określają wspólną wizję przyszłości Internetu, aby upewnić się, że wartości, które wyznajemy jako prawdziwe offline, są również chronione online, aby Internet stał się bezpieczne miejsce i zaufana przestrzeń dla wszystkich oraz by internet służył naszej indywidualnej wolności.
   
  „Ponieważ przyszłość Internetu to także przyszłość demokracji, ludzkości”.

Thierry Breton zauważył :

  „Niniejsza deklaracja zapewni, że Internet i wykorzystanie technologii cyfrowych wzmocni, a nie osłabi demokrację i poszanowanie praw człowieka”.

Według Departamentu Stanu „Deklaracja pozostaje otwarta dla wszystkich rządów lub odpowiednich władz, które chcą zaangażować się i wdrożyć jej wizję i zasady”.
 

Co to wszystko oznacza dla Muska, Twittera i przyszłości wolności słowa w Internecie?


Analitycy i eksperci mediów społecznościowych wyrażali różne opinie i przewidywania dotyczące tego, jakie regulacje, takie jak DSA, mogą oznaczać dla globalnych operacji platform cyfrowych, takich jak Twitter – zwłaszcza, jeśli Musk próbuje dotrzymać swoich obietnic „przywrócenia wolności słowa”.
 
 
Vasilis Vasilopoulos, inspektor ochrony danych greckiego nadawcy publicznego ERT i doktorant, a także kandydat na dziennikarstwo i studia nad mediami na greckim Uniwersytecie Arystotelesa powiedział Defender, że są pewne pozytywne elementy dla DSA.
 
Jednak granice tego, co uważa się za wolność słowa, również powinny zostać rozszerzone, choć w pewnych granicach, powiedział.
 
Vasilopoulos dodał:

  „DSA nie jest jedynym sposobem rozwiązania problemu nieetycznych algorytmów [mediów społecznościowych] o zwodniczych motywach lub nieetycznego korzystania z platform mediów społecznościowych.
   
  „[Jest] oczywiste, że te platformy przekroczyły granice demokracji, w które wierzyliśmy, że istnieją, i dlatego ważne jest, abyśmy zamiast narzucać ograniczenia, poszerzali te granice na korzyść ludzkości, a nie kapitału czy władzy”.

Matthew Spitzer, profesor w Pritzker School of Law na Northwestern University, powiedział, że w szczególności propozycje UE mogą kolidować z celami wyznaczonymi przez Muska dla Twittera.

  „[DSA] może kolidować z jednym z zadeklarowanych przez Elona Muska celów dotyczących kupna Twittera. 
  Wydaje się, że chce mniej moderacji treści. 
  Ale ta regulacja wymaga tego dużo.
   
  „Po drugie, ten przepis jest zgodny z deklarowanym przez Muska pragnieniem zwiększenia przejrzystości. 
  Obiecał większą przejrzystość”.

Spitzer dodał, że DSA prawdopodobnie zwiększy koszty działania wszystkich firm zajmujących się mediami społecznościowymi, zwłaszcza jeśli muszą one również przestrzegać krajowych przepisów uchwalonych przez różne państwa członkowskie UE.
 
Dodał, że amerykańskie firmy technologiczne mogą stanowić łatwy cel dla europejskich regulatorów, mówiąc The Defender:

  „[Będą] konflikty między Stanami Zjednoczonymi a Europą… wszystkie docelowe firmy rozpoczęły działalność w USA. 
  Są łatwymi celami politycznymi w Europie”.

Odnosząc się konkretnie do Elona Muska i Twittera, Rectenwald powiedział:

  „Jeśli Musk ma postawić na swoim, platforma nie będzie już dyskryminować treści w oparciu o „przebudzenie”, przekonania polityczne lub przestrzeganie oficjalnych narracji i nakazów państwowych.
   
  „Może to obejmować przywracanie zbanowanych kont na żądanie użytkowników i radykalne zmiany dyskryminujących, lewicowych algorytmów Twittera”.

Według Rectenwalda, przepisy UE mogą „ukoić” wizję Muska dla Twittera i prowadzić do uniwersalnego podejścia do moderowania treści, co skutkuje „śliskim pochyleniem”, na którym „wszelkie informacje i opinie różnią się od ustalonych przez WHO” oficjalnych narracji dotyczące pandemii, lub innych kryzysów zdrowotnych” co byłyby ograniczone.
 
Rectenwald powiedział:

  „Najprawdopodobniej, aby spełnić wymogi regulacyjne UE i usprawnić swoje wysiłki, VLOP i VLOSE po prostu zastosują jeden zestaw zasad do wszystkich treści online”.

Dodał również, że dalsze naciski na platformy takie jak Twitter mogą pochodzić nie od unijnych regulatorów, ale od samego przemysłu technologicznego:

  „[P]resja, aby dostosować się do „obudzonych” nakazów, będzie pochodzić od kartelu „obudzonych” Big Tech, w tym groźby usunięcia aplikacji Twitter ze sklepu Apple Store za brak cenzury „mowy nienawiści” i ucieczki „obudzonych” reklamodawców.
   
  „Najprawdopodobniej zakup Twittera przez Muska nie będzie miał żadnego znaczenia, ponieważ wolność słowa jest jeszcze bardziej ograniczana”.
   

 
Źródło"
childrenshealthdefense.org/defender/online-disinformation-policies-world-governance-social-media/?itm_term=home
20 maj 2022

dr Michael Nevradakis 

  

Komentarze

  

Archiwum

Irak jako grzęzawisko i trzęsawisko dla USA
czerwiec 17, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Natura również popełnia błędy
wrzesień 30, 2005
Mirnal
KOMUNIKAT ZARZADU GLÓWNEGO KONGRESU POLONII KANADYJSKIEJ
styczeń 30, 2003
Nie dezerterzy
czerwiec 26, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Czy mamy dziś do czynienia z rozbiorem Polski?
Czy to jest zdrada narodowa?

kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
Nasza niby strasznie czuła cywilizacja walczy na dzieci.
maj 11, 2004
Andrzej Kumor
Litwinienko był płatnym agentem MI6 !
październik 27, 2007
marduk
Polscy obywatele "Komisji Trójstronnej"
(Tajna władza Świata)

listopad 19, 2005
http://www.naszdziennik.pl
Zapomniane ludobojstwo
styczeń 8, 2009
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
NIEMIECKIE NIEPORZˇDKI
marzec 1, 2003
Kazimierz Poznański
Kary w zawieszeniu dla oskarżonych ws. Elektromisu
sierpień 5, 2002
PAP
Kultowy ubaw po pachy
lipiec 9, 2008
Marek Jastrząb
Zarobki w systemie ochrony zdrowia
maj 9, 2006
Adam Sandauer
Móc liczyć na Polaka
styczeń 10, 2004
Andrzej Kumor
Co się Kołodce marzy w roku bieżącym
styczeń 4, 2003
Artur Łoboda / IAR
"Niepodległość" uznana
marzec 7, 2008
jednodniówka narodowa
Wywiad z Kentroversy
październik 23, 2007
marduk
Tekst okazjonalny - 1 Maja, już cztery lata w UE
kwiecień 29, 2008
Dariusz Kosiur
Masoneria (1)
listopad 24, 2003
"jasiek z toronto"
Odpolitycznianie prokuratury
luty 22, 2003
http://www.rzeczpospolita.pl/
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media