|
Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 |
|
|
|
Dr Michael Yeadon: masowe morderstwa z paszportami szczepionek i szczepionkami uzupełniającymi |
|
Ten system jest wprowadzany za pomocą kłamstw w jakimś celu, i myślę, że celem jest całkowita totalitarna kontrola. |
|
Iwo Cyprian Pogonowski |
|
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego |
|
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith |
|
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. |
|
Patriotyzm |
|
Piosenka Lecha Makowieckiego |
|
Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 |
|
Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. |
|
Warto posłuchać |
|
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych |
|
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda |
|
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj |
|
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami |
|
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację. |
|
Szczepionka do zabijania Ludzi |
|
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
|
|
David Icke w LondonReal TV |
|
Podczas bezpośredniej transmisji na YouTube (6 kwietnia 2020 r.) obejrzało 65 tysięcy osób. Zaraz potem został on usunięty ze wszystkich kanałów YouTubea, Vimeo i Facebooka. Wywiad - zwłaszcza od ok. 50 min. - polecamy polskim władzom, ekspertom, dziennikarzom, policji i wojsku oraz wszystkim tym, którzy czują, że w niedalekiej przyszłości mogą przyczynić się do zachowania godności i wolności przez człowieka. |
|
Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce |
|
Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim |
|
Historia kontroli bankowej w USA |
|
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie. |
|
Konzentrationslager Fuehrer |
|
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa |
|
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności |
|
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. |
|
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe |
|
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. |
|
www.globalresearch.ca |
|
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO |
|
Izby lekarskie to organizacje przestępcze |
|
|
|
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie |
|
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie... |
|
Skazany za pestki moreli, B17 |
|
Faszyzm w barwach demokracji |
więcej -> |
|
Prawda o Powstaniu Warszawskim liwidacja Panstwa Podziemnego!
|
|

Toth Jan, pplk,. byly Inspektor A.K. ps. "Twardy"
16 Ashley Place, SW.W.7. Londyn, 12 kwietnia 1963 rok.
Dot.: Druga czesc uwag do ksiazki gen. St.Kopanskiego p.t.: "Wspomnienia wojenne 1939-1946 roku" - odnosnie Powstania Warszawskiego w 1944 roku oraz zapowiedzi gen. Kopanskiego w grudniu 1944 roku, liwidacja Panstwa Podziemnego.
Powtarzam zarzut stawiany gen.St.Kopanskiemu przez Polske Walczaca, ze w swej ksiazki - dla zatuszowania wywolania i urochomienia Powstania Warszawskiego-zaciera roznice jaka istnieje miedzy WYTYCZNYMI gen.Sikorskiego-Rowickiego z 1942 roku dla wywolania i urochomienia Powstania Powszechnego a INSTRUCJA Rzadu dla Kraju z dnia 27.X.1943 roku, ktora wstrzymala wywolanie Powstania i nakazywala bezczynnosc i kospiracje.
Ale na skutek wrogiej sowieckiej propagandy, ze Armia Krajowa stoi z bronia u nogi a nawet rzekomo wspolpracuje z gestapo w dokonaniu zbrodni hitlerowskich, wladze krajowe uznaly za koniecznie uderzenie na Niemcow, kiedy front przetaczac sie bedzie przez Polske w kierunku zachodnim i wydaly rozkaz PZP 1300/III, z dnia 20.XI.1943 roku pod kryotonimem "BURZA", ktory byl realizowany od marca 1944 roku do stycznia 1945 roku z tym, ze Warszawa byla wylaczona z walk w planie "BURZA" z nastepujacych powodow:
-Warszawa stanowila osrodek kierownictwa Armii Krajowej i kierownictwa politycznego Kraju;-Warszawa byla powiazana lacznoscia radiowa z Rzadem w Londynie, skad wychodzily rozkazy przekazane na Kraj.
Zarzut Polski Walczacej, stawiany na wstepie niniejszego pisma potwierdza sam gen.Kopanski,kiedy na stronie 320-321 swej ksiazki pisze, ze jako przestawiciel Naczelnego Wodza,w dniu 28 lipca 1944 roku na radzie ministrow stanal na (zdradzieckim) stanowisku brew Instrukcji Rzadu dla Kraju z dnia 27.X.1943 roku i spowodowal wywolanie Powstania Warszawskiego.
Celem uzasadnienia zarzutu stawianego gen.Kopanskiemu przez Polske Walczaca, ze jest sprawca Powstania i winien jest meczenskiej smierci cwierc miliona mieszkancow stolicy, podaje: - relacje gen.Bor-Komorowskiego z odprawy w Warszawie, z dnia 21 lipca 1944 roku "jak to bylo naprawde z Powstaniem Warszawskim"; - protokol gen.Okulickiego zlozony po kapitulacji Warszawy, przed Wojskowym Sadem Specjalnym Armii Krajowej.
Gen.Bor-Komorowski w "Biuletynie Informacyjnym Kola Armii Krajowej, rok X-XI, Londyn, grudzien 1957-styczen 1958 - podaje, ze w mysl planu "BURZA": - walka w Warszawie miala ograniczyc sie do obrony ludnosci cywilnej przed atakami gwaltu ze strony niemcow (samoobrona); - w chwili wkraczania frontu na teren stolicy wiekszosc miejskich oddzialow Armii Krajowej miala wyjsc w teren polozony na zachod od Warszawy i wziac udzial w walkach wzdluz niemieckich linii komunikacyjnych, prowadzacych w kierunku zachodnim i pold.-zachodnim.
Kiedy front niemiecko-sowiecki zblizal sie na przedpola Warszawy, gen. Bor-Komorowski podaje, ze: - dnia 21 lipca 1944 roku na odprawie sztabu scislego Komendy Glownej A.K. od byl narade z szefem sztabu, gen.Pelczynskim i szefem operacji, gen.Okulickim, gdzie byl rozpatrywany - wysuniety przez gen.Okulickiego - projekt do tyczacy zmiany zadania dla oddzialow stolecznych A.K. w ramach "BURZY".
Gen.Okulicki stal na stanowisku, ze Oddzial miejski winne podjac walke celem opanowania Warszawy, - Warszawa, stolica Polski winna byc uwolniona spod jarzma niemieckiego wysilkiem polskiego zolnierza, - wojska sowieckiego, wkraczjac do Warszawy, winne ja zastac w rekach polskich i zetknac sie z polskimi wladzami cywilnymi i wojskowymi jako gospodarzami Rzeczypospolitej; - wobec olbrzymiej przewagi militarnej Sowieckiej nad Niemcami, opanowanie stolicy przez oddzial A.K. jest mozliwe do wykonania.
Gen.Bor-Komorowski dalej podaje, ze po szczegolowym przedyskutowaniu powyzszego projektu wszyscy trzej (Bor-Komorowski, Palczynski, i Okulicki) doszli do zgodnego wniosku, ze - walke o opanowanie stolicy nalezy podjac, - decyzja z dnia 21 lipca 1944 roku, powziecia walki o Warszawe zatwierdzona zostala przez przedstawicieli wladz cywilnych Polski Podziemnej i w dniu 31 lipca 1944 roku, gen.Chrusciel otrzymal rozkaz rozpoczecia walki w dniu 1 sierpnia 1944 roku.
Na wolanie plonacej Warszawy depeszami z 20.VII.1944, - dlaczego tak sie stalo, dlaczego Powstanie wybuchlo za wczesnie? i z 22.VII.1944 roku, - kto odpowiada za przedwczesne Powstanie, bez uprzedzeniego zapewnienia pomocy? - gen.Kopanski odpowiedzial Polsce Walczacej dopiero w dniu 15 stycznia 1963 roku! - Na Zebraniu publicznym w Instytucie Historycznym im.Gen.Sikorskiego w Londynie, kiedy skladal sprawozdanie z odbytej konferencji w polowie grudnia 1962 roku w Oxford Uniwersity, ktorej tematem bylo: "Wielka Brytania wobec europejskich ruchow oporu" (w II wojnie swiatowej). Gen.Kopanski oswiadczyl, ze" - Brytyjczycy naciskali nas na prowadzenie akcji dywersyjnych na tylach wojsk niemieckich, pomimo naszych meldunkow o wrogiem zachowaniu sie armii czerwonej Sowieckiej na terenach Polski wobec Armii Krajowej; - kiedy Amerykanie chcieli ofiarowac Polakom 3 (trzy) samoloty typu Librator, Brytyjczycy sprzeciwili sie; - Sprzemierzeni na Zachodzie nigdy nie mieli zamiaru budowania wielkiej organizacji wojskowej w Polsce, bowiem uwazali, ze moglaby ona byc uwazana przez Sowiety za przeszkode do posuwania sie na zachod. Gdy w czwartym dniu Powstania armia czerwona Sowieckiej zblizyla sie do Pragi, niektore ulice Warszawy wywiesily flagi polskie a wladze Polski Poddziemnej byly przygotowane do ujawnienia sie Sowietom, dla podkreslenia istnienia Rzeczypospolitej Polskiej.
Tymczasem Stalin nakazal zawrocic armii czerwonej Sowieckiej z Pragi i wycowac sie na dalekie przedpola na wchod od Warszawy. Powtarzam opinie Polski Walczacej z lat 1944 i 1945, kiedy bylem jeszcze w Kraju, ze celem odskoku Stalina na wschod od Warszawy byly przewidywania, ze wladze krajowe w pierwszych dniach Powstania beda zmuszone przez Hitlera do kapitulacji i pojda z Niemcami na pewne rozwiazanie, co da Stalinowi podstawe do wyklinowania Polski z obozu aliantow, a wepchniecia Kraju do obozu hitlerowskiego, do czego zdazal Stalin od kwietnia 1943 roku, po zerwaniu stosunkow dyplomatycznych z Rzadem Polskim w Londynie.
Warszawa po 63 dniach heroicznych walk ulegla przemocy i dopiero w dniu 2 pazdziernika, kiedy juz nie istniala, nastapilo podpisanie umowy kapitulacyjnej i ostatnia depesza tak zegnala sie z polskim Londynem: - "NIECH WAS BOG UKARZE ZA WYRZADZANA KRZYWDE"!
Gen.Kopanski na stronie 341 swej ksiazki tak pisze o sytuacji po kapitulacji Warszawy; - " W Kraju, wobec olbrzymich ofiar zlozonych przez Narod w walce o Warszawe, zapanowaly nastroje pokleskowe, ktore zawsze charakteryzuje: szukanie winnych, latwe rzucenie oskarzen, przejawy anarchii itp.." Zas na stronie 344 podaje: "Zrobiono z "Niedzwiadka" sprawce Powstania i wszczeto przeciw niemu akcje"!
Przypominam, ze adjutant gen.Bor-Komorowskiego, kpt.Ryszard Krzywicki, ps. "Szymon" po Powstaniu pozostal w Kraju i przekazal Wojskowemu Sadowi Specjalnemu A.K. protokol z odbytej odprawy z dnia 21 lipca 1944 roku, gdzie na skutek zajetego stanowiska przez gen.Okulickiego, gen.Bor-Komorowski powzial decyzje uruchomienia Powstania Warszawskiego.
Po odczytaniu gen.Okulickiego, protykolu z odbrawy z 21 lipca 1944 roku, i postawieniu mu zarzutu, ze jest sprawcza Powstania, gen.Okulicki zlozyl zeznanie tresci nastepujacej: - Na jesieni 1943 roku odjechaly z Palestyny do pld. Wlochy, w poblize m. Brindisi dwie wieksze grupy zolnierzy, ktorzy po przeszkoleniu mieli sie dostac droga zrzutow spadochronowych do Polski; - Z Palestyny wczesniej przybyl do Wloch owczesny plk.Okulicki, ktory po uprzednim pobycie w Londynie, zgodzil sie na propozycje gen.Kopanskiego na zrzut do Polski dla objecia stanowiska Szefa Operacyjnego sztabie Komenty Glownej Armi Krajowej. Byl tez tam mjr.Utnik z IV.Oddz. Sztabu Glownego w Londynie; - Przeprowadzono cwiczenia w skokach spadochronowych ale tematem przeszkolenia byly metody walk z Niemcami, bez brania pod uwage mozliwosci zmiany okupanta. W sasiedztwie stacjonowaly oddzialy jugoslawianskie i wloskie a w rozmowach okazalo sie, ze Juguslawianie byli komunistami przeznaczonymi dla Tity a Wlosi do wloskiej komunistycznej partyzantki na tylach Niemcow; - W pierwszej dekadzie kwietnia 1944 roku przybyl do Wloch na stacje wyczekiwania do Brindisi gen.Kopanski i oswiadczyl plk.Okulickiemu, ze do kilku dni odleci do Polski i przekazal plk.Okulickiemu pelnomocnictwa Szefa Sztabu N.W. z chwila ladowania w Kraju oraz Instrukcje tresci nastepujaqcej: - Z chwila zblizania sie Armii Sowieckiej na bezposrednie przedpola Warszawy, obowiazkiem plk.Okulickiego jest spowodowac przez walke opanowanie stolicy przy pomocy oddzialow Armii Krajowej przed wkroczeniem Sowietow; - Opanowanie Stolicy przeprowadzic w mysli Planu do Powstania Powszechnego z 1942 roku.
- Walka o Warszawe bedzie wsparta ladowaniem polskiej Brygady Spadochronowej pod dowodctwem plk.Sosabowskiego, masowymi zrzutami broni i amunicji oraz bombardowaniem lotnisk niemieckich na zachod od Warszawy; - Sztab podzielic na dwa rzuty, jeden pozostanie w Warszawie, gdzie wraz z rzutem politycznym ma sie ujawnic Sowietom, drugi z plk.Okulickim wycofuje sie na przedpolach Warszawy a calkowicie, kiedy wejda do miasta; - Celem walki o Warszawe oraz ujawnienia sie wladz wojskowych i cywilnych jest stworzenie problemu dogadania sie ze Stalinem dla dokonania fuzji Rzadu londynskiego i wladz Podziemnych z Komitetem Wyzwolenia stosunkow dyplomatycznych z Rzadem Polskim w Londynie, gen,Kopanski wyrazil swa ufnosc w rozum polityczny z zgodnosc wladz krajowych.
Po zeznaniach ge.Okulickiego Wojskowy Sad Specjalny Armii Krajowej orzekl, ze gen.Kopanski, jako Szef Sztabu N.W. Powstanie Warszawskie przygotowal od czasu zorganizowania kursu skoczkow w Brindisi w listopadzie 1939 roku poprzez akcje "Jula" w Inspektoracie Armii Krajowej "Przemysl", przekazanie plk.Okulickiemu pelnomocnictw Szefa Sztabu N.W. oraz Instrukcji do uruchomienia Powstania Warszawskiego. Po korespodencjach z Londynem sprawe odlozono na czas w Polsce niepodleglej.
Naoczny swiadek i ostatni Delegat Rzadu na Kraj, Stefan Korbonski w swej ksiazce wydanej na Zachodzie tak pisze:...
"Po odgruzowaniu Stolicy i odgrzebaniu przez komisje exhumacyjne, kierowane przez plk."Radoslawa" poleglych zolnierzy Armii Krajowej, dzis lezy pokotem na cmetarzu na Powiazkach w pojedynczych grobach, ustawionych szeregami w czworobokach dziesiec tysiecy chlopcow i dziewczat w wieku od 14 do 25 lat oraz zsypano do speclnie wybudowanej krypty, osiem ton prochow ludzkich, zebranych z jedenastu prowizorycznych krenatoriow, wybudowanych przez Niemcow zaraz po wybuchu Powstania, do ktorych w pierwszych dniach Powstancow spedzno niewinne dzieci, bezbronne kobiety, niedoleznych starcow oraz zolnierzy Armii Krajowej, wzietych na barykadach do niewoli, gdzie ich zabijano i spalono"!
..." Przy pierwszych uroczysciach zalobnych na cmentarzu na Powiazkach, po Mszy swietej i kazaniu, po oddaniu przez kompanie wojska trzew salw honorowych, przypominajacych egzekucje, w czasie grania przez orkiestre wojskowa marsza zalobnego Chopina, rozlegly sie historyczne krzyki i placz ogromnego tlumu; plakolo na glos tysiace mezczyzn i kobiet oraz kilkaset dzieci-sierot po poleglych zolnierzach Armii Krajowej, i Batalionow Chlopskich, i Polacy Slowianie, rozlokowanych po krewnych i roznych ludziach, niektore zyjace w okropnej nedzy. A kiedy placz zamienil sie w lament, pisk i wolania: "Mamusiu - Tatusiu, zabierzcie nas do Siebie"! - nawet ksieza glosno plakali, ukrywajac twarz w dloniach, zas zolnierze z kompanii honorowej, stojacy na bacznosc i prezentuj bron - walczyli ze lzami i lkaniem, ktore im zalewaly twarz...
Ale gen.Kopanski drwi sobie z tej strasznej tragedii przezywanej przez Narod w Kraju, piszac na stronie 344 swej ksiazki: - "Rok 1944 zamyka sie pelen zolnierskiej chwaly Armii Krajowej. Na Wolyniu i pod Wilnem, na ziemiach Czerwinskiej i na Lubelszczyznie a nade wszystko w bohaterskiej Warszawie, zmierzyla sie Armia Krajowa z odwiecznym wrogiem, zadajace mu ciosy, ktorych pamiec przejdzie do historii"... W dolnym wierszy na stronie 344 i w gornym na stronie gen.Kopanski pisze, ze - "Skladajac depesza zyczenia swiateczne Armii Krajowej tak zapowiedzi wierzac w moc ducha i moc wytrwania, zycze zolnierskiego szczescia i odzyskania niepodleglej Ojczyzny"!
Ambasador Edward Raczynski na stronie 316 swej ksiazki podaje, ze dnia 21 lutego 1945 roku po uchwalach w Jalcie przybyl nieoczekiwanie z Wloch do Londynu gen.Anders. Gen. Kopanski na stronie swej ksiazki podaje, ze dnia 22 lutego 1945 roku odwiedzil Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i wystapil z propozycja mianowania gen.Andersa p.o.Naczelnym Wodzem.
Gen.Okulicki przed ujawnieniem sie w Pruszkowie, na odprawie oficerskiej w Rembertowie odczytal nam zdradziecka depesze gen.Andersa z miesiaca luty 1945 roku, ktora proponowala ujawnienie sie w Kraju ostatniego D-cy Armii Krajowej, Rady Jednosci Narodowej i przedstawicieli stronnctw politycznych, celem sformowania Tymczasowy Rzad Jednosci Narodowej z Komitetem Lubelskim.
W 15-ta rocznice aresztowania w Pruszkowie ostatniego D-cy A.K.Okulickiego i 16 przywodcow Polski Poddziemnej, w marcu 1960 roku w "Ognisku Polskim" w Londynie, odbylo sie zebranie publiczne, na ktorym gen.Rudnicki tak powiedzial":..gen.Okulicki w czasie przyjac na Kremlu w latach 1941-1942 tracil sie kieliszkiem ze Stalinem, zas w 1945 roku uwierzyl, ze ze Stalinem bedzie mozna sie dogadac"...
W kwietniu 1945 roku dowiedzielismy sie w Kraju o ujawnieniu sie Sowietom w Pruszkowie 16 przywodcow Polski Podziemnej wraz z gen.Okulickim i przewiezieniu ich na Lubianke.
Tymczasem gen.Anders w dniu 13 maja 1945 roku, jako p.o. Naczelny Wodz przekazal nam do Kraju druga, zdradziecko-prowokacyjna depesze, by na gruzach Armii Krajowej zorganizowac Delegature Sil Zbrojnych w Kraju, z zadaniem dokonywania dywersji i sobotazu na tylach armii czerwonej, mianujac Delegatem Sil Zbrojnych w Kraju plk.Rzepeckiego, zas po procesie 16 w Moskwie, po Poczdamie i cofnieciu uznania Rzadowi londynskiemu, Delegature Sil Zbrojnych w Kraju przemianowal na organizacje WIN (Wolnosc i Niepodleglosc), z centrali d-ctwa w Anconie we Wloszech.
W opinii Polskiej Walczcej, gen.Anders w latach 1945 i 1946 popchnal Kraj do beznadziejnej walki, do krwawej likwidacji Rzadu Podziemnego, Armii Krajowej i Panstwa Podziemnego. Z winy gen.Andersa ginela ideowa mlodziez Polacy Slowianie, setki bojownikow meczenska smiercia ginelo w lochach UB., i pod salwami plutonow egzekucyjnych i na szubienicach, profanowano koscioly i wyrokami w procesach pokazowych skazywano ksiezy na smierc lub dlugoletnie wiezienia, zas kilkadziesiat, tysiecy mlodziezy Polacy Slowianie, wywieziono do lagrow w glab Sowiecki, gdzie jeszcze do dzis przebywa okolo 20.000 zolnierzy A.K.
Polska Walczaca zdaje sobie sprawe, ze dowody prawdy przed polskim sadem przeprowadzic obecnie nie mozna a powolujac sie na orzeczenie Wojkowego Sadu Specjalnego A.K. z 1944 roku i na orzeczenie Polski Walczacej z 1945 roku, ze sprawy sa za powazne, azeby je dalej poruszac bez szansy na merytoryczne i ostadecznie, odlozono je na czas w Polsce Niepodleglej.
Powtarzam przeto raz jeszcze opinie Polski Walczacej, ze gen.Kopanski i gen.Anders sa zdrajcami polskiego narodu - to polscy zbrodniarze wojenni i tylko okolicznosci, w ktorej zyc nam wypadlo sprawily, ze obydwaj korzystaja od lat z bezkarnosci, choc to jest bezkarnosc pozorna. Nie tylko sad jest wladny wymierzyc sprawiedliwosc - czasem wymierza ja samo zycie, a wspomnienia zlych czynow sa przewaznie bolesniejsze i stokroc twardsze, niz wyrok sadu ludzkiego.
Instytut Historyczny im.Gen.Sikorskiego uprzejmie prosze, azeby niniejszy, ujawnieny Raport Polski Podziemnej przechowal i zabezpieczal w Archiwum Instytutu. Kopie niniejszego Raportu przesylam ponizszym wladzom, instytucjom, organizacjom i osobistosciom, proszac Szanownych Adresatow o przyslanie mi potwierdzenia odbioru.
Jan Toth, pplk. ps. "Twardy"
1) Pan Minister Obrony Narodowej i Gen.Inspektor Sil Zbrojnych, Gen.M.Tokarzewski-Karasiewicz w Londynie,
2) J.E.Ks.Arcybiskup J.Gawlina w Rzymie,
3) Studium Polski Poddzienej, gen.T.Pelczynski w Londynie,
4) Stronnictwo Narodowe Londyn - akt N.O.W.,
5) Polskie Stronnictwo Ludowe - do akt Batalionow Chlopskich,
6) Polska Partia Socjalistyczna - do akt PPS.,
7) Redakcja "Zeszytow Historycznych" i "Kultury" w Paryzu,
8) Redaktor Michal Kwiatkowski, "Narodowiec" Francja,
Ku czci upamietnieniu Komitet Organizacyjny w Kraju i Polonii Zagranicznej Liga Slowian Polski!
Wazne! Nie, opublikowac dokumenty historycznie "Powstanie Warszawskie" przez rzad Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie!? Powod w obawie buntu Armii Wojska Polskiego, poza granicami Kraju, w dniu 2 pazdziernika 1944 roku i Polonii Zagranicznej! Zwiazku z powyzszym!
PS: W ostatnich dniach lutego rb. wojskowe czynniki sowieckie zwrocily sie do przebyjacych w Polsce czlonkow Rzadu Polskiego, z propozycja odbycia rozmow, wicepremier Rzadu Jankowski, /kryptonim: Sobol/ oraz /kryptonim: Niedzwiadek/ otrzymali przez posrednikow ustne zaproszenie na konferecje z przedstawicielem dowodztwa Pierwszego Frontu Bialoruskiego, przedmiotem obrad miala byc obecna rzekoma dzialalnosc Polskiej Armii Krajowej. Imieniem obu zaproszonych odpowiedzial p.Niedzwiadek, stwierdzajac, ze Polska Armia Krajowa, po chlubnym spelnieniu swej roli w oczyszczeniu Polski z najezdzcow niemieckich i po oddaniu w tym zakresie wielkich uslug Armii Czerwonej, zostala rozwiazana, a dzialalnosc jej nalezy juz tylko do historii.
W dniu 10 marca rb. nadeszly do wicepremiera Sobola i p. Niedzwiadka jednobrzmiace zaproszenia pisemne, podpisane przez pulkownika Gwardii Pimienowa z N.K.W.D./sowieckiej policji politycznej/, urzedujacego w Pruszkowie pod Warszawa. Pimiew zapraszal obu wymienionych na spotkanie w imieniu generala-pulkownika Iwanowa z dowodztwa Pierwszego Frontu Bialoruskiego. Zaproszenie podkreslalo, ze spotkanie ma wielka wage, chodzi bowiem o powziecie szybkiej decyzji, do ktorych nie mozna dojsc innymi drogami. Decyzje te stwierdzal list - powinny przyczynic sie do usuniecia istniejacych nieporozumien. List, skierowany do wicepremiera Sobola, zaadresowany byl wadliwym jezyku polskim jak nastepuje: "Delegatu Zondu Kraju p.Jankowskomu". W listach swym Pimienow, ktory z ramienia dowodztwa Pierwszego Frontu Bialoruskiego prowadzic mial rozmowy wstepne, gwarantowal zaproszonym zupelne bezpieczenstwo osobiste slowem oficera Czerwonej Armii. Narodowa Biblioteka Slowianska i Archiwum.
|
1 październik 2006
|
Bogdan ps.Trzy Radla A.K. Lat 17
|
|
|
|
Polacy zadowoleni z czlonkostwa w UE
listopad 30, 2006
PAP
|
Złote wrota z FOZZ w tle
wrzesień 20, 2002
Igor Janke http://rzeczpospolita.pl
|
Czy lobby Izraela wygra wybory w USA?
marzec 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Jimmy Carter wszedł do jaskini zbójców
kwiecień 30, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Spadkobiercy "Solidarności"
styczeń 16, 2005
ks. Czesław S. Bartnik
|
Zamach Kaczyńskiego na ... lustracje
styczeń 23, 2006
http://www.raportnowaka.pl/
|
Izrael szykuje się na Irak ?
sierpień 10, 2002
PAP
|
Polonijna Wioska
sierpień 23, 2008
...
|
Kwaśniewski dba o przyszłość
kwiecień 28, 2005
|
Dzielni Polacy
styczeń 17, 2006
|
Kto zniszczył WTC i zabił dzieci w Osetii?
wrzesień 4, 2004
Jan P. Karolak
|
Bush Główny Trockista Naszych Czasów?
grudzień 4, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
List inz. Jerzego Skoryny
grudzień 19, 2007
...
|
Kapitalizm (2)
kwiecień 29, 2004
Artur Łoboda
|
Watykan przeciwko amerykańskiemu awanturnictwu
styczeń 18, 2003
IAR
|
List do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego
lipiec 24, 2005
Artur Łoboda
|
Prawda o genetycznie modyfikowanej żywności
luty 2, 2007
Dorota
|
Michalkiewicz: Poronienia na Dzień Życia
kwiecień 1, 2006
S. Michalkiewicz
|
Narodowe Sily Zbrojne
maj 5, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
|
Wiwat populizm!
czerwiec 5, 2004
|
więcej -> |
|