ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

CDC potwierdza obecność glinu w szczepionkach związanych z astmą dziecięcą i autyzmem 
7 październik 2022     
Religijni Żydzi protestują przeciwko Izraelowi 
30 wrzesień 2021     
Sprawa Piaseckiego 
17 marzec 2011      Artur Łoboda
Czy Szumowski wrócił do Polski? 
3 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Goniąc własny ogon 
10 listopad 2017      Artur Łoboda
Pisk odciętych od koryta 
8 listopad 2016     
Nowy "Polin" w systemie naczyń połączonych 
15 grudzień 2014      Artur Łoboda
Najpierw ACFIC! 
30 styczeń 2012      Artur Łoboda
Byłem kolporterem kilkunastu pism emigracyjnych. Listy 
21 sierpień 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Kołodko zaczyna mówić prawdę o stanie polskiej gospodarki 
3 grudzień 2011      Grzegorz Kołodko
Raport senackiej komisji ds. wywiadu, w przeddzień światowej tragedii  
9 grudzień 2014      Artur Łoboda
Jakub Różalski – grafika 
10 październik 2014      www.polskawalczaca.com
Lek przygotowywany na plandemię ptasiej grypy powoduje skutki uboczne, w tym UWIERZENIE w fałszywe narracje, co czyni go idealnym do kontroli społecznej 
2 grudzień 2023      Lance D. Johnson
Na greckiej ścieżce zadłużenia zagranicznego 
12 maj 2017      Wojciech Błasiak
Kiedy wymrą maskodonty? 
6 październik 2020      Artur Łoboda
FOI ujawniają, że instytucje zajmujące się zdrowiem/nauką nie mają żadnych zapisów o wykryciu i wyizolowaniu/oczyszczeniu jakiegokolwiek „wirusa” u gospodarza. Ponieważ wirusologia nie jest nauką. 
22 październik 2023     
"Szaleństwa Gośki" 
6 wrzesień 2010      Artur Łoboda
A gdy wybuchnie wojna… 
17 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Setki byłych izraelskich agentów nadzoru zajmuje czołowe stanowiska w Google, Facebook, Microsoft i Amazon 
26 listopad 2022      Patrick Delaney
Kariera bohatera 
29 lipiec 2018      Adam Szlachtycz

 
 

Powrót kremlowskiego potwora

Oskarżając Rosję, że chce prowadzić wojnę z Ukrainą, Sojusz Zachodni próbuje ukryć własne pragnienie dominacji.Pamiętasz „Russiagate”?

Teoria spiskowa rozpowszechniana przez wszystkie główne zachodnie media, zgodnie z którą Donald Trump dostał się do Białego Domu z pomocą Kremla i został szantażowany przez Władimira Putina sugestywnymi filmami siku.

Mówiono też wtedy, że Hillary Clinton przegrała wybory tylko dlatego, że „rosyjscy hakerzy” opublikowali jej e-maile i dokumenty partyjne, pokazujące, jak oszukała Berniego Sandersa w sprawie kandydatury.

Ci niewidzialni „rosyjscy hakerzy” manipulowali wyborami za pośrednictwem Twittera i Facebooka i podważają demokrację.
Pamiętacie wielkie rewelacje oficjalnego Raportu Muellera?
o „rosyjskiej ingerencji” ogłaszanej dzień po dniu w wiadomościach?

Jeśli zapomniałeś, to w porządku, ponieważ rewelacje nigdy nie nadeszły, a cały ten kompleks Russiagate był gównem na wysokim poziomie.
„Zły Rosjanin” był tak niezdarnym i przejrzystym tworem propagandowym, że można by pomyśleć iż dziś nikt się na niego nie nabierze.
Teraz jednak Sojusz Zachodni po raz kolejny wyciąga tę pustkę jako rzekomy światowy as polityczny w rękawie - z konsekwencjami, które mogą stać się niebezpieczne dla nas wszystkich.
 
Nie należy jednak zapominać, że te legendy, mity i historie spiskowe są nam przedstawiane jako fakty i prawdziwe wiadomości od lata 2016 roku.
Ale teraz narracja się zmienia, co ładnie ilustruje okładka The Economist z 8 stycznia 2022 r., opublikowanej przed amerykańsko-rosyjskim „Dialogiem niedialogowym” w Genewie i Brukseli w zeszłym tygodniu.
 
Demokracji nie podważają już niewidzialni hakerzy i Facebookerzy, ale bezpośrednio i osobiście grozi bronią ultra-zły facet, który ośmiela się rozmieścić wojska w swoim kraju, gdziekolwiek chce – na przykład na granicy z Ukrainą, którą Imperium USA i NATO również chciałyby rozmieścić swoje pociski. Podczas gdy Rosjanie zgłaszają obawy o bezpieczeństwo – co jest zrozumiałe, gdyby w zamian rozmieścili na Kubie kilka naddźwiękowych pocisków i pozwolili nuklearnym okrętom podwodnym pływać po „wolnych morzach” Zatoki Meksykańskiej, byłby to bezpośredni powrót do kryzysu kubańskiego. ...
 
„Te metalowe głowice mają dużą zaletę.
Jeśli ich wysłuchamy i zrobimy, co chcą, nikt z nas nie przeżyje, by powiedzieć im, że się mylili" – powiedział John F. Kennedy swojemu doradcy O'Donell, kiedy w październiku 1962 r. otrzymał list ze spotkania z Szefami Sztabu Połączonych Sił Zbrojnych, w którym wojsko i prawie wszyscy członkowie jego gabinetu z wyjątkiem Johna McNamary i Roberta Kennedy'ego opowiedzieli się za natychmiastowym atakiem na Kubę.
 
Aby uniknąć wojny, JFK widział tylko jedną ostatnią opcję, nieznaną wówczas wojsku, społeczności wywiadowczej i jego gabinetowi:
tajny „tylny kanał” z przywódcami partii i rządu po drugiej stronie żelaznej kurtyny, kontakt z Nikita Chruszczow.
 
Można mieć tylko nadzieję, że taki kanał istnieje do dziś i że nie zwyciężą grzechoczące szablami „blaszane główki”.

Strona amerykańska w tej chwili dalej przykręca śrubę eskalacji.
Prywatne oddziały ukraińskie są tam szkolone – aby wzmocnić te milicje, które wolą używać run SS, by sprowadzić separatystyczne republiki „do domu Rzeszy” – a Senat USA wzywa do sankcji przeciwko rosyjskiemu prezydentowi i starszym ministrom, jeśli Rosja dokona inwazji na Ukrainę.
Takie było i nie jest planowane przez Rosję, ale Zachód o tym pisał od tygodni — tymczasem z wielką legendą, że Rosja może obwiniać Ukrainę o operację fałszywej flagi i wykorzystać ją jako powód do inwazji.
 
Fakt, że Rosja nie jest zainteresowana aneksją Ukrainy, a nawet dwóch separatystycznych republik i od lat nalega na negocjacje mińskie między Kijowem a autonomicznym rządem w celu rozwiązania wewnętrznego problemu ukraińskiego — nie powstrzymuje tutejszych mediów przed wywoływaniem pragnienia Putina do inwazji.
Przede wszystkim klaun z NATO Stoltenberg, który po wielkich sukcesach swoich oddziałów w Libii, Syrii i Afganistanie pragnie nowych budżetów i ekspansji, których po prostu nie da się osiągnąć bez paskudnego agresora, którego „trzeba postawić na swoim miejscu”.

FAZ już ostrzega : „ Po Ukrainie przyszła kolej na Europę ”; jasne:
Kremlowski potwór nie jest zadowolony z niczego poza własną potęgą.
 
Oczywiście wie to też ekspert od zbijaka Annalena Baerbock, która skoczyła z trampoliny do MSZ i prawdopodobnie będzie kontynuować transatlantycki „dialog niedialogowy” podczas swojej pierwszej wizyty w Moskwie:
Jesteśmy zdeterminowani, aby zareagować , jeśli zamiast tego Rosja pójdzie drogą eskalacji”.

    Teraz jej oliwkowozielony kolega Habeck sfotografował się w stalowym hełmie na ukraińskim froncie wschodnim podczas kampanii wyborczej i wydaje się, że nie ma już żadnych zastrzeżeń co do pola bitwy, w jakie Europa i Niemcy stają w konflikcie militarnym z Rosją.

Można mieć tylko nadzieję, że determinacja do „reagowania” nie oznacza, że ​​Bundeswehra, która została właśnie wyparta przez bosą armię Talibów wraz z oddziałami USA i NATO – i że kanclerz Scholz również miał dyskretny kanał zwrotny do Moskwy, ma i może zachować pole do ruchu.
 
W duchu wielkich poprzedników, takich jak Willy Brandt i Egon Bahr, który po zbudowaniu muru - w szczytowym okresie zimnej wojny dostarczył rurociąg do Berlina Zachodniego, z którego odizolowane miasto było zaopatrywane w benzynę i ropę — przez rafinerię NRD w Schwedt prosto ze Związku Radzieckiego.
 
„Amerykanie szaleli wtedy, ale przeforsowaliśmy, bo nie było innego wyjścia” – powiedział Egon Bahr , gdy rozmawialiśmy o Nord Stream 2 na kilka miesięcy przed jego śmiercią w 2015 roku.

Nie inaczej jest dzisiaj, uprzemysłowione Niemcy i Europa Zachodnia są wyspą energetyczną, tak jak wtedy otoczone murami miasto — a cysterny na gaz płynny z USA to ten sam nonsens, co wtedy ciężarówka z benzyną z Helmstedt do Berlina.
 Głupi, jak całe to „ Nie kupuj od Rosjan!”

Postawa, która chce powalić światowych gigantów towarowych na kolana za pomocą sankcji:
Chiny i cała Azja będą z wdzięcznością kupować każdy metr sześcienny rosyjskiego gazu ziemnego i ropy przez kolejne dziesięciolecia, podczas gdy Zachód patrzy na pusty rurociąg Nord Stream.

Na pytanie, dlaczego w Niemczech i Europie jest tak mało sensownej realpolitik i dlaczego opierają się na konfrontacji, a nie na handlu i zmianach, nieuchronnie dochodzi do wniosku, że anglo-amerykańskie imperium w swojej Wielkiej Grze nadal angażuje się w " walcz o wyspę świata ".
I chce ustawić swoje rakiety - jak kanonierki w wojnie opiumowej z Chinami - na wyciągnięcie ręki każdego, kto dobrowolnie się nie podda.
 
W grudniu Rosja napisała do swoich „partnerów” o swoich obawach dotyczących bezpieczeństwa i dała jasno do zrozumienia, że ​​ta polityka kanonierek się skończyła i że pociski NATO na Ukrainie i w Gruzji są nie do przyjęcia.
Co jest tak „agresywnego” w żądaniu neutralności militarnej tych dwóch państw byłego Związku Radzieckiego i obiecanym końcu rozszerzenia NATO , że nawet nie chce się o tym mówić?
Jeśli ktoś może mi to wyjaśnić, prosiłbym również o wyjaśnienie, co jest tak niebezpiecznego w uczestnictwie Austrii i Szwajcarii poza NATO.
 
Nasza książka „ We Are the Good Ones ” (2015/2019) już wyjaśnia, dlaczego bezaliansowa neutralność jako węzeł komunikacyjny między Rosją a UE jest dla Ukrainy o wiele lepszym rozwiązaniem niż antyrosyjskie państwo na pierwszej linii , które teraz zrobił z niej Zachód.
"Stan tragiczny" pod każdym względem...
 
Ostra groźba wojny nuklearnej skończyła się 60 lat temu, ponieważ Kennendy poważnie potraktował rosyjskie obawy o bezpieczeństwo:
amerykańskie rakiety stacjonujące w Turcji zostały wycofane, podobnie jak sowieckie na Kubie.
Kiedy rosyjski minister spraw zagranicznych Ławrow, wyposażony w quasi-taoistyczną nić cierpliwości, mówi teraz, że jego cierpliwość dobiegła końca , nie są to puste słowa.
 
Już podczas wojny syryjskiej Rosjanie wysunęli czerwoną linię dla Imperium Chaosu w jego ekspansji , przejmując kontrolę nad przestrzenią powietrzną dzięki swojemu lepszemu systemowi obronnemu S-400;
w Kazachstanie właśnie zdusili próbę zamachu stanu , wpinając się w lokalne protesty z Organizacją Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ) , a wystrzelenie nowych pocisków hipersonicznych, które są nieprzechwytywalne — i wyposażone w broń nuklearną początkiem prawdziwej „zmieniany gry” .
 
Nie potrzebujesz nawet bazy na Karaibach w przypadku globalnie niezwykle trudnej sytuacji, takiej jak kiedyś kryzys kubański:
możesz dotrzeć do dowolnego punktu w USA w dowolnym momencie.
A duma marynarki wojennej USA, wielomiliardowe lotniskowce, którymi można było podjeżdżać i obalać bezbronne kraje w gruz, też się skończyła – w obliczu szybkiego pocisku Kinzhal 10 Mach.
To dziś tylko „Kupry Kaczki” w przyszłości nada się tylko na parady historycznej floty.
 
Tak więc Rosja nie prosi o negocjacje w sprawie rozszerzenia NATO ze słabości.
Mieszkańcy Europy Środkowej mogą tylko życzyć sobie, aby „zakute łby” w Pentagonie o tym wiedziały - odpowiednio negocjowały i robiły wszystko, co możliwe, aby nie stać się polem bitwy i uwolnić Europę z przywiązania do uparcie jednobiegunowego imperium USA.

    Planetarny gigant towarowy Rosja nie jest „regionalną potęgą ze stacją benzynową” (jak kpił Obama), ale wojskowym naddźwiękowym niedźwiedziem, który teraz ma z Chinami również ekonomicznego smoka ze stołem warsztatowym świata – i w tym związku cały Eurazjatycka strefa gospodarcza będzie się do niej przyłączać.

Jeśli Europa nie chce pozostać w tyle przez te rynki XXI wieku, spóźnia się podpisaniem traktatu o rozbrojeniu, pomocy i handlu od Lizbony do Władywostoku.
Nawiasem mówiąc, Putin zasugerował to w 2007 roku.
Najwyższy czas, by bohaterowie Muppetów z Berlina i Brukseli zapamiętali to...
 
 
Źródła i uwagi:
Mathias Bröckers napisał niedawno „Mit 9/11 – Bilans zbrodni stulecia” (Westend Verlag). Zbiór jego trzech bestsellerów z 11 września 2001 r.: „11.9. — Upadek legendy” (Westend Verlag). Prowadzi bloga na broeckers.com .
Mathias Bröckers , urodzony w 1954 r., należał do pokolenia założycieli Taz i był tam redaktorem ds. kultury i nauki do 1991 r. Następnie pracował dla Die Zeit i Die Woche jako felietonista i autor radiowy oraz był członkiem jury non-fiction dla Süddeutsche Zeitung . Jego książki. „Ponowne odkrycie konopi uprawnych” (1993), „Spiski, teorie spiskowe i tajemnice 11 września” (2001) i „Zawsze jesteśmy dobrymi facetami – poglądy rozumiejącego Putina” (2016) (z Paulem Schreyera) były międzynarodowymi bestsellerami. Ostatnio napisał „Kłamcy klimatyczni – koniec kaputtalizmu i zbytniego muchizacji” (2020) i „Mit 9/11” (2021). Prowadzi bloga na broeckers.com .
 

Źródło:
https://www.rubikon.news/artikel/die-ruckkehr-des-kremlmonsters
24 styczeń 2022

Mathias Bröckers 

  

Komentarze

  

Archiwum

Eurokomsomoł
kwiecień 26, 2003
Artur Łoboda
Rozbić układ
wrzesień 3, 2007
Marek Olżyński
Pulapka w Iraku
grudzień 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Prezydent Kwaśniewski orzekł o winie Polaków
kwiecień 10, 2001
Nasz Dziennik
Kwestia honoru
listopad 22, 2007
Artur Łoboda
GUS: Bezrobocie ludzi młodych
styczeń 30, 2006
Big gesheft
kwiecień 23, 2005
przesłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Imperializm Fundamentalistów Protestanckich
kwiecień 12, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Pracoseksoholizm nie jest przestępstwem..
listopad 6, 2005
Mirnal
2009.02.15. Serwis wiadomosci ze świata bez cenzury
luty 15, 2009
tłumacz
Co z marginesem społecznym?
październik 31, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Nadzieje i rozczarowania
marzec 22, 2008
Marek Jastrząb
Walka dwóch skorpionów?
styczeń 29, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy listy gratulacyjne wręczą Bracia Kaczyńscy osobiscie, czy za pośrednictwem Ministra Lipca?
lipiec 3, 2007
tłumacz
Konflikt irański jest zapalnikiem globalnej bomby monetarnej
luty 16, 2006
maciek
Hausner chce "zgody" z NBP i RPP
styczeń 24, 2003
Artur Łoboda / PAP
Ludzki odruch względem przestępców.
kwiecień 28, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
Kara dla amerykańskiego zwyrodnialca
listopad 20, 2006
LBC
Żydowska Agencja JTA: Polska jednym z największych przyjaciół Izraela
październik 5, 2006
Mgr inż. Józef Bizoń
Budowa "trzeciego filara" siły Żydów
maj 1, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media