ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
23 października 2020 zespół złożony z Claire Edwards (byłej redaktor pracującej dla ONZ, badaczki i mówczyni), Stevena Whybrow (dziennikarza śledczego, aktywisty, badacza Prawa Naturalnego i mówcy), Lucasa Alexandra (dziennikarza i prowadzącego telewizję internetową Age of Truth) oraz kilku innych osób, doręczył prezydentowi Austrii pismo, które następnie zostało odczytane i wyjaśnione bardziej szczegółowo na konferencji prasowej. 
Ubezpieczenie od szczepień na kowida 
Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
Izrael jest „TOASTEM” – nikt nie może tego teraz zatrzymać | Pułkownik Douglas Macgregor 
 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu 
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.

Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.

Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... 
Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) 
 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
więcej ->

 
 

Dylemat wyboru myślących Polaków



W niedzielę 10 pa?dziernika Polacy znów staną wobec dylematu, czy głosować na Donalda Tuska z Platformy Obywatelskiej, czy poprzeć Lecha Kaczyńskiego z Prawa i Sprawiedliwości ?

Oczywiście mogą także wybrać inną postawę i głosować na pozostałych kandydatów, ale wiemy, że pozostali nie mają żadnych szans by zmierzyć się z tymi dwoma kandydatami. Najwyżej ci pozostali bez szans kandydaci zbiorą trochę więcej głosów, co złagodzi nieco ich frustracje i kompleksy. Pozostaje jeszcze możliwość zignorowania w ogóle niedzielnych wyborów, co jest niebezpieczne, gdyż wówczas może zwyciężyć kandydat, którego większość potencjalnych wyborców nie chciałaby widzieć w pałacu prezydenckim. O ile bojkotowanie wyborów parlamentarnych miało sens i było moralnie uzasadnione, gdyż rzeczywiście nie było na kogo głosować ( zob. listę wybranych już posłów i senatorów) i absencja w lokalach wyborczych była wyra?nym protestem przeciw niedemokratycznej Ordynacji Wyborczej, to decyzja wyboru na stanowisko Prezydenta RP ma zupełnie inne znaczenie. Donald Tusk reprezentuje głównie interesy ludzi związanych z programem i celami Platformy Obywatelskiej, czyli mniejszości społeczeństwa, której się udało urządzić kosztem większej narodu, głównie ludzi pracy, emerytów, bezrobotnych, chorych, niedołężnych, biedoty …

Należy pamiętać jak powstała PO?
Kto ją tworzył i dlaczego?
Tworzyli ją głównie dezerterzy z AWS i Unii Wolności, uciekający przed odpowiedzialnością za skompromitowane rządy AWS.
Uciekając od odpowiedzialności i dla oszukania opinii publicznej stworzyli nowego potworka, jakim jest PO. Do czołowych inicjatorów i organizatorów PO, oprócz Tuska należeli także Andrzej Olechowski i Jan Rokita …

DLACZEGO NALEŻAŁOBY GŁOSOWAĆ NA LECHA KACZYŃSKIEGO?


Nie należę i nie należałem do zwolenników lub sympatyków PiS-u i braci Kaczyńskich. Być może, że nie będą realizować zapowiadanego programu, ale nie można z góry wykluczać takich prób. Wszak od lat zapewniają, że po zdobyciu wpływu na sprawowanie władzy dążyć będą do walki z narosłym przez lata złem w kraju:

Zapowiadają, że

1/ rozliczą wszystkie ekipy rządzące w minionym 25-leciu, zwłaszcza „pookrągłostołowe”,

2/ przeprowadzą lustrację ludzi wzbogaconych w podejrzany sposób w minionym ćwierćwieczu,

3/ dokonają weryfikacji kadr funkcjonariuszy rządowych i wyższej administracyjnej państwa

4/ powołają komisje do zbadania mechanizmów przeprowadzanej prywatyzacji majątku narodowego

5/ rozpoczną śledztwo w sprawie odpowiedzialności za szkody wyrządzone społeczeństwu i Państwu w minionym 25-leciu.

6/ Dążyć będą do naprawienia krzywd wyrządzonych przez kolejne ekipy władzy w kraju.

Już tych kilka zapowiadanych działań skłania do zaakceptowania Lecha Kaczyńskiego kandydującego na stanowisko Prezydenta RP. Odmowa mu poparcia dostarczyłoby jemu potencjalnych argumentów i alibi, że społeczeństwo nie chciało proponowanej naprawy zła, którą PiS od lat zapowiadał. Głosując na niego pozbawiamy go tego pretekstu. Przejmując pełnie władzy w kraju, nie będą mogli tłumaczyć, jak czynią to dziś niektórzy działacze „Solidarności” okresu 1980/1981, że gdyby nie stan wojenny, to już 7 lat wcześniej można byłoby doprowadzić Polskę do sytuacji, w jakiej się znalazła dopiero po „Okrągłym stole”: słowem wcześniej można by zrujnować gospodarkę, rozkraść majątek narodowy i „puścić naród w skarpetkach”.

Odmowa poparcia Lechowi Kaczyńskiemu otworzyłaby drogę na 5 lat prezydentury Donalda Tuska, przywódcy partii wrogiej większości społeczeństwa, szczególnie ludziom pracy, chłopom, bezrobotnym, emerytom … Jawnym dowodem tej wrogości jest choćby opowiadanie się PO za liniowym podatkiem 15 proc. dla wszystkich: dla tych którzy zarabiają 800 zł. i dla tych którzy miesięcznie pobierają państwowe pensje nawet 400 tysięcy zł.

Jednakże najważniejsze hasło głoszone konsekwentnie od lat przez obóz PiS, to tworzenie przyjaznego obywatelowi Państwa i dążenie do zapewnienia w nim sprawiedliwości społecznej. Ludzi nie tyle oburzają istniejące różnice w zarobkach, poziomie życia materialnego, co niesprawiedliwość, nieuzasadnione przywileje wąskiej grupy społecznej. Żądają by prawa i obowiązki były równe dla wszystkich obywateli, niezależnie od ich pozycji społecznej, stanu majątkowego, miejsca zamieszkania. Wreszcie oczekują naprawienia wyrządzonych w przeszłości krzywd najbardziej aktywnym społecznie obywatelom i ukarania sprawców tych nieprawości. Nie powinno być tak w sprawiedliwym państwie, że byli funkcjonariusze SB, zbrodniarze, przestępcy polityczni są lepiej traktowani niż ich ofiary. Otrzymują często wyższe emerytury, niż ludzie przez nich prześladowani. Zbrodniarz Salomon Morel – b. komendant obozu koncentracyjnego po wojnie w Jaworznie, zamieszkały od lat w Izraelu, otrzymuje co miesiąc z Polski około 5000 ( pięć) złotych emerytury, gdy tymczasem ZUS odmawia korzystniejszego przeliczenia świadczeń emerytalnych jego ofiarom. Była prokurator okresu stalinowskiego, mieszkająca od lat w Londynie - Helena Wolińska, która skazała na śmierć gen. Fieldorfa, co miesiąc otrzymuje z Polski około 1500 złoty emerytury. Podobne przykłady wysokich emerytur wypłacanych przez Polskę w kraju i za granicą, można by mnożyć. Niektórzy byli funkcjonariusze stalinowscy i SB pobierają miesięcznie nawet od 6-8 tysięcy emerytury. Należałoby szybko zlikwidować ten skandal. Te przykłady bowiem mają olbrzymie znaczenie demoralizujące, antywychowawcze, hamują aktywność obywatelską , tak bardzo pożądaną w naszej Ojczy?nie, czego widocznym przykładem jest zniechęcenie i powtarzająca się od lat coraz wyższa absencja wyborcza Polaków. Wydaje się, że PiS może wzmocnić swoją pozycję i utrwalić zaufanie społeczne powołując np. krajową komisję obywatelską naprawy krzywd. By nie powtórzyć podobnych błędów, jak przy powoływaniu IPN, gdzie decydującym, choć nieoficjalnym kryterium wyboru jej Prezesa i Kolegium Instytutu, była negatywna lub obojętna postawa kandydujących do ujawniania prawdy, proponowana Komisja Obywatelska powinna składać się przede wszystkim z ludzi autentycznie skrzywdzonych w PRL i III RP i preferować przede wszystkim naprawę krzywd, a w następnej dopiero kolejności dążyć do ukazania i ukarania winnych.

W imieniu Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu – dr Leszek Skonka

Były działacz Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, założyciel Wolnych Związków Zawodowych na Dolnym Śląsku, współorganizator i współkierujący strajkiem w sierpniu 1980 roku we Wrocławiu. Członek prezydium w pierwszym składzie Zarządu Regionu Dolnośląskiego NSZZ. Założyciel i przewodniczący istniejącego od 1988 roku Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce oraz Instytutu Badań Stalinizmu i Patologii Władzy, inicjator i twórca w 1989 roku pierwszego w Polsce i na świecie Pomnika Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu. Założyciel w 1990 r. Stronnictwa Sprawiedliwości Społecznej, które wystawiło w 1990 r. własną listę wyborczą do Sejmu i Senatu.


Wniosek obywatelski kierowany do Kandydata i PiS-u


Ponieważ niedługo Pan i Pana Partia będzie uczestniczyć w sprawowaniu władzy w kraju i zapewne będzie Pan miał znaczący wpływ na funkcjonowanie Rządu, przeto mam do Pana prośbę w imieniu Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce, (któremu mam honor przewodzić od 17 lat), a także niedawnych działaczy opozycji demokratycznej, pokrzywdzonych przez kolejne obozy i ekipy rządzące.

Proszę wykorzystać swój autorytet i wpłynąć, by kierowanie Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych powierzone zostało człowiekowi godnemu, uczciwemu, zasłużonemu, który osobiście doświadczył w przeszłości krzywd za swoją działalność obywatelską. Traktowanie tego stanowiska jako synekury, jak miało to miejsce dotychczas, jest kolejną formą moralnej niesprawiedliwości i poniżania osób skrzywdzonych. Uważamy, że według podobnych kryteriów moralnych należałoby dobierać także pracowników tego Urzędu. Nie powinny być w nim zatrudniane osoby o mętnej, kompromitującej, dwuznacznej przeszłości.
Prosimy także o zainteresowanie się praktyką przyznawania lub powodów odmowy przez Urząd Premiera, rent i emerytur specjalnych. Prezes Rady Ministrów ma słuszny przywilej przyznawania rent i emerytur specjalnych osobom szczególnie zasłużonym dla Państwa lub społeczeństwa (art. 82 ust. 1 ustawy z dnia 17grudnia 1989 o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Dz. U. z 2004 r. nr 39, poz. 353).
W przeszłości wielu odważnych, zasłużonych dla spraw narodowych i społecznych obywateli było represjonowanych, szykanowanych, w tym pozbawianych prawa do wykonywania zawodu, a nawet jakiegokolwiek zatrudnienia ( metoda Berufsverbote). Dlatego niektórzy aktywni obywatele nie zdołali wypracować sobie nawet prawa do skromnej ale godnej emerytury. Z drugiej strony, według naszego rozeznania, faworyzuje się w Kancelarii Premiera osoby związane z obozem postpezetperowskim. Społeczeństwo obserwuje te nieprawości i ma pretekst, by się nie angażować w działalność obywatelską.

Mamy też prośbę by Rząd przypomniał światu o krzywdach i szkodach wyrządzonych milionom Polaków przez Związek Radziecki i stalinizm w Polsce. Nie chodzi o jątrzenie wciąż niezabli?nionych ran, o podtrzymywanie napięć w stosunkach między obecną Rosją i Polską, ale domaganie się, choćby werbalnej, moralnej satysfakcji. Nie można żądać odszkodowań tylko od Niemców, a przemilczać krzywdy i szkody wyrządzone przez drugiego agresora, którym był Związek Radziecki, a którego prawnym następcą jest obecna Rosja.
Współcześni Polacy nie chcą płacić odszkodowań ofiarom Związku Radzieckiego

i stalinizmu w Polsce z własnych kieszeni, zwłaszcza, że te kieszenie są już puste.

Dołączamy tekst Petycji w tej sprawie wysłanej 17 lat temu do Sejmu, podpisaną w kraju i za granicą przez 10 tys. Polaków, z prośbą o podniesienie w ówczesnym Parlamencie RP tego problemu.

Z poważaniem dr Leszek Skonka



PETYCJA DO SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ


Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce, zgodnie ze swoimi statutowymi celami i powinnościami obywatelskimi upomina się w imieniu swoich członków, sympatyków i innych pokrzywdzonych przez stalinizm, zwłaszcza tych, którzy sami już nie mogą ubiegać się o zadośćuczynienie, o naprawienie wyrządzonych im krzywd moralnych, zrekompensowanie strat i ukaranie winnych zadanych im cierpień.

Uważamy, że najwyższa już pora by te nabrzmiałe, bolesne krzywdy, tłumione i przemilczane przez lata, wreszcie naprawić. Wymaga tego zarówno zwykła ludzka sprawiedliwość, jak i względy społeczno wychowawcze.

Młode pokolenia Polaków powinny nabrać przekonania, że warto i trzeba poświęcać się dla innych, dla kraju, dla Ojczyzny, bo choć nieraz z opó?nieniem, to jednak cierpienia i ofiary poniesione dla ogółu są zawsze dostrzegane, doceniane i nagradzane, a zło wyrządzone społeczeństwu przykładnie ukarane i napiętnowane. Tylko wtedy będzie można wymagać i oczekiwać tak bardzo dziś potrzebnego zaangażowania i ofiarności wszystkich obywateli, a zwłaszcza młodszych pokoleń.

Bez zaangażowanie i aktywności obywatelskiej nie da się naprawić Rzeczypospolitej.

Dlatego postanowiliśmy się zwrócić do Sejmu o podjęcie aktów prawnych, które zapewniałyby naprawienie w taki sposób i w takim zakresie, w jakim jest to dziś jeszcze możliwe, krzywd wyrządzonych obywatelom polskim przez stalinizm w całym okresie powojennym w Polsce oraz ukaranie winnych tych krzywd, niezależnie od tego, gdzie się obecnie winowajcy ci znajdują, jakie zajmują stanowiska, i kto ich ochrania.

Domagamy się też by Sejm RP wystąpił do Rządu by podjął działania zmierzające do przyznania odszkodowań za krzywdy i szkody wyrządzone Polakom przez Państwo Radzieckie.

Po wkroczeniu Armii Czerwonej na wschodnie ziemie Polski 17 września 1939 roku Polacy potraktowani zostali przez władze radzieckie - wrogo. Sowieci zachowywali się na tych terenach jak okupanci: grabili, rabowali, pozbawiali ludność polską mienia, domów, mieszkań, warsztatów pracy, ziemi, wysiedlali, wywozili w głąb państwa radzieckiego, więzili, szykanowali, zmuszali do ciężkiej niewolniczej pracy mordowali lub skazywali na powolną śmierć z wycieńczenia, chorób i głodu.

Obecne państwo radzieckie, mimo zachodzących w nim zmian jest kontynuatorem państwa Lenina i Stalina, dlatego powinno wziąć na siebie obowiązek uregulowania zaległych długów zaciągniętych wobec Polaków. Tym bardziej, że ZSRR, także po zakończeniu wojny nadal pośrednio działał na szkodę narodu polskiego, narzucił Polsce ustrój, obcy rząd, podporządkował kraj swoim imperialnym interesom.

Najpierw jednak trzeba spowodować naprawienie krzywd wyrządzonych w Polsce w okresie powojennym przez władze formalnie polskie.

Zdajemy sobie w pełni sprawę z trudności ekonomiczno-gospodarczych kraju, ale mimo to widzimy możliwości naprawienia doznanych przez ofiary stalinizmu krzywd; także w zakresie rekompensaty materialnej. (...)

Konieczne jest publiczne wyrażenie uznania i współczucia ludziom skrzywdzonym przez stalinizm.

Konieczne jest także podjęcie bezwzględnych działań zmierzających do ustalenia winnych zbrodni, przestępstw, nadużyć władzy.

Wymaga tego przede wszystkim szacunek dla ofiar stalinizmu.

Ustaleń winnych nie dokonają jednak żadne instytucje państwowe, a tym bardziej Komisja Badań Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. Instytucje te miały kilkadziesiąt lat czasu by sprawy te podjąć, lecz nie uczyniły tego. Toteż nie można mieć do nich zaufania.

Uważamy, że działalności tego rodzaju powinny przewodzić ciała społeczne i ludzie godni szacunku.

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce wyraża gotowość uczestniczenia we wszystkich działaniach zmierzających do naprawienia krzywd ofiarom stalinizmu.

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu występuje z inicjatywą powołania –

1. Głównej Komisji ds. Odszkodowań dla Ofiar Stalinizmu w Polsce.

2. Komisji do Badania Zbrodni i Przestępstw Stalinowskich w Polsce.

3. Utworzenie Funduszu Odszkodowań dla Ofiar Stalinizmu.

Siedzibą tych instytucji mógłby być Wrocław.

Wrocław dnia 12 marca 1990 roku

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce
4 październik 2005

dr Leszek Skonka 

  

Archiwum

Agentura wygrała 28 lat
lipiec 12, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas Toronto
Równi i rowniejsci. Grabek nie pójdzie do aresztu
styczeń 3, 2003
PAP
Czy to nie prorokacja?
listopad 29, 2006
Jan
Rewanż Chin?
wrzesień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
My terroryści, albo przypowieść o dontszatach
grudzień 19, 2007
Artur Łoboda
Rosja przeciwko zmianie reżymu w Teheranie
wrzesień 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
"Nie pokój wam przynoszę ale miecz". Egzemlipikacja 1
marzec 5, 2004
Ala
Wizyta premiera Tuska w Moskwie - garść refleksji na gorąco
luty 9, 2008
Adam Smiech
Tradycja, która przestała istnieć
październik 27, 2004
Artur Łoboda
Post modernizm? – Aleksander Dugin
marzec 15, 2007
marduk
Tegoroczna Nagroda im. Jana Karskiego za Męstwo i Odwagę
lipiec 26, 2003
Kołodko zostaje
Miller też

grudzień 19, 2002
Adam Zieliński
Czy było warto umierać za ojczyznę?
lipiec 31, 2007
Gregory Akko
Nadchodzi druga młodość węgla
grudzień 4, 2005
Zapisy w Konstytucji RP (zmiany konieczne)
kwiecień 20, 2008
Dariusz Kosiur
Demontaż publicznej służby zdrowia przy bezczynnosci rządu
październik 1, 2007
dr Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia P
Restalinizacja
wrzesień 13, 2005
przesłała Elzbieta
Globalista
lipiec 27, 2003
Paweł Mondel
Byli szefowie Agencji Rynku Rolnego wśród oskarżonych o wyłudzenie zboża
czerwiec 28, 2002
PAP
Na Teheran!
maj 9, 2006
Marek Czarkowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media