ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Brytyjskie wsparcie dla ludobójstwa w Palestynie 
10 marzec 2024      Tony Greenstein
Cheney, nadzorcą bandy morderców? 
31 marzec 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Lisy w kurniku 
29 maj 2015      Izabela Brodacka
Śmiertelność poszczepienna w USA wzrosła 50-krotnie od początku roku  
18 marzec 2021      corona-transition.org
Wie hätte die Menschheit dies zulassen können? 
10 październik 2020      Artur Łoboda
Niebezpieczna łatwowierność 
3 kwiecień 2022      Caitlin Johnstone
World Highwayman Organization - w skrócie WHO 
10 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Zamordyzm? 
4 wrzesień 2020     
Ruch oporu podczas III wojny światowej
Każdy, kto chce skutecznie walczyć z obecnymi naruszeniami praw podstawowych, potrzebuje jasnych celów i strategii.
 
31 październik 2020     
Polska w hierarchii wpływów 
22 październik 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Podsłuchowa socjotechnika 
5 lipiec 2014      Artur Łoboda
Zamiast programu wyborczego 
30 maj 2015      Artur Łoboda
Covidianie w Tokio 
22 wrzesień 2020      Artur Łoboda
Pisowskie "czerwone strefy" (1) 
7 październik 2020     
Szwedzki szef służby zdrowia powiedział, że kraj uniknął blokady, aby zapobiec „zmęczeniu pandemicznemu” 
14 październik 2020      Obserwator
O Marszu Powstania Warszawskiego: Doprawdy Polska jest ostatnią nadzieją Europy. Jakże jestem dumny z Polaków (Воистину Польша послед 
8 sierpień 2020     
Brytole zrobieni w dupę ? 
16 maj 2010      Goska
Św. Jan Paweł II i krzyż  
2 kwiecień 2019      Paweł Ziółkowski
Anulowanie długów jedyną drogą do zapobieżenia trzeciej wojnie światowej (2) 
2 październik 2012      Artur Łoboda
Europa 40% - Janusz Palikot w Gdańsku  
24 kwiecień 2013      Artur Łoboda

 
 

Anthony Fauci „nie ma pojęcia ani autorytetu, by wykładać o tym, co jest dobre dla Indii”

W świetle obecnej sytuacji związanej z COVID w Indiach dr Anthony Fauci, czołowy doradca w USA ds. COVID, wezwał Indie do wprowadzenia twardej blokady i masowego wprowadzenia szczepionek.
 

Jednak Fauci „nie ma pojęcia ani autorytetu, by wykładać o tym, co jest dobre dla Indii”.
 
Takie jest zdanie dziennikarza Ratna Chakraborty.
Pisząc na stronie Empire Diaries , twierdzi, że Stany Zjednoczone są bogatym krajem, który drukuje światową walutę rezerwową, ma solidne pokrycie finansowe dla bezrobotnych, a ich populacja jest rozproszona.
 
Z drugiej strony Indie są obciążone finansami, mają kruchą gospodarkę, która żyje na krawędzi katastrofy, nie mają żadnych środków finansowych dla bezrobotnych, są gęsto zaludnione, a ich ludność żyje głównie w zatłoczonych skupiskach.
 
Biorąc pod uwagę niekompetencję rządu i bezduszność okazywaną biedniejszym częściom indyjskiego społeczeństwa za pierwszym razem, Chakraborty twierdzi, że każda nowa blokada ponownie doprowadziłaby do katastrofy.
Dodaje, że nic ich nie nauczyło, bez próby unowocześnienia systemu opieki zdrowotnej w całym kraju.
 
Warto przypomnieć, co znany naukowiec i aktywista Noam Chomsky powiedział o pierwszym zablokowaniu Indii.
 
Podczas wywiadu z Amy Goodman z Democracy Now! w maju 2020 roku Chomsky powiedział :


  … Można to niemal opisać jako ludobójstwo.
  Myślę, że Modi dał cztery godziny ostrzeżenia przed całkowitym zablokowaniem.
  To (dotyczy) ponad miliarda ludzi.
  Niektórzy z nich nie mają dokąd pójść ”.

On dodał:

  Ludzie w nieformalnej gospodarce, których jest ogromna liczba, są po prostu wyrzucani.
  Wróć z powrotem do swojej wioski, która może być oddalona o tysiące mil.
  Umrzyj na poboczu drogi.
  To wielka katastrofa w przygotowaniu… ”


Podczas pierwszej blokady w Indiach, komentator do spraw obszarów wiejskich, P Sainath,  przedstawił ponury obraz skutków, zwłaszcza rozpaczliwą sytuację pracowników migrujących, brak gotówki na zakup żywności i potencjalny niedobór żywności, ponieważ rolnicy nie byli w stanie dokończyć zbiorów.
 
Sainath przedstawił również opinie dr Sundararamana, byłego dyrektora wykonawczego National Health Systems Resources Center, który argumentował, że istnieje rozpaczliwa potrzeba:


  zidentyfikować i podjąć działania w związku z problemem migracji wstecznej i utratą źródeł utrzymania.
  Jeśli to się nie uda, śmierć z powodu chorób, które od dawna dręczą głównie biednych Hindusów, może przewyższyć śmierć spowodowaną wirusem koronowym”.


Bez względu na destrukcyjny wpływ pierwszego zamknięcia w Indiach i wątpliwą skuteczność blokad pod względem tego, co mają one osiągnąć, kolejny z kolei popchnąłby setki milionów ludzi w kierunku ubóstwa i głodu.
To tylko podsyciłoby i przyspieszyło zubożenie spowodowane pierwszą blokadą.
 
Nowy raport przygotowany przez Centrum Zrównoważonego zatrudnienia w Azim Premji University (APU) podkreślił jak zatrudnienie i dochody nie doszły do prepandemiczna poziom nawet pod koniec 2020 roku.
 
W raporcie State of Working India 2021 - One Year of Covid-19 podkreślono, jak prawie połowa pracowników najemnych przeniosła się do sektora nieformalnego i że 230 milionów ludzi znalazło się poniżej krajowej granicy ubóstwa w zakresie płacy minimalnej.
 
Jeszcze przed COVID Indie przeżywały najdłuższe spowolnienie gospodarcze od 1991 r., przy słabym generowaniu miejsc pracy, nierównomiernym rozwoju i w dużej mierze nieformalnej gospodarce.
 
Niedawny artykuł Jednostki Badawczej Ekonomii Politycznej podkreśla strukturalne słabości gospodarki i często rozpaczliwą sytuację zwykłych ludzi.
 
Badanie wykazało również, że odnotowano utratę miesięcznych zarobków dla wszystkich typów pracowników: 13% dla pracowników dorywczych, 18% dla osób samozatrudnionych, 17% dla osób z tymczasowym wynagrodzeniem, 5% dla stałych pracowników i 17% ogółem .
 
Najbiedniejsze 25% gospodarstw domowych pożyczyło 3,8 razy więcej niż wynosi ich średni dochód, w porównaniu z 1,4 razy dla górnych 25%.
W badaniu zwrócono uwagę na konsekwencje dla pułapek zadłużenia.
 
Sześć miesięcy później zauważono również, że spożycie żywności było nadal na poziomie zablokowanym dla 20% gospodarstw domowych znajdujących się w trudnej sytuacji.
 
Jak zły jest COVID?
 
Biorąc pod uwagę ten wpływ, przed wysłuchaniem wybitnych osób z widocznymi konfliktami interesów związanymi z wprowadzeniem szczepionek (patrz artykuł wstępny w British Medical Journal `` Covid-19, Politicization, Corruption, and Suppression of Science ''), aktualne informacje związane z sytuacją COVID w Indiach muszą zostać uwzględnione w tym kontekście.
Sensacje trzeba odłożyć na bok.
 
Według Yohana Tengry, analityka politycznego i specjalisty ds. Opieki zdrowotnej z Bombaju, prawdziwą liczbę wskaźników zakażeń można poznać jedynie poprzez badanie osób z objawami, które uzyskały wynik pozytywny za pomocą testu posiewu wirusa lub testu PCR, który wykorzystuje 24 cykle lub mniej.
 
Test PCR został wykorzystany jako złoty standard w przypadku przypadków COVID na całym świecie.
Ale został ostro skrytykowany za to, że jest niedokładny, nieodpowiedni, używa cykli przekraczających 40 (tym samym zawyżając liczby) i produkuje „fałszywie pozytywne wyniki”.
 
Wygląda na to, że nawet szwedzkie Ministerstwo Zdrowia uważa teraz, że nie nadaje się do tego celu :


  Technologia PCR stosowana w testach do wykrywania wirusów nie jest w stanie rozróżnić między wirusami zdolnymi do infekowania komórek a wirusami, które zostały zneutralizowane przez układ odpornościowy, dlatego testy te nie mogą służyć do określenia, czy ktoś jest zaraźliwy, czy nie. RNA z wirusów często można wykryć przez tygodnie (czasami miesiące) po chorobie, ale nie oznacza to, że nadal jesteś zaraźliwy ”.

 
Musimy również przypomnieć, co amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziły na temat PCR w grudniu 2020 r.
Szczególnie ważne jest skupienie się na testach PCR, ponieważ testy te są podstawą ograniczeń i blokad (i szczepień); nawet jeśli zgony mieściły się w normalnych rocznych przedziałach, poziomy „przypadków” były wysokie, a w miejscach takich jak Wielka Brytania nadal nakładano ograniczenia i „wielopoziomowe blokady”.
 
Poniższy fragment można znaleźć na stronie 39 raportu z panelu diagnostycznego CDC 2010-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR :


  Wykrycie wirusowego RNA może nie wskazywać na obecność zakaźnego wirusa ani na to, że 2019-nCoV jest przyczyną objawów klinicznych.
  Ten test nie może wykluczyć chorób wywołanych przez inne patogeny bakteryjne lub wirusowe ”.

 
Testuje się całkowicie zdrowe osoby i można wykryć małe, często nieistotne fragmenty grypy, przeziębienia lub innego wirusa.
Ludzie są następnie oznaczani jako „przypadek” COVID.
 
Ale to nie wszystko.
W swoim niedawnym artykule "The Nuremberg Doctors Trial and Modern Medicine's Panic Promotion of the FDA's Experimental and Unapproved COVID-19 mRNA Vaccines" dr Gary G Kohls i profesor Michel Chossudovsky stwierdzili, że w odniesieniu do tzw. (EUA) szczepionek COVID-19 - obecnie ustalono i potwierdzono przez WHO (20 stycznia 2021 r.), że cała baza danych dotycząca tabelarycznego zestawienia potwierdzonych przypadków pozytywnych (test RT-PCR) (od początku lutego 2020 r. w 193 członkach państwa ONZ) jest fikcyjna.
 
Obaj autorzy zauważają, że tej wadliwej metodologii nie można użyć do potwierdzenia istnienia sytuacji nadzwyczajnej.
Kryterium EUA jest zatem nie tylko nieważne, ale i nielegalne.
 
Ponadto istnieją obecnie wystarczające dowody naukowe wskazujące, że bezobjawowa transmisja może nie być znacząca.
 
Według Tengry, liczby przypadków zgłaszane w Indiach to głównie przypadki bezobjawowe.
Dyrektorzy All India Institute of Medical Science i India Council of Medical Research twierdzą, że tym razem jest o wiele więcej bezobjawowych przypadków niż w tzw. „Pierwszej fali”.
 
Ponieważ te „przypadki” obejmują większość przypadków w Indiach, powinniśmy zatem kwestionować dane, a także testy PCR stosowane do wykrywania wirusa.
 
Tengra twierdzi, że śmiertelność z powodu COVID-19 w Indiach wyniosła w zeszłym roku ponad 3%, ale teraz spadła poniżej 1,5%.
Śmiertelność infekcji jest jeszcze niższa, a wyniki badań serologicznych pokazują, że wynosi ona od 0,05% do 0,1%.
 
Jak miało to miejsce w wielu innych krajach, Tengra zauważa, że ​​sposób, w jaki wytyczne dotyczące aktów zgonu są skonstruowane w Indiach, ułatwia identyfikację kogoś jako zgon z powodu COVID - tylko na podstawie pozytywnego testu PCR, lub ogólnych objawów.
Dlatego często trudno jest stwierdzić, kto zmarł z powodu wirusa, a kto został błędnie zdiagnozowany.
 
Powinniśmy również pamiętać, że choroby układu oddechowego, takie jak gruźlica i infekcje dróg oddechowych, takie jak zapalenie oskrzeli prowadzące do zapalenia płuc, są głównymi zabójcami w Indiach.
Warunki te są poważnie pogarszane przez zanieczyszczenie powietrza i często wymagają tlenu, którego może brakować podczas kryzysów zanieczyszczenia powietrza w miejscach takich jak Delhi o tej porze roku.
 
Dlatego obecne wstrząsające sceny, które widzimy w mediach, niekoniecznie muszą wynikać z śmiertelności wirusa, ale z liczby osób, które trafiają do szpitala.
 
Szczepionki
 
Jeśli narracja o pandemii została zbudowana na bazie kart (statystycznych) przedstawionych do tej pory, to powinniśmy kwestionować potrzebę masowej kampanii szczepień, która mogłaby faktycznie doprowadzić do pogorszenia obecnej sytuacji.
 
Nie jest to istotne dla dr. Geerta Vandena Bosschea , wirusologa, który zajmował stanowiska w kilku firmach zajmujących się szczepionkami, prowadząc badania i rozwój szczepionek.
Był również zaangażowany w Fundację Billa i Melindy Gatesów oraz współpracował z Global Alliance for Vaccines and Immunization (GAVI).
Nie jest „antyszczepionkowcem” w jakimkolwiek znaczeniu.
 
Daje wgląd w to, dlaczego jest całkiem możliwe, że masowe rozpowszechnianie szczepionek faktycznie doprowadzi do bardzo niepokojących poziomów zgonów bezpośrednio związanych z COVID-19.
Daleki od zmniejszania liczby i ułatwiania odporności, przewiduje „ucieczkę immunologiczną wspomaganą szczepionką”.
 
Vanden Bossche ostrzega, że ​​zapobieganie masowym infekcjom i masowe szczepienia szczepionkami Covid-19 - w środku pandemii mogą prowadzić tylko do wysoce zakaźnych wariantów.
Prezentuje naprawdę niepokojący scenariusz.
Oczywiście nie każdy może zgodzić się z jego analizą, ale z pewnością jest to powód do niepokoju.
Istnieje również cała kwestia dotycząca udowodnienia konieczności, skuteczności i bezpieczeństwa wprowadzanych obecnie szczepionek.
Grupa „Lekarze ds. Etyki COVID” wyraziła ostatnio poważne wątpliwości we wszystkich tych obszarach (jej obawy zostały opublikowane na brytyjskiej stronie internetowej OffGuardian ).
 
Na zakończenie należy zadać dwa pytania.
 
Czy możemy mieć zaufanie do opartej na nauce i dowodach polityki zdrowotnej i społecznej w przypadku COVID-19?
I czy możemy po prostu założyć - jak sugerują rządy i media, że ​​powinniśmy uwierzyć że Anthony Fauci i korporacje farmaceutyczne mają na sercu interesy zwykłych ludzi?
 

Źródło:
https://off-guardian.org/2021/05/13/anthony-fauci-has-no-clue-and-no-authority-to-lecture-on-what-is-good-for-india/
14 maj 2021

Colin Todhunter 

  

Komentarze

  

Archiwum

Tecumseh – Przechodząca Pantera - Część Pierwsza powieści "Duch Apokalipsy" Johna Higginsa - fragmenty
październik 19, 2006
John Higgins
Gra Polskim Pionkiem Na Szachownicy Światowej
marzec 7, 2009
Iwo Cyprian Pogonowski
Historie zniewalania. Dość szeroki poglad na Michnika i Millera wraz z Olechowskim et consortes
grudzień 28, 2002
Adolf Mayer 0653
Zanim wódz zgromi talibów
wrzesień 25, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Balcerowicz - portret doktrynera.
marzec 21, 2006
Przedruk
100 lat - nowy wiek emerytalny!
lipiec 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kurdowie a Stronnictwo Wojny w Osi USA-Israel
wrzesień 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Urzędniczyny i ich czyny
listopad 19, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Prom "Rogalin" trafił na złom
kwiecień 3, 2006
Jan Zakiewicz
Dwa grona gniewu
wrzesień 12, 2006
Remigiusz Okraska
Agent Boni nowym ministrem w rządzie Tuska
styczeń 15, 2009
PAP
Nauczyciela wycieczka do Kanady
marzec 29, 2008
przeslala Elzbieta Gawlas
W Brazylii eliminują czasownik od słowa "Żyd"
styczeń 4, 2007
bibula- pismo niezależne
Jokes?? O komentarzach do karzelka,Blerka i o M.D. ciut.
maj 18, 2007
Pacyfista.R.C.O.
Porządkowanie Krakowa
luty 18, 2006
Artur Łoboda
"Fahrenheit 9/11" z owacją na stojąco
maj 18, 2004
Ewa
Niewolnictwo w historii USA
marzec 26, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Pokonać Busha - najważniejszy cel Sorosa
listopad 11, 2003
PAP
Nuklearna Hipokryzja
marzec 7, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Rząd dyskutuje z NBP o ewentualnej dewaluacji złotego
lipiec 26, 2002
PAP
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media