ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

... 
27 grudzień 2017      ...
Priorytetowy temat badawczy 
2 luty 2016      Artur Łoboda
Urzędnicy Miasta Krakowa ujawniają swoje prawdziwe cele 
26 luty 2011      Artur Łoboda
Hybrydowy stan wojenny - wojna przeciwko Narodowi Polskiemu! 
21 październik 2020      Artur Łoboda
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (13.09.2011) 
8 listopad 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Polscy podludzie we UE 
25 czerwiec 2016      Artur Łoboda
Komu służy Wymiar Prawa Trzeciej RP? 
27 sierpień 2015      Artur Łoboda
Ministerstwo Finansów skutecznie niszczy polską gospodarkę 
24 sierpień 2012      Artur Łoboda
Antywojenne protesty w Berlinie 
28 sierpień 2021      Ruptly
A gdy wybuchnie wojna… 
17 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
A wyszło jak zwykle (1) 
19 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Zgodność z naturą Narodu 
13 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Amechiny i Usrael - dwie symbiozy? 
2 sierpień 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Mędrcy świata - Józef Świder 
23 grudzień 2016     
Odprężmy się... 
18 kwiecień 2010      tłumacz
Dobić polską rodzinę. Za mało nędzy! 
25 sierpień 2011      Artur Łoboda
Andrzej Duda chory z urojenia 
27 październik 2020      Artur Łoboda
PiS-owskie media kłamią! 
27 lipiec 2016      Artur Łoboda
Dalej brak dowodu naukowego na skuteczność szczepień 
5 październik 2020      Artur Łoboda
Skojarzenie: 9-11 w Centralnej Europie i 9-11 w USA 
10 listopad 2009      MG

 
 

Anthony Fauci „nie ma pojęcia ani autorytetu, by wykładać o tym, co jest dobre dla Indii”

W świetle obecnej sytuacji związanej z COVID w Indiach dr Anthony Fauci, czołowy doradca w USA ds. COVID, wezwał Indie do wprowadzenia twardej blokady i masowego wprowadzenia szczepionek.
 

Jednak Fauci „nie ma pojęcia ani autorytetu, by wykładać o tym, co jest dobre dla Indii”.
 
Takie jest zdanie dziennikarza Ratna Chakraborty.
Pisząc na stronie Empire Diaries , twierdzi, że Stany Zjednoczone są bogatym krajem, który drukuje światową walutę rezerwową, ma solidne pokrycie finansowe dla bezrobotnych, a ich populacja jest rozproszona.
 
Z drugiej strony Indie są obciążone finansami, mają kruchą gospodarkę, która żyje na krawędzi katastrofy, nie mają żadnych środków finansowych dla bezrobotnych, są gęsto zaludnione, a ich ludność żyje głównie w zatłoczonych skupiskach.
 
Biorąc pod uwagę niekompetencję rządu i bezduszność okazywaną biedniejszym częściom indyjskiego społeczeństwa za pierwszym razem, Chakraborty twierdzi, że każda nowa blokada ponownie doprowadziłaby do katastrofy.
Dodaje, że nic ich nie nauczyło, bez próby unowocześnienia systemu opieki zdrowotnej w całym kraju.
 
Warto przypomnieć, co znany naukowiec i aktywista Noam Chomsky powiedział o pierwszym zablokowaniu Indii.
 
Podczas wywiadu z Amy Goodman z Democracy Now! w maju 2020 roku Chomsky powiedział :


  … Można to niemal opisać jako ludobójstwo.
  Myślę, że Modi dał cztery godziny ostrzeżenia przed całkowitym zablokowaniem.
  To (dotyczy) ponad miliarda ludzi.
  Niektórzy z nich nie mają dokąd pójść ”.

On dodał:

  Ludzie w nieformalnej gospodarce, których jest ogromna liczba, są po prostu wyrzucani.
  Wróć z powrotem do swojej wioski, która może być oddalona o tysiące mil.
  Umrzyj na poboczu drogi.
  To wielka katastrofa w przygotowaniu… ”


Podczas pierwszej blokady w Indiach, komentator do spraw obszarów wiejskich, P Sainath,  przedstawił ponury obraz skutków, zwłaszcza rozpaczliwą sytuację pracowników migrujących, brak gotówki na zakup żywności i potencjalny niedobór żywności, ponieważ rolnicy nie byli w stanie dokończyć zbiorów.
 
Sainath przedstawił również opinie dr Sundararamana, byłego dyrektora wykonawczego National Health Systems Resources Center, który argumentował, że istnieje rozpaczliwa potrzeba:


  zidentyfikować i podjąć działania w związku z problemem migracji wstecznej i utratą źródeł utrzymania.
  Jeśli to się nie uda, śmierć z powodu chorób, które od dawna dręczą głównie biednych Hindusów, może przewyższyć śmierć spowodowaną wirusem koronowym”.


Bez względu na destrukcyjny wpływ pierwszego zamknięcia w Indiach i wątpliwą skuteczność blokad pod względem tego, co mają one osiągnąć, kolejny z kolei popchnąłby setki milionów ludzi w kierunku ubóstwa i głodu.
To tylko podsyciłoby i przyspieszyło zubożenie spowodowane pierwszą blokadą.
 
Nowy raport przygotowany przez Centrum Zrównoważonego zatrudnienia w Azim Premji University (APU) podkreślił jak zatrudnienie i dochody nie doszły do prepandemiczna poziom nawet pod koniec 2020 roku.
 
W raporcie State of Working India 2021 - One Year of Covid-19 podkreślono, jak prawie połowa pracowników najemnych przeniosła się do sektora nieformalnego i że 230 milionów ludzi znalazło się poniżej krajowej granicy ubóstwa w zakresie płacy minimalnej.
 
Jeszcze przed COVID Indie przeżywały najdłuższe spowolnienie gospodarcze od 1991 r., przy słabym generowaniu miejsc pracy, nierównomiernym rozwoju i w dużej mierze nieformalnej gospodarce.
 
Niedawny artykuł Jednostki Badawczej Ekonomii Politycznej podkreśla strukturalne słabości gospodarki i często rozpaczliwą sytuację zwykłych ludzi.
 
Badanie wykazało również, że odnotowano utratę miesięcznych zarobków dla wszystkich typów pracowników: 13% dla pracowników dorywczych, 18% dla osób samozatrudnionych, 17% dla osób z tymczasowym wynagrodzeniem, 5% dla stałych pracowników i 17% ogółem .
 
Najbiedniejsze 25% gospodarstw domowych pożyczyło 3,8 razy więcej niż wynosi ich średni dochód, w porównaniu z 1,4 razy dla górnych 25%.
W badaniu zwrócono uwagę na konsekwencje dla pułapek zadłużenia.
 
Sześć miesięcy później zauważono również, że spożycie żywności było nadal na poziomie zablokowanym dla 20% gospodarstw domowych znajdujących się w trudnej sytuacji.
 
Jak zły jest COVID?
 
Biorąc pod uwagę ten wpływ, przed wysłuchaniem wybitnych osób z widocznymi konfliktami interesów związanymi z wprowadzeniem szczepionek (patrz artykuł wstępny w British Medical Journal `` Covid-19, Politicization, Corruption, and Suppression of Science ''), aktualne informacje związane z sytuacją COVID w Indiach muszą zostać uwzględnione w tym kontekście.
Sensacje trzeba odłożyć na bok.
 
Według Yohana Tengry, analityka politycznego i specjalisty ds. Opieki zdrowotnej z Bombaju, prawdziwą liczbę wskaźników zakażeń można poznać jedynie poprzez badanie osób z objawami, które uzyskały wynik pozytywny za pomocą testu posiewu wirusa lub testu PCR, który wykorzystuje 24 cykle lub mniej.
 
Test PCR został wykorzystany jako złoty standard w przypadku przypadków COVID na całym świecie.
Ale został ostro skrytykowany za to, że jest niedokładny, nieodpowiedni, używa cykli przekraczających 40 (tym samym zawyżając liczby) i produkuje „fałszywie pozytywne wyniki”.
 
Wygląda na to, że nawet szwedzkie Ministerstwo Zdrowia uważa teraz, że nie nadaje się do tego celu :


  Technologia PCR stosowana w testach do wykrywania wirusów nie jest w stanie rozróżnić między wirusami zdolnymi do infekowania komórek a wirusami, które zostały zneutralizowane przez układ odpornościowy, dlatego testy te nie mogą służyć do określenia, czy ktoś jest zaraźliwy, czy nie. RNA z wirusów często można wykryć przez tygodnie (czasami miesiące) po chorobie, ale nie oznacza to, że nadal jesteś zaraźliwy ”.

 
Musimy również przypomnieć, co amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziły na temat PCR w grudniu 2020 r.
Szczególnie ważne jest skupienie się na testach PCR, ponieważ testy te są podstawą ograniczeń i blokad (i szczepień); nawet jeśli zgony mieściły się w normalnych rocznych przedziałach, poziomy „przypadków” były wysokie, a w miejscach takich jak Wielka Brytania nadal nakładano ograniczenia i „wielopoziomowe blokady”.
 
Poniższy fragment można znaleźć na stronie 39 raportu z panelu diagnostycznego CDC 2010-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR :


  Wykrycie wirusowego RNA może nie wskazywać na obecność zakaźnego wirusa ani na to, że 2019-nCoV jest przyczyną objawów klinicznych.
  Ten test nie może wykluczyć chorób wywołanych przez inne patogeny bakteryjne lub wirusowe ”.

 
Testuje się całkowicie zdrowe osoby i można wykryć małe, często nieistotne fragmenty grypy, przeziębienia lub innego wirusa.
Ludzie są następnie oznaczani jako „przypadek” COVID.
 
Ale to nie wszystko.
W swoim niedawnym artykule "The Nuremberg Doctors Trial and Modern Medicine's Panic Promotion of the FDA's Experimental and Unapproved COVID-19 mRNA Vaccines" dr Gary G Kohls i profesor Michel Chossudovsky stwierdzili, że w odniesieniu do tzw. (EUA) szczepionek COVID-19 - obecnie ustalono i potwierdzono przez WHO (20 stycznia 2021 r.), że cała baza danych dotycząca tabelarycznego zestawienia potwierdzonych przypadków pozytywnych (test RT-PCR) (od początku lutego 2020 r. w 193 członkach państwa ONZ) jest fikcyjna.
 
Obaj autorzy zauważają, że tej wadliwej metodologii nie można użyć do potwierdzenia istnienia sytuacji nadzwyczajnej.
Kryterium EUA jest zatem nie tylko nieważne, ale i nielegalne.
 
Ponadto istnieją obecnie wystarczające dowody naukowe wskazujące, że bezobjawowa transmisja może nie być znacząca.
 
Według Tengry, liczby przypadków zgłaszane w Indiach to głównie przypadki bezobjawowe.
Dyrektorzy All India Institute of Medical Science i India Council of Medical Research twierdzą, że tym razem jest o wiele więcej bezobjawowych przypadków niż w tzw. „Pierwszej fali”.
 
Ponieważ te „przypadki” obejmują większość przypadków w Indiach, powinniśmy zatem kwestionować dane, a także testy PCR stosowane do wykrywania wirusa.
 
Tengra twierdzi, że śmiertelność z powodu COVID-19 w Indiach wyniosła w zeszłym roku ponad 3%, ale teraz spadła poniżej 1,5%.
Śmiertelność infekcji jest jeszcze niższa, a wyniki badań serologicznych pokazują, że wynosi ona od 0,05% do 0,1%.
 
Jak miało to miejsce w wielu innych krajach, Tengra zauważa, że ​​sposób, w jaki wytyczne dotyczące aktów zgonu są skonstruowane w Indiach, ułatwia identyfikację kogoś jako zgon z powodu COVID - tylko na podstawie pozytywnego testu PCR, lub ogólnych objawów.
Dlatego często trudno jest stwierdzić, kto zmarł z powodu wirusa, a kto został błędnie zdiagnozowany.
 
Powinniśmy również pamiętać, że choroby układu oddechowego, takie jak gruźlica i infekcje dróg oddechowych, takie jak zapalenie oskrzeli prowadzące do zapalenia płuc, są głównymi zabójcami w Indiach.
Warunki te są poważnie pogarszane przez zanieczyszczenie powietrza i często wymagają tlenu, którego może brakować podczas kryzysów zanieczyszczenia powietrza w miejscach takich jak Delhi o tej porze roku.
 
Dlatego obecne wstrząsające sceny, które widzimy w mediach, niekoniecznie muszą wynikać z śmiertelności wirusa, ale z liczby osób, które trafiają do szpitala.
 
Szczepionki
 
Jeśli narracja o pandemii została zbudowana na bazie kart (statystycznych) przedstawionych do tej pory, to powinniśmy kwestionować potrzebę masowej kampanii szczepień, która mogłaby faktycznie doprowadzić do pogorszenia obecnej sytuacji.
 
Nie jest to istotne dla dr. Geerta Vandena Bosschea , wirusologa, który zajmował stanowiska w kilku firmach zajmujących się szczepionkami, prowadząc badania i rozwój szczepionek.
Był również zaangażowany w Fundację Billa i Melindy Gatesów oraz współpracował z Global Alliance for Vaccines and Immunization (GAVI).
Nie jest „antyszczepionkowcem” w jakimkolwiek znaczeniu.
 
Daje wgląd w to, dlaczego jest całkiem możliwe, że masowe rozpowszechnianie szczepionek faktycznie doprowadzi do bardzo niepokojących poziomów zgonów bezpośrednio związanych z COVID-19.
Daleki od zmniejszania liczby i ułatwiania odporności, przewiduje „ucieczkę immunologiczną wspomaganą szczepionką”.
 
Vanden Bossche ostrzega, że ​​zapobieganie masowym infekcjom i masowe szczepienia szczepionkami Covid-19 - w środku pandemii mogą prowadzić tylko do wysoce zakaźnych wariantów.
Prezentuje naprawdę niepokojący scenariusz.
Oczywiście nie każdy może zgodzić się z jego analizą, ale z pewnością jest to powód do niepokoju.
Istnieje również cała kwestia dotycząca udowodnienia konieczności, skuteczności i bezpieczeństwa wprowadzanych obecnie szczepionek.
Grupa „Lekarze ds. Etyki COVID” wyraziła ostatnio poważne wątpliwości we wszystkich tych obszarach (jej obawy zostały opublikowane na brytyjskiej stronie internetowej OffGuardian ).
 
Na zakończenie należy zadać dwa pytania.
 
Czy możemy mieć zaufanie do opartej na nauce i dowodach polityki zdrowotnej i społecznej w przypadku COVID-19?
I czy możemy po prostu założyć - jak sugerują rządy i media, że ​​powinniśmy uwierzyć że Anthony Fauci i korporacje farmaceutyczne mają na sercu interesy zwykłych ludzi?
 

Źródło:
https://off-guardian.org/2021/05/13/anthony-fauci-has-no-clue-and-no-authority-to-lecture-on-what-is-good-for-india/
14 maj 2021

Colin Todhunter 

  

Komentarze

  

Archiwum

Katolicy do synagogi marsz, by modlić się z żydami do Mamona
sierpień 22, 2005
Marek Głogoczowski
Nie pastwic sie intelektualnie nad goiami
lipiec 1, 2007
czlowiekmyslacy
Utrata Niepodleglosci 13 grudnia 2007 List otwarty polskich intelektualistow
listopad 29, 2007
...
W swiecie bajek!
październik 20, 2008
mik
"Na początku było słowo"
luty 26, 2004
Ojczyzna.pl
Niemcy nie dadzą się wciądnąć w wojnę
styczeń 19, 2003
PAP
Jak to jest z tymi zydami?
luty 3, 2007
PS
Asesor powinien pomagać sędziemu, a nie wydawać wyroki - niekonstytucyjność asesury - czas na nowy model sprawiedliwego sądo
listopad 6, 2006
Zdzisław Raczkowski
Zaproszenie "ZA" na wystawę obrazów CZESŁAWA RADZKIEGO
czerwiec 24, 2007
Wiesław Sokołowski
Uniki jako strategia obronna
sierpień 14, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
"Irakische banditen"
maj 20, 2004
PAP
100 tys. napromieniowanych
sierpień 18, 2005
Goska
Demokracja to nie "wolny rynek"
marzec 29, 2006
Ewa Groszewska
"Krajobraz po wojnie" - Pamiec 13 Grudnia 1981
grudzień 13, 2006
przesłała Elzbieta
Prawda o nobliście
listopad 8, 2006
Aleksander Szumański
HAARP straszna bron
kwiecień 12, 2005
Goska
O naszym obecnym Wielkim Bracie, przez poprzedniego. About our Big Brother, by the previous one. (2) (2007.09.21)
wrzesień 21, 2007
tłumacz
To Twoja kolejna "lektura obowiązkowa"
grudzień 31, 2006
mil.
Bezrobotni korzystają z Unii
maj 1, 2005
cc
Fałszywe porównania
luty 12, 2005
Kazimierz Poznański
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media