|
To Semici stworzyli podwaliny pod Cywilizację europejską
|
|
Cały czas staram się prostować oszustwa medialne i wszelkiej maści kłamliwą propagandę.
Ale tego jest tak dużo, że pewne tematy bardzo długo czekają na wyjaśnienie.
Swego czasu zaintrygowało mnie: dlaczego na greckich amforach namalowane są postaci z haczykowatymi nosami i kręconymi - czarnymi włosami?
Kiedyś w końcu poznałem tego przyczyny i wydaje mi się, że również Polacy powinni poznać historię.
Kiedy w na terenie Europy panowała "epoka lodowcowa" - na Bliskim wschodzie kwitło życie.
Moją prywatną teorią jest to, że przybyli tam - uciekający przed zimnem - mieszkańcy Europy.
I stąd biblijna legenda o "pomieszaniu języków" - bo jest oczywistym, że różne ludy miały swoje odmienne języki.
Natomiast biblijna "Wieża Babel" - była zapewne punktem obserwacyjnym - z którego próbowano dojrzeć - czy lodowiec nie posuwa się dalej?
Najstarsza - znana Nam cywilizacja tamtych ziem - to świat Sumerów.
Po nich nastali Babilończycy - którzy byli ludem semickim.
Wykopaliska archeologiczne dowodzą, że wraz z cofaniem się "lodowca"- Babilończycy wędrowali na uwolnione od zimna tereny.
I w ten sposób trafili na teren dzisiejszej Grecji - gdzie przenieśli własne zdobycze cywilizacji.
Tak zwane "artefakty" z najstarszego okresu Kultury greckiej dowodzą silnych związków z kulturą Babilonu.
A, ponieważ dla Nas wszystkich Starożytna Grecja jest kolebką Kultury europejskiej - to stwierdzić musimy, że w dużej mierze Babilończycy - a więc prawdziwi Semici przyczynili się do rozwoju Naszej cywilizacji.
W międzyczasie mieli pewien epizod z krnąbrnym ludem nazywanym "Izraelitami" - którego chcieli "ucywilizować". Ale jak wiemy - nie udało im się to.
Do dnia dzisiejszego Izraelici święcą dzień - gdy podstępnie zamordowali Hamana i wielu innych Persów.
|
14 wrzesień 2020
|
Artur Łoboda
|
|
|
Zamiast sążnistego komentarza napiszę tylko ŁAŁ!
Takiej tezy na tym portalu się nie spodziewałem.
..cusz..
|
hens
|
|
|
" paleolingwiści Giancarlo T. Tomezzoli i Reinhardt S. Stein w swojej pracy "The Philistine Inscription 4.5 from Ashkelon (Israel)" [1] odkryli nie tylko, że znany nam z Biblii lud Filistynów porozumiewał się językiem prasłowiańskim, ale też, że jego pismo pochodziło w linii prostej od pisma używanego w Kulturze Vinca"
" Najważniejsze ich tezy, to:
1) "…FIlistyni ze starożytnego Aszkelonu, albo Filistyni w ogóle, byli prasłowiańskim plemieniem lub ludem, który mówił nieprzetrwałym do dzisiaj prasłowiańskim językiem, który to lud osiadł w południowej części dzisiejszego Izraela, w epoce żelaza, to znaczy na długo przed VII wiekiem naszej ery, który to okres jest powszechnie akceptowanym czasem przybycia Słowian do Europy Wschodniej. …" [1]
Czyli w oryginale: "...that the Philistines of the ancient Ashkelon, or the Philistines in general, was a Proto-Slavic tribe or people which spoke a non-survived Proto-Slavic language, which settled in the south part of present Israel in the Iron Age, i.e. well before the VII century A.D. generally accepted period of the Slavs arrival in Eastern Europe. …" [1]
2) "… Inskrypcja wydaje się być napisana w zaginionym jezyku prasłowiańskim. Wyjaśnia to, dlaczego, inskrypcja była prawidłowo rozpoznana, jako niesemicka (Cross & Stager, 2006) i dlaczego nie była odczytana aż do dzisiaj, po prostu dlatego, że jej prasłowiański charakter nie został rozpoznany. …" [1]
Czyli w oryginale: "…The inscription appears to be written in a not survived Proto-Slavic language. This explains why the inscription was correctly recognized as non-Semitic (Cross & Stager, 2006) and why it remained un-deciphered up to now, i.e. simply because its Proto-Slavic nature was not identified. …" [1]
3) Pismo Filistynów pochodziło w linii prostej z naddunajskiej kultury Vinca, która rozwijała się w Europie południowo-wschodniej od ok. 5500 do ok. 4000 p.n.e. i od innych kultur naddunajskich, co potwierdza dalej podany cytat. Dlatego w tytule niniejszego tekstu napisałem, że Paleolingwiści G. T. Tomezzoli i R. S. Stein mówią o przebywaniu Słowian w Europie już od około 7000 lat." (http://slowianieiukrytahistoriapolski.pl/historia_lechii/wl_i_n_jezykoznawcze_dowody_n/wl_i_n_jez_dow_n_tomezzoliego_i_steina/index,pl.html)
To tak "ku pokrzepieniu serc" ! :))
I przypomnę - pierwsze na świecie wyobrażenia koła i wozu znaleziono w Bronocicach pod Krakowem. O dziwo, znalazła je ekspedycja amerykańska bodaj w roku 1976.
|
2020-09-15
hens
|
|
|
Pierwszy raz spotykam się z tezą o Słowianach - Filistynach.
Więc poczekam na jakieś konkrety.
Potomkami Babilończyków są znienawidzeni przez Syjonistów iraccy i irańscy Semici. Dlatego po napaści na Irak całkowicie rozkradziono i zniszczono zabytki babilońskiej kultury.
Ja mam wielki szacunek dla tych dwóch Narodów, które podjudzone przez USA (wiadomo kogo) bez sensu mordowały się wzajemnie w latach osiemdziesiątych.
Natomiast Bronocice to Skalbmierz a nie Kraków, bo w Krakowie są Bronowice.
Wedle wszelkich znanych mi faktów "Lachy" wywodzą się od Słowian południowych i najpewniej byliśmy częścią Starożytnej Grecji, oraz Starożytnego Rzymu.
Nasza gramatyka jest bliższa łacińskiej (następcy greckiej) - niż współczesna gramatyka włoska.
Czy już w paleolicie mieszkali tu Słowianie?
Nie ma na to dowodów.
Ale mogliśmy się z pramieszkańcami integrować - bo jesteśmy pokojową nacją.
Dla przykładu w na Bałkanach - Słowianie pokojowo zdominowali Ilirów. |
2020-09-15
Artur Łoboda
|
|
|
Język jest jedynym dostępnym "źródłem" które można wykorzystać w poszukiwaniach słowiańskich cywilizacji, szczególnie wyrazy i pojęcia najczęściej używane, bo te nie zmieniają się wcale, albo minimalnie.
Kiedyś i tu chyba napisałam o podobieństwach słów w językach słowiańskich takich jak żelazo, mąka, ziemia, masło, mleko, krowa, koń, koza, węgiel, drewno, woda, kamień, granica, noga, ręka, głowa, oko, ucho, kowal, król, stół, stolarz, ogród, pole, żyto, pszenica, owies, koło, złoto, srebro, mięso, góra.
Te wyrazy są bardzo podobne do siebie we wszystkich współczesnych językach słowiańskich i zupełnie inne niż w germańskich, czy romańskich.
Moim ulubionym słowem z języka czeskiego jest słowo "strzecha", które w j. polskim oznacza dach wykonany ze słomy, lub trzciny, a w czeskim - po prostu każdy dach! W j.polskich niemieckie słowo "dach" pojawiło się wraz z wynalazkiem dachów z blachy, albo dachówek. U Czechów "střecha" uchowała się do dziś, w dodatku odmienia się tak samo jak nasza strzecha.
Lingwiści uznają j. polski (i słowiańskie) za jeden z najbardziej skomplikowanych, wyciągając z tego wniosek, że tylko bardzo duże cywilizacje miały bardzo rozbudowane języki, bo wielu ludzi się porozumiewało w wielu dziedzinach.
W j. czeskim słowo "ogródek" brzmi "zahradni" i trudno nie zauważyć, że pochodzi z tego samego źródła, słowa grodzić, zagradzać, odgrodzić (od zwierząt oczywiście, co się praktykuje na wsiach do dziś).
Ale co mnie wciąż zastanawia, to angielskie słowo "garden" i niemieckie "Garten", które mają wyraźne podobieństwo do naszego "grodzić" (literówka to częsta pomyłka w słowach obcego pochodzenia). Mam nadzieję, że jest tu ktoś, kto zna na tyle angielski/niemiecki, że znajdzie pochodzenie germańskich "ogrodów" od jakiegoś germańskiego słowa, a nie słowiańskiego, i udowodni, że moja wyobraźnia rozbrykała się za bardzo w tych ogrodach :)
Albo, może wręcz przeciwnie, dowiodą, że Germańcy zapożyczyli słowo ogród, a więc i pomysł ogradzania upraw przed zwierzętami od Słowian, a może nauczyli się od nich rolnictwa? |
2020-09-15
Alina
|
|
|
Korekta:
Albo, może wręcz przeciwnie, dowiedzie, że Germańcy zapożyczyli słowo ogród, a więc i pomysł ogradzania upraw przed zwierzętami od Słowian, a może nauczyli się od nich rolnictwa? |
2020-09-15
Alina
|
|
|
Mnie uczono BARDZO wiele lat temu, że języki Słowian i Germanów wywodzą się z indoeuropejskiego pnia.
I stąd znaczne podobieństwa.
Jeżeli już - to porównywałbym słowiańskie słowa do germańskich i skandynawskich.
Język angielski to kulturowy miszmasz. Powstał stosunkowo niedawno.
SP I.C. Pogonowski wspaniale wyłuskiwał słowiańskie słowa z geografii i języka włoskiego. |
2020-09-15
Artur Łoboda
|
|
|
"Jeżeli już - to porównywałbym słowiańskie słowa do germańskich i skandynawskich."
No właśnie. Niemcy skutecznie wbili nam taką kalkę do głowy, że tak mamy myśleć. Moja germanistka w LO podawała nam przykład polskiego słowa w j. niemieckim. Była to GRANICA.
Niemieckie matoły jak widać nie mogły pojąć co to, więc nasi przodkowie musieli im dokładnie wytłumaczyć i wbić to tych zakutych zbrodniczych łbów.
Lata zaborów i wojen spowodowały olbrzymie spustoszenie nie tylko w naszym materialnym dziedzictwie, ale i w mentalności. Udało się Szwabom wdrukować wielu Polakom mentalność niewolniczą, czego najnowszym potwierdzeniem jest potulne "zamaskowanie" przed covid-19.
Ja mam wielką nadzieję, że tak jak w archiwach amerykańskich odnajdują się polskie zdjęcia i filmy z II wś, to kiedyś ktoś mądry przepatrzy archiwa TURECKIE i odkryje historię Polski, którą Niemcy i Rosjanie zniszczyli.
Dlaczego akurat tureckie? Bo tylko Turcja ma niezniszczone archiwa. A jak dowodzą chociażby polskie wątki w serialu "Wspaniałe stulecie", stosunki Polski z Turcją to nie tylko wojny i nasza wiktoria, a ich klęska wiedeńska.
Pomijam już ilość polskich, słowiańskich genów, które tam wśród Turków widać w rysach wielu ludzi. |
2020-09-15
Alina
|
|
|
No i zrobili Ci Niemcy skuteczne pranie mózgu. Przed czym sama przestrzegałaś.
Wpisz sobie w wyszukiwarkę "języki germańskie" i przestań bredzić o niemieckim. |
2020-09-15
Artur Łoboda
|
|
|
Niezależnie od położenia tych cholernych Bronocic :) "na dwa , trzy tysiące lat przez Sumerem, w Europie południowo-wschodniej rozwijała się kultura Vinca, która posiadała pismo, rozwinięty przemysł i rzemiosło, sztukę oraz obróbkę metali. Kulturę tą tworzyli Słowianie (którzy zjawili się Europie ok. 8000 r p.n.e.) oraz Staroeuropejczycy (przybywający w Europie od ok. 30 000 lat). Wielu badaczy uważa, że kultura Vinca stworzyła podwaliny dla kultury minojskiej; dowodem na to jest ścisłe pokrewieństwo symboli religijnych obu kultur oraz podobieństwo pisma Vinca do minojskiego pisma linearnego "A". Tyle o piśmie" (https://tiny.pl/7jv3z)
A Sumerowie Semitami nie byli! :)) Co do ich wpływu na cywilizację europejską, to zniknęli wcześniej niż ona powstała.
O Filistynach / Słowianach piszą naukowcy dość obiektywni - paleolingwiści Giancarlo T. Tomezzoli i Reinhardt S. Stein - "The Philistine Inscription 4.5 from Ashkelon (Israel)". Trudno ich posądzić o turbosłowiańskość.
Jesteśmy w przededniu przewrotu w historii świata. Genetyka nie pozostawia żadnych złudzeń, wszędzie co cholerni Słowianie! Chinolom z Hong Kongu wyszło, że wszystkie indoeuropejskie języki są odsłowiańskie a z celtyckich polski jest najbardziej podobny do irlandzkiego.
A tak owczarki niemieckie rechotały, kiedy twierdziłem, że Dublin jest nasz :)) |
2020-09-16
hens
|
|
|
Że nie wspomnę iż
zlodowacenie europejskie ustąpiło ca 15 ooo lat temu :) |
2020-09-16
hens
|
|
|
A'propos garden:
Oczywiście 'garden' jest od 'grodzić', czy niemcy tego chcą, czy nie! Np.'arbeit' jest od rabiet', robić, pracować i też jest tu przestawka, powszechnie występująca w językach kereolskich, odsłowiańskich, np. ang. 'smart' czyli madrs, mądrość. Brest czyli perst, pierś, itd. W słowie please - proszę (l/r) przestawki nie ma, jest czysto słowiańskie :)
„Słowiańskie elementy przetrwały z wielką częstotliwością w języku staroangielskim sprzed tysiąca lat. Na przykład w modlitwie ‚Fader Ure’ (Ojcze Nasz) użyto starosłowiańskiego wyrażenia ‚hlaf’ – zamiast współczesnego ‚bread’ – a więc takiego, jak Chleb, Hleb, Chlieb, Chlib itd. Jeśli czytamy sam Psalm
23 w języku staroangielskim, to brzmi on jak język słowiański. Pod tym względem staroangielski jest bardziej słowiański niż nowoczesny angielski" (https://tiny.pl/7jbh4) |
2020-09-16
hens
|
|
|
Arturze! Gdzie "bredzę" bo nie mogę znaleźć .... |
2020-09-16
Alina
|
|
|
Tyle masz języków germańskich:
wschodniogermańskie
gocki
burgundzki
lombardzki
wandalski
język Skirów
zachodniogermańskie
anglo-fryzyjskie
staroangielski
angielski
scots
pidgin English
fryzyjski
kontynentalne
starosaksoński
dolnoniemiecki (nowo-dolno-niemiecki)
dialekt północnodolnosaksoński
dialekt westfalski
dialekt ostfalski
dialekt brandenburski
dialekt meklembursko-przedniopomorski
dialekt środkowopomorski
dialekt wschodniopomorski
dialekt dolnopruski
starofrankijski
niderlandzki
afrikaans
staro-wysoko-niemiecki
niemiecki
jidysz
luksemburski
pensylwański
rypuaryjski
wilamowski
gwary mozelsko-frankońskie
dialekt reńsko-frankoński
gwara północnoheska
gwara środkowoheska
wschodnioheski
dialekt górnosaksoński
gwary łużycko-nowomarchijskie
dialekt turyngijski
dialekt wysokopruski
gwary szwabskie
gwary dolnoalemańskie
najwyższy alemański
górnoalemański
alemański okolic Jeziora Bodeńskiego
gwary północnobawarskie
gwary środkowobawarskie
gwary południowobawarskie
skandynawskie (północnogermańskie, nordyckie)
staronordyjski
zachodnie
islandzki
farerski
norn
norweski
bokmål
nynorsk
wschodnie
duński
szwedzki |
2020-09-16
Artur Łoboda
|
|
|
zyli angielski i niemiecki, o których pisałam SĄ GERMAŃSKIE, czyli ponawiam pytanie: gdzie bredzę? |
2020-09-16
Alina
|
|
|
"Polscy przodkowie Kreteńczyków" - http://rudaweb.pl/index.php/2019/10/24/polscy-przodkowie-kretenczykow/.
"W badaniach genów współczesnych Aszkenazyjczyków zaobserwowano podwyższone występowanie haplogrupy męskiej R1a, która dominuje wśród Słowian." ..hmmm, więc nie miał racji Duda mówiąc, że każdy Polak to pół żyd. Jest odwrotnie, każdy żyd, to pół Polak :), co zresztą było oczywiste.
Świat zachodni z bólem się pogodził, że nie jest aryjski ale teraz musi się godzić, że nie jest twórcą europejskiej cywilizacji. |
2020-09-17
hens
|
|
|
|
Pozioma drabinka bezpieczeństwa
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Choć kiedyś niemieckie, teraz jednak polskie!
październik 29, 2004
Mirosław Naleziński
|
Noe
kwiecień 15, 2003
red. Krzysztof
|
Przestępcy w togach prokuratorskich
marzec 15, 2005
|
Prawo nie mówi, jakie mają być pochodnie - Wywiad ze Stanisławem Michalkiewiczem
grudzień 8, 2006
rozmawiała Magdalena Kula
|
POECI, ANIOŁY, DOBROĆ
listopad 19, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
|
Szowiniści przeciw UE
marzec 25, 2004
PAP
|
Okrucieństwo Izraela w Palestynie
lipiec 8, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Co piąte dziecko głoduje w Argentynie
listopad 17, 2002
PAP
|
Białoruska hucpa - redivivus?
czerwiec 26, 2007
Adam Śmiech
|
Czyżby nowe metody manipulacji?
grudzień 16, 2002
Artur Łoboda
|
Szaron może być sądzony za zbrodnie wojenne
luty 12, 2003
PAP
|
Winy i grzechy
lipiec 18, 2003
Krzysztof Szymański
|
Rozmowa niekontrolowana
maj 10, 2003
przesłała Elżbieta
|
NIK w zachodniopomorskiej ANR
maj 25, 2004
Wojciech Jurczak
|
Bankowcy mają wątpliwości...
sierpień 5, 2002
B. Tomaszkiewicz, A. Morawiecka - Puls Biznesu
|
Anna Radziwiłł: nic już nie zmieniać w systemie edukacji
sierpień 5, 2004
IAR
|
Polityka Oburzenia w „Wojnie Przeciwko Terrorowi”
czerwiec 15, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Próby Judaizacji Oświęcimia i Sprawa Jedwabnego
kwiecień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Jean-Marie Le Pena o skazaniu na śmierć Saddama Husajna
listopad 7, 2006
marduk
|
|
|